Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos diéta 01.07-től fórum

90 napos diéta 01.07-től (beszélgetős fórum)


355. Shephard (válaszként erre: 353. - Patapucs)
2013. jan. 21. 20:57
Én csak ajánlani tudom, teljesen jó íze van, semmi kesernyésség, vagy bármi más :)
354. taurus82 (válaszként erre: 353. - Patapucs)
2013. jan. 21. 20:51
Én akkor xiliteztem,mikor paleo étrenden voltam. Tényleg jó,nincs pl semmi fura mellékíze,mint a steviának.
353. patapucs (válaszként erre: 352. - Shephard)
2013. jan. 21. 20:39
Az akkor nem lehet rossz, köszi! Sajna rengeteg cukor pótlót használok és az tutira nem tesz jót. Akkor veszek holnap és ki fogom próbálni. :-)
352. Shephard (válaszként erre: 350. - Patapucs)
2013. jan. 21. 19:51
Én rendszeresen xilitet használok, mert a nagyszüleimnek picit magas a cukra, oda kell figyelni, így arra álltam rá sütésnél is, szerintem szinte teljesen olyan az íze mint a cukornak, de ez szubjektív vélemény :)
2013. jan. 21. 19:27

Na :) Ehhen jöttem-e :)

Micsoda jó kis élet volt itt ma, csak én nem voltam itt. Rohangásztam a kicsivel, hol ide hol oda, ez kizökkentett a nagy nyafogásból. :) No nem mondom, hogy hű de jól vagyok, de azért jobb mint délelőtt. Holnapra kialszom magam, és totál jól leszek :) És igen! Mindjárt (majdnem..kis túlzással:)) itt a 6-a, és lássuk majd az eredményt. Remélem mindenkinek nagyon pozitív lesz az első mérlegelés! :)

Mindenesetre én nagyon akarom, és szerintem pont ezért is voltam ilyen nyaff, mert mindig ezzel foglalkoztam,ekörül forogtak a gondolataim, és görcsösen ragaszkodok a diétához. Azt hiszem lazítanom kellene. Mármint agyilag, hogy ne gondoljak állandóan arra hogy ma CSAK ezt vagy azt szabad ennem..

De holnap mát totál pozitív leszek! :) Remélem :)))

350. patapucs (válaszként erre: 346. - Shephard)
2013. jan. 21. 18:35
Én is utána fogok nézni az áraknak, de sajna nincs itt Lidl a közelben. Vett már vki Xillit-et? Az ízére lennék kíváncsi. Remélem holnap én is ügyes leszek, a tegnapi bűnözésem miatt előre hoztam a viz napot. Holnap fotoszintetizàlni fogok és csak iszom, csak iszom... :-)
349. Tündikeeee (válaszként erre: 346. - Shephard)
2013. jan. 21. 17:17
Holnap meg is fogom nézni:)megyek vásárolni,bár nem oda terveztem de az se rossz:)
348. Tündikeeee (válaszként erre: 347. - Taurus82)
2013. jan. 21. 17:16
Nekem van itthon,azon néztem meg,és megnéztem úgy is hogy mennyi lenne az ideális és jól számol:)25 lenne a normál értékem.Remélem egyszer elérem:)))
347. taurus82 (válaszként erre: 345. - Patapucs)
2013. jan. 21. 17:13

Rájöttem, ez egy olyan progi volt, ami az életkort is figyelembe veszi, és ezek szerint a 25-34ig normál tartomány vagyok...:(

Pedig nem, tökre nem!

346. Shephard (válaszként erre: 345. - Patapucs)
2013. jan. 21. 17:06
Én mindig a Lidlben veszem a tésztát, az durum lisztből készül, és az ára sincs az egekben, és nincs benne semmi rejtett cucc, mellesleg nagyon ízlik :)
2013. jan. 21. 16:55

Fogytál és az új súlyoddal számoltad?


Én is megnéztem tegnap az enyém. Nekem még kb. 7kg-t kell leadnom ahhoz, hogy a normál tartományban legyen, de még akkor is 80kg leszek. Akárhogy is nézem, nekem az sok. Az ideális súly nálam a 60 körül lenne (persze ezt is net alapján mondom, bár van benne igazság).


Az ételekben én nagyon válogatós vagyok, de a gyengém az édesség. Anyuék a mai napig is azon nevetnek, hogy kb. 20 éves koromban a fogyi naplómban (a kalóriákat írtam-számoltam) minden napra azt láttám beírva: X csoki Y kalória. :-))

Szóval abszolút meg tudom érteni azokat, akik egy tábla csokit simán benyomnak....nekem sem okozott nehézséget eltüntetni 1-2 táblát. Meg is látszik az eredménye. :-((


A pld. kenyér dolog tök jó ötlet. Ugyanezt tésztával is meg lehet csinálni, csak figyelni kell az árakat. Nagyon sok boltban a durum tészta ugyanannyiba kerül majdnem mint a "sima", viszont sokkal laktatóbb (ezt pont tegnap teszteletem le). Anyukám kezd áttérni arra, hogy a sütiknél sima fehér liszt helyett inkább pld. rozslisztet használ ill. úgy vezeti be, hogy keveri a kettőt /apám olyan igazi "evős" fajta - képes volt azért megsértődni, mert a fia kapta a több csokit :-)/.

344. Shephard (válaszként erre: 342. - Taurus82)
2013. jan. 21. 16:50
Én sokszor észrevettem magamon az elmúlt 1 évben, hogy akkor eszek ha valami bánatom van, na most ezeket az energiákat át akarom vinni a diétába, remélem sikerül :) Előtte nem volt gondom a módjával evéssel, csk mostanában, de ezen változtatok most :)
2013. jan. 21. 16:33
Jé,kiszámoltam a testtömeg-indexem, 26,3 lett, és azt írja, hogy normál tartomány. Hm. Ezt most nem értem, eddig túlsúlyos voltam!
342. taurus82 (válaszként erre: 340. - Shephard)
2013. jan. 21. 16:23

Igen, kicsit sarkítottam, bocsánat, csak magamból indultam ki...:)

Nálam ez úgy van, hogy először módjával eszem, csak egy falatot, csak egy héten egyszer, aztán észre sem veszem, és már simán lemegy a tábla csoki egy héten háromszor, plusz az egyéb nasik.

Szóval én nem hiszek abban, hogy 'módjával'- mellesleg minden tiszteletem azé, akinek van ennyi önuralma:)


Látod, a kenyér meg...azért amit be tudsz helyettesíteni, pl egy zabkorpás-teljes kiőrlésű vekni a fehérkenyér helyett, az nem is téma:)

Tényleg, egyébként köszi atippet, majd a helyettesítgetésre koncentrálok:)

2013. jan. 21. 16:21
Én ma kezdtem ismét a 90 naposat, már anno 5,5 éve csináltam,akkor 23 kg-t fogytam vele a 3 hónap alatt. Most is ezért vágok bele, mert ez nálam már működött, most a cél -15 kg, mert ezt érzem reálisnak, ha persze több lenne annak még jobban örülnék, de most ezt célzom meg. Aztán majd meglátom :) Anyum is velem tart, nem tudom mennyiről indult, titkos az adat :) Neki csak egy feltétele volt, mindig mondjam mit ehet, és főzzek is :) Ezen ne múljon :) Úgyhogy most így állunk.
340. Shephard (válaszként erre: 339. - Taurus82)
2013. jan. 21. 16:16
Szerintem azért nem muszáj lemondani mindenről életünk végéig, nem azt modnom hogy vissza kell térni a diéta előtti étkezéshez, de ha az ember módjával eszik a 'tiltott' élelmiszerekből, akkor nagy baj nem lehet. Én sem vagyok kenyeres, de mióta otthon sütöm a kenyeret, hát szeretem, igaz én tudom mi kerül bele, és mondjuk a fehérkenyeret még így sem szeretem, inkább a magvasat, vagy teljeskiőrlésű lisztből készítem. Így egy kicsit egészségesebb!
339. taurus82 (válaszként erre: 338. - Patapucs)
2013. jan. 21. 16:09

Ja, csak előbb ezen a 3 hónapon lennénk túl:)

Nem tudom, én nem vagyok nagy kenyeres, de el nem tudom képzelni, hogy mondjuk az elkövetkező 40 évben ne egyek kenyeret.

Nem tudom, mennyire reális dolog ez az életmódváltás,mert oké, hogy az ember odafigyel,de azért azt nem akarnám, hogy egész az életemben ennyire uralkodó dolog legyen az evés.

Márpedig ha az ember távol akarja tartani magát az egészségtelen dolgoktól,az kőkemény odafigyelést igényel.


Én fél éve elkezdtem a paleolit életmódot, és állítom, hogy ennél jobb még sosem volt sem a közérzetem, sem a bőröm, a fogyás is beindult, de egy hónapig bírtam energiával és pénztárcával.

Úgyhogy nagyon drukkolok, hogy egyáltalán sikerüljön a fogyás, egyenlőre 8 kiló a terv hogy lemenjek 70re, utána még 4-5 kilót azért lefogynék, ha nagyon benne vagyok a ritmusban.

De hogy utána mi lesz, attól őszintén megmondom, félek kicsit.

338. patapucs (válaszként erre: 336. - Taurus82)
2013. jan. 21. 15:45

Ááá, értem, köszi.

Abszolút igaz. Ennek a 90 naposnak is csak akkor lesz tartós hatása, ha a kolléganőmhöz hasonlóan megtartunk belőle dolgokat és így alapvetően megreformáljuk a táplálkozásunk. Ráadásul magamon érzem, hogy ahogy haladnak az évek, úgy nehezedik a felszedett kilók leadása...így közel a 40hez teljesen más mint 5-10 évvel ezelőtt. :-(

337. Shephard (válaszként erre: 333. - Dexiii)
2013. jan. 21. 15:35

Van keményítő is benne, csak betették a szénhdrát napra, illetve nem lehet enni húst és húsból készült termékeket, mert ez egy vega változat!

Én maradnék az eredeti 90 naposnál, márcsak a hús miatt is :)

336. taurus82 (válaszként erre: 330. - Patapucs)
2013. jan. 21. 14:53

Hát igazából megvehet hozzá egy valag mindent az ember,ha akar,de szerintem nem kell. Norbiék sem találták fel a spanyolviaszt,ennek a módszern

ek is csak annyi a lényege,mint a fogyók legtöbbjének:ne egxél cukrot,finomított lisztből készült dolgokat,ne nassolj,egyél sok zöldséget,gyümölcsöt,húst,halat. Ennyi.

A glikémiás indexet követi-e,hát nem tudom,szerintem igen. Itt szerintem annyi a fontos,h amíg fogyni akarsz,3as kódút egyáltalán ne egyél.


Igazából ha vki visszatér,először a családi ebédhez,aztán csak a süti szélét,aztán ha már meghagyta a gyerek,én megeszem,majd a késő van de még úgy ennék vmit,az ember előbb-utóbb visszahízik vmennyit,nem?akármilyen csodamódszerrel fogyott is le.


Juli-anyu,kitartás!6án minden kiderül:-)

De amúgy megint számolgatok,de messze van az a 70 kiló:-(

335. Tündikeeee (válaszként erre: 332. - Patapucs)
2013. jan. 21. 14:53
Ezt még nem is olvastam sehol.Érdekes az biztos.Azért a mi 90 naposunk jobban szétválasztja az ételeket.Lehet ez a másik 90napos diéta miatt sorolnak be sok oda nem illő alkatrészt különböző napok recetjeihez,amikről a korábbi hozzászólásokban is beszéltetek.Szép napot Mindenkinek:)
2013. jan. 21. 14:25
Juli-anya én is nyafogós vagyok ma,pedig csak tegnap kezdtem,azaz ma:)Egyébként egy nagyon jó barátom Norbizik,bár ő csak 4-5 kilókkal küzd mindig,de ő is mindig azt mondja visszamegy rá.Utána megint csinálja egy darabig,aztán megint visszamegy rá.De neki így jó azt mondja.Az biztos hogy diéta után sem szabad visszatérni a normál étkezésre,hiszen mindenhol azt hallani,a tudatos életmódváltás és a táplálkozási szokások megváltoztatásával érhető el tartós fogyás.Hát lehet benne valami:)
333. dexiii (válaszként erre: 332. - Patapucs)
2013. jan. 21. 14:15
Ez nekem tetszene:D megúsznám a keményítő-napot, ami nem igazán a kedvencem:D
2013. jan. 21. 13:22

Bocsi, de ezt az oldalt láttátok már?

[link]


Itt csak három fajta napot említ. Furi...

331. patapucs (válaszként erre: 329. - Juli-anya)
2013. jan. 21. 13:05

Juli-anya,

szerintem lehet vmi a levegőben, mert szombat óta én is szenvedős vagyok (nálam a csúcs tegnap volt), csak nekem fizikai bajaim is vannak. A barátom szerint méregtelenít a szervezet...vagy vmi lelki görcs...a fene se tudja.

330. patapucs (válaszként erre: 328. - Taurus82)
2013. jan. 21. 12:56

A Norbissal igazából ugyanaz a baj, mint az összes többivel: ha visszatérsz a megszokott táplálkozáshoz, szépen visszahízod amit leadtál.


A lakótelepen az egyik anyuka ezzel fogyott le (persze tornázott majdnem minden nap) és baromi vékony lett - az tény. Utána elkezdte ugyanazt enni mint korábban (ill. mint amit a család evett) és szépen visszahízta 1 év alatt, amit korábban leadott. Tartósan ez is csak akkor használ, ha utána is másképp táplálkozik az ember.


Egybként nem kerül többe ez a fajta étkezés? Mármint speciális alapanyagokat kell használni vagy mehet a megszokott? Mi az, amit egyáltalán nem lehet enni? A számozás a glikémiás index-et "követi"?

2013. jan. 21. 12:42

Drágáim... én ma piszok nyafogó vagyok... Szerintem ha ezt túlélem, akkor jöhet a többi fennmaradt nap. Lehet ez a mélypont nálam... Nagyon utálom!!!!! (most ide egy dühöngő szmájli fejecske kellene!)


Köszönöm Tündike az infót! Majd megnézem ezt a norbi-s dolgot, most még ahhoz sincs kedvem... Jól hátsón kellene hogy billentsen valaki, hogy kizökkenjek ebből a hülye hangulatból. Lehet kimegyek aztán kutyázni, és talán az hatásos lesz.


Taurusz, köszönöm szépen a dicséretet! :) Gondolom neked is égtek a kalóriák szánkó húzás alatt :)) Az jó ha már jobban érzed magad a bőrödben, az eredményt jelent!!! :)


Lehet még nyafogom ma, de majd erőt veszek magamon!

2013. jan. 21. 12:17

Sziasztok!

Megvolt a mai mozgás,szánkóra cseréltük a babakocsit:-)húzhattam mindkét sózsákot.


Én norbifeleség-menüt eszem délben,a kódokat betartom,szerintem jó.kezdem érezni az eredményt,remélem a karácsonyi dőzs plusz 2 kilója lement már:-)jöhet a maradék 10.juli-anyu,nagyon ügyes vagy,le a kalappal!

327. Tündikeeee (válaszként erre: 325. - Juli-anya)
2013. jan. 21. 12:05

A Norbi diéta, Norbi titok lényege az élelmiszerek - összetevőik szerint - egy 1-3-ig terjedő kódrendszerrel történő kategorizálása. Ezt követően a Norbi fogyás eléréséhez már csak arra kell figyelni, hogy mindig a napszakok szerint megengedett kóddal ellátott élelmiszereket fogyasszuk.


Fontos, hogy a Norbi update kódok nem minőségi osztályozások, így mindhárom kategóriában találhatóak egészséges vagy éppen nem annyira egészséges ételek. A Norbi diéta alkalmazásához az update kódok kizárólag a hízás, fogyás, az anyagcsere működése és a különböző szénhidrát szerkezetek szempontjából lettek megállapítva.


Norbi update kódok - Mit, mikor ehetek?

• Az "Norbi update 1" kóddal jelölt élelmiszerek a nap bármely szakában fogyaszthatóak.

• Az "Norbi update 2" kóddal ellátott élelmiszereket maximum délután 15 óráig lehet enni.

• Az "Norbi update 3" kóddal jelölt élelmiszerek csak déli 12 óráig engedélyezettek.

326. Tündikeeee (válaszként erre: 325. - Juli-anya)
2013. jan. 21. 12:02
Update 1-es,2-es,3-as ..így vannak besorolva az élelmiszerek,mit mikor ehetsz illetve mi az amit végképp el kellene hagynod.Én így ismerem.De neten megtalálod:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook