Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 novemberi babák fórum

2012 novemberi babák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
6103. lilcsi1 (válaszként erre: 6102. - Rinike)
2014. nov. 4. 19:55
Ez nagyon jó ötlet!!! Köszi!
6102. rinike (válaszként erre: 6101. - Rinike)
2014. nov. 1. 08:32
Ha valakit érdekel, megtaláltam a vizes kifestőt. Varázskifestő a neve, és például kisvakondosra akadtam az egyik nagy játékláncnál. Szerintem én veszek Timinek.
6101. rinike (válaszként erre: 6100. - Szuszi79)
2014. nov. 1. 08:27

Jó ötlet, kipróbáljuk. Timi is várja a Télapót, a bölcsiben is mindig szalad az ablakhoz, ha eszébe jut, és keresi a rénszarvasokat.


A kifestő, amiről írtam, azt én is csak 20 éve láttam. Akkor volt a fiam 2 év körül, és mivel anyukám festőművész, nagyon szeretett volna ő is festeni. Úgy néz ki, mint egy szinező, a lapjai kicsit vastagabbak. Fehér lapon, fekete vonalak. Amikor azonban a kicsi ecsettel és tiszta vízzel "átfesti" a lapot, akkor előjönnek a színek. Nem kell vonalon belül maradni, csak meszelni kell, és mégis megfelelő színek jönnek elő a megfelelő helyen. Nagyon szerette a fiam, kicsit megtanulta vele az ecsethasználatot, aztán később már rendes kifestőt kapott.

6100. Szuszi79 (válaszként erre: 6099. - Rinike)
2014. nov. 1. 07:57

Zsírkrétát vettem. Azzal színezünk azaz én színezek Laura firkál :-) de jó kezdet a színek, vonalak világába, szerintem. És Télapós, ami nálunk nagyon nagy sláger!

Nem ismerem ezt a kifestőt amiről írtál.

6099. rinike (válaszként erre: 6098. - Szuszi79)
2014. okt. 31. 21:06
Kifestő? Mivel festi? Hogyan játszotok vele? A fiamnak 20 éves volt egy olyan kifestője, amit ecsettel, és tiszta vízzel kellett festeni, és a nedvességtől olyan lett, mintha vízfestékkel festette volna valaki. Ilyen létezik még?
6098. Szuszi79
2014. okt. 31. 12:25
Nalunk eddig maxi blocks volt. Szulinapra duplo. Mas lesz neki az biztos. Aprosagokat kap meg. Pl kifesto ami nagy slager nalunk.
6097. rinike (válaszként erre: 6096. - 67c772efc3)
2014. okt. 31. 09:52
Az én kislányomnak úgy érzem fejlett az ilyen apró dolgokhoz való kézügyessége. Magam is megdöbbentem, hogy cipőfűző szerű madzagra ügyesen felfűzi a nagyméretű fa gyümülcsgyöngyöket. Így én már régebb óta odaadtam neki a duplot, és apjával sokat építenek, és szereti is.
2014. okt. 30. 18:36
Nálunk a duplo ideje még nem jött el, van ennél nagyobb is, baby építő kocka. Na azt imádja. Van duplonk is, de azt inkább csak kiborítja...
6095. rinike (válaszként erre: 6094. - 67c772efc3)
2014. okt. 30. 17:58
Remélem, hogy valakitől kap az én kislányom is, én a duplot szeretem, de más is jöhet.
2014. okt. 30. 17:55
Rinike, köszi és szintén boldogságos szülinapot kívánok :) Én bevallom, nagy bajban vagyok az ajándékokkal, sokat örökölt a nővérétől.... De most minden az építésről szól, így épító elemeket kap szülinapra.
6093. rinike
2014. okt. 30. 11:04
Ha valaki olvassa: Jönnek a 2. szülinapok! Sok-sok boldogságot kívánok minden babának és mamának! :D Mit kapnak a picurok szülinapra és/vagy karácsonyra? Mi szülinapra egy használt, de szép futóbiciklit vettünk, karácsonyra pedig egy TOMY vonatszettet (az is használt de nagyon szép állapotú, az e-bayről sikerül szerezni), amiben van felüljáró, vasúti átjáró, kocsimosó, váróterem, mozgólépcső, utasok stb.
6092. rinike (válaszként erre: 6091. - _Lina_)
2014. aug. 28. 20:56

Igen sajnos. Pedig szívesen követném továbbra is, hogy ki hogyan fejlődik. Én úgy érzem, Timike eléggé előre tart beszédfejlődésben, de ugye csak a saját 21 éves fiamhoz tudom mérni, aki ennyi idősen még nem beszélt. Timi már mondókázik, mesét mond, összetett mondatokban beszél. A fiam ezeket csak egy évvel később csinálta. Mozgásfejlődését átlagosnak mondanám, bár a fiam ebben meg mindent előbb csinált, de azt hiszem ő járt előrébb.

Timi már 10 hónapja bölcsis, nagyon szereti, jó helyre sikerült kerülnie. Jól is bírja, 3-szor volt beteg 10 hónap alatt.

Este alváshoz még van cici, lassan szeretném majd elválasztani, de még nem tudom mikor és hogyan.

16 foga van már, mindent eszik (egyedül -> erre a bölcsiben tanították meg), jó étvágya van, a halra allergiás, de állítólag, ha iskolás koráig már nem kap halat, ezt ki fogja nőni.

Én szívesen olvasnám, hogy kivel mi van (és persze az azóta gyermekké cseperedett babájával), ha néha erre tévedtek, és írtok egy pár sort.

6091. _Lina_
2014. aug. 28. 17:36
De kihaltunk =(
6090. rinike (válaszként erre: 6089. - Luditta)
2014. márc. 1. 07:27

Nekünk jól viselte az oltást is, és az utáni napokat is, nem volt sem hőemelkedés, sem láz. Jó immunrendszere lehet Timikémnek, mert mumpszosak voltunk, szeptemberben a fiam, majd októberben én, és nem kapta el, pedig az még jóval a 15 hós oltás előtt volt, november óta pedig bölcsis, és még csak 1 hetet hiányzott, olyan viszont többször is volt, hogy csak egyedül volt a csoportban, mindenki más beteg volt. Biztosan az segít ebben, hogy este még mindig szopizik.

Gondolom még Patrik is szopizik, biztosan hamarosan túl lesz a mellékhatásokon!

6089. luditta
2014. febr. 28. 15:49

Sziasztokíí!

Egy ideje szunnyad ez a fórum, úgy látom. Nem mintha nekem lenne időm írogatni... :) Remélem, mindenki jól van, és szépen fejlődnek a kicsik. Egy rövid körkérdést tennék csak fel, miszerit Nálatok hogy viselték a babák a 15 hós oltást? Mi most vagyunk a 9. napon, és Patrik 2 napja szinte folyamatosan hőemelkedéses, egy-egy 38,5-39 fokos "kiugrással. Más is ennyire megszenvedte? Amúgy minimálisan bágyadtabb, szépen iszik, eszik. Tegnap éjjel is, kis cuki volt: nem sírt sem a lázmérésnél (popsiban!), sem a kúpnál, de amikor hajnal egykor kivettem a fürdőkédból (hűtőfürdő a 39 fok miatt), hát azt zokon vette, mert még játszani akart a csészikével meg a kiskacsájával... :)

6088. rinike (válaszként erre: 6086. - Zsocicc)
2013. dec. 10. 17:53
Nálatok nem unatkozik apával kettesben a gyerkőc? Jól el vannak egymással?
6087. rinike (válaszként erre: 6086. - Zsocicc)
2013. dec. 10. 17:52
Eddig még nagyon jó minden. Timike nem sír, hanem örömmel megy a gondozónőkhöz, de nekem is nagyon örül délután, amikor megyek érte. Ízlik neki a bölcsődei koszt, és könnyen elalszik, nagyokat játszik, és eddig még nem volt beteg. Szóval nagyon jónak tűnik, de még csak egy hónap telt el.
6086. zsocicc
2013. dec. 10. 14:40
Rinike, hogy viselitek a bölcsit? Remélem minden rendben van...
6085. rinike (válaszként erre: 6084. - Lucka)
2013. nov. 18. 22:20
Köszönjük, és viszont kívánjuk! Nálunk éppen tegnap volt a napja...
6084. lucka
2013. nov. 18. 22:03
boldog szülinapot az összes novemberi (és októberi) apróságnak :-)
6083. zsocicc
2013. nov. 12. 10:49
Hogy őszinte legyek, megéreztem a különbséget, amikor vége lett a szoptatási munkaidő-kedvezménynek. A 8. hónap végéig csak 7 órát kellett dolgoznom (a munka törvénykönyve írja elő.) az még teljesen elfogadható volt számomra. A 8 óra tényleg sok egy kicsit. Ha megteheted, próbálj csak 6 órában dolgozni. A kolleganőknél látom, hogy a bölcsi is problémás néha 8 órában, mert nem szeretnek addig bent maradni a gondozónők, mire vége lesz anyuka munkaidejének. Ők úgy oldják meg, hogy apuka viszi, anyuka megy érte, vagy fordítva.
6082. rinike (válaszként erre: 6081. - Zsocicc)
2013. nov. 11. 16:12
Minden elismerésem! Teljes munkaidőben dolgozol? Én azon gondolkodom, hogy GYES-re megyek, és 6 órában dolgozom csak.
6081. zsocicc
2013. nov. 11. 14:10

Köszönjük és mi is boldog szülinapot kívánunk mindenkinek! :)

Rinike én július óta dolgozom. Bár nálunk speciális eset áll fenn, mert apa van otthon Leával. Minden reggel nehéz elindulni otthonról, de este annál jobb viszontlátni őt, szerintem még türelmesebb is vagyok vele és tartalmasabb az együtt töltött idő, amióta így mennek a dolgok. A bölcsiben meg biztos jól fogja magát érezni Timike a sok gyerek között. :)

6080. rinike (válaszként erre: 6079. - Szuszi79)
2013. nov. 11. 11:30
Jól viseljük azt a pár órát, de annak a gondolata még nekem is furcsa, hogy nem sokára abból a pár órából 8 óra lesz. Az már azért nekem is hosszú egy kicsit. Arra gondoltam, hogy igyekszem majd úgy intézni, hogy délután 4 után már csak Timikémmel foglalkozhassak.
6079. Szuszi79 (válaszként erre: 6078. - Rinike)
2013. nov. 10. 07:27
Hogy viselitek a különválást? Ú, én el sem tudom képzelni, de szerintem Laurám még úgyse, hisz még a wc-re se tudok nélküle elmenni sajna...
6078. rinike (válaszként erre: 6077. - Luditta)
2013. nov. 9. 18:54

Timike és én ksözönjük a jókívánságot és a gratulációt, és viszont kívánjuk Nektek is. Mi már szervezzük a szülinapi "bulit".

Nálunk egyébként nagy változás történt, Timike már egy hete bölcsis.

6077. luditta
2013. nov. 9. 18:45
Lassan eljön az idő, amikor a 2012 novemberi babák "fórumtagjai" betöltik első évüket. Tavaly ilyenkor már igencsak izzadtunk... :) Nagyon boldog Szülinapot minden apróságnak, és persze, óriási gratula az Anyukáknak is! :) :) :)
6076. rinike (válaszként erre: 6075. - Zsocicc)
2013. okt. 21. 07:49
A fiam "ügye" már 20 éve volt, így bolti tejet kapott onnantól, amitől nem lett semmi baja. A tejből hamarosan kakaó lett, amit még jobban imádott. Most, hogy 3 éves korig nem ajánlják a tejet, Timikénél nem tudom, hogy mit csináljak. Próbára vettem Milumil 12 hó+ gyerekitalt, és egy éves kora után, vagy ha előbb nem szopizna, akkor akkortól megpróbálom majd. Ha nem jönne be, akkor elgondolkodom a tejen is majd, mindenféle ajánlás ellenére... Egyébként Timike kiflit, vagy vajas kenyeret kap reggelire, amiből mindössze pár falatot eszik, italt nem kap még, ugyanis ő este, és éjjel még 2-szer szopizik, reggelre nem marad már tej... A védőnő szerint az éjjelieket képzeljem a reggelihez, és ne aggódjak, elég ennyi tejci. Mondjuk a 3 alkalom szerintem is több mint fél liter, és állítólag napi fél liter tej elegendő ebben a korban.
6075. zsocicc (válaszként erre: 6071. - Rinike)
2013. okt. 20. 21:40
Rinike mit adtál a fiadnak reggelire, amikor ő ugyanezt eljátszotta veled? :) Mert én most nem nagyon tudom, de tápszert nem nagyon szeretnék.
6074. zsocicc
2013. okt. 20. 21:38
Igen, én is pont ezzel vígasztalom magam. :) Csak emellett egy picit szarul érzem magam. :S
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook