Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A gyerekek látják a szellemeket? fórum

A gyerekek látják a szellemeket? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2010. jan. 27. 12:58

Sziasztok!Az én kisfiam amikor 3-4 hónapos volt,akkor történtek fura dolgok.Leginkább akkor amikor éjjel szopiztunk.A gyerekem nem egyszer mered bele a számomra semmibe,és mosolygott,magyarázott valakinek.Hátborzongató volt látni,ahogy követ a szemével "valakit" és beszélget vele.Aztán néz rám és vigyorog és odanéz arra a valakire és hangossan felnevet.Meg kell mondjam,hogy az elején nagyon féltem.A hideg futkározott a hátamon amikor ezeket láttam és már a férjemnek kellett az ajtóba állnia mert rémisztő volt.Aztán elgondolkodtam és arra jutottam,hogy ha az én picim mosolyog akkor az biztos nem lehet rossz,vagy gonosz és láttam a gyereken,hogy olyan boldog amikor ezzel a valakivel "beszélgetett".Idővel rájöttem,hogy semmi olyan nincs amitől nekem félnem kellenne.Mióta nem kell éjjel enni azóta nem történt hasonló,de be kell,hogy valjam hiányzik.

Szerintem genis látják a gyerekek a szellemeket vagy akárkiket.Én csak angyaloknak hívom őket.Szerintem nem kell tőle félni bármenniyre ijesztő is elsőre.A gyerekeknek 100x több eszük van mint akármelyik felnőtnek,ők a tiszta lelkükkel igenis látnak olyan dolgokat amiket mi felnőttek nem.Szép napot mindenkinek!

226. Brig9 (válaszként erre: 225. - 8a841d1669)
2010. jan. 27. 12:15

Én megértem a te álláspontodat!

Amíg én nem tapasztaltam, én sem hittem!

Nem akarok és senkit meggyőzni!

Csak az előző félresikerült abortuszos hozzászólás háborított fel!

Nekem senki ne mondja, hogy meg akartam ölni a gyerekem!!!!

Elgondolkodom az értelmes hozzászólásokon, mint pl. a tieid!

Mert hogy egymást lovaljuk bele az elgondolkodtató, mivel ha a barátom ezzel foglalkozik,engem is hamarabb érdekel!

Bár ezzel kapcsolatban arra jutottam, hogy mivel többet foglalkozom vele, egyre jobban megtanulom!

De legalább elgondolkodtató!

De az ilyen IQ bajnokoktól származó értelmetlen gondolatok, mint, hogy mi abortuszmaradványok vagyunk! Na erre szoktam azt mondani,hogy inkább egy okos hülyéskedjen, mint egy hülye okoskodjon!!!!!!!!!!!

225. 8a841d1669 (válaszként erre: 224. - Brig9)
2010. jan. 26. 22:21
Bocsánat, hogy ezt mondom, de szerintem Ti egymást lovaljátok bele-a barátok és a család- ebbe a szellem látásba.
224. Brig9 (válaszként erre: 222. - Marduk)
2010. jan. 26. 20:55

Szia!

Nekem eszembe sem jutott, hogy elvettesem a gyerekem!!!!!

a világ legboldogabb embere voltam, abban a pillanatban, mikor végre "2csík lett a teszten"!!!

És most is imádom,örökké imádni fogom ezt a csodás gyermeket!!

És mégis látott már olyat, amit más nem!

Nénit a plafonon, gyereket a falon, bácsikat a pincében!!!

Engem is terveztek a szüleim, boldog gyermekkorom volt és én is láttam egyszer szellemet, és jártak nálam, ez biztos, de ezeket már írtam!

Egy barátom,akiről már szintén írtam, szóval az ő szülei is örültek, hogy újra babát várnak!! Rendszeresen érzékeli a szellemek jelenlétét, és volt, hogy látott is már!!

Szóval, tegyük fel, hogy a te verziód igaz!!

És az abortusz elő csodás módon megmenekült bébik

szorongásai és üldözési mániái szellemek odaképzelésében nyilvánul meg!!!

Akkor ezek szerint én, a Laci, az én fiam és az összes ember,aki szellemeket érzékel, az véletlen úszta meg azembriógyilkosságot!!!!

Könyörgöm, legalább gondold már át, hogy miket írsz le!!!!!!!!!!!!!!!!!

Én elfogadom a te álláspontod, hogy nem hiszel benne!!

Oké! Szíved joga! Engem nem zavar! De nem is írok rólad olyat, hogy téged anyád meg akrart ölni, és te ezért nem hiszel ebben!

Vagy a te gyereked azért nem hisz benne, mert nem jött össze az abortusz!!

223. marduk
2010. jan. 25. 21:04
Az auralátás gyakorlat kérdése csupán.Próbáld ki magadat,gyújts egy gyertyát és gondolj egy színre néz a lángba,magad körül legyen csend és sötétség.Ha a láng külső köre arra s színre változik amire gondoltál ez a kezdet,de ugyan ezt tükörben nézve is tedd meg ha ott is látod a színváltozást,tudni fogsz aurát látni,se ezt a gyakorlatot zaklatott állapotban ne gyakorold.
222. marduk
2010. jan. 25. 20:55
Ha egy magzatot megakarnak szakítani,de az nem sikerült,az a gyerek azt hiszi valaki miatt mindig veszélyben van az szellemnek gondolja,mert csak érzi,de semmit nem lát.Még eztán is azt hiszitek a gyerekek szellem látok.Az az anyuka kinek ilyen módon született gyereke ezzel számoljon.
221. Brig9
2010. jan. 25. 17:35

haló, haló!!!

Haldoklik a fórum??? :)

2010. jan. 17. 22:02

Persze,hogy vannak szellemek!!!

Az is lehet,hogy a bébik látják is őket.

Nincs is ezzel semmi baj,így kerek a világ.

Lássuk be jó,ha ránk figyelnek néha....

219. Brig9
2010. jan. 17. 17:12

Én nem akarokmeggyőzni senkit!!!!

Van aki hisz benne, van aki nem!

És van aki érzékeny a spirituális dolgokra és érzékel dolgokat és van ki nem!

Túl sokat tapasztaltam ahhoz, hogy ne higyjek benne!

Ha meg tényleg kikészülnél tőle, akkor, tényleg jobb, ha reálisan nézed a dolgokat!!! :) :)

218. 8a841d1669 (válaszként erre: 217. - Brig9)
2010. jan. 17. 17:03
Én továbbra is azt mondom, azt lehet azzal áltatni, hogy vannak szellemek, aki hisz bennük. Én rengeteget dolgozom éjszaka, egy két szintes épületben sokszor tartózkodom egyedül. Vannak zörejek, csörgések, de mindig megpróbálok reális választ keresni rá és általában meg is találom. Ha bele lovalnám magam, hogy a recsegéseket, csörgéseket, szellemek okozzák, már régen valamelyik pszichiátriai osztályon feküdnék, vagy kiugrottam volna az ablakon. :-))
217. Brig9 (válaszként erre: 215. - 8a841d1669)
2010. jan. 17. 16:50

Szia!

Nem, semmit nem fogadott el!!!!

Sokakon segített már INGYEN!!!!

Mi a barátai nyüstöltük is, hogy foglalkozzon ezzel pénzért és nem akart! Csak ingyen! Mert szerinte nem azért kapta ezt a tehetséget, hogy kihasználja az embereket!

Most ebben a szegénységben, pár ezer forintot fogad el 3-4, mivel megszűnt a munkahelye! De azt sem mindenkitől!!!!

Rendszeresen nézi az aurámat, amit néha géppel le is ellenőriztettem, mert, mint említettem én is bizonytalan voltam! Stimmelt amit mondott!

Nem ismerte a dédimet, nem is tudhatta senkitől, de megmondta, hogy 1 keze volt!!!!

Mikor még soha nem járt nálunk, és még közös barátaink sem voltak, elmondta, milyen szekrény van az egyik szobában és mik vannak rajta!!

A barátnőmnek megmondta, hogy terhes, mikor még a csaj sem tudta, és nem is terveztek babát!

Ja és azóta sem fogadott el egy fillért sem..

Még valamit???? :)

2010. jan. 17. 16:41

Természetesen szellemek nincsenek.

Ám nem rossz a kérdés. Ijedős, és ijeszteni szerető emberke sok van. Íme, máris 214 válasz.

:))))))))))))))))))))))))

215. 8a841d1669 (válaszként erre: 212. - Brig9)
2010. jan. 17. 16:34

Csak egy kérdésem lenne, annak a háztól és rólad elküldte a szellemeket és védettséget ígért fizettél valamit?

Bocsánat a hitetlenkedésem miatt, de én is mondhatom bárkinek, aki hisz az ilyen dolgokba, hogy érzem a lélek jelenlétét és ha még egy kicsit utána is olvasok különböző táltos és mindenféle boszorkány könyvekbe lehet én is el tudnám magam olyan embernek adni aki ért a szellemek elküldéséhez, mindenféle ezoterikus tevékenységhez. Én úgy gondolom inkább a realizmusnak higgy és járj utána a dolgoknak, mint néhány hókuszpókusznak.

214. Brig9
2010. jan. 17. 15:53

Ennél az esetnél én is majd' be tojtam, de azóta annyit tapasztaltam és jártam utána ilyen dolgolknak, hogy kicsit könnyebben veszem!

Ami persze nem azt jelenti, hogy nem ijednék meg, ha egy szellem jönne velem szembe!

213. 6924121179 (válaszként erre: 209. - Brig9)
2010. jan. 17. 15:10
Te jó ég! Rám a frász jött volna!! Én félős vagyok, de nem hiszek a szellemekben!!
212. Brig9 (válaszként erre: 211. - 8a841d1669)
2010. jan. 17. 14:59

Hát, fogalmam sincs, hogy mi volt!

Lehet, hogy csak fantázia!

volt, hogy egy éves korában a plafont bámulta, odamutatott és mondogatta, hogy néni, néni!

Na ez nem fantázia!

Mert azután kiderült, hogy tényleg volt nálunk egy férfi, egy nő és egy kisgyermek szelleme, akik persze, el lettek küldve( kb. fél éve) és védelmet is kértünk a házra, hogy ne jöhessen több! (ezért mondom, hogy nem biztos, hogy szellem volt az ovodatárs)

Meg persze magunkra is, mert rajtam kettő volt!

Lehet, hogy hihetetlen és hülyén hangzk!

Én sem hittem el, amíg nem tapasztaltam!!!!

211. 8a841d1669 (válaszként erre: 209. - Brig9)
2010. jan. 17. 14:40

A gyerekek gyakran elképzelik, hogy van egy barátjuk akikkel játszanak, nekik nagy a fantáziájuk nem vitás.


Egyébként, ha egy óvódás társát képzelte oda akkor az nem lehet szellem.

2010. jan. 17. 10:41
Igen, azt mondják, hogy a gyerekek fogékonyabbak az ilyen dolgokra, könnyebben észreveszik , ha szellem van a közelben, könnyebben teremtenek velük kapcsolatot, több ilyen véleményt hallottam már szakemberektől.
209. Brig9
2010. jan. 12. 18:07

C-moll!

Az én fiam is szeptemberben múlt 3 éves!

4szer mondott olyat amből azt vettem le, hogy van valakirajtunk kívül a lakásban!

Ha mondtam volna neki,hogy az szellem, akkor ő is tudná és legközelebb nevén nevezné!

Ilyen egyszerű!

2 hónapja játék közben veszekedett egyik óvodatársával itthon!

Pesze, csak ketten voltunk itt! Egy ideg ráhagytam azután mondtam, hogy hagyja abba, mert nincs itt senki!

Erre ő az üres falra mutatott és megkérdezte: akkor az ott ki????

Na én inkább azt mondtam, hogy nemtudom, nem ismerem!

Ha akkor mondtam volna neki, hogy szellem, akkor legközelebb már ő is mondta volna, hogy itt a szellem!

Így esetleg megint megkérdezi, hogy ki az!

208. Brig9 (válaszként erre: 186. - Barika)
2010. jan. 10. 14:28

Szia Barika!


Remélem, még látogatod a fórumot!!!

A lányod a az aurát láthatja, mikor embereket körülvevő fényt látja!!!!

Egyik barátom látja az aurát, érzékeli a szellemvilágot, benne állítólag 10 éves kora körül tudatosult a dolog, hogy mit is tud!

Az első alkalomnál, majd halálra rémült sírva rohant a szüleihez!

Az auralátással mostanában barátkozom én is!

A sajátomat márlátom, de mivel tanult és nem vele született képesség, nem látom annyira erősen, mint a lányod vagy a barátom, vagy bárki aki ezzel a képességgel született!!!!

Az auralátás egy nagy kincs!

Bárkiről meg fogja tudni mondani, hogy milyen ember valójában!!

Nézz utána a neten!!!!

Érdemes!!!!!!

Szívesen segítek ilyesmi kérdésekben, ha érdekel, és persze, ha tudok!

207. C-moll (válaszként erre: 206. - 8a841d1669)
2010. jan. 9. 19:45

A kissrác szeptemberben múlt 3 éves.

Igen, ez bennem is fölmerült, hogy hogyan nevezheti nevén, hát passz. Lehetne találgatni, hogy kitől hallott ezt-azt, vagy tv-ben látott-e valamit, tényleg nem tudom, csak azt, amit hallottam. :)

Amúgy nem haragszom, csak a tapasztalataimat írtam le, nekem is sántít, ha azt vesszük, mert engem sem igen érdekelnek ezek a dolgok, csak mikor a gyerek kellemetlen helyzetekbe hoz, azért elgondolkozom, hogy ezt vajon miért csinálja, ezesetben is lehet egyéb oka (ahogy fentebb írtam.); szóval passz.

206. 8a841d1669 (válaszként erre: 202. - C-moll)
2010. jan. 8. 22:17

Engem is érdekelne, hogy mennyi idős ez a kisfiú! Honnan tudja, hogy amit lát az szellem? Mert ha már nem olyan kisfiú lenne, akkor érzésem szerint nem fakadna sírva, ha meglát valami számára idegen akármit is, ha pedig olyan kisfiú miből gondolja, hogy egyáltalán szellemet lát?

Mivel a szellemek nem láthatóak minden utca sarkon úgy gondolom egy kisfiúnak nem is lehet megtanítani, mi az a szellem, hacsak zsenge kora ellenére nem rajongója a horror filmeknek.

Ne haragudj, de nekem sántít ez az egész dolog.

205. eddit (válaszként erre: 202. - C-moll)
2010. jan. 8. 20:50
Mennyi idős az általad említett kisgyermek?
204. eddit (válaszként erre: 201. - 78197721ea)
2010. jan. 8. 20:48
Jó, jó, ezen az alapon a kaszáspók sem bánt, mégis a frász jön rám, ha megindul a méteres lábaival :O)
203. alina13
2010. jan. 8. 20:44

Üdv mindenkinek. Egy kedves ismerősömnek van pár darab fotója amit digitális géppel készített.

A fotókon fehér gömbök láthatóak(nem mindegyiken) amire eddig a neten nem igazán találtam magyarázatott, miért vannak ott ha igazából nincs is ott.

Szeretném ha olyan válaszokat kapnék amit valóban alá tudtok támasztani, a teóriák annyira nem érdekelnek, hiszen csak szeretném bebizonyítani, ezek nem valamiféle "energia gömbök" hanem valamiféle tükröződés vagy technológiai hiba, stb...

Kiváncsi vagyok a véleményekre, mondom főképp arra várok hogy valaki bemondja a tutit, hogy ezek nem szellemek, nem megmagyarázhatatlan dolgok.

Mi abszolút laikusok vagyunk a témában, egyszerűen csak ott vannak ezek a gömbök a képeken és...de bármilyen véleményt szívesen fogadok, nem csak a szkeptikusokét!!!

202. C-moll
2010. jan. 3. 14:53

Sziasztok!


Már most mondom, picit hosszú leszek, ezért bocsánat. :)

Mióta unokatesóm kisfia is az itt említett gyermekek viselkedéséhez hasonlót kezdett produkálni, elkezdtem utána járni a neten ennek a jelenségnek, így találtam ide, és hogy átolvastam minden hozzászólást, én is leírom pár tapasztalatomat.

Unokatesóm kisfia szokott ránk ijeszteni, mikor két másik unokatesómnál és nagynénémnél van, olyankor néha egy pillanat alatt elkezd sírni, nem tudjuk, mi baja, de mondogatja, hogy itt, meg ott van a szellem. Volt, hogy a folyosóról futott be a szobába sírva, hogy volt valaki a folyosón, van, hogy csak megugrik, és kikerül egy láthatóan tök üres területet.

Nyáron tartottunk egy családi összejövetelt nálunk (szalonnasütés), és ott történt meg, hogy a gyereknek igen jó kedve volt egész este, de amint egy alkalommal jöttünk ki a lakásból, megijedt, odabújt unokatesómhoz, és mutogatott egy irányba, hogy ott a szellem. Később búcsúzáskor unokatesóm az ölében tartotta, velem szemben álltak, és mellém kezdett mutogatni, közben azt mondta: "Melletted van a szellem..." - Hát, nem volt őszinte a mosolyom. :) Akkor és ott eszembe jutott az aznapi dátum: nagymamánk szülinapja, aki már lassan 2 éve, hogy elhunyt, és mosolyogtam, hogy ki tudja, talán ő is meglátogatott minket így, hogy együtt van a család. :)


Kicsit más: én mivel látássérült vagyok, fehérbottal kell közlekednem, és nem is gondolná az ember, mekkora segítség, hogy van egy ún. "közelség-érzetem", nem tudom másként nevezni. :) Szóval ha elmegyek egyes objektumok mellett, amik legalább 1 méteres körzeten belül vannak, és kb. nekem vállmagasságig érnek, azokat "megérzem", ez azért nagy segítség a közlekedésben, mert támpontokat (telefonfülke, oszlop, tábla) észreveszem anélkül is, hogy hozzáérnék. :) Ez valójában nem egy ritka jelenség, de nálam mióta fehérbotra szorultam, felerősödött. :) Na már most: kb. fél éven keresztül ezt a közelség-érzetet tapasztaltam minden este úgy 11 óra magasságától, mikor a szobámban ültem a számítógépnél. A gond csak az volt, hogy mellettem semmi nincs, és mindig csak jobbról éreztem, ahol az ágyam és köztem lévő üres terület van. Nem tudom, mi volt ez, ha arra fordítottam a fejem, elmúlt. Különösebben nem zavart (félni nem féltem), csak idegesített, mert néha olyan közel éreztem, hogy már zavart a koncentrálásban. Nem mondhatom, hogy a fáradtság tette, mert néha napközben is, ha a szobán áthaladtam, szintén éreztem egy-egy ponton, és akkor is csak azért zavart, mert ha addig volt valami a fejemben, biztos elfelejtettem a hirtelen erős "sugárzásban" - azért használok ilyen szavakat, mert nem tudom nevén nevezni. :)


Igazából nem igen foglalkozom ezekkel a dolgokkal, nem mondom, hogy nem hiszek bennük, mert hát millió dolog lehet a világon, amit nem biztos, hogy az ember érthet. :) Ha meg így van, nem firtatom, így van jól. Csak azt írom, amit tapasztaltam.


Olvastam itt néhol, hogy a szenteltvíz hasznos segítség, csak annyit hadd tegyek hozzá: hasznos, ha hittel veszed. :) Önmagában a szenteltvíz nem sokat segít, a hit az, ami munkálkodik (így vízkereszt környékén én is végighintem a házat szenteltvízzel, pedig keresztényként nem katolikus felekezetű vagyok.) Ugyanígy a keresztvetés, és Jézus nevének segítségül hívása: önmagukban ezek csak szavak, de hinnünk is szükséges, hogy ereje legyen a mondanivalónknak. :) Ha bízunk Isten mindenhatóságában, abban is bízhatunk, hogy neki semmi sem lehetetlen. :)

201. 78197721ea (válaszként erre: 200. - Eddit)
2009. dec. 26. 16:42
Már hozzá szoktam. Régóta része az életemnek, nem szoktam vele különösen foglalkozni. A lelkek nem bántanak sosem, nem kell félni tőlük. El szoktam küldeni őket, ha zavar a jelenlétük.
200. eddit (válaszként erre: 196. - 78197721ea)
2009. dec. 26. 15:55
Hogy tudod ezt ilyen természetességgel kezelni???? Engem a frász törne ki :/
199. 78197721ea (válaszként erre: 197. - 8a841d1669)
2009. dec. 26. 10:53
Semmi baj, legyen hited szerint. Nekem mást mond a tapasztalat. A lányommal időnként egyszerre látjuk, érzékeljük őket..Legyen szép napja mindenkinek!:)
198. tücsimücsi (válaszként erre: 197. - 8a841d1669)
2009. dec. 26. 10:23
Hát, nem bemagyarázás...az, hogy egy ember képzelődik, oké. De amikor már egyszerre 4, akik közül az egyik csak 3 éves, egy másiknak pedig lélekben nem sok köze volt az elhunythoz, ott már van valami....
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook