Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Látják-e a gyerekek a szellemeket? fórum

Látják-e a gyerekek a szellemeket? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
215. Franc22
2010. márc. 30. 10:01
lehetséges!
2010. márc. 30. 09:31

Sziasztok!



Tegnap felhívott egy barátnőm és elmesélte, hogy a bátyja kislánya szellemeket lát. Már régóta gyanította az apuka, hogy valami van. . de nem tudta és most sem tudja kiszedni a kislányból. Minden éjjen sírva ébred.

Akkor bukott ki a dolog, mikor az óvodába (5 éves) nem mert a többi gyerekkel kimenni az udvarra, azt mondta az óvó néninek, hogy lebegő emberek vannak a folyosón.

Az óvó néni mondta ezt el a szülőknek.


A kislányról annyit mesélt még a barátnőm, hogy nagyon jószívű, sosem akart birtokolni semmit. Van egy kishúga, aki pedig elég rámenős, akaratos. . ő a domináns. Nagy a kontraszt a két gyerek között.

A kislány, akiről szó van, nagyon érzékeny teremtés, jólelkű, imádja az állatokat. Az elmondottak alapján nekem az indigók ugrottak be, bár nem találkoztam még ilyen kisgyerekkel (vagyis nem tűnt még fel) és a barátnőm még csak nem is hallott ilyen gyerekekről. . szóval nem ő rakta össze. :)


Én sem tanácsolnám a pszichológust. . . elsőre valami nagyon megbízható természetgyógyászra gondoltam. Olyanra, akinek van valamilyen 6. érzéke. . de nincs elszállva semmilyen téren. . két lábbal áll a földön. Olyan, aki felismeri és elfogadja, hogy némelyeik gyereknek inkább élénk a fantáziája. . és nincs paranormális háttere a dolognak. Mert én csak egy ilyen szakemberben bíznék meg. . a tv-ben látott (frabato és társai) nekem nem szimpik, mert én is nyitott vagyok arra, hogy van túlvilági élet, vannak különleges képességű emberek. . de a belemagyarázásra meg arra, hogy egyből kijelentik a hülyeségeket, hogy ilyen meg olyan rontás van rajtad ha 20 évesen még nem találtad meg a szerelmet. . meg hasonlók. . na ettől falnak megyek. :)


Ha valaki tud megbízható látót-természetgyógyászt, az szóljon, legyen kedves. Az apuka nyitott a spirituális világra. . de az anyuka nem igazán.

De azt gondolom, hogy ha nyitottak is lennének mindketten, nem biztos, hogy jó, ha nem próbálják meg középúton kezelni a dolgot. tehát fel kell ismerni és el kell fogadni, ha a kislány valóban szellemeket lát. . de egy gyerekről van szó aki nagyon érzékeny és aki sérülhet ettől. . szóval ráerőltetni a képesség megtartását se biztos, hogy szerencsés. . :S Nem mindenki bír ilyen „áldással” élni, a szakember jó ha felismeri, hogy mi a legjobb a gyereknek.

Sem csodabogárnak nem szabad kezelni, sem bolondnak vagy hazugnak. A gyerek érdekeit kell szemelőtt tartani, ezért tényleg olyan szakember kellene aki nyitott a spirituális világra, de mégsem akarja mindenbe azt belemagyarázni. És jó emberismerő.


Ha én kerülnék ilyen helyzetbe, semmikép sem kezdenék pszichológussal, mert az azt jelentené, hogy nem bízom meg benne és ő sem bízna meg bennem eztán. Ráadásul én hiszem, hogy ilyne létezhet, de nem vagyok benne jártas, ide szakember kell.


..ha mégis csak fantáziál a kislány, azt egy jó látó, természetgyógyász észre fogja venni.

213. Juca78
2009. jan. 8. 22:04

Sziasztok!

Beleolvasgattam a fórumba.

Jó ez a forgó csajszi, de ez csak a megfigyelésen múlik.

Ha azt akarom jobbra akkor jobbra, ha balra akkor balra forog.

Kisfiammal nézegettük, és érdekes volt azt látni, hogy mindeketten ellenkező forgást IS! láttunk.


A fórum kérdésére a válaszom:

Láthatják, hát persze. A gyerekek (nem tudom hány éves korig)érzékenyebbek az ilyenekre, a felnőttek is ugyanígy, csak Ők már kevesebben vannak.

212. Regus (válaszként erre: 210. - Casela)
2008. dec. 10. 07:44

Szia casela, gondolom, a felvételen is attól függ az irány, hogy éppen melyik agyfélteke aktív. VAgyis: hogy KI nézi!

Az, hogy a két agyfélteke más-más funkcióra hivatott, az tudományos tény. És akinél a bal agyfélteke a domináns, az racionális beállítottságú, akinél a jobb, az pedig intuitív. A legideálisabb eset, mikor e kettő együtt tud műküdni, - akár egy személyen belül, akár különböző beállítottságú személyek között, kiegészítve egymás tudását...

211. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 210. - Casela)
2008. dec. 10. 00:53
Mert a felvevőt nem lehet átvágni.
210. casela
2008. dec. 9. 23:21
Lehet, h hülyén hangzik, de a telefonommal fölvettem, és amikor fölvettem 9 mp-ig balra forgott, utána jobbra. Amikor visszanéztem, végig jobbra forgott.
209. casela
2008. dec. 9. 23:06

Igen, nyilván van egy csomó kamu teszt is, de amennyiben ti egyszerre láttátok ugyanazt különböző irányba, és erről miért hazudna valamelyikőtök is, akkor ebben csak kell legyen vmi, vagy nem?

Én egyébként olyan 2-3 percen keresztül néztem, és nagyrészt balra forgott, néha egy-két másodpercig átváltott jobbra, de a bal nyert. Biztos kipróbálom majd vkivel együtt, sőt akár többen is, nagyon érdekes!

208. Regus (válaszként erre: 194. - 036bf4cfe4)
2008. dec. 8. 22:28
"Objektív valóságon" ez esetben a látványt értettem. Az természetes, hogy a képernyőn lévő kép nem valóság, hanem elektronika által létrehozott "illúzió", - de az ilyen látványt mégis mindenki ugyanúgy észleli, még az anomáliákat is. Gondolok itt a filmeken visszafelé forgó kerékre, ami nyilván technikai okokból látszik úgy. Mindenki számára! Viszont ez a teszt nem ezen alapul. Itt ugyanabban a pillanatban láthatják eltérően az emberek, attól függően, hogy éppen melyik agyféltekéjük aktív. Tehát itt már nem egy operatőrre, hanem egy biokémikusra vagy agykutatóra volna szükség, aki megmagyarázná, hogy ez miért, mitől van így!
207. Regus (válaszként erre: 197. - 036bf4cfe4)
2008. dec. 8. 22:17
Ez az adott IQ tesztet és az összeállítóját minősíti... Sokféle intelligencia létezik, és sokféle teszt, - de ez már tényleg nagyon eltérne az eredeti témától :-)
206. Regus
2008. dec. 8. 22:08

A "trükkös, hamis" tesztről el szeretném mondani, hogy együtt néztük a képernyőt egy olyan barátommal, aki alapvetően racionális beállítottságú, tehát bal-agyféltekés, - neki az óramutató járásával ellentétesen forgott a figura. Ugyanakkor nekem, mivel "alapjáraton" művészi-intuitív beállítottságú vagyok, az óramutató járásával megegyezően forgott. Tehát egyszerre néztük ugyanazt a képet, mégis más-más irányba láttuk forogni! Hát ezért kérdeztem, hogy akkor mégis mit nevezhetünk VALÓSÁG-nak? Hogy a forgás irányát megváltoztassam, elkezdtem olvasni az angol szöveget, tehát bal agyféltekét igénybe vevő, racionális műveletet kezdtem végezni, - és át is váltott az óramutató járásával ellentétes irányba.

Kíváncsi lennék, kinek milyen tapasztalatai voltak?

205. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 204. - Pirosalma)
2008. dec. 8. 21:33

"elkanyarodtál a lényegtől a tv képalkotásával"


A "teszt" hamis nem valós képet ad a TV és monitor képalkotása miatt.

204. Pirosalma (válaszként erre: 201. - 036bf4cfe4)
2008. dec. 8. 21:25

Ejnye, "kolléga";-) A tudomány embere tudja, mi fontos, mi nem (most pl. a vízionszorzatot is nyugodtan elhanyagolhatjuk;-)


Viccet félretéve: szerintem tényleg kicsit elkanyarodtál a lényegtől a tv képalkotásával, a hozzászóló, akinek írtál - feltehetőleg - nem úgy értette, ahogyan te gondoltad.

203. 60dc903c1a (válaszként erre: 200. - Pirosalma)
2008. dec. 8. 21:23
Igen, szerintem is működhet oda - vissza... De jól írtad, így van az érzékeléssel...
202. Csigusz 79 (válaszként erre: 201. - 036bf4cfe4)
2008. dec. 8. 21:23
Ez az :)Csak amit találsz nem biztos hogy ugy van,vagyis csak a te szemszögedböl :)
201. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 196. - Csigusz 79)
2008. dec. 8. 21:21
Én nemcsak keresek a kákán csomót, hanem találok is.
200. Pirosalma (válaszként erre: 199. - 60dc903c1a)
2008. dec. 8. 21:21

Épp azt írom, hogy oda-vissza működhet a folyamat.

Természetesen minden egyes érzékelt KÜLSŐ dolog az érzékelés után tudatosul, fordítva nem lehetséges (ki kellene találnom, mit fogok látni:-). A "belső érzékelés", a gondolatok, fantáziálás természetesen más.

199. 60dc903c1a (válaszként erre: 198. - Pirosalma)
2008. dec. 8. 21:18
Nem feltétlenül... Te még nem voltál úgy, hogy valamit érzékeltél, és csak utána tudatosult mi is ez...vagyis utána fogalmaztad meg a gondolatot?...
198. Pirosalma (válaszként erre: 193. - 60dc903c1a)
2008. dec. 8. 21:15
Nem vagyok biztos abban, hogy nem lehet fordított a sorrend (gondolat -> érzékelés).
2008. dec. 8. 21:13
Ez egy olyan teszt amiből 12 egy tucat. Olyan mint az IQ teszt ami semmire nem jó. Tudjátok hogy a világ egyik legértelmesebb embere Szent-Györgyi Albert 70-et kapott egy IQ tesztre? Na ebbe fűzzetetk cérnát!
196. Csigusz 79 (válaszként erre: 194. - 036bf4cfe4)
2008. dec. 8. 21:12
Hát hallod te a kákán is csomtót.... Mindjárt kiderül tanár is voltál és kijavitasz Hát-al nem kezdünk mondatot ;)
195. Csigusz 79 (válaszként erre: 192. - Pirosalma)
2008. dec. 8. 21:10
Én fejjel lefelé nézem,ugy balra forog :)
194. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 187. - Regus)
2008. dec. 8. 21:08

"ami egy objektív valóság a képernyőn"


A képernyőn legyen az akár non interlaced vagy interlaced rendszerű nincs objektív valóság, mert mindkettőn látszólagos a kép. Véletlenül az elektronikához is értek de megkérdezheted egy operatőrtől is, itt bizony becsapás áldozata a delikvens. Az úton haladó autót nem lehet másként látni de a monitorkép nem valóságos hanem látszólagos.

193. 60dc903c1a (válaszként erre: 182. - 036bf4cfe4)
2008. dec. 8. 21:04

Ha figyelmesen olvasnád a hozzászólást, akkor nem beszélnél képzelgésről... mert hogy ÉRZÉKELÉSről szólt a hozzászólás.

Az érzékelésről meg el lehet olvasni az általános pszichológia tankönyvének ideillő passzusát...

192. Pirosalma (válaszként erre: 191. - Pirosalma)
2008. dec. 8. 20:52
Nem, mégsem. A feje alapján még egyértelműbbnek tűnik, hogy időnként megfordul.
191. Pirosalma (válaszként erre: 190. - Pirosalma)
2008. dec. 8. 20:45
De most kezdek elbizonytalanodni:-)
190. Pirosalma (válaszként erre: 188. - Pirosalma)
2008. dec. 8. 20:38
A felsőbb helyzetű alsó végtagból kevésbé egyértelmű a trükk (szerintem).
189. Pirosalma (válaszként erre: 188. - Pirosalma)
2008. dec. 8. 20:37
De azért ügyes.
188. Pirosalma (válaszként erre: 187. - Regus)
2008. dec. 8. 20:36
Nekem nagyon úgy tűnik, átverés. A támasztó alsó végtagot kell figyelni kitartóan. Van, hogy oda-vissza forog, aztán elindul egyik vagy másik irányba.
187. Regus (válaszként erre: 186. - 036bf4cfe4)
2008. dec. 8. 20:28
Ez nem jó példa arra, amiről beszélek. Az általam ajánlott teszten a figura - ami egy objektív valóság a képernyőn! - attól függően forog jobbra vagy balra, hogy éppen melyik agyféltekédet használod. Ha például egyszerre nézed másvalakivel, akkor könnyen lehet, hogy ő ugyanakkor, ugyanazt a figurát más irányba látja forogni, mint te, - mert éppen a másik agyféltekéjét használja. Akkor ez esetben mi a VALÓSÁG?
186. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 185. - Regus)
2008. dec. 8. 20:23
Erre a nem úgy látja a dolgokat feldobok egy megtörtént dolgot. Nyomoznak egy belehajtásos autóbalesetben éjjel az Alkotás utcára kihajtott egy autó és belement a védett úton haladóba. 6 szemtanút szedtek össze és a hatból öt tanú azt mondta hogy a védett úton haladó volt a hibás. És az is kiderült hogy egy személy nem is láthatta a balesetet mert a Déli felé nézett éppen háttal állva a balasetnek.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook