Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A napokban pozitívat teszteltem, a terhességem első heteiben járok fórum

A napokban pozitívat teszteltem, a terhességem első heteiben járok (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. szept. 10. 11:32

Sziasztok!

Ideje jelet adnom már nekem is magunkról. Minden rendben van felénk is, mint ahogy olvasom, mindenkinél, szerencsére!

Én másfél hét múlva megyek cukorterhelésre, előre tartok tőle..

Mi is már a 23.héten járunk, már kb. 7 hete tudjuk, hogy fiú lesz a picike:) Elkezdtünk nézelődni a hiányzó babadolgok után, csak a babakocsival vagyok hadilábon. Nincs nagy igényem, de mégis válogatok. A tegnapi lehűlés olyan jó volt, erre ma megint ez a meleg?! Nemsokára viszont ismét nekünk kedvez az időjárás!!! Remélhetőleg!

325. zani (válaszként erre: 324. - Taurus82)
2011. szept. 6. 17:36
felső határon van a cukrom, 7,6, amire igazából nem mondják ki h ez terhességi cukorbetegség, de saját magunk érdekében jobb ezt is úgy kezelni. úgyhogy diétázok.
324. taurus82 (válaszként erre: 323. - Zani)
2011. szept. 3. 20:52

JAj ne már,rossz lett az eredmény?:(

Mennyi lett a terheléses cukrod? Gondolom amúgy meg semmi baj a cukroddal, olyan fura hogy bárki lehet terhesség alatt veszélyeztetett...

Hát sajnálom, de a babának így lesz a legjobb. Kitartást a diétához!

323. zani
2011. szept. 2. 13:59
na, túl vagyok a cukorterhelésen, kezdődhet a diéta... :(
322. zani
2011. aug. 30. 18:25
feltettem egy képet, ugyanilyen úszógumit vettünk. hát nem zabálnivaló?
321. zani (válaszként erre: 320. - Taurus82)
2011. aug. 30. 18:23

ja az nekem is feltűnt h hülyülök :)))

emlékszem volt egy filmben h a férj mondta a barátjának h a terhesség előrehaladtával zsugorodik az agy.. lehet h nem is vicc volt??

már vágom a centit, 1 hónap van hátra a melóból. korábban azt hittem simán bírnám akár 36 hétig is, de mostmár nem bánom h csak eddig vállaltam.

a mi babánk nagyon okos, tudja h nem szabad idegen bácsiknak széttenni a lábát, úgyhogy még nem tudjuk h rózsaszín v kék lesz a babaszoba.

hétfőn megyünk 4D-re, hátha sikerül becserkészni.

320. taurus82 (válaszként erre: 318. - Zani)
2011. aug. 30. 14:17

jajjj, 4 szúrás? nem semmi...bár azt olvastam, ez a legbiztosabb cukros szűrés.

Nekem csak 2 szúrás volt, ott keverte ki a nővérke a cuccost, citromot vihettem, facsarhattam bele. Először éhgyomri, majd ivás, majd 2 óra múlva a következő. Délután meg is volt az eredmény.


Amúgy hogy vagytok?

Kisfiú vagy kislány? nem emlékszem, írtad-e már. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én egyre hülyébb vagyok, mindent elfelejtek:(

319. melcsi21 (válaszként erre: 318. - Zani)
2011. aug. 29. 17:31
Mi megvettük az ikerbabakocsit, mert nagyon megtetszett és jó áron is volt. Én jövő héten megyek terheléses vércukorra. Eddig úgy volt, hogy csak egyszer szúrtak és most is így lesz megbeszéltem a dokimmal. 1 órával vérvétel előtt meg kell innom 2 dl tejet és 1 zsemlét. Mindennap iszok céklalét, mert az jót tesz a vérképnek. Ez a dokim utasítása. Nem irigyellek én biztos nem bírnák ki 4 szúrást.
318. zani
2011. aug. 29. 08:39

ja, pénteken cukorterhelés.

nálatok h van a cukorterhelés?viszitek a glükózt vagy adják? hányszor nézik? úgy értem nekem lesz éhgyomri, aztán 60, 120 és 180 perces is, tehát 4 szúrás. rettegek....

317. zani (válaszként erre: 316. - Melcsi21)
2011. aug. 29. 08:36

mi még nem kezdtünk el vásárolgatni, de már vettem 2 rucit, tudod, amit nem lehet otthagyni.

és most hétvégén vettünk egy úszógumit :))) annyira édes, meg kellett vennem!! és egy kifogót. mi már készülünk a jövő nyárra.

2011. aug. 24. 13:27
Csajszik nagyon eltűntetek. Hogy bírjátok a kánikulát. Vásárolt már valaki a pocaklakónak valamit. Én nehezen viselem ezt a meleget, be is vagyunk zárkózva a lakásba. Ma délután megyek dokihoz, remélem minden rendben van.
315. zani (válaszként erre: 313. - Treildi)
2011. aug. 16. 16:28
Szia! gratula, és üdv itt!
314. melcsi21 (válaszként erre: 313. - Treildi)
2011. aug. 15. 22:11
Szia, üdv. a csapatban és gratulálok. Hogy érzed magad?
313. treildi
2011. aug. 15. 15:11
sziasztok most teszteltem pozit:D:D:D:D:D:D
312. melcsi21 (válaszként erre: 311. - Zani)
2011. aug. 15. 15:07
Szerintem nagyon erős, főleg, ha nem tornáztál előtte. Én előtte is csináltam az alakformáló tornáját, viszont sokat is ettem, és amit nem szabad, hogy este mentek le a finom falatok, ami azért a kilóknak segít. Első terhességemnél 10 kg-t, másodiknál 16 kg-t híztam. Most 7 kg-nál tartok, pedig 18 óra után nem eszek már semmit, csak iszom. Nálunk már a gyerekek is érzik a kistesókat és nagyon örülnek neki amikor rugdosnak. A játszón találkoztam egy kismamával aki a 33. hétben jár és akkora hasa volt, mint nekem pedig én még csak a 23. héten vagyok.
311. zani
2011. aug. 14. 19:09

Réka-torna milyen kemény? előző terhességeid alatt mennyit gyarapodtál ha megkérdezhetem.


hmmm a sült szalonna isteni volt, ma már figyeltem, h ne essek túlzásba az evéssel, viszont rengeteg gyümölcsöt ettem, és azért annak is magas a cukortartalma. de még mindig jobb mint a kenyér, nápolyi stb.

ja és egy órát sétáltunk :)

pocakom növekszik, kenegetem én is de csak heti 2x, sima testápolóval

Gyermekem aktív, ma először látszódott is a hasamon ahogy mozog, jó nagyokat hullámzott :)

310. melcsi21 (válaszként erre: 309. - Zani)
2011. aug. 13. 23:18

Én az első két terhességemnél tornáztam, Réka féle kismamatornát. Most sokak tanácsára nem tornázom, inkább sétálunk nagyokat, de így is küzdök a kilókkal, ne aggódj nem vagy egyedül.

Neked is szépen növöget a pocid? Én krémezem a hasam és mégis érzem, hogy a köldököm fölött kezd szétszakadni a bőr. Nem tudom így mi lesz később. Én is többfajta gyümölcsöt és zöldséget eszek mindennap és mégis mindig éhes vagyok. De jó lenne, ha én lennék 70 kg.

309. zani
2011. aug. 13. 09:31

Valaki tornázik valamit? Ha igen mit? most azt böngészem éppen h milyen mozgásba kezdjek. Van egy dvdm tartásjavító és gátizom torna, azt mindenképpen elkezdem ma, de ha van egyéb jó ötletetek, úgy értem kismama tornás tapasztalat azt szívesen veszem, nem vagyok elzárkózva semmitől, még a Rékától sem :)

a súlyom sajnos nem úgy alakul ahogy szerettem volna, az elmúlt egy hónapban több jött rám mint kellene. nem érzem egyébként annyira csípő-comb tájékon, de mielőbb lépnem kell, nem akarok 70 kg-s lenni!! úgy döntöttem visszaveszek az evésből, most úgyis tele vagyunk gyümölccsel zöldséggel, erre a férjem mára meghívta a barátainkat szalonna sütésre :)

2011. aug. 10. 17:57
Sziasztok! Ma jöttünk meg a nyaralásból, volt 2 nap balcsi és utána 5 nap Hévíz welness. Nagyon jól éreztük magunkat a bébik is a pocimba. Változatosan ettem, próbáltam azért nem össze vissza, de félek így is sok rámjött. A szálloda mérlege szerint 7 kg a terhesség kezdete óta ami nagyon sok, úgyhogy vissza kell fognom magam. Múlt héten voltunk 4D-s ultrahangon, a kisfiam profilból mutatta csak meg magát és mosolygott 479,69 g volt akkor, mostmár biztos meghaladta az 500 g-ot, a kislányom alig akarta magát megmutatni, de nehezen sikerült profilból őt is elkapni, 476,71 g. A doki tanácsolta 30. hét környékén menjünk vissza, mert akkor az arcocskájukat jobban lehet látni.
2011. aug. 9. 20:15

Hú,nagyon jó volt, igaz a baba nem csinált semmit:) az arcát próbálta takarni, meg befogta a fülét. Nagyon aranyos volt:)


Zani, ti mikor mentek?

Többiek, hova tűntetek, mi üjság?

306. zani
2011. aug. 6. 07:05

megjöttünk Egerből, szuper volt minden. Jó sokat gyalogoltunk, kirándultunk, de meglepően jól bírtam. Na azért mire hazaértünk a lábaim jól megfájdultak meg a 4 órás autóút után be is dagadtak, de ma már visszaállt minden a normál kerékvágásba.

Csütörtökön megyek a dokimhoz, utána hétfőn pedig vérvétel.


Ti hogy vagytok?

Taurus, 4d milyen volt?

2011. júl. 31. 11:03

Zani, na látod én emiatt nem preferálom a kórházakat és a legtöbb eüs dolgozót (tisztelet a kivételeknek, tényleg). Nálam is ugyanez volt a 12 hetes uh-n, a köszönésen kívül hozzám sem szólt a doki, pedig egy "minden rendben van" semmibe sem kerülne neki.

Nálunk minden ok, a hasam most nagyon hirtelen elkezdett nőni. Pénteken megyek 4D-re, már nagyon kíváncsi vagyok.

Remélem Ti mind jól vagytok, Pettkának pedig nagyon gratulálok!!!

304. FaddiAni (válaszként erre: 303. - Zani)
2011. júl. 30. 21:58
Köszi szépen, én is hasonlóra gondoltam, meg amit utánaolvastam. Aztán végülis már aznap este kaptam a megnyugtató jeleket, és szerencsére azóta is, hellyel-közzel.
303. zani (válaszként erre: 301. - FaddiAni)
2011. júl. 30. 14:46
A 16. hetes baba még elég pici ahhoz h az apró mozgásait ne érezd. próbáld meg h lefekszel, minden zavaró körülményt kiiktatsz és csak a babádra figyelsz h akkor érzel-e apró mozgásokat. Többedik terhességnél egyre korábban érzik az anyák a mozgást. nekem ez az első és 17.hetesen éreztem először, de 18 lettem mire biztos lettem benne h az az volt az elmúlt napokban.
302. zani (válaszként erre: 300. - Melcsi21)
2011. júl. 30. 14:42

Természetesen megkaptam írásban a leletet, meg amúgy is tudtam miről beszél, kizárólag az emberiességet hiányoltam és a futószalag-rendszert kritizáltam. Ahogy te is írtad jól esik az embernek ha elmondják neki, h minden jó, és egyébként is mindenkinek jól esik, ha annál többet is szólnak hozzá egy rendelésen, minthogy visszaköszönnek.

na nem ért egyébként nagy meglepetés, több kismamám már mondta, h hagy némi kívánnivalót maga után ez a nő, csak én eddig ismeretlenül is kiálltam mindig az eü. dolgozók mellett, h nagy a hajtás, a felelősség, nincs megbecsülés, de most már értem, mert ilyen hozzáállással ne is várja senki h becsülni fogják a munkáját... csak még mindig naiv vagyok és azt gondolom h egészségügyben azért dolgozik valaki mert tud és szeret emberekkel foglalkozni, (mert ugye nem a magas fizetésért, azt tudjuk), és ilyenkor nem értem h egyes embereknek h jut eszébe erre a pályára lépni...


Az én babám is kick-boxernek készül, igen aktív, már a férjem számára is érezhető a mozgása. :)

2011. júl. 28. 17:36

Sziasztok!

Lenne hozzátok egy kérdésem! Vasárnap óta figyelgetem, mintha éreztem volna megmozdulni, kedden már mondani is mertem a páromnak, addigra talán biztos voltam benne, hogy az az volt(de teljesen más érzés volt, mint először a kis angyalunknál).Most azonban 2 napja megint bizonytalan vagyok. Reggel elferdült a hasam balra, azon az oldalon is van. Előfordulhat, hogy ilyenkor még olyan pici (ma töltöttem a 16. hetet), hogy hol érzem, hol nem és nem egyértelműen? Aggódom nagyon.

2011. júl. 27. 20:48

Sziasztok! Pettka gratulálok, vigyázz nagyon magatokra és várunk vissza!

Én ma voltam dokinál, mostmár tuti fiú és lány párost várok. Az AFP-m is tökéletes, a doki mondta ez még 1 gyermekre is jó, nemhogy ikrekre. Nagyon jó volt látni őket az ultrahangon, a kisfiam a hüvelyujját mutogatta, a kislányom a fejét vakarta és persze mindketten széttett lábbal voltak, hogy lássunk mindent. Jövő héten szeretnék menni 4D-re. Iszonyatosan tudnak rugdosni, néha már azt gondolom, hogy most bunyóznak éppen.

Zani írásban nem kaptál semmit a genetikai uh-ról? Nekem a dokim rendesen mindent elmondott és írásba is adta.

FaddiAni én is bírom ezt az időt, legalább a melegtől nem vagyunk rosszul. Bár néha úgy érzem a Mikulásra készülünk annyira borús az idő és hűvös van.

299. Pettka
2011. júl. 27. 19:12
Sziasztok!Gondoltam beköszönök a régi ismerőseimnek:)Zani már tudja,de most itt is leírom:pénteken pozitívat teszteltem!!!Hétfőn megyek orvoshoz,és nagyon -nagyon remélem,hogy most minden rendben lesz!!!!Ti jól vagytok??Puszi mindenkinek!!!
298. zani
2011. júl. 26. 11:39

Pénteken és tegnap is voltam uh-on, minden rendben alakul, továbbra is hozza a papírformát. egyelőre titkolja h milyen nemű...

Kecskeméti genetikai ultrahang szerint 335 g-os.

a kecskeméti uh tulajdonképpen negatív élmény volt számomra, nem bírom az ilyen dolgozókat, gyakorlatilag egy szót sem szólt hozzám, az asszisztensnek eldarált gyors egymásutánban egy csomó számot ( a méreteket, persze nem részletezve h ilyen-olyan körfogat, tényleg csak a számokat).

nem vagyok egy kötekedő természet, nem kell engem körbeudvarolni és az sem kell h hosszú perceken keresztül magyarázza h mi micsoda, csak azt nem értem miért esik nehezére egyes embereknek ha annyit mondanak h minden rendben kismama... hogy kerül egyáltalán az ilyen antipatikus ember az egészségügy közelébe???


na ennyit a panasznapról, babóca egyébként nagyon aktív, általában 5-kor ébred, és ezt egy kedves hasba rúgással jelzi felém. nem minden mozdulata olyan kellemes, de azt is imádom :)) csak azon morfondírozom, h ha 335 g-osan ezt csinálja akkor mi lesz velem akkor amikor lesz 2kg-os? szerintem többszörös bordatöréssel fogok a szülőszobára kerülni :))


várom már h jó idő legyen, hétfőn megyünk megint wellnessbe.

veletek mi újság?

297. FaddiAni (válaszként erre: 296. - Zani)
2011. júl. 20. 23:07

De jó!!!! Én is már nagyon, hogy érezzem, néha már mintha be is beszélném magamnak.. Tegnap voltunk UH-on, rengeteget mocorog pedig, fejjel lefelé volt, járt keze-lába, integetett, mutatta, hogy 5en leszünk tesók (doki szerint:) )... Na és persze megmutatta magát, beleértve a kezdődő férfiasságát is ;)

Én már nagyon vártam ezt a lehűlést, bocsánat a nyaralóktól, de én nem bánnám, ha ilyen is maradna még kicsit az idő!! :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook