Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A gyerekek látják a szellemeket? fórum

A gyerekek látják a szellemeket? (tudásbázis kérdés)


107. G.
2008. dec. 2. 18:26

Halottak napján a temetőben a kislányom egyfolytában ezt magyarázta: "anya nézd,ott a kislány" Többször rákérdeztem,hogy hol.Mindig egy irányba mutogatott.

Persze,hogy nem volt ott.Pontosabban én nem láttam.

106. Ymanie
2008. dec. 2. 16:14

Szerintem van benne valami.

Két éve költöztünk ebbe a házba,és utólag derült ki,hogy 1970 körül három kicsi gyerek halt meg itt.Kicsi lányom csak első éjszaka aludt a saját szobájában,utána nem volt hajlandó.Mindig azt mondta,hogy fél.

Kiderült,hogy szellemek vannak nálunk.Megpróbáltam elűzni őket,füstöltem,körbesóztam a házat.Lehetett ennek hatása,mert azóta én is kevesebbszer látom a szellemeket,meg a lányom is elalszik egyedül is.

Szóval,szerintem nem minden esetben látják a gyerekek a szellemeket,van amikor csak érzik.

105. supin
2008. dec. 2. 14:57
Lehet.. Ki tudja azt!
104. Ada12
2008. dec. 2. 13:30
103. kívülálló (válaszként erre: 102. - Whitehill)
2008. okt. 28. 21:38
szia,mi az az álomcsapda? ilyet még nem hallottam!
2008. szept. 25. 18:03

böbe: ó jajj, azt hittem már elmentél, dee nem...

Mindegy. Én amikor kicsi volta, csak pár éves, emlékszem, hogy egyszer az ágyamban ébredtem és nem emlékeztem semmire ami elalvás előtt volt. Anyát se ismertem fel. Mitől lehetett?

És még most is vannak fura dolgok velem. 10 éve panelból költöztünk ki egy 60 éves, de jó állapotban lévő házba. Felújítgatták a szüleim, szép lett, de nem is ez a lényeg. Hanem, hogy mióta csak itt lakunk, nem érzem magam jól. Szorongok, gyakran fázom, agresszív vagyok itthon. De csak itthon! És érzem, hogy figyelnek. Most van álomcsapdám és azóta egy fokkal jobb lett, de nem tökéletes. Előzőleg lakott itt egy idős házaspár. A férj azt hiszem itt is halt meg, de a feleségről nem tudok semmit.

101. böbe83
2008. szept. 25. 16:10
ó jajj, azt hittem elhal ez a fórum, dee nem ...
2008. szept. 25. 16:04
Nemrég regeltem és most olvastam vissza...Linuci-hoz lenne egy kérdésem,hogy üzted ki magadbol a szellemet?Miből gondoltad,vagy tudtad,hogy vann benned?
2008. szept. 22. 19:34
Kimentünk a temetőbe a testvéremhez, jött az unokája is aki 2 éves. Anyukámmal sétáltunk lefelé a dombon, amikor a kislány visszafordult odaszaladt a "dédihez" megfogta a kezét és levezette a dombról. A kislányról tudni kell, hogy nagyon anyás, senki még rá sem nézhet, puszit sem lehet Neki adni, mert rögtön anyázik, sír, hisztizik. Lehet, hogy a mamája mondta Neki, hogy menjél fogd meg a dédi kezét vezesd le nehogy elessen? Azóta is sokat filózunk rajta, hogy mi lehetett ez az egész.
2008. jún. 26. 11:35
Most készülünk másik házat venni. Akkor már erre is figyelni kell?! Eddig nálunk nem voltak ilyen furcsa dolgok, szerencsére.
97. 1eb84e4bad (válaszként erre: 96. - Matyi78)
2008. jún. 26. 11:25

tetszik a kettőspontos dolog:-)

Amúgy ha megfigyeled, a kisgyerekek nem téged néznek, nem az arcodat, mikor föléjük hajolyz. Hanem a fejed fölé egy ipcivel, az aura miatt. Ez mondjuk szerintem nem vitatható, hanem tény.

És elég durva, amiet leírtál, Kiváncsi vagyok, az én lányom miket fog látni, ha már tud beszlni és elmondja:-)

2008. jún. 26. 10:25

Sziasztok,,,érdekes az is hogy pont mostanában találtam rátok amikor nálunk is "helyzet" van... Fiam 3,5 éves. Kicsiként neki is nagyon sokáig kedvenc elfoglaltsága volt az, hogy a plafonnak, csillárnak beszélgetett, nevetett miközben mi is körülötte voltunk. Nem ránk nézett.

Mostanában történt, hogy szüleimnél ebédeltünl. Az ő helye az egyik asztalfőn van, pont szemben az emeletre vezető lépcsővel. Nyolcan ültünk az asztal körül, más nem volt a házban. Mindenki csendben kanalazott amikor kisfiam felnézett és megkérdezte: ki ment fel az előbb a lépcsőn? Persze senki. Tovább kérdeztük, hogy kit látott, és ő válaszolta, hogy egy nénit. a házban senki sem halt meg, de édesanyám nővére itt élte le idős éveit és ő lakott az emeleten.

Egy hónapja van annak kb., hogy beszél egy kisfiúról. Találkozott , beszélt vele...akkor ütött szöget a fejembe amikor elkezdte mondani, hogy a kisfiú szülei, és tesója meghaltak...de a kisfiú is....hmmm.

Egy héttel ezelőtt sétáltunk, toltam a hugát abbakocsiban ő pedig melletünk mocizott. Egyszer odaállt elém ls megkérdezte, hogy mik azok a színek (kék,zöld,piros,sárga) rajtam? Hófehér pólóban voltam...talán aurát láthatott?

Érdekes dolgok ezek, félelmetesek kicsit de egyben biztosítanak a folytatásról... Ahogy valaki egyszer mondta...a halál nem pont hanem kettőspont.

95. F-15
2008. jún. 18. 18:28
Kiskorba mindenképp amikor még nem tarja cikinek az elméjük és nem akar racioválisan gondolkodni az emberi elme hogy dehát az nincs is ott.
94. Lili25 (válaszként erre: 93. - 5cb4354c81)
2008. máj. 28. 15:05
Hát igen
93. 5cb4354c81 (válaszként erre: 92. - Lili25)
2008. máj. 28. 14:59
Ugye, ha az ember nem figyel, nem gondol ilyen dolgokra, fel sem tűnik neki.
92. Lili25
2008. máj. 28. 14:45
Ú olvastam a hozzá szólásokat és teljesen kirázott a hideg az én kisfiam talán fél éves lehetett mikor ilyen történt velünk is. Ő az ablak fölé nézve kezdett el sírni nagyon alig nyugodott meg mikor elfordítottam ugyan úgy vissza nézett oda és sírt tovább.
2008. máj. 28. 14:18

Képzeljétek, tegnap előtt történt, hogy a kisfiam labdázott a nappaliban, és a plafonra nézve, mondta, hogy néni, néni. De percekig. Kérdeztem, hol van a néni? Azt mondta: ott és mutatta is. Kérdeztem, hogy mit csinál? Azt mondta: alszik.

Régebben nem is figyeltem az ilyenekre, de mióta ezt a topicot megtaláltam, azóta figyelek. Lehet, ha régebben történik ez, fel sem tűnt volna.

90. Inesse (válaszként erre: 89. - 1eb84e4bad)
2008. máj. 26. 14:07

:) A Ghostban fújt a cica, az enyém nem szokott. Bár nem is nagyon hiszek a szellemekben. Van egy-két ismerősöm aki állítja, hogy volt már "szerencséje" kopogószellemhez, de én még nem találkoztam eggyel sem.


Kiskoromban nagyon szerettem volna szellemeket meg ufókat látni, még rajzoltam is nekik és kiragasztottam az ablakba (hogy látták :DD) de egyik se jött. :))

2008. máj. 26. 13:21
Egyébként a macskák érzik a szellemek jelenlétét, állítólag fújnak, amikor szellem van a közelben. Én ezért is tartok macsekot. Szerencsére még nem fújt ezért egyszer sem, és ezzel nyugtatom maga, hogy ő észrevenné, ha lenne valami...
88. 1eb84e4bad (válaszként erre: 83. - Szakál Mónika)
2008. máj. 26. 12:59

érdekes! :-)

nekem nem rég volt olyna, hogy kislányom aki most 2 és fél hónapos, éjjel felébredt /mindig átalussza az éjszakáét/, és csak azt hallottuk a bébiőrben, hogy beszélget nagy vidáman. Mindezt hajnali 2 körül. Se előtte, se azóta nem csinált még ilyet, mert ha éjjel felébred, az azért van, mert éhes, és yöszörög, de ekkor egy szösszenet nem hagyta el a gyereket, csak "beszélgetett".

87. 1eb84e4bad (válaszként erre: 83. - Szakál Mónika)
2008. máj. 26. 12:59

érdekes! :-)

nekem nem rég volt olyna, hogy kislányom aki most 2 és fél hónapos, éjjel felébredt /mindig átalussza az éjszakáét/, és csak azt hallottuk a bébiőrben, hogy beszélget nagy vidáman. Mindezt hajnali 2 körül. Se előtte, se azóta nem csinált még ilyet, mert ha éjjel felébred, az azért van, mert éhes, és yöszörög, de ekkor egy szösszenet nem hagyta el a gyereket, csak "beszélgetett".

86. 1eb84e4bad (válaszként erre: 85. - 5cb4354c81)
2008. máj. 26. 12:56
Elképzelhető, hogy a kettőnek köze van egymáshoz! Ez kiderül talán, a a többiek hazajöttek a kirádulásról. de az is lehet, hogy már éjjel is lázas volt, és csakamiatt látta azt a virágot olyan furinak.
2008. máj. 21. 07:16
Segítsetek! Ma reggel a kislányom a következőket mesélte: hajnalban kiment wc-re, és amikor a nappaliban felkapcsolta a villanyt, a konyhapulton levő virág körül egy kört látott. A kör körül pedig feketeség volt. Azt mondta, hamar elmúlott, aztán már csak a virágot látta. Még soha nem mondott semmi ehhez hasonlót sem. Ma ment volna osztálykirándulásra, de most 38,7 a láza, így nem engedtem el. Lázmérés után egyből az jutott eszembe, hogy semmi nincs véletlenül, ez sem, hogy nem tud menni. Lehet, valami rossz történt volna vele. De lehet ehhez köze annak, amit látott? Mondjatok valami okosat légyszi!!! köszi.
84. 48d40f4ff5 (válaszként erre: 78. - Pillelány21)
2008. máj. 3. 18:10

engem érdekel, hogy miket láttál :) én mindig is hittem a "szellemekben", bár nem találkoztam még velük, és egyelőre nem is szeretnék. (egy jósnő mondta, hogy még nem állok rá készen... :))

úgyhogy ha nem félsz őket megosztani, írd le bátran!

2008. ápr. 30. 13:20

Sziasztok!

Én sem hittem addig az ilyen dolgokban még a kislányom meg nem született(ennek már 2,5 éve). De azóta nálunk is történnek furcsa dolgok. Amikor a kislány még pár hónapos volt, akkor történt először, hogy este a pelenkázón öltöztettem és ő folyamatosan követett vmit a szemével. Amerre ment az a vmi, Verus úgy nézte és közben hangosan kacarászott. Nekem pedig egyszerre lett melegem és fáztam, rettentően megijedtem. Aztán mikor letettem aludni még akkor is nevetett, pedig egyedül volt a szobában (hittem én). Akkor kiderítettem, hogy az én nagymamám járt nálunk és ő okozta a vidámságot. A másik ilyen ijesztő eset akkor történt, amikor a kicsi az apjával ment be a szobába és az ajtóban elkezdett reszketni és bújt az apjához,hogy:Apuci ott van valami, félek, zavard el! Folyamatosan a szekrény elé mutatott, de a párom nem látott semmit. Később megkérdeztem az anyósom (ő foglalkozik ilyenekkel)és mondta, hogy a férjem nagymamája volt nálunk, de nem csak nálunk hanem náluk is és a másik fiánál is. Egyébként, ha az anyósoméknál vagyunk ott rendszeresen látja Verus a mamát.Olyankor mindig a kemence padkára néz, de riadtan. Az volt a mama kedvenc helye még élt. Ilyesztő dolgok ezek, de szerintem ezen minden kisgyerekes szülő átesik, csak nem biztos, hogy szellemeknek tulajdonítja őket, hanem logikus, fizikai dolgoknak. Pedig nem azok.

82. Kókusz (válaszként erre: 81. - Donyta)
2008. ápr. 30. 13:09
Akkor lehet, hogy mégiscsak lát ott valamit, még ha homályosan is!
81. Donyta (válaszként erre: 80. - Kókusz)
2008. ápr. 30. 12:32
Én is igy tudtam, hogy kb. két méterre lát tisztán onnan csak homályos a látása és folyamatosan lesz nagyobb. De akkor is les valamit, ha forgatva is van, akkor is oda néz egy pontra!
80. Kókusz (válaszként erre: 79. - Donyta)
2008. ápr. 30. 11:43

Szia!

Egy négy hetes baba még nem tud olyan távol fókuszálni a szemével, hogy a plafont lássa! Ők ilyen picinek még csak a közeli dolgokat látják. Ilyen pici baba sokszor "elbambázik" :)

Egyébként én is teljes mértékben hiszek ebben a dolgoban! Minden hozzászólásnál, amikor saját élményéről számol be valaki, feláll az összes szőröm, csupa libabőr vagyok!

79. Donyta
2008. ápr. 30. 08:17

Sziasztok!


Most találtam ezt a fórumot és kicsit meglepődve olvastam bele. Nem az írások miatt, hanem az ok..

A lányomnak most 4. hetes a babája, és amikor ott voltam náluk egy hetet a picurka etetés után mindig a plafont nézte egy ponton. Mi is kerestük mit láthat, de nekünk nem tünt fel semmi sem. Erre a lányom mondta, nem lehetséges-e, hogy a picur látja az anygyalt vagy esetleg a szellemeket? Én csodálkozva néztem, mintha "gond" lenne vele. Mégis elgondolkodom rajta, hogy valóban létezhet ilyesmi?

78. Pillelány21 (válaszként erre: 77. - Esztella100)
2008. ápr. 30. 08:05
csajok, nekem ugyanilyen tapasztalataim vannak, én kiskorom óta látom őket időnként ( bár remélem, hogy ez többször nem fordul elő... ) az öcsém 7 éves koráig szintén, és elvétve még Anyukám, nagynéném is... ez nálunk családi vonás. Elmesélem őket, ha vkit érdekel, csak most egyedül vagyok itthon, és annyira berezeltem:), hogy képtelen vagyok róla beszélni... de mindjárt összeszedem magam;)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook