Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A napokban pozitívat teszteltem, a terhességem első heteiben járok fórum

A napokban pozitívat teszteltem, a terhességem első heteiben járok (beszélgetős fórum)


146. Pettka
2011. ápr. 27. 16:45
Sziasztok!Nagyon nem jó hírrel jövök.Úgy néz ki,a babám nem él.Egy hét alatt semmit nem nőtt,és szívhang sincs.Hétfőn kontroll uh,aztán kedden műtét...nem tudom felfogni.Az egyik doki már a héten meg akarta csinálni,de a másik nem engedte azzal az indokkal,hogy ha esetleg a ciklus végén fogant,akkor még nem biztos.De én érzem,hogy ennyi volt...
145. taurus82 (válaszként erre: 144. - Zani)
2011. ápr. 27. 07:26
Zani, ne aggódj, azt mesélik, ezek a tünetek elmúlnak a második harmadban :)De amúgy átérzem a helyzetedet. Én néha elfelejtek enni, a szervezetem most az 5szöri étkezést igényli, néha kimarad egy. A következőre viszont annyira hirtelen, egyik pillanatról a másikra leszek éhes, hogy szédelgek, hányingerem van, stb. Tegnap este hirtelen annyira rosszul lettem, de éhes voltam...kb 1 óra alatt vacsoráztam meg, nem mertem gyorsabban enni, nehogy visszajöjjön. Hát nem volt kellemes élmény:(
144. zani
2011. ápr. 26. 19:29

én még a héten nem megyek dokihoz, holnap töltöm a 7. hetet. igazán nem szeretek panaszkodni és próbálom tűrni az állapotom, de kifejezetten rosszul vagyok, a reggeli hányinger egy nagy kamu, mert ébredéstől elalvásig tart, kb. 4 napja pirítóson és háztartási kekszen élek, a túlsúly nem fenyeget, ezidáig 1 kg-t fogytam. a baj az h ez egy ördögi kör, mert éhes vagyok, üres a gyomrom, amitől rosszul vagyok, de enni nem merek mert félek még rosszabbul leszek. hát nem gondoltam h ilyen hisztis p.csa leszek.

ma dolgozni sem bírtam elmenni.


Pettka, minden jót az uh-on!

143. Pettka (válaszként erre: 142. - Taurus82)
2011. ápr. 26. 14:37
Én a naptár szerint holnap leszek 8 hetes.Reggel 8-ra megyek dokihoz.Majd meglátom,mit mond.Amikor 6hét+4 napos voltam,akkor egy héttel kevesebbnek feleltek meg a méretek.Majd holnap kiderül.
142. taurus82 (válaszként erre: 141. - Pettka)
2011. ápr. 26. 14:22
Valahol irigyellek, nekem semmi gond az étvágyammal, attól félek, megint szanaszét hízok. NEkem már fogalmam sincs, hány hetes vagyok, pont azon gondolkoztam, mit fogok mondani a terhesgondozóban, ha megkérdezik. Hétfőn megyek, addig meg iszok szorgalmasan, hogy ne jöjjenek vissza a bacik:)
141. Pettka
2011. ápr. 26. 11:01
A mai nap még az előzőeknél is rosszabb:-)))Erőm nincs,csak vonszolom magam.Enni nem bírok,hányingerem van,szédelgek(amúgy is alacsony a vérnyomásom,de most meg pláne).Holnap reggel megyek dokihoz,remélem,már lesz szívhang.Naptár szerint épp 8 hetes leszek.
140. Pettka
2011. ápr. 25. 18:24
Sziasztok!Én nem mondhatnám,hogy jól lennék...állandóan émelygek,bármit eszek,2 perc múlva hányingerem van.Brutális...így volt a lányommal is.
2011. ápr. 25. 08:52

Boldog húsvéti ünnepeket!:)

Most én vagyok rosszul, párom megfőzte a sonkát szombaton, és hát a fazék, amiben főtt, tiszta zsír...fúúúúúúúj...na én ilyenektől émelygek...brrrrr...

Amúgy hogy vagytok?

138. Pettka
2011. ápr. 23. 17:40
KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET,ÉS SZÉP HOSSZÚ HÉTVÉGÉT MINDENKINEK!!!
2011. ápr. 22. 21:11
Sziasztok! Én ma éreztem eddig a legjobban magam, egyfolytában éhes vagyok. Reggel volt egy picit hányingerem, de hamar elmúlt. Kitartást nektek!
136. taurus82 (válaszként erre: 134. - Zani)
2011. ápr. 22. 19:13
Hú, sajnálom, hogy rosszabbul vagy...remélem hamar túljuttok ezen a részen. Kitartás!
135. Pettka (válaszként erre: 134. - Zani)
2011. ápr. 22. 18:41
:-)ez van...én is ma vagyok a legrosszabbul eddig...
134. zani
2011. ápr. 22. 18:09

Taurus, igen előfordulhat, h 2 nap alatt láthatóan javul a vizeleted, hiszen a szervezet dolgozik, pusztítja a bacikat, és az is lehet h az elmúlt 2 napban több folyadékot ittál ami elősegítette a vizelet tisztulását.


nos, én a legutóbbi bejegyzésem óta már hányok is... szegény férjem érdeklődött csináltam- e valami finomat. dehogy csináltam, szerencsére megengedhetem magamnak h nem főzök, mert én nem eszek, a férjemnek kiveszek a fagyasztóból egy adag pörit. mosogatni is alig bírtam, ahogy láttam a kajamaradékot a tányéron... Pffffffff.

133. taurus82 (válaszként erre: 131. - Zani)
2011. ápr. 22. 16:58
Helló, nekem virágos jó a kedvem. MA voltam a kórházban dokinál, azonnal csináltak ők is pisitesztet, se genny, se fehérje, se nitrit. Zani, ilyen van, hogy két napig van, utána nincs? Orvosi utasításra most napi min. 2 liter folyadékot kell innom, jövő héten kontrollpisi a védőnőnél.
132. Pettka (válaszként erre: 131. - Zani)
2011. ápr. 22. 13:39
Ugyanezt érzem én is.Gyakorlatilag,csak vagyok...már a főzés is egy tortúra,mert minden étel irritál...én sem hányok,a lányommal se hánytam,de ez az émelygés a 12.hétig elkísért!
131. zani
2011. ápr. 22. 13:36

Szép napot! hogy érzitek magatokat?

én tegnap is és ma is elég rosszul vagyok, hiába próbálok pozitív gondolatokat erősíteni magamban h "jól vagyok, nincs hányingerem" de van. semmit nem bírok megenni, bármi kajára gondolok rosszul vagyok, de nem hánytam (gyakorlottabbak segítsetek: akkor megkönnyebbülnék v ugyanez az érzés maradna?) hát igen, van amikor a tudás elbújhat a tapasztalat mögött... :)

ma szabadságon vagyok, igazából a napom 90 %-át eddig csak feküdtem, nem tudom mi lesz velem húsvétkor, első nap 50, második nap 100 km autókázás, családi ebédek.... hogy fogom bírni??

130. Pettka
2011. ápr. 22. 09:17
Jó reggelt!Hogy vagytok?Én ma eddig a legrosszabban.Keserű a szám íze,émelygek.Az ételre rá se tudok nézni...Szombatra meghívtak egy halászlé partyra bennünket.Mondtam az uramnak,szerintem,ezt kihagynám...
129. melcsi21 (válaszként erre: 113. - Pettka)
2011. ápr. 21. 21:17
Amikor én voltam akkor a doki azt mondta 5 hetes vagyok. Nekem március 7-én volt meg utoljára, de akkor is 1 hetet késett és volt is egy nagyon halvány pozitív tesztem, ezt a dokinak is mondtam, de ő látta az ultrahangon is, hogy a március 7-el kell számolnunk. A reggeli rosszulléteim még megvannak és a szagokkal nekem is gondok vannak. A lányom amikor bilizik akkor jön rá a fiamra is, persze ilyenkor öklendezem rendesen, a kisfiam erre megszólal: "Hugi, gyere gyorsan mossunk jól kezet, mert elkapjuk anyától és mi is hányni fogunk!"
128. taurus82 (válaszként erre: 134. - Pettka)
2011. ápr. 21. 15:41
Igen, mondta a védőnőm is, meg Zani is, hogy valami penicillin-tartalmú antibiotikumot kapok valszinű, meg megnézik laborban, hogy milyen bacim van. Csak hát...a fiammal az egész terhességem alatt semmi probléma nem volt, most meg őt is cipelhetem:) amúgy sem szeretek a kórházba menni...most megint ott ülni az adminisztratív szobában, hülye kérdésekre válaszolni...évekkel ezelőtt pl dohányoztam, na ez még mindig bent van az adataim között, hiába szóltam többször is, hogy már rég leszoktam. De az, hogy tavaly szültem, nem volt bent az adatbázisban!!!katasztrófa az a hely.
127. Pettka
2011. ápr. 20. 11:43
Hát,ez az 5 hét+pár nap az én számolásom szerint sehogy nem jön ki.Márc.2-án volt utoljára mensim,és 12-e körül a peteérésem(én úgy éreztem).15-e után egy hétig nem is voltunk együtt,mert a férjem hajnaltól késő estig dolgozott...úgyhogy,akkor valami nem stimmel.
126. Pettka (válaszként erre: 123. - Zani)
2011. ápr. 20. 11:39
A lányomnál napra pontosan stimmelt még a szülés is.De szívhang nála sem volt még 7 hetesen.
2011. ápr. 20. 10:08

első baba

Azt elvetettem mert akkor válófélbe voltam a férjemmel és nem láttam értelmét h gyereket szüljek.

Ezért hajtottam az igazam a dokiknál.


A 12hetes uh fontos mert ott szűrik ki a dankórt

Sz.10hét az amikor ideális dokihoz menni,mert hamarább nem csinálnak semmit ha a babát szeretnéd.

124. zani (válaszként erre: 122. - Tünci1980)
2011. ápr. 20. 09:53

ja értem, azt hittem nem nézett uh-on, de akkor nézett csak nem látott. ilyen itt is van. azért nem megyek én idejekorán, mert nem akarom h azzal idegesítsenek h nem látják.

szóval ez nem a jelenlegi terhességednél volt, hányadik babát várod?

123. zani (válaszként erre: 119. - Pettka)
2011. ápr. 20. 09:46

7 hetesen már tisztán látható a szívműködés azzal a géppel ami itt van. persze ha tényleg annyi, nem tér el a számolás.

lánykádnál nem volt eltérés a számolt és az uh által megállapított terhességi kor között? vagy tényleg akkora eltérések vannak a masinák között, de valós 7 hetes terhességnél van már szívműködés.

2011. ápr. 20. 09:46

akkor volt a saját dokim szabin mert ez egy nyári időszak volt . a vizeletek nem mutatták ki a hcg és a kb 8 héten végzett uh sem.

Nem akartam a babát és a terhesség más tüneteit produkáltam.

mivel nem nyugodtam bele abba h negatívak az eredmények így megvártam az orvosom,aki hüvely uht csinált és közölte,h 11 hetes kismama vagyok.

Hát ledöbbentem kellően és nem értettem,h az előző két doki mért nem látta.

121. zani (válaszként erre: 115. - Tünci1980)
2011. ápr. 20. 09:38
ez érdekes, akkor mivel igazolta a terhességet? nem adhat ki terhességről szóló leletet anélkül h ne lenne rajta min egy CRL, és h szívhang hallható (v szívcső pulzálása látható). szívhang nélkül nincs igazolva az élő terhesség, és addig nem lehet szó terhesgondozásról sem.
120. Pettka (válaszként erre: 114. - Zani)
2011. ápr. 20. 08:53
A tömény citromlevet ittam én is a lányommal állandóan!A férjem már rosszul volt,amikor látta,hogy felhajtom a 2 dl.-t...Most nem vagyok kívánós,sőt inkább semmi nem esik jól.A csokit én sem bírom!A tejes kávé se megy.Semmi kajának nem érzem az ízét rendesen,minden egyforma.
119. Pettka (válaszként erre: 114. - Zani)
2011. ápr. 20. 08:50
Zani!Én arra gondoltam,hogy lehet ám,hogy még a jövő szerdán se lesz szívhang.A lányommal is már 8 és fél hetes voltam,amikor először nézték.
118. Pettka
2011. ápr. 20. 08:48
Jó reggelt!Hogy vagytok ma?
2011. ápr. 19. 20:29

gratu!

én 16hetes vagyok a reggeli rosszullétnek vége,helyette ég a gyomrom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook