Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hisztek benne hogy a babák látják a szellemeket? fórum

Hisztek benne hogy a babák látják a szellemeket? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. ápr. 2. 13:04
Amúgy nekem azt magyarázta drága anyósom hogy azért van az hogy a gyerekek látják őket mert nyitott az elméjük. Még nincsenek terhelés alatt, problémák és mi egymás.. így ők a megközelíthetők. Szerintetek?
33. kevian
2010. márc. 30. 13:11
Az én kisfiam is jól elkacarászik, "beszélget" a szobájában mikor lefektetem aludni. És ezt csak azóta, mióta áttettük a saját szobába..
2010. márc. 30. 12:47

Szia, minden itt megszólalónak! :-)

Én hiszek benne, hogy a babák látják a szellemeket.

A kisdedem kb. úgy 2- és3,5 éves kora között elalvás előtt (délutáni is) általában 20-30 percig "angyalkázott" - ahogy mi mondtuk. Gurgulázott, kacarászott, olykor kissé kérően-követelőzően, incselkedve, vagy arra reagáló felhanggal fűszerezve. Ennek nem is egy kivül álló tanúja is volt, akik megkérdezték: "van bent valaki vele a szobájában" ? És a nemleges válaszra hitetlenkedve benyitottak.

Én élveztem, mert éreztem, hogy kifejezetten jól érzi magát, mintha egy tündérkertben angyalokkal kergetőzött, labdázott, játszott volna.

31. kevian
2010. márc. 30. 12:34

Szerintem hozzáállás kérdése. Minden attól függ honnan nézzük.

Ha félsz tőle, jobb ha azt sem tudod, hogy létezik más azon kívül mint amit látsz és valóságnak gondolsz. Viszont én örülnék neki, ha lenne ilyen képességem, és ha nem is úgy mint a Szellemekkel suttogó c. filmben, de valahogy kommunikálni tudnék azzal aki már ott van és nem itt. Kíváncsi lennék rá, hogy rég kinek a testében lakott ez a lélek ami most engem gazdagít, és formál. Szeretném úgy átadni a következő testnek, hogy úgy érezzem hasznos volt neki az a pár évtized, amíg velem volt.

30. 7564d965a1 (válaszként erre: 28. - Kevian)
2010. márc. 30. 12:25
Csak hát ott van pl az az amerikai pasi is aki látja őket, és vannak még páran akiknek nem múlik el... De ez a téma is olyan hogy ahány könyv, ahány "szakavatott" mindenki mást mond, mást ír... a sima "futóparasszt" meg nem tudja mit csináljon/hat é mi is ez? Áldás vagy átok? Jó vagy rossz?
29. kevian (válaszként erre: 27. - Lillenet)
2010. márc. 30. 07:33
Mikor a lakást mérte fel a táltos, kérdeztem, hogy van e szellem a lakásban. Mondta, hogy van. Kértem, azt ne mondja meg, hogy hol. Bár lényegében, úgy is érzi az ember. De így a jó. :)
28. kevian (válaszként erre: 26. - 7564d965a1)
2010. márc. 30. 07:31
Mert sok már dolog köti le a figyelmünket és elfelejtjük látni a valót...
2010. márc. 29. 22:40

Sziasztok!


Nem tudom miért múlik el a képességük.


kevian: én is hittem a szellemekben, de mikor megtapasztaltam, hogy TÉNYLEG ott van valaki, vagy valakik, és rendszeresen, hát nagy munka volt feldolgozni és nehéz volt. Napszaktól függetlenül jöttek/jönnek az élmények, és tényleg pozitív volt 99%-ban, de így is nehéz volt.

Most kíváncsian várjuk (párom is elfogadja ezeket a dolgokat), hogy meddig marad meg a kisfiunk képessége, fog-e beszélni róluk és mit mond majd.

2010. márc. 29. 22:10
Miért van egyébként hogy elmúlik náluk ez a dolog?
25. 7564d965a1 (válaszként erre: 24. - Kevian)
2010. márc. 29. 22:10
:) Nekem biztos dobogna.. még ha nem is mondanám neki hogy de nincs ott semmi... amikor az ominózus nevetés volt nálunk itt kint azt hittem összeesek úgy beparáztam. De higgadtan mentem be :D
24. kevian
2010. márc. 29. 17:46
Kérdezem, hogy mit néz a baba. S oda nézek ahova Ő. Mivel hiszek a szellemvilágban, nem kezd el gyorsabban dobogni a szívem. :)
23. 7564d965a1 (válaszként erre: 22. - Kevian)
2010. márc. 29. 12:09
Valószínüleg igen:D És te hogy reagálod le a dolgot?
22. kevian
2010. márc. 29. 11:55

Amikor jött a táltos felmérni a házat, a kisfiam le sem vette róla a szemét. Sosem félt az idegenektől, de ez igen különös volt. Mivel ez a táltos rokonom, azóta is többször találkoztunk, s mindig így reagálja le a gyerek. Valószínű lát valamit, amit mi nem!

Egyébként már 13 hónapos, és van amikor a plafont bámulja, vagy a falat, ahol nincs semmi és beszél neki. Gondolom ezt is csinálja valamiért...

2010. márc. 28. 23:39
Szia! :D
20. lillenet (válaszként erre: 18. - 7564d965a1)
2010. márc. 28. 23:30

Én most elteszem magam holnapra, de figyelni fogom a fórumot.

Jó éjt!

19. lillenet (válaszként erre: 18. - 7564d965a1)
2010. márc. 28. 23:29
Nekem azt mondták, elég, ha a szobát, vagy egy buborékot benne a babáddal és veled, képzeletben feltöltöd fénnyel. Vagy ha a buborék falát világító fényesnek képzeled és vastagnak. Lehet színes, ha úgy tűnik fel a fejedben, csak a pirosast nem ajánlják, mert energetizál és nyugtalan lehet tőle a babád. Elsőre lehet, hogy csak másodpercekre tudod ezt majd elképzelni, nekem is nehezen ment eleinte, de gyakorolható.
18. 7564d965a1 (válaszként erre: 15. - Lillenet)
2010. márc. 28. 22:56
Én szeretném ha élne ez a fórum:) Én biztos vagyok benne hogy rengeteg ilyen gyerkőc van, de a szülő vagy ne akarja vagy ne is veszi észre. Én hiszek benne hogy mások is járnak és vannak közöttünk, de eddig ilyen helyzetben nem voltam. Ezért is tettem fel a kérdést. Bár jó lenne tudni a rossz szellemek ellen hogyan lehet védekezni:)
17. 3a92f8d690 (válaszként erre: 11. - Adrixa)
2010. márc. 28. 22:41
egyetértek!! Sokmindenki mondja mi még nem tapasztaltuk de én is rákérdeznék persze csak ha már tud beszélni és be tudna számolni azt mondják 6 éves korukig látják
2010. márc. 28. 22:39
Én mindenféleképpen rákötnék 1 piros cérnácskát a csuklójára:-))Ilyen kis fosos vagyok:-))
2010. márc. 28. 22:36

Sziasztok!


Az én kisfiam is látja őket, most 20 hónapos, még csak pár szót beszél, de sok sok egyértelmű jelét adta már.

Örülök ennek a fórumnak, mert a régiek tényleg kihaltak már és jó olyan szülőkről hallani, akik hasonló cipőben járnak.


Damnedke, nekem is ugyanezek voltak a kérdéseim mikor rájöttem mi történik, csak bennem még mindig van szorongás. Volt egy ijedős esténk, és hiába volt azóta rengeteg pozitív élményünk, nem tudja feledtetni, de azon dolgozok, hogy elmúljon minden félelmem.

Én is úgy tudom, hogy a legjobb, hogy ha úgy teszel, mintha te is látnád (bár nálunk ez csak egy ideig működött), és hogy jó, ha természetesnek veszed és próbálsz beszélni vele erről óvatosan majd.

Van itt egy "szellemlátó gyermekek" c. fórum, ez sem él már, de rengeteg infó van benne.

14. 7564d965a1 (válaszként erre: 11. - Adrixa)
2010. márc. 28. 22:29
Szerintem is:) Csak pont ezért kérdezem mert én nem akarom azt csinálni mint velem csináltak. Azt így nem jelenteném ki hogy érzékelem, de van amikor sejtem hogy nem vagyok egyedül. Volt hogy a kutyusunk is annó "látott" valamit, most pedig az egyik lányzóm (7hós) hajnal negyed kettőkor a tök sötétben gagyogott és nevetett. Szerintem nem azért mert szépet álmodott, hanem mert valami/valaki nagyon tetszett neki :)
2010. márc. 28. 22:22

Én is úgy gondolom hogy látják a gyerekek,csak később azért nem mert épp hogy a szülők butaságnak tartják és aggódnak félnek ettől a szellemesditől........Az biztos hogy nem szabad a gyerekeket latíltani,hogy ááááájjjj hagydd már ezt a butaságot szellemek nincsenek...stb. inkább pontosan kell kérdezgetni,hogy kit lát mit lát beszélnek e hozzá.......

ÉN még a mai napig bár nagyon ritkán érzékelem a "szellemeket",látni nem csak érzem hogy ott vannak körülöttem.......de különösebb jelentőséget nem tulajdonítottam/tulajdonítok neki.....

12. ccd8b44456 (válaszként erre: 11. - Adrixa)
2010. márc. 28. 22:22
szerintem is
11. adrixa (válaszként erre: 10. - 7564d965a1)
2010. márc. 28. 22:20
Az én kisfiam is látja őket, nagyon megijedtem, amikor először mondta 2 évesen. De rájöttem, hogy tetszik neki, mindig elmondja, hogy milyen színűek és mit csinálnak. Szerintem ez egy nagyon csodálatos dolog, minden este villanyoltás után megbeszéljük, hogy mi a helyzet az angyalokkal. Örülj neki, hogy a gyereked beavat az ő kis "titkába", és elmeséli, hogy mit lát. Úgy beszélj vele, mintha ez a világ legtermészetesebb dolga lenne. Szerintem.
2010. márc. 28. 22:15
Igazából engem maga a tény kezelése érdekelne a szülő szempontjából. Anyukám szerint én is láttam őket de ők betojtak tőle.. és teletömték a fejem butaságokkal. Nekem megmaradt álom formában a dolog, sok dolgot előre megálmodok, sajnos nem jó dolgokat is. Van hogy pár napos idő intervallum, van hogy évek. És én szeretném ha gyerekek nem félnének ettől.
2010. márc. 28. 22:14
en nem neznem hulyenek siman egyetertenek vele
8. ccd8b44456 (válaszként erre: 5. - Kata óvónéni)
2010. márc. 28. 22:13
igy van
7. 7564d965a1 (válaszként erre: 5. - Kata óvónéni)
2010. márc. 28. 22:12
:)
6. 7564d965a1 (válaszként erre: 3. - Zinnia)
2010. márc. 28. 22:11
Csak hogy most megijedjen az ember vagy ne? Ha később mikor már beszélnek is és akkor is látják akkor mit mondhat a szülő? ugyan butaság!? vagy igen ő ott van?
5. Kata óvónéni (válaszként erre: 2. - Badonyimariaeva)
2010. márc. 28. 22:11

Hiába van ilyen téma már,ha olyan helyre írsz,amit nem látogatnak túl gyakran.Egy "új"fórumra többen felfigyelnek.Engem nem zavar,max nem írok hozzászólást:)

Ez nem bántás akart lenni-pusztán a gondolatomat pötyögtem le.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook