Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A gyerekek látják a szellemeket? fórum

A gyerekek látják a szellemeket? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
257. marduk
2010. febr. 2. 21:31
Gyerek koromban egyszer télen a temetőben mentünk nézelődni a szüleink disznóvágással voltak elfoglalva.A temető a dombon volt a ház a domb alatt ahol folyt a munka.A sírok között nézelődtünk amikor hirtelen ott ült egy széken egy öregasszony és mögötte állt egy öregember,megijedtünk az öregember olyan gyorsan futott utánunk mi sikonyálva ahogy csak bírtunk le a dombon futottunk.nekem később ördögnek tünt,se tudom az ijetségtől az ember mást sejt.
256. c1e9612cd3 (válaszként erre: 255. - 3c0814215c)
2010. febr. 2. 21:13

pont azért, mert minnél inkább nem hisz a szülő az ilyen jellegű dolgokban, azt annál inkább átadja az utódjainak. Márpedig, akkor e gyerek is nagyon hamar elveszíti (bezárja , előli) ezt az érzékenységét.

Pld. Nézz meg olyan családokat, akiknél anya pld. láthatóan ösztönylény, és erőteljesen hallgat a megérzéseire. Ott a ygerek is ilyen lesz, mert ezt látta, és egy gyerek sokkal érzékenyebb, mint egy felnőtt. Ő még nyitott mindenre. Ezt az érzékenységet hívhatjuk akár 6. érzéknek is, vagy bárminek, de van, az biztos.

Ahol viszont a szülő ilyen téren túl racionalista, és abszolút nem nyitott az ilyesmire, ott a gyerek is csupán észérvek szerint fogja élni az életét.

Mi mindannyian a szülői hagyatékkal éljük az életünket.

255. 3c0814215c (válaszként erre: 253. - C1e9612cd3)
2010. febr. 2. 11:00

Ja, és a lányom tíz éves de ő sem látott ilyet. A fiam hat éves, ő sem számolt be ilyesmiről. Valamint a testvérem, szüleim, testvérem három gyereke, feleségem, az ő testvérei, az ő összesen három gyerekük, egyik sem látott még szellemet soha.

Úgy látszik a mi családunkat kerülik a szellemek.

254. 3c0814215c (válaszként erre: 253. - C1e9612cd3)
2010. febr. 2. 10:32

Én pl. soha nem láttam ilyesmit.

Egy ilyen gyerekkori "élmény" lehet hamis emlék is, egy valódi élmény elferdítése, vagy egy nem valódi élmény konfabulációja.

2010. febr. 2. 00:55

hát, aki azt mondja, hogy a gyerekek nem látják/ érzékelik a szellemeket, az max. nem emléxik azokra az időkre, amikor még látta/ érzékelte őket. Ez nekem saját tapasztalaton alapuló meggyőződésem.

Mai napig határozottan el tudom különíteni a gyermeki fantáziálásokat (pld. boszorkány alakú felhő, ami elől menekülni kellett :) ), meg azt, amikor határozottan hallottam őket. És ha mentem a hang irányába, akkor mindig átlibbent a túloldalra, és már a hátam mögül hallottam. Anyu se hallotta soha. Soha nem féltem a hangtól. 18 éves voltam, amikor utoljára hallottam. Akkor vmiért megijedtem, és elküldtem. Azóta van, h érzem, de nem hallom, nem látom.

Amúgy, én egy olyan házban nőttem fel, ami már legalább 100 éves. Anyuék nászajándékba kapták annó, vályogpadlós, kemencés, amolyan igazi kis parasztház volt, amit ma már csak skanzenban lehet max. látni.

252. 3c0814215c (válaszként erre: 251. - Vica009)
2010. febr. 1. 22:17
Az több mint tizenhárom évvel később volt. Mi van ott?
251. vica009
2010. febr. 1. 22:13
igen?,ha ilyen okos vagy akor nézd meg,h. mi van a bors.újság 2007 nov,21 szám 4-ik oldalán!
250. 3c0814215c (válaszként erre: 247. - Vica009)
2010. febr. 1. 22:01

Ebben az időpontban nincs feljegyzett UFO észlelés:

[link]

249. vica009
2010. febr. 1. 21:23
MARDUK! ezt komlyan írtam,de tényleg megtörtént.
248. marduk
2010. febr. 1. 20:00
Nálam a mosógépemen nyomot égetek amikor rászállt,a poros autón sok karikát hagytak olyan volt kívülről befele is 6 kör lefújtuk másnap megint ott voltak.a kutyám is furcsán viselkedett,egyszer este kint meditáltam amikor felnéztem az égre egy csillagszerű gyorsan visszafele kúszott.
247. vica009
2010. febr. 1. 19:43
Én láttam a saját 2 fizikai szememmel UFO-t.1994 szept 14-én,este 9-körül. (tudom,h. milyen a repülő,és azt is ,h milyenek a harci gépek amík néha elhúznak felettünk)de ez semmihez nem volt hasonlatos .Az érdekes a dologba,h. nem csak én láttam,hanem kb 10-en .Az akkori Kisalföld újság be is számolt róla annak idején.
246. marduk
2010. febr. 1. 19:37
A babona is fény,de az lidércfény,világit,de nem melegít.Ha az álmok rémisztőek akkor komoly a betegség az orvoshoz kell menni nem a boszorkányokhoz.Arra kell rájönni a tudattal hogy lehet erősíteni a szervezetet
245. marduk
2010. febr. 1. 19:28
Valóban.Én csak a puszta kíváncsiságból a földönkívüliekkel elkezdtem foglalkozni nem hitből érdekesnek tartottam ,este kint álltam és néztem hátha látok valamit,láttam és még sok olyat ami megmagyarázni nem lehet,nem is ez a lényeg,hanem elhatalmasodott rajtam a szorongás rájöttem ettől a kíváncsiságtól.Ma azt mondom elhiszem nincs földönkívüliek és elmúlt a szorongás,értitek mire akarok kávezetni
244. Brig9
2010. febr. 1. 19:18

Sok minden van, amit nem lehet megérteni, csak elfogadni, hogy van!

Nekem alvási paralízisem volt sok évig! Sok magyarázatot találtam rá!

Állítólag a földön maradt lelkek okozták, akik rámtelepedtek!

Levették őket rólam és azóta elmúlt!

Ha ettől múlt el, ha attól, hogy én elhttem, hogy elfog múlni, akkor is elmúlt!

És számomra ez a fontos!

Azt is mondták, hogy ettől az egész életem megváltozik jó irányba!

Hát meg is változott.....!!!!! :) :) :)

Ez is lehet, annak köszönhető, hogy elhittem, de lehet,hogy tényleg igaz!

Tehát, hinni jó!!!

Ha butaság, ha nem! A hit sok mindenen átsegíti az embert!!!!!

Van aki a realításban hisz, van aki a túlvilágban, van aki saját magában és van aki a sorsban....és még sok mindenben lehet hinni!

Mindenki hisz valamiben! :)

243. marduk
2010. febr. 1. 19:09
Az ember tud kifejleszteni magának olyan érzékiséget ami másoknak nem megmagyarázható,de ha valaki nem tudja menyire a visszájára is fordulhat és az lesz belőle amit már nem ért.Nekem amikor az iker testvérem haldoklott Én is úgy éreztem meghalok.Bizarr jós álmaim voltak.Sokat kérdeztem a magasrendű tudást melyikünk van lent vagy fent,hátha meglátom,de eddig nincs válasz.Épen ma álmodtam meg a halálát és ismételten átéltem a haldoklást,most azt remélem feldolgozódik.Azt a pillanatot éreztem mindig,hogy nehezen válunk szét osztódáskor amíg élt a kórházban éreztem ezt a nehézséget,halála után megszűnt.Rengetegszer visszamentem a múltamban és láttam a nagy állatokat hallottam a dübörgésüket is a testvérem nem foglalkozott ilyennel mégis hallotta a dübörgést.Van valami bizony,de egyenlőre rejtély kutatni érdemes hátha közelebb kerülünk a dolgokhoz.Van ki jó festő vagy építész esetleg szobrász,ha nem ilyesmire hívatott vagy akkor az új dolgok amik várnak rád.Itt annak szóltam aki olvassa
242. marduk
2010. febr. 1. 18:48
Ha az anya terhes és létrejön a nemi aktus a magzat elájulhat a lökésektől rossz állapotban kerül.Még amíg a sperma az apánál van és erős érzelem éri a férfit a magzat ezt is magával hozza.Én is láttam a stigmákról a filmet Én nem értem a dolgot és meghazudtolni se akarom.Egyszer favágás közben egy fadarab a bokámnak repült jó megütött nem elkékült vagy duzzadt lett volna hanem egy kereszt látszott és a végeken lábak voltak mintha balról jobbra lépkedne körbe körbe.Aki taot tanult ismeri ezt a jelet mert van fordítottja is és ez a jel 6 hónapig piroslott a bokámnál.
241. Brig9
2010. febr. 1. 18:04

Ja!

A baromság alatt nem azt értettem, hogy éreztem anyu gondolatait, érzéseit!

A telepátiában hiszek!

Abban is, hogy ami történik pocaklakó korunkban, az végigkíséri az életünket!

Azt is, hogy érzi a magzat, az anyja érzéseit!

Még azt is elhiszem, hogy a bébi tisztában van embrio, vagy magzatkorában, hogy anyja őt nem akarja és ez is végigkíséri az életét és ezáltal elhagyatottnak érz magát!

Még azt is elhiszem,hogy van aki ezért szellemeket, anygalokat stb... kreálnak!

Csak azzal nem hiszem, hogy csak ezért!

És nem is mindenki kreálja!

Hogy álltok a stigmákkal?

Tegnap láttam, egy dokumentumfilmet erről!

azt hiszem a DoQ-on volt!

Majd utánanézek, mi volt a címe!

240. vica009 (válaszként erre: 239. - Brig9)
2010. febr. 1. 16:57
Nem baromság!
239. Brig9 (válaszként erre: 231. - Marduk)
2010. febr. 1. 16:17

Miért rossza az én idegzetem???? :)

Vagy én értettem félre?

Szerintem sok ember szeretne ennyire higgadt és kiegyensúlyozott lenni!

Amúgy már írtam, hogy nem akarok az én álláspontomról senkit meggyőzni!

Te se akarj a tiedről!

De engem legalább van ami érdekel és leköt!

És képzeld minden teliholdkor gyertyát is gyújtok...

Használom a vonzást...

Hú basszus...!

Ez biztos azért van mert megfordult anyám fejében, hogy elvettesen a engem!!! :):):):)

(ami mellesleg egy árva ártatlan pillanatban nem törént meg!!!)

2évig próbálkoztak, mire végre terhes lett!!

Boldog házasság, pénz, ház, egészség, minden készen állt az érkezésemre!

Amúgy mikor a húgommal lett terhes anyu, akkor igenis megfordult a fejében..... :(

De a hugom mégsem hisz ezkben a dolgokban!

De várj!

Megvan, én miért hiszek benne!!!!

Mert mikor hugom volt anyu hasában, én éreztem anyu gondolatait és ezért!!!!!! :) :) :) :)

Mekkora egy baromság...!!!! :) :) :) :)

238. marduk
2010. jan. 31. 12:00
Lehet ezt is mondani,de idő kell ahhoz,hogy gyökeret verhessen az emberben minden az amit elültet,de utána ez kisugárzik a tekintetből a mozdulatokból.Ezért nem mindegy milyen tudásunk van.Ha nem is veszed észre a környezeted tekintete folyton kilesi az érzelmeidet főleg ha jó érzed magadat mert elképzelni se tudják mitől.Felismerheted magadban is ezt a kíváncsiságot.Ha hiszed ha nem a környezetedet taníthatod úgy hogy meg se szólalsz.
237. vica009 (válaszként erre: 236. - Marduk)
2010. jan. 30. 22:28
Talán olyan mint a mustármag a Bibliából?
236. marduk
2010. jan. 30. 22:13
Az a lényeg lépj tovább ne elégedj meg a kevéssel,ha valamit elültetsz magadban az képes nagy leni ilyen a szeretet is ha megtalálod az igaz értelmét sokat fosz tudni
235. vica009 (válaszként erre: 233. - Marduk)
2010. jan. 30. 22:08
Marduk! a valóság benned van,és bennem és a többiekbe is. Minden sejtünk a saját tükörképünk,(hologram).A belső tudásnak is meg van a szépsége hidd el.Nem félek a haláltól sem, és a jövőtől sem.
234. marduk
2010. jan. 30. 22:02
A tudat vesztegel a magasrendű elérése előtt.Vannak itt olyanok akik szinten vélik,hogy vannak szellemek.Olyan furcsa dolgok játszódnak le érzelmileg amit azért nem ismer mert senki nem mondta el neki olyan ki jártas benne.Addig nincs baj amíg nem ragadsz le ezen a megnyilvánuláson,ezért nem kell hinni maradéktalanul az ilyen dolgokban.Érezni valami más köszönt ránk és hogyan akarsz az újnak örülni ha félsz. Nem is tudod felismeri a félelemtől azt ami csodás lesz.Már az is agyszerű dolog ha nem hagyod,hogy irányítsanak olyanok akik csak maguk hasznára hajtsák a vizet.
233. marduk
2010. jan. 30. 21:47
És miért akarsz másként tudni mint a valóság.Ha elgondolkodsz azon ha ilyen dolgokban jobb hinni valami valóság zavarja az érzelmeidet.Talán a haláltól félsz és az elvesztéstől.Kényelmes képzelt dolgok perspektívájából látni a dolgokat mert így nem fáj.Az ezotéria nem foglalkozik szellemekkel.Már jobb lenne ha az élők kapnának szeretett teljes figyelmet és nem a hallottak,akik miatt sokaknak bűntudata támad mert nem volt elégé szerető teljes.Ne építsük a hamis dolgokat tovább mert a sötét kultusz idejének már rég véget vetettek,ne támaszuk fel.
232. vica009 (válaszként erre: 231. - Marduk)
2010. jan. 30. 20:52
HONNAN TUDOD?
231. marduk
2010. jan. 30. 19:42
Nem a magam elképzeléseit írtam le, olvastak kutatoktól,nem fontos egy abortusznak alávetni magát az embernek,hogy a babának olyan félelme legyen,hogy az életére tőrnek elég ha megfordul a kismama fejében,hogy nem jókor jön a baba.Egy mosolygós baba bájolog tetszeni akar az anyukájának,fontos neki,hogy megnyerje az anya tetszését hisz az élete függ tőle.Nagyon nehéz annak a babának vagy gyereknek akinek az anyukája félre érti a viselkedését.Senkit nem kérdőjeleztem meg szereti e vagy nem a gyerekét.Rossz az idegzeted,nehogy azt érd el a gyermeked bizalmát veszted el.Sajnálom azokat akik a puszta tényt ne fogadják el.Se szellem se angyal nem lép az emberekkel érezhető viszonyban.
230. 8a841d1669 (válaszként erre: 228. - Vica009)
2010. jan. 30. 10:54
Egyrészt a gyermeked örökölhette édesanyád szemeit, másrészt azt gondolom, mikor egy közeli hozzátartozó meghal egy családban, mindenki próbál valami kapaszkodót keresni, mert nem nyugszik bele, hogy örökre elvesztette azt a szeretett személyt . Te ezt a kapaszkodót a gyermekedben találtad meg, de olyanról is hallottam már, hogy valaki a kutyáját vagy a macskáját azonosítja elhunyt rokonával. Ez valahol természetes, de nem több, mint képzelgés.
229. Brig9 (válaszként erre: 228. - Vica009)
2010. jan. 29. 18:22

Akkor figyeld a kislányod minden szavát!!

Előfordul, hogy fog olyan dolgokat mondani, amire te csak annyit fogsz válaszolni:

És te ezt honnan tudod??????

Az én fiam is olyan dolgokat mondd, amik akkor történtek, mikor ő még meg sem született!!!!

Pl.: múltkor rámutatott egy autóra és azt mondta:

Apának is ilyen autója van!

Pedig az apját pici baba kora óta nem látta és már nem is olyan autója van!

De mikor terhes voltam, még olyan volt!

(nem írok márkát, nehogy megint megsértsem a szabályzatot és töröljék az üzimet, ami mellesleg jogos volt a moderátoroktól!!:))

228. vica009 (válaszként erre: 227. - C8d93a7aea)
2010. jan. 29. 14:26
Látják szerintem.Az én kislányomat amikor egyszer szoptattam,és a szemébe néztem,mindha az Édesanyám nézett volna rám,aki akkor már 8 éve meghalt.Most is úgy érzem néha,h ő született ujjá a gyermekembe.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook