Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 novemberi babák fórum

2012 novemberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5983. rinike (válaszként erre: 5982. - -Bigyóné-)
2013. aug. 19. 08:43
Remélem, hogy mindenhol inkább csak a problémamentesebb időszakok zajlanak, vagy ami még jobb, internetmentes nyaralások. Nálunk csak rendben van minden.
2013. aug. 18. 22:51
????????????? na bezárt a bazár????
5981. -Bigyóné- (válaszként erre: 5980. - Lucka)
2013. aug. 4. 08:33
A kilincs nálunk is nagy játék :) Meg a kulcs :)Ja és a szögek :)
5980. lucka
2013. júl. 31. 15:50
nálunk reggelente beszédesebb, ilyenkor babanyelven egész szavakat mond, aztán egész nap csak mmmmmmm van utána meg heő. Mutogatás nincs, pacsit ad ha olyan kedve van, de ha épp valami érdekli, akkor nem. Mutogatás helyett ő kézzel-lábbal kalimpál, pl. ha elmegyünk a kilincs mellett és meg akarja fogni, akkor egész testével kalimpálva húz arrafelé, és közben megy a mmmmmm meg az őőőőőő. Ma adtam először joghurtot, sárgabarackkal.
5979. _Lina_
2013. júl. 31. 09:31

Nálunk a gagyógás nagyon ügyessen megy van amikor anya apa is kijön a kis száján :)

Elkezdtünk mi is mászni nagyon ügyessen :)

Kiflit már mi is eszegetünk nagyon ügyesssen rágicsál :)

5978. rinike
2013. júl. 31. 08:14

Végre jól aludtunk...


Timinek négy foga van, de most is macerálja valamelyik fogacska. Kúszik mint a villám, ül, a fürdőkádban kapaszkodva feláll, de mászni még nem tud. 71 cm, és 8,5 kg. Én is adok neki már darabosat, és kiflit is rágcsál, de még mindig csak ebédre nem szopizik, a többi étkezésnél még van szopi. Egy-egy dologban ügyesen kezdeményez, például a kukucsjátékot van, hogy ő kezdi, de mutatja (néha) ha szomjas, vagy szopizna. Egyszer azt is mutatta, hogy szeretné ha felhúznám a zenélő játékát. Gagyogásban még nincs fejlődés, csak a babababa megy, és ha megszólal a harang, akkor "biba". Semmi mást nem gagyog még.

5977. lucka (válaszként erre: 5976. - Zsocicc)
2013. júl. 30. 15:18
aztamindenit, miből van az a gyermek, ólomból? :D 7060 kiló :D
5976. zsocicc
2013. júl. 29. 13:27
Sziasztok! Végre nálunk is volt egy nagy ugrás, ami a fejlődést illeti. Lea már egydül felül hason fekvésből, majd magától visszaereszkedik hasra, ha valamit el szeretne érni. Mászni ugyan még nem tud, de már szépen maga alá húzza a lábait és "kutyázik", így szerintem nagyon hamar mászni is kezd majd. A ba-ba-ba szótagokat egy hete kezdte el mondogatni kb., de azóta abba sem hagyja. :) A hétvégén voltunk jó sokat strandolni, a gyermekmedende pont akkora egy részen, hogy az úszógumiban leér a lába, így szabályosan sétál benne. Olyan , mint egy bébikomp. :) A strandon evés úgy történik, hogy felül a pléden én pedig adogatom a falatokat a szájába, ilyenkor eszébe sem sem jut eldőlni, vagy hasra ereszkedni. :) Foga még egy sincs szerencsére, de babakekszet és bulátát így is tud enni, sőt bébiételből is kap olyat, amiben darabok vannak (pl rizs vagy müzli) és szépen szétnyomkod mindent az ínyével. Hát itt tartunk mi. Egyébként 7060 kilósak és 69cm-esek vagyunk.
5975. lucka
2013. júl. 26. 12:53

Nálunk is kezd tudatosodni a játék. Van pár kis műanyag labda, ami pont befér a kiságy rácsai közt, azt be szokta tenni aztán meg kiszedi. Van egy olyan játéka is, ahol egy színes műanyag lyukacsos gömbben van benne egy csörgős golyó, amit nem lehet kiszedni, de a lyukacsokon be lehet nyúlni. Na azt piszkálja folyton, és látszik rajta, hogy próbálja értelmezni a tapasztaltakat.


A szeparációs szorongás is eljött. Nincs el, csak akkor, ha ott vagyok mellette, de akkor egyedül is eljátszik (feltéve hogy az égvilágon semmit nem csinálok, mert ha igen, akkor az kell, ami az én kezemben van). Nagyon sokszor jön, megölel, megy tovább. Ha próbálok házimunkázni, akkor követ, ha be akarom zárni a rács mögé a szobájába, nagyon sír.


Már megismer dolgokat: ha mondom hogy apa, odanéz. A lámpára is. Szerintem a tükröt is kezdi megismerni, de nekünk elég szembetűnő helyen van egy a lakásban, sokat nézegeti.

5974. _Lina_
2013. júl. 25. 13:39
Jelentkeztem :D
5973. _Lina_
2013. júl. 24. 06:26

Mi most kezdünk kapaszkodva felállni kisebb nagyobb sikerekkel :)

Pár napja pancsi után apukájával leülünk vele a szonyegre és gurigatjuk a labdát, nagyon élvezi és rájött hogy vissza is tudja guritani nekünk :)


Mi néha pacsizunk de pápát még nem intunk, viszont nagyon aktívak vagyunk minden téren :)

Legujabban a cicák után kuszik mászik, de soha nem éri öket utól :D

5972. lucka
2013. júl. 23. 21:36

Zsa, nálunk is a felállás és a mászás volt először, ülni jóval később tanult meg, vagy egy hónappal utána. Én sosem erőltettem az ülést, egyáltalán nem ültettem őt, amíg magától nem ült. Először a fürdőkádban láttam egyenes derékkal (nem előredőlve), kapaszkodás nélkül ülni, kb. rá egy hétre mertem berakni a nem dönthető etetőszékbe, Most már szépen ül. Ja, és nem felült, hanem mászásból, négykézlábból ül ki. Hanyatt fekvésből felülni nem tud, meg nem is akar, mert villámgyorsan felül úgy, hogy hasra fordul, és onnan tornázza fel magát.


Pacsi nálunk is megy (de csak ha nincs valami extra érdekes a környéken, mert akkor le se bagózza, hogy pacsit kérek), a pápá még nem.

5971. Zsa-
2013. júl. 23. 13:49

Sziasztok



Ezér éve nem jelenetkeztem, de most némi info Hunorrol. 7 hósan elkezdett úszni járni, szerintem ennek köszönhetően elkezdett kúszni majd egy hét után mászni és 7,5 felállt. Apa büszkén verte melkasárt én meg kétségbe estem mert véfőháló lettem, ugyenis se leülni semmi. Ülni tud ha leültetem de felülni nem. 3 napig csak térdepelt és most kezd rájönni hogy is kell állásból lecsurogni néha ok néha sírás. Ha ül és el kezd rágcsálni simán hanyat esik ahogy elengedi magát. Szóval ha ébren van akkor nekem résen kell lenni. A babúszás isteni már van 3 - 4 mp víz alatt sírás nélkül és a szabad merítésnél nyitott szemmel keresi merre kell ússzon. Nagyon cuki itthon a medencébe nem gyakorolojuk.

Fogunk egy szálse, de nem is sürgetjük, mindent pépesítek.

Ügyesen ad pacsit és pápázik. Sokat motyorog magába és ha nem figyelek akkor hangos heee az eredmény. Imádunk minden gépet döngölőt, betonkeverőt, felxek stb. Na ilyenkor ki is engedi a hangját. Fűnyíró a minden.

Jah és én mint n csak rabszolga vagyok hangos kacajokat a pasik és a gyerekek érdemlik ki:-)

5970. _Lina_
2013. júl. 22. 12:05

Sziasztok találtam egy oldalt ahol anyukák kérdéseket tesznek fel egy híres orvosnak.. És szerintem érdemes belenézni mert tök hasznos dolgok vannak benne ^^


[link]

5969. lucka (válaszként erre: 5967. - Rinike)
2013. júl. 22. 10:16
Igen, tökéletesen mászik. Kúszni sosem kúszott, az kimaradt, de a mászás megy neki :-)
5968. _Lina_
2013. júl. 22. 09:03

Sziasztok :3

Amikor írtam hogy jön a foga, utána nem sokkal leelenőriztem és a felsők is jönnek ki, de még mindig úgyan olyan nyugis baba :)

Imádom ezért ^^


Amúgy kinél mi a vélemény a cumisuveg használatról? O.o

Mivel már jönnek a fogacskák...Ti leszoktatátok a babusokat?

5967. rinike (válaszként erre: 5966. - Lucka)
2013. júl. 22. 07:39
Ügyes fiú! Mászni egyébként teljesen jól tud?
5966. lucka
2013. júl. 21. 21:50
Karesz fiam megtanult kapaszkodó nélkül, teljesen sík terepen felállni. És megtette az első lépéseit is. 8,5 hós. Korai, de már nem csodálkozom :)
5965. lucka
2013. júl. 21. 21:50
az olajjal, zsírral azért óvatosan, mert terheli a májat.
5964. zsocicc
2013. júl. 20. 23:10
Teát mi sem adunk Leának, szerencsére szereti a vizet. (Bár az sem a kalóridús kategória. :) )
5963. zsocicc
2013. júl. 20. 23:10
Sziasztok! Hát nálunk még nincsnek fogak, mászni sem mászunk, kúszás már nem túl messzi tárgyakért sikerül, ha valamit nagyon el akar érni. Forogni persze villámsebesen tud, és oldalragurulva bárhová eljut, illetve a köldöke körül is nagyon ügyesen forog. A hét eleje óta gyönyörűel elüldögél teljesen egyedül. Mi egyelőre itt tartunk. Végre átléptük a 7 kilós álomhatárt, mivel az utóbbi 2 hónapban nagyon lelassult a hízás, ezért azt mondta a védőnéni, hogy rakjunk mindenfélek alóriadús dolgot az ételébe (gabonát, fehérjét, olajat..stb), mert az látszik, hogy mennyiségre úgysem tudunk többet beleerőltetni. Remélem így lesz vmi előrelépés.
5962. lucka
2013. júl. 20. 09:51

Rinike: szerintem a sok hal volt a gond. Ha darabosat adsz neki, az nem kellene hogy gond legyen, 8 hótól a bébiételek is már darabosabbak. Én is adok gyümölcsöt, kenyeret is már darabosan, zabpelyhet is csak vízben áztatva, turmixolás nélkül, és még sosem volt hányás. És nekünk is volt már olyan rizs ebédre, amit nem sikerült teljesen szétfőznöm, nem mondom hogy szívesen ette, de nem lett tőle semmi baja.


teát én nem adok, nem is tervezem. Vizet iszik, meg anyatejes még mindig.


Lina: nálunk az alsó két fognál egy pici nyűgösség volt pár napig, majd az elmúlt, és rá egy hétre jött ki a fog. Nem egyszerre jöttek, hanem kb 3 hét különbséggel, és mindkettőnél ez volt. Most a felsőknél már nagyobb a szenvedés, vannak esték, amikor nagyon rághatnékja van, nyáladzik, és néha "felsikolt", látszik rajta, hogy valami nem oké. Aztán pár napig semmi... nem tudom mikor fognak kijönni, még nem látszik semmi, igazából csak tippelek, hogy a felső fogak mozgolódnak, azért van ez. Amúgy se az alsónál, se most nem volt hasmenés vagy kiütés, a legelső fogacska előtt talán egy icipici hőemelkedés lehetett, de igazából nem mértem, mert annyival nem éreztem melegebbnek, ha meg csak hőemelkedés, azt úgysem csillapítom.

5961. _Lina_ (válaszként erre: 5960. - Rinike)
2013. júl. 19. 20:20
Én néha szoktam neki adni Mecsek baby kömény magos teát, ha fáj a hasa, de nem csinálók sokat, így álltalában egy pohár vízbe beleteszek egy filiteert és kb 5-10 percig hagyom állni, amúgy tea helyett gyümi leveket és vízet szoktam adni a bébimnek.
5960. rinike
2013. júl. 19. 07:47
Ti adtok teát a piciknek? Ha igen, mikor, mennyit, miből, és hogyan készítitek el, mert én eddig nem adtam, és így nem tudom...
5959. Zsuzsi13 (válaszként erre: 5958. - _Lina_)
2013. júl. 17. 21:05

Szia,


Örülj neki!!!


Krisz nagyon szenved. Nyugtalan, nem alszik sem éjjel sem nappal. Mindennel próbálkozunk, de még mindig nincs pontos szer a fog átbújása előtti időszakra. Nem csak amíg áttöri hanem addig fáj neki még totál ki nem jön. Ez megy 2 hónapos kora óta most mindjárt 9 hós. Kijöhetne gyorsan az összes fog, hogy elfelejtsük ezt a "rém"álmot.

5958. _Lina_
2013. júl. 17. 18:27

szijasztok :3


Kébzeljétek Én voltam a tűrelmetlen, végre kibújik az alsó első 2 fogacskánk, még pár nap :)


És észvevétlenül :D

Nálatok milyenek voltak a bébik amikor jöttek (jönnek) a fogaik?


Nálunk sem orfolyás sem hasmenés sem nyügösség nincsen csak csúpa jókedv ^^

5957. _Lina_
2013. júl. 15. 13:09

Hát ez vicces :D

Már látom szinte mindenkinek van legalább 1 foga.. nekünk meg nincs még mindig... =(

Már kuszunk mászunk de fogunk nincs még...

Furcsa nem? :D

5956. rinike
2013. júl. 15. 07:17
Tegnap egy halászcsárdában ettünk, két héten belül másodszor. A haltálunkon volt natúr grillezett hal, de nem tűnt grillezettnek (sültnek), inkább pároltnak. Két hete is adtam a kislányomnak egy kis főtt krumplival, nagyon ízlett neki. Tegnap viszont csak azt ebédelt, mert nagyon ette, így nem bontottam ki a bébiételét. Aztán délután megszopizott, majd mindent kihányt. Mi lehetett a baj? Három dologra tippeltem, hogy hiába nyomkodtam össze jó alaposan a kezemmel, azért az mégsem turmixolás, és emiatt nem tudta megemészteni, vagy ezzel semmi baj nem volt, de betömött saját maga a szájába egy marék rizst (én meg hagytam), ami viszont nem volt szétfőzve, sőt elég kemény volt, és ezzel nem bírt el a kis gyomra, vagy nem a krumpli volt a több és a hal kevesebb, hanem fordítva, és itt hibáztam. Jó lenne legközelebb elkerülni a hányást, mert annyira megvolt rémülve szegényke. Szerintetek mi volt az ok? Egyébként most jön a bal felső egyes foga, azzal is szenvedünk, napközben nincs gond, de éjszaka óránként felébreszti...
5955. Zsuzsi13
2013. júl. 11. 22:25

Sziasztok!


Nálunk Krisznek kint van 9 foga. Egyre többet megy kapaszkodva s elkezdett egyensúlyozni is. De mikor elveszti egyensúlyát megy a bömbizés. Az alvás az ami kardinális kérdés. Nappal még csak hagyján, de az éjszaka - jön a többi foga is, de nem akarom ennek betudni aztán lehet, hogy mégis a fogzásnak köszönhető.

5954. _Lina_
2013. júl. 11. 15:43
Hüm látom mostanság nem vagyunk olyan aktívak :D
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook