Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 novemberi babák fórum

2012 novemberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
6043. lucka
2013. szept. 30. 21:41
én nem fogom erővel elválasztani, az esti szoptatásunk esélyes hogy jó sokáig meg fog maradni, a többit meg majd meglátjuk, mikor hagyja el. Vagy hát benne van a pakliban, hogy ha először megjön, akkor teljesen elhagyja, de ha így járunk, az sem vészes, épp elég ideig szoptattam már.. de ha meg úgy alakul hogy nem érdekli, akkor szívesen szoptatom még akár egy évig is esténként :)
6042. lucka (válaszként erre: 6041. - Zsocicc)
2013. szept. 30. 14:20
ameddig nincs láza, nem is kell.. ha folyik vízszerűen, azzal nem tudsz mit csinálni, azt még szívni sem igazán kell, hiszen kifolyik magától. Anyatejet lehet bele csöpögtetni, jót tesz :) és persze sok folyadék. Ha már nem jön ki rendesen, akkor szívni kell, és lehet hígítani anyatejjel vagy van tengervizes orrspray is erre a célra.
6041. zsocicc (válaszként erre: 6039. - Rinike)
2013. szept. 30. 14:00

Én is az egyéves kort céloztam meg (bár Lea már csak reggel és este szopizik), de már most tologatom. :) Belegondoltam, hogy nem szerencsés pont tél előtt abbahagyni, mert az immunrendszerének jót tesz az a pici anytej is...így szerintem majd ő dönti el, hogy mikor lesz az a pont, amikor ő nem kér több cicit. Jó lenne tavaszig kihúzni. :)

Az immunrendszerről annyit, hogy tegnap óta nagyon folyik az orra. Nem ismertek vmi jó kis homeopátiás készítményt, amit lehet nekik adni ebben a korban is? Coryzalia van otthon, de azt nyelv alatt kellene tartani, olyat pedig még nem tud. :) Nem szívesen vinném orvoshoz fertőző gyerekek közé, ameddig nincs láza.

6040. lucka
2013. szept. 30. 13:10
nálunk még csak 5 fog van, és szerencsére nem is nagyon harap.. csak akkor elvétve, ha épp nagyon fáj neki, és nem éhes, de erőltetem a szoptatást. Amúgy Karesz ma 11 hónapos :D kész nagyfiú :D
6039. rinike (válaszként erre: 6038. - Zsocicc)
2013. szept. 27. 17:45
Köszönöm a tanácsot, kipróbálom, mert még majd két hónapot szeretnék kihúzni.
6038. zsocicc
2013. szept. 27. 16:03
Rinike, ha a termékminta esetleg nem az lett volna, a Medelának van egy nagyon jó kréme, Purelan a neve, 100% lanolin, tehát lemosogatni sem muszáj. Nekem is sebesedett a mellbimbóm egy ideig a 6. hónap környékén, nagyon szépen rendbehozta. Akkor kipróbáltam 4 féle krémet, nekem ez jött be. :) Gyógyszertárban lehet venni. Azóta szerencsére minden rendben, bár 2 foggal Lea még nem tud sok kárt tenni. Remélem hamarosan javul a helyzet nálatok is!
6037. rinike (válaszként erre: 6036. - Lucka)
2013. szept. 25. 20:07

:D Igen, fekve szoptatok. :D Mikor kisebb volt, én is szoptattam sokat ülve, főleg amikor törött vol a karom..., mostanában azonban kényelmesebb fekve.


Találtam egy termékminta bimbókrémet, nagyon jó, sokat javított a helyzeten.

6036. lucka
2013. szept. 25. 15:34
most ezt elképzeltem, de én ülve szoptatok, fura lett volna :D ezek szerint te fekve szoptatsz.. nekem az nem jött be sosem :)
6035. rinike (válaszként erre: 6032. - Rinike)
2013. szept. 25. 11:27
Most úgy szopiztattam, hogy a fejem felé kerüljön a kislányom lába, és így most ellenkező felét fájdítja a mellbimbómnak. Legalább egy kicsit gyógyul addig a már megsérült rész. :S
6034. lucka
2013. szept. 25. 08:01
Aki kevésnek tartja az itteni fórumos életet, annak tudom javasolni a facebook cspoportokat, rengeteg babás csoport van, pl. van egy olyan hogy 2012-ben született babák csoportja, több száz taggal, nagyon pörgős, én benne vagyok de nem tudom követni, annyira sokan írnak. Ott lehet helyileg, korosztályilag nektek megfelelő anyukákat keresni és ugyanolyan fóruméletet élni, mint itt a klub volt. Rinike ez nem neked szól, a te érveidet megértettem, és tisztában vagyok azzal hogy te nem szívesen csatlakozol ilyenekhez.
6033. lucka
2013. szept. 25. 07:58
Rinike, nálunk még csak 5 fog van, sajnos nincs tippem :(
6032. rinike (válaszként erre: 6031. - Zsocicc)
2013. szept. 24. 18:49

Nekem kelletek! :D

Timikének a nyolcadik foga jön. Amióta a 4. foga is kijött, azóta gyakran nagyon fáj a szoptatás. Nem megharap, hanem valahogyan nem tudja úgy szopizni, hogy nem érjenek hozzá a kis fogai. Egy éves koráig szeretném szoptatni, még két hónapot ki kell bírnom. Nem tudtok valami tanácsot adni, ami elviselhetővé tenné ezt a fájdalmat?

6031. zsocicc
2013. szept. 24. 17:40
Ha nem kellünk, hát nem kellünk. Ez van.
6030. Cucicsillag (válaszként erre: 6021. - Zsocicc)
2013. szept. 22. 10:19
Kedves zsosicc es Lina! Lattuk a jelentkezeseteket, de az adminokkal azt beszeltuk, hgy mivel inaktivva valt a forum nem latjuk ertelmet uj tagok felvetelenek. Elnezeseteket, ezuton is.
6029. rinike (válaszként erre: 6028. - Lucka)
2013. szept. 20. 21:35
Én voltam a 2009. júniusi babák fórumban is. Nem volt akkor még lehetőség két vagy több felé menni, így egy helyen voltunk sokan. Mozgalmas fórumélet volt, szerettem. Nyilván kevesebben vagyunk itt, ha van más (jó vagy jobb) hely is, ahova menni lehet. Kevesebb ember pedig kevesebbet szól hozzá, ez természetes, hiszen mindenki csak az őt érdeklő dolgokhoz irogat.
6028. lucka (válaszként erre: 6026. - Rinike)
2013. szept. 20. 21:05
nem ettől lett kihalt ez a fórum... én mind a kettőben benne vagyok és nem nagyon van átfedés a tagok között. Akik a klubban voltak, azok nem jártak ide, rajtam kívül talán csak egy másik anyuka járogatott még ide is, de a többiek nem igazán. Én meg továbbra is vagyok itt is. Ha nem olvaslak már titeket olyan gyakran, annak nem a másik csoport az oka, hanem hogy napokig az én válaszaim az utolsók.
6027. rinike (válaszként erre: 6025. - Lucka)
2013. szept. 20. 11:13
Az én lányom is hagymázik! :D
6026. rinike (válaszként erre: 6023. - Lucka)
2013. szept. 20. 11:11
Eddig is ellene voltam az olyan klubnak, amit nem olvashatok, mert nem tudom eldönteni, szeretnék-e belépni. Pontosan el tudtam dönteni, hogy ilyen feltételek mellett nem szeretnék tag lenni. Annak örülök, amikor gondom van, akkor a keresőbe beírva, akár évekkel ezelőtti hozzászólásokat is olvashatok, és felhasználhatok a probléma megoldásához. Ez a mostani információ a klubról, és a "fészbúkra" átmenéséről... Örülök, hogy ilyen jó barátságok alakultak ki, és ilyen intim és zárt közösséggé váltatok, és így ennek előnyeit (intim témák kibeszélése) is élvezni tudjátok. Sajnos nekem az elveimmel ellenkezik, ezért - bár kicsit sajnálom, hogy a jóból is kimaradok ezáltal - továbbra sem vágyódom a taggá válásra. Amit nagyon sajnálok, hogy ezáltal ez a fórum lett félig "élőhalott", így nekünk ittenieknek jut kevesebb információ és segítség. Gondolkodtam már azon, hogy keresek egy jól működő és pörgős fórumot, annak ellenére, hogy nem pont egyidősek a gyermekeink, de az idő előre haladtával néhány hónap egyre kevesebbet számít... Egyenlőre nem léptem meg ezt, mert szerencsére nincsenek gondjaim a gyermekneveléssel, másrészt a saját naplóm (ami szintén nem titkos, így bárki által olvasható) olvasói rendszeresen azonnal a segítségemre sietnek, ha kérdésem-gondom lenne.
6025. lucka
2013. szept. 19. 22:16
járássegítőt tuti nem veszek, az én fiam már jár :) cserébe még semmibe nem pakol bele. Lehet kap egy vödröt meg egy marák hagymát (azért pont azt, mert azt biztos nem eszi meg), és jobban fogja érdekelni mint bármilyen bolti játék :D :D :D
6024. lucka
2013. szept. 19. 22:14

szülinap: saját készítésű torta lesz, gesztenyés charlotte amit tervezek, nem túl babaformájú, de én a színes-festékes marcipános vackokért személy szerint egyáltalán nem rajongok, a gyereknek meg egyelőre totál mindegy, majd kap ilyet jövőre ha már érdekli majd.


ajándék lesz, már vettem egy játék akkus csavarozót, meg egy másik fajta zenélős játék szerszámkészletet, de ez szerintem a névnapi lesz. Fog kapni nagyszülőktől építőkockát, régi diavetítőt és tőlünk még nem tudom mit, nem beszélük meg.. szerintem elviszem majd játszóházba és megnézem mi érdekli :) de játékot kap az tuti :)

6023. lucka
2013. szept. 19. 22:09
az itteni klub már nem aktív, átment a csoport fészbúkra ott viszont már nem veszünk be új tagokat mert már nagyon összerázódott a csapat és nagyon sok intim témát átbeszéltünk, saját néven, arccal, satöbbi.
6022. zsocicc
2013. szept. 19. 16:28

A szülinapra valószíű én sütök tortát, csak arra vigyázok, hogy ne pont eperkrémes legyen pl, és igyekszem minél natúrabb hozzávalókból sütni, de tojásra, tejtermékre már nem figyelek külön, A mi péksütijeinket is mindig kimarja a kezünkből és megeszi és ugye abban is van minden, amit nem lehetne még enni...

Az ajándékot, amie gondoltunk, tuti nem tartja meg felnőttkoráig, de nagyon beleszerettünk valamibe. Egy ismerős kislánynak van egy járássegítője fából, amiben építőkockák vannak. Az építőkockákak már most is nagyon szereti kirámolni, a járássegítőként meg majd 1 éves kora kürül kezd aktuálissá válni, így erre gondoltunk ajándékként.

6021. zsocicc (válaszként erre: 6018. - _Lina_)
2013. szept. 19. 16:22
Oda én is jeletkeztem kb 2 hónapja, de semmi rekació. :)
6020. Arobot (válaszként erre: 6019. - _Lina_)
2013. szept. 19. 08:39

Irtó gyorsan telik az idő, mióta Csibe megszületett!

Nagyon várom az első szülinapi "bulit". Persze csak a nagyszülők meg mi délután tortázunk és fényképezünk. Csibetorta lesz: szokásos csokitorta, gömbölydedre faragva, rá fehér fondant, és két kis csibeláb az aljába tűzve narancssárga fondantból.

Az ajándék még agyalás tárgya, de valami elnyűhetetlen játékra gondolok, amit még felnőttként tud nézegtni az emlékdobozban.

6019. _Lina_
2013. szept. 18. 12:39

Az új téma mai felhozok mert lassan mindenkinél aktuális lesz :)


Ez pedig az első születés nap

Ti vesztek valamilyen ajándékot a babusaitoknak? És ha igen ötletek már vannak? O_O


Na és persze a torta... Lesz vagy sem?

Milyen torta lesz ha igen ^^

Magad készíted vagy veszed? :)

6018. _Lina_
2013. szept. 16. 17:05
Jelentkeztem a klubba valaki bevenne? :)
6017. zsocicc
2013. szept. 14. 00:52
Banánt próbáltam eddig, nem pürésítve, csak szétnyomva, annak az állaga sajnos nem tetszett neki...de nem adom fel, még próbálkozom mással is :)
6016. lucka (válaszként erre: 6014. - Zsocicc)
2013. szept. 13. 17:39
főtt zöldséget, puha gyümölcsöt nyugodtan adhatsz neki, nem a meglévő fogával rágja szét az enyém sem, hanem az ínyével. Ilyenkor már olyan kemény nekik, hogy simán tudnak fog nélkül is rágni
6015. _Lina_
2013. szept. 13. 13:27

Az én kicsim is úgyan így eszik, nagyon jó evőkéje van így neki már nem kell mindent pürésiteni.


Csak a kezébe adom, és eszi is :)

6014. zsocicc
2013. szept. 12. 17:37

Jó ég, most hallok először szupinált cipőről. :) Pedig azt hittem tájékozott vagyok babatémában. :) Lea egyelőre azokat hordja, amiket kölcsön kaptunk, elsősorban puha talpúakat adtunk rá eddig.


Szilárd ételek közül kenyérhéjat, bulátát, kekszeket eszik, illetve anya vajas croissantja a kedvenc, attól függetlenül, hogy tojás és vaj is van benne... A pépeket pedig darabosan adjuk, hogy pl legyenek benne egész riszszemek vagy tésztadarabok, de főtt krumplit is adtam már falatnyi darabokban. Gyümölcsöket és nyers zöldségeket ő még nem tud enni, mert még csak az alsó 2 foga látszik.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook