Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Létezik olyan hogy a babák, kisgyerekek látnak szellemeket? fórum

Létezik olyan hogy a babák, kisgyerekek látnak szellemeket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. ápr. 16. 17:55
Aham, naná!
2014. ápr. 16. 17:45
Ezt mond el vicces-agresszív piszkálódónak is.
2014. ápr. 16. 17:33
Igen és az állatok is hajlamosak rá.
105. 39ff6fe670 (válaszként erre: 104. - L.luiselotte)
2010. nov. 9. 06:40

:)


Én sem láttam soha szellemeket

104. l.luiselotte (válaszként erre: 103. - 39ff6fe670)
2010. nov. 8. 19:47

Tudom, nem is úgy gondoltam, nem akartam megbántani senkit, csak azt szerettem volna jelezni, hogy lehet, hogy ez egyes családokban abszolut nem téma - mert nyilván a gyerek sem lát semmi furcsa dolgot. A fiam 19 éves, de soha nem beszéltünk szellemekről, és 40-en tul és sem beszéltem ilyesmiről a szüleimmel soha.( ugyanis én sem láttam szellemet )

A hivő és vallásos emberekről is azt tartjuk, ateista létünkre - hogy lehet, hogy szerencséjük van, hogy hisznek valamiben, ha nem is értünk egyet velük abszolut, de tiszteletben tartjuk a

meggyőződésüket. Területi elosztás miatt a fiam egyházi iskolába járt és a nevelési elveinktől függetlenül ott lett ateista illetve kezdett el kételkedni a bibliai történeket hallva, és mi sem erőltettük, hogy igaz, amit hittam órán taniutanak. Egyébként protestánsok vagyunk, a családban mindenki konfirmált - ez talán magyarázza, hogy valamivel "lazább" vallás, mint a rk.

103. 39ff6fe670 (válaszként erre: 102. - L.luiselotte)
2010. nov. 5. 07:17

csakhogy ma már a tudomány is vizsgálja a túlvilág kérdését..

pár száz éve a repülés is boszorkányságnak tűnt.. a lélekben, az aurában stb nincs semmi természetfeletti.. épp olyan természetes mint az amit érzékelünk.

Egy csomó minden van amit szabad szemmel nem láthatunk.


Szerintem kijelenteni azt, hogy nincsenek szellemek és a gyerekek nem látják valahol épp olyan ostobának hangozhat mint az ellenkezője. :)

2010. nov. 5. 01:03
Természettudományos, materialista beállitottságu családban nem tul nagy a valószinűsége. Én nem emlékszem, hogy bármi irracionális v megmagyaráz-hatatlan dolgot észleltem volna gyerekkoromban. Szerencsére a fiam is teljesen " normális" volt kiskorában is, bár óvódai és osztálytársai szülei meséltek ilyesmit, mint ami a topic cime. Én akkor sem hittem, hogy ennek lenne valóságtartalma, jót nevettünk otthon rajtuk. A családunk a környezetünkhoz képest mondhatni, hogy tul normális, de gondolom, hogy azért nem ez a jellemző mindenkire. ( a mi ateista és term. tudományos szemléletünk )
101. Nikéla (válaszként erre: 98. - 39ff6fe670)
2010. nov. 4. 23:14
Ez így van.
100. Nikéla (válaszként erre: 99. - 0c49369de6)
2010. nov. 4. 23:05
Eggyetértek. Ez pontossan így van.
99. 0c49369de6 (válaszként erre: 1. - Moncsy85)
2010. okt. 22. 06:07

A babák, gyerekek, még sokmindent látnak, érzékelnek, amit a felnőttek többsége már nem. Ezzel mi a baj? Semmi. Ezt nem egy rossz dolognak kell felfogni. Mi csak azt látjuk amire szükségünk van, a tárgyi dolgokat, amiben élünk. Pedig ennél sokkal több is van, s mi ügyet sem vetünk rá...

A babák akár élhetnének ezzel az idézettel is:

A tudatlan ember azt mondja: hiszem ha látom.

Viszont a bölcs: Látom, ha hiszem...


A baba mosolyog, örül, akkor lenne gond, ha félne...

98. 39ff6fe670 (válaszként erre: 70. - Geridina)
2010. okt. 21. 07:24
miért félsz attól, hogy kristály? Hisz ez valójában ajándék..
97. 39ff6fe670 (válaszként erre: 73. - 871a784b06)
2010. okt. 21. 07:22
igen, oda is figyelek rá, hogy fluor mentes fogkrémmel mossunk fogat.
96. 39ff6fe670 (válaszként erre: 79. - Pocokmoci)
2010. okt. 21. 07:21

Két arafotósnél oltam, az egyik szerin t minden gyerek aurája indigószínű 6 éves koráig kb. És nem érdemes vinni addig. Másik azt mondta, hogy mindegyik gyerek aurája vöröses-narancsos, és 7 éves koráig nyílnak ki a csakrái, addig nem érdemes vinni.. a különleges gyermekekről meg azt mondta, hogy nem nagyon tudja érzékelni ezeket a rezgéseket a gép.

Nm tudom mi igaz de valszeg nem aurafotós ad választ arra, hogy a gyermek milyen.. sokkal inkább egy megbízható tisztánlátó.

95. 39ff6fe670 (válaszként erre: 92. - A14deb9047)
2010. okt. 21. 07:15

Ezzel akarja megmagyarázni a tudomány azt, mire amúgy nincs amúgy magyarázata? :)


Én nem hiszek el bármit, egy csomó mindennel fenntartásaim vannak.. de rengeteg olyan esetet hallottam, olvastam gyerekekkel kapcsolatban ami kizárt, hogy fantáziálgatás lenne. Mindannyian voltunk gyerekek.. igen, elhittük, hogy egy furcsa házban boszorkány lakik, elhittük, hogy a mászóka repülő paripa.. de én speciel nem hallucináltam és nem hinném, hogy látni embereket akik nincsenek ott, olyan természetes dolog lenne és lenne rá tudományos magyarázat. :-/

Na, de én nem akarlak győzködni.. szerintem te sem engem. Lényeg, hogy attól még, hogy valamiről nem tudunk bizonyosságot, még létezhet. És mikor arról van szó, hogy hiszünk-e a gyermekünknek, pláne ha fél.. azt gondolom nem kell legyinteni és nem szabad pszichomókushoz menni vele mert a bizalmát veszíthetjük el.

94. wanda8 (válaszként erre: 93. - Geridina)
2010. okt. 20. 20:37
nagyon megértelek!Én is nagyon féltem a fiam,hogy mit kell átélnie.
93. geridina (válaszként erre: 91. - Wanda8)
2010. okt. 20. 20:33
Mert a barátnőm már átélte a lányával, és nehéz időszak volt, de már túl vannak rajta. Először nagyon félt a lánya, mert nem tudta hova tenni ezt a dolgot. Nem is merte elmondani. És szép lassan tanulta meg kezelni. Vannak időszakok, mikor nem foglalkozik annyira vele, akkor nem is zaklatják őt a szellemek. De már nekem is segített, és energiát is tud adni. Meggyógyítja az anyját is, ha fáj a feje, stb. De magukat sajnos nem tudják gyógyítani. Kérdeztem tőle, hogy például mi van akkor, ha kimegy a konyhába, a folyosón kerülgeti a szellemeket? Azt mondta, igen. És hogy nekünk ez furcsa, de neki nem. És hogy ha kinéz az ablakon, hemzseg az utca tőlük. Ez azért elég félelmetes számomra. És nem tudom, mit kell átélnie a gyerekemnek. Ettől félek nagyon
2010. okt. 20. 20:22

A kisgyermek nem tudja a valóságot az elképzelt világtól elválasztani. Azt látja, amit látni akar, és nem mindig azt, ami a valóság.

Az absztrahálás képessége jóval később alakul csak ki, nagyjából a 10. életév körül.

91. wanda8 (válaszként erre: 90. - Geridina)
2010. okt. 20. 20:20
Miért félsz mióta megtudtad,ha nem vagyok indiszkrét?
90. geridina (válaszként erre: 81. - Wanda8)
2010. okt. 20. 20:18
Hát, én azóta parázok, mióta megtudtam.
89. geridina (válaszként erre: 84. - 39ff6fe670)
2010. okt. 20. 20:16
Jézusom, ez hihetetlen. Na, ezek a dolgok bizonyítják be, hogy tényleg léteznek.
88. 39ff6fe670 (válaszként erre: 19. - Pirinyóka66)
2010. okt. 20. 20:15
Az én fiam azt mondja bácsi, úgy hívja Nuná .. a lányom meg nemrég fedezte fel és mosolyog a falra.
2010. okt. 20. 20:15
Az a gyermek vagy felnőtt aki szellemeket lát annak sürgősen pszichológusra van szüksége!!!
2010. okt. 20. 20:15
Egyébként az én lányom lombikbébi, harmadik próbálkozásra született, és a barátnőm váltig állítja, hogy nem véletlenül sikerült harmadikra, és küldetése van a lányomnak
2010. okt. 20. 20:14
Amúgy van kristályos és indigós fórum is külön, ha valakit csak ez a téma érdekelne.
84. 39ff6fe670 (válaszként erre: 6. - Geridina)
2010. okt. 20. 20:13

Barátnőm unokahúgára is nagyon illik a jellemzése a kristályoknak (asszem) Lényeg, hogy nagyon kedves, imádja az állatokat, tünemény természete van. Már jó ideje éjszakánként felsírt de nem monda el sosem mi a baja. 5 éves. Ott bukott ki a dolog, hogy az óvónő mesélte el az anyjának, hogy nem mert kimenni a kislány szünetben az udvarra, mondván: a folyosón lebegő emberek vannak.


Pár hónappal később megint hívott a barátnőm és elmesélte, hogy az unokahúga egyik éjjel felébred sírva, hogy nem mer óvodába menni mert oda rossz emberek fognak bemenni. Másnap vagy két nappal rá betörtek az oviba.

83. Moncsy85 (válaszként erre: 78. - Wanda8)
2010. okt. 20. 20:13
én most olvastam és az én fiamra is sok igaz belőle.
82. geridina (válaszként erre: 77. - Pocokmoci)
2010. okt. 20. 20:13
Érdekes, mert a lányomra meg inkább az indigó illene. Mostanában szinte kezelhetetlen, hisztis:)
81. wanda8 (válaszként erre: 79. - Pocokmoci)
2010. okt. 20. 20:09
Igen tudom,hogy biztos csak úgy lehetnék,ha valaki megnézné.De nem biztos hogy akarom.Miért jó az ha tudom hogy esetleg kristály gyerek?
80. 39ff6fe670 (válaszként erre: 1. - Moncsy85)
2010. okt. 20. 20:08
Az én két gyerekem is vigyorog a szobával szemben lévő falra. Azt nemtóm ők mit látnak, de az tuti, hogy gyerek nagyobb része érzékel olyasmit amit mi, felnőttek nem. Barátnőm kislánya is egy időben valami nénit emlegetett a lakásban.. sőt, egy ismerősöm unokahúga meg konkrétan lebegő embereket lát.. nagyon fél tőlük.
79. pocokmoci (válaszként erre: 78. - Wanda8)
2010. okt. 20. 20:07
Biztosra akkor mehetsz,ha tényleg valaki megtudná nézni,esetleg egy aura fotózás is szóba jöhet,vagy egy tisztán látó aki ugyancsak megtudja nézni az auráját.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook