Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 novemberi babák fórum

2012 novemberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
6073. lucka (válaszként erre: 6072. - Zsocicc)
2013. okt. 20. 21:34
Hát akkor ez van, ennyi volt, így is tök sokáig szoptattad, szerintem büszke lehetsz magatokra. És tök jó ez így, hogy magát választotta el, és nem neked kellett.
6072. zsocicc
2013. okt. 20. 20:47

Köszönöm a tanácsokat. Sajnos azóta is változatlan a helyzet. Próbálkoztam ma reggel és este is lefekvés előtt, de csak bevette a szájába egy másodpercre és már köpte is ki anélkül, hogy bármit csinált volna...


Lucka, a 2 fő ok közül egyik sem lehet sajnos, mert tegnap volt a mensim utolsó napja, ami a terhességet kizárja (remélem), a tej ízét pedig befolyásolhatta volna eddig is (kb fél éve havonta volt rá példa:), de eddig semmi kofogása nem volt Leának.

6071. rinike (válaszként erre: 6069. - Zsocicc)
2013. okt. 20. 09:10
Nekem a fiam így hagyta abba a szopizást. Akkor azt tanácsolták, hogy pár napig még lehet kínálgatni neki, és állítólag sikerülhet visszaadni neki... Nekem anno nem sikerült, mert többé nem szívta, hanem fújta a mellem. :D
6070. lucka (válaszként erre: 6069. - Zsocicc)
2013. okt. 19. 22:12
nem lehet hogy meg fog jönni? esetleg újra babát vársz? ilyenkor szokták drasztikusan elutasítani a cicit.. ha kicsit is gyanús, akkor szerintem tesztelj.. :)
6069. zsocicc
2013. okt. 19. 20:54

Örülök, hogy meggyógyultál. Szorítok, hogy Timike is megússza...


Képzeljétek, Lea ma reggel óta nem hajlandó szopizni. Már csak reggel és este szoptatok, mert újra kezdtem dolgozni a nyáron. Viszont ma reggel az egyik cicit még elfogadta, a második viszont már nem kellett neki. Bevette a szájába, de egyből ki is köpte, ma este pedig már egyenesen megharapott, amikor erőltetni próbáltam. Van valami ötletetek, hogy mi történhetett vagy mit tehetnék? Persze ha nem megy, nem erőltetem nagyon, egyéves koráig terveztem eredetileg (bár már próbáltam magamban kifogásokat keresni, hogy miért folytassam. :). Tulajdonképpen elmúlt 11 hónapos, ez már majdnem egy év...csak azért úgy sajnálom. :S

6068. rinike (válaszként erre: 6067. - Zsocicc)
2013. okt. 18. 20:27

Köszönöm kérdésed, én már teljesen meggyógyultam, Timike pedig még nem kapta el, ugyanakkor neki még nem telt le a 3 hét lappangási idő, rajtam is 3 hét után jöttek elő a tünetek, én a fiamtól kaptam el.

Lea is teljesen meggyógyult?

6067. zsocicc
2013. okt. 18. 17:33
Ki hogy van? Rinike, meggyógyultál? Timike ugye nem kapta el?
6066. zsocicc (válaszként erre: 6064. - Lucka)
2013. okt. 9. 12:40
Jobbulást!!!
6065. Szuszi79 (válaszként erre: 6063. - Zsocicc)
2013. okt. 9. 07:36
Ez jó hír! :-)
6064. lucka
2013. okt. 8. 21:00
Cebionból én napi 4-5 cseppet adok, mivel Karesz nem iszik eleget, inkább óvatoskodok a vesekő miatt. Szerencsére ő nem beteg, én viszont most dögrováson vagyok, két napja lázam van.. remélem megnyertem az ő részét is, mert ápolni így nem nagyon lesz erőm.
6063. zsocicc
2013. okt. 8. 13:36

Mi szerencsére jobban lettünk ma reggelre. talán annak is köszönhető, hogy már a megfelelő módon adom a hoeopátiás bogyókat. :)


A cebiont a macska húgyúti problémákra kapta, mert a C vitamin savassá teszi a túlságosan lúgos vizeletet. :) 5ml-t kapott naponta a szájába fecskendővel. Nem nagyon szerette... Van még egy bontatlan üveg, azt megkapja Lea. A macska már úgyis jól van.

6062. rinike (válaszként erre: 6059. - Zsocicc)
2013. okt. 8. 07:59
Köszönöm, jól vagyunk, én gyógyulok a mumpszból, Timike pedig nem kapta el (egyelőre). A Timike is azt a cseppet kapja, amit a többiek is, de nekünk 6 hetes korába "írták" fel, és akkor csak 5 csepp/nap volt az adag, így ha betegség jeleit láttam rajta, akkor 5 cseppet kapott pár napig. Szerencsére december óta nem volt beteg.
6061. Szuszi79 (válaszként erre: 6059. - Zsocicc)
2013. okt. 8. 07:32
Macskának Cebiont??? :-))) Ez komoly? És a macskának hogyan adagoltad? Babának, gyereknek 10 csepp naponta.
6060. luditta
2013. okt. 7. 20:30
Patriknál is betoppant az első NÁTHA. Két napig volt hőemelkedése, egyszer egy kis láz is éjszaka. Jó kis vizes orrfolyása volt, csorgott kifelé rendesen, de én szívtam is neki, mert rossz volt hallgatni, ahogy pl. szopizás közben "megszívta" magát. Meg féltema Fülesmackótól (fülgyulladás), nekem anno szinte 3 hetente szúrták fel, minden légúti fertőzésemnek az volt a vége. Tegnap óta nincs hőemelkedés sem, most sűrűsödik a váladék, úgyhogy tengervizes orrspray és szívás. Éjjel, amikor nem tudott aludni az orrdugulástól, kapott egy kis ephedrines orrcseppet is, az hamar kidugította a kis orrát. Az orrcsepp mellé Cebiont kap (10 csepp- ennyi a kisgyerkőcök napi adagja), és egy kis antihisztamint. Szerencsére, az étvágya remek, emellé bőven iszik, a szikrázó déli napsütésben sétálni is voltunk. Igazi örökmozgó még betegen is, úgy kell visszafogni, mert kúszik, mászik, kapaszkodik fel mindenhová, miközben már liheg, mint egy kis kutya. :)
6059. zsocicc
2013. okt. 7. 15:12

Köszi. :) Lea sajnos még mindig nincs jobban, csütörtökön beszéltem utoljára a doktornénivel, akkor még azt tanácsolta, hogy folytassuk ugyanezt a kezelést. Azóta a hétvégén el is fogyott a bogyó, viszont eddig mindig vízben oldottam fel...lehet, hogy ezért nincs javulás. Köszönöm a tippet, Szuszi, veszek egy új adagot, ezt már elszpogattatom vele. :) Meg persze felhívom a doktornénit este, sajnos csak 6 után rendel.

Rinike hogy vagytok? C vitamin cseppet milyet adsz Timikének? Nekünk Cebion van otthon, de a macskának vettem, így nem tudom, hogyan kellene babának adagolni. :)

6058. Szuszi79 (válaszként erre: 6057. - Rinike)
2013. okt. 5. 10:27
Akkor nézd a jó oldalát, hogy milyen okos kislányod van, és nem lehet átverni :-)
6057. rinike (válaszként erre: 6056. - Szuszi79)
2013. okt. 5. 08:59
De, a C vitamin cseppeket és a Maltofert úgy veszi be, de a Bérest a szagából kiszúrja, és nem hajlandó megenni. Pontosabban egyszer megette, azóta tudja az ízét és szagát, és azóta nem.
6056. Szuszi79 (válaszként erre: 6052. - Rinike)
2013. okt. 5. 07:32
Orvos mondta hogy kell a vaspótlás? A cseppeket próbáltad az ételébe rakni pl egy kanál ételre?
6055. rinike (válaszként erre: 6053. - Lucka)
2013. okt. 4. 21:29
Köszönöm!
6054. lucka
2013. okt. 4. 20:51
Leának is!
6053. lucka
2013. okt. 4. 20:51
Rinike, jobbulást!
6052. rinike (válaszként erre: 6051. - Szuszi79)
2013. okt. 4. 10:04
C vitamin cseppet Timike is kap, és Maltofert vaspótlásra. Mivel novembertől bölcsis lesz, szeretnék neki adni az orvos javaslatára Béres cseppet is, de azt nem hajlandó semmivel bevenni, minden mást szépen elfogad.
6051. Szuszi79 (válaszként erre: 6048. - Zsocicc)
2013. okt. 4. 08:04
A golyókat el kell szopogatnia. És nagyon fontos, elfelejtettem, hogy szabad megfogni! Mert akkor vége, nem ér semmit sem, mert a külső felületén van az az anyag ami elméletileg hat. Szóval én a kupakjába öntök 2 golyót, vagy amennyi sikerül mert nem egyszerű sajna, és onnan 2t kiskanálba és beadom neki. Hát tényleg sok takony tud lenni! De pár nap után nálunk nagyot csökkent, nos a bogyótól vagy sem, ezt nem lehet tudni. És mellé adtam és még most is, Cebion c-vitamint, szerintem ezt tél végéig adni fogom. Meg adtam Nurofent 2x 3 napig, ha véletlen fájna a torka, ne szenvedjen, és így nem volt nyűgös sem.
6050. rinike (válaszként erre: 6048. - Zsocicc)
2013. okt. 3. 23:43

Gyors gyógyulást Leának!


(Én meg mumpszos lettem, nem tudom mit kívánjak, elkapja-e Timike vagy sem, nem mintha lehetne válogatni...)

2013. okt. 3. 22:35
Zsosicc,jelentkezz ujra lecci a nov.babas klubba, ujratargyaltak a lanyok, felveszunk :) Haaatha, ott is ujraindlna az elet! :) ill.akit meg erdekel.
6048. zsocicc
2013. okt. 3. 16:55

Köszönöm a tanácsot, Szuszi! Idő közben felhívtam a doktornéninket, aki szintén homeós. Szerencsére megértette, hogy nem szeretném Leát bevinni a rendelőbe a beteg gyerekek közé, így, hogy nincs láza, és miután leírtam a tüneteket, kalium muriaticumot ajánlott. Sajnos egyelőre nincs sok javulás, így ma újra felhívtam, azt mondta folytassuk. Remélem hamar meggyógyul Lea. Álomban sem gondoltam ,hogy ilyen pici gyerekben ennyi takony tud termelődni. :D


A golyókat feloldod vagy egyben adod be neki?


Mi így öltözünk: Harisnya, béleletlen, de vastag nadrág, rövid újjú body, hosszú ujjú póló, és erre vagy polár pulcsi vagy közepesen vastag kabát, az aktuális időtől függően. (+sapka és cipő természetesen)

6047. lucka
2013. okt. 3. 11:15
nem, én hosszúujjúra adom a rövidet :) könnyebb levenni, nem gyűrődik fel az alsó ujja (még ha rövid is). Sokan csinálják így :)
6046. rinike (válaszként erre: 6045. - Lucka)
2013. okt. 2. 18:59
Mármint rövidujjú bodyra még egy hosszúujjút is ráadsz? Nálunk harisnya, vékonynadrág, hosszúujjú body és cipő a fix. Ha melegebb van, akkor pulóver megy csak rá, ha hidegebb, akkor egy közepesen vastag dzseki. A sapka is vékony még. Amikor csak pulcsival megyünk, akkor egy orkánmellényt szoktam vinni magunkkal, éd ha kicsit lehűl a levegő, akkor azt adom még rá.
6045. lucka
2013. okt. 2. 15:40
ti mit adtok a gyerkőcökre kinti sétához? Én sosem tudom, hogy túlzásba viszem vagy sem, de nálunk már sapka, kapucni (hogy védve legyen hátul is a nyaka), harisnya és vékonyan bélelt kantáros nadrág, cipő, rövid ujjú body, hosszú ujjú body, pulóver, kiskabát vannak.. télen nem tudom mit fogok ráadni, szegény kis gilisztám úgy fog kinézni a sok ruhától mint egy gombóc :)
6044. Szuszi79 (válaszként erre: 6041. - Zsocicc)
2013. okt. 1. 09:48
Echinacea D4 homeos bogyó, napi 3x 2golyó 1 hétig, recept nélkül kapható. A homeos gyerekorvosunk ezt "írta fel" nekünk, rendbe jött a kisasszony, aztán hogy ettől vagy magától is elmúlt volna a nátha, ki tudja. 3x adtam már neki, legutóbb 1 hete fejeztük be.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook