Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 novemberi babák fórum

2012 novemberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
5923. _Lina_
2013. jún. 13. 09:05

Sziasztok :)

Mi a héten ettünk tejbe grizt, pár kanálkával, és nagyon bejött neki :)


Tegnap voltunk a védőnőnél és azt mondta az a normális ha a beszéd és a mozgás úgyan úgy fejlődik.

Ha ez nem így van akkor szülés közben egy kis oszigén hiányosság lépett fel, de azt mondta ennek semmi maradandó következménye nincsen.


Linus babust már a ketrecbe kell tennem mert bent a kiságyat már kezdi megunni nappalra XD

Így legalább kint a nappaliban ha nyítva van az ajtó tudja nézni a kutyust és ezt nagyon szereti :D


Meg a baba kocsdiban leujabban az övet is be kell csatolni mert ott is fordul hasra de ha be van akkor is megoldja hogy hason legyen :D


Amúgy nektek jelenleg milyen súlyú a babusotok?

5922. Lion83 (válaszként erre: 5920. - Zsocicc)
2013. jún. 12. 22:01
Igen, zsocicc.... a foga helyett a haja nő! Már csitt-csattot teszek a hajába, mert elől belelóg a szemébe az egyik tincs (Kozsós tincs)
5921. Zsa- (válaszként erre: 5920. - Zsocicc)
2013. jún. 12. 14:40
Mi teljesen kopin születtünk, most valami kis szőke pihe van a bucóján. Sokszor azt kívánom bárcsak a körme nőne ilyen üembe. Azt bezzeg heti 2x vágom:-)
5920. zsocicc (válaszként erre: 5918. - Zsa-)
2013. jún. 12. 14:37

Hű, de jó, akkor még van egy hónapunk elkezdeni kúszni. :) Eddig csak az átfordulást pipáltuk ki a listából, de ezek szerint ez így rendben is van. :)


Lea továbbra is a következők szerint eszik:


Reggeli 8 körül: Szopi

Ebéd 12-13 körül (korábban nem fogad el semmit): zöldség 1 babakeksszel, utána néha gyümi

Uzsi: 16 óra körül: Szopi

Vacsi: 20 óra körül: Tejpép és utána még szopi, ha van kedve


Ami a beszédfejlődés illeti, magánhangzókat már mondogat és veszettül berreg az utóbbi időben. Bár ő beszélni biztos, hogy később fog az átlagnál. De az még különben is odébb van. :)


És mindemellett egyre szebb. :) Végre mintha nőne egy picit a haja. A ti babátoknak elkezdett már nőni a haja?

5919. Zsa-
2013. jún. 12. 10:08
Ami lemaradt, hogy szépen eszik mindent amivel megkínálom , s este 9-tő reggel 8-ig alszik. Igaz napközben már csupán 3x fél - egy órát alszik.
5918. Zsa-
2013. jún. 12. 09:49

Liona


Már többször rádöbbentem, hogy mi fejlődünk azonosan. Huni pont így eszik (a déli tápi nálunk nics) és a mozgás is ennyi max ami plussz hogy négykézlább ruggózik. Mi is csupán a hangerő próbálgatjuk. Semmi férifas nincs benne, ahogyan a magas c kivágja, náha kis nyál gargalizálás is van vagy tigris hörgés. Álltalában minden hangtópítósan mert a szája soha nem üres vagy játék vagy kéz vagy cumó van benne. Persze fog egy szálsem.

Szerintem nem vagyunk lemaradva. Szépen lassan haladunk. Addig én nem problémázok míg minden megy sorba. Azt olvastam, ha valamelyik kimarad tanulási nehézságekkel fog küzdeni mert az idegrendszer ezen mozgások egymás utáni sorrendje fejleszti a kis agyukat.

A nagykönyv sem írja elő hogy futniuk kellene.



átfordulás (4-6. hónap)

kúszás (6-8. hónap)

mászás (8-10. hónap)

ülés (8-10. hónap)

állás (9-11. hónap)

járás (10-12. hónap)

5917. Lion83
2013. jún. 12. 09:04

Sziasztok! Mi is hasonlóan eszünk, mint az előttem szóló anyukák:

Reggel: tápi

Tízórai: gyümölcs+glutén mentem gabonapép bele

Ebéd- főzelék (burgonya,sárgarépa,borsó,cékla és csirke hús) amin túl vagyunk már +tápi

Uzsonna: HA tejpép gyümölccsel

Vacsora: tápi

Én még ebédkor adok egy kis tápszert is főzelék után, mert az valahogy hiányzik ott neki.

Mi a mozgásban és beszédben is le vagyunk maradva!

Az én kislányom még nem ül fel magától. Kúszni szokott, de mászni még nem. Beszédben, még nem szokott magánhangzókat kiejteni....csak kiabálgat, sikongat, berreg! Pedig sokat beszélünk hozzá és még énekelek is neki napi szinten!

5916. Zsuzsi13
2013. jún. 11. 19:58

Nálunk jól megy a hozzátáplálás. Bár eddig voltak új ízek miket kapott most megálltunk egy kicsit még tököt, cukkinit nem kapott. Ezen kívül elég sok zöldséget eszik, természetesen hüvelyeseket és puffasztókat nem kap. Kap már husit is valamint gyümiket. Nasinak háztartási kekszet, pufikat szoktam adni neki. Tejpépből HA pépet kap. Próbálkoztam rossmanos tejpéppel de egy idő után a szervezete nem bírta. Még van cici napi 2x, egyébként ha kell pótlás tápszert kap.

Két napja felállt s ül is.

5915. lucka
2013. jún. 11. 19:52
Rinike, tipikus anyatejes baba :) nekik a kanalas evés inkább játék, és ha fáradtabbak, türelmetlenebbek, akkor nem megy annyira. Az én fiam olyan, mintha fel sem fogná, hogy ez táplálkozás, és nem valami vicc. Ha jó kedvében van, akkor megeszik egy hatalmas adagot, de általában pár kanál után megunja, és addig feszíti magát meg tekereg, hogy kiveszem.. aztán meg befal ciciből... ez van, majd megszokják..
5914. rinike (válaszként erre: 5913. - Zsocicc)
2013. jún. 11. 12:35

:D Lehet!


Timiké tegnap végre jól evett (a szopizáson felül, mert azt mindig szívesen csinálja), tízóraira fél alma a gluténnal, ebédre fél üveg zölbabfőzelékes bébiétel csirkemellel. Annyira örültem, erre ma 2 kanál alma tízóraira, ebédre meg ki sem hajlandó nyitni a száját. Emiatt most visszagondoltam, és bár kisebb adagokban, de mindig ezt csinálta eddig is, hogy egyik nap viszonylag jól evett, másik nap szinte semmit, aztán újra. Mi lehet az oka, hogy csak minden másnap eszik normálisan?

5913. zsocicc
2013. jún. 11. 10:42

Ezt meg kell osztanom, olyan boldog vagyok. :) Lea, aki mindig is utált hason lenni, és 2 percnél tovább soha nem maradt hason önszántából, ma reggel hason ébredt, teljesen ellentétes irányban, mint ahogyan letettem.

Lehet, hogy titokban már mászik is. :D

5912. lucka
2013. jún. 8. 16:28
Linus is hamarosan feláll akkor :) Én nem adok kekszet mert cukorellenes vagyok, amit lehet helyettesíteni mással, azt helyettesítem, így Karesz gabonapépet kap a gyümibe.
5911. zsocicc
2013. jún. 7. 15:57
Lina én már vettem, de még nem mertem odaadni. :)
5910. _Lina_
2013. jún. 7. 11:11
Amúgy ti adtok a babáitóknak baba keszet?
5909. _Lina_
2013. jún. 7. 11:09

Sziasztok :)


A kislányom még idáig egyszer sem volt beteg, s remélem nem is lesz az.

(A babucikáknak meg jobbulást :)


Nálunk a mozgás rendes ütemben fejlődik, már 2 hete kuszunk is, és legujabban hason is képes a babusom elaludni.


A beszéd az remekül megy, már egyre kevesebbet sír inkább sikit nevet gagyok vagy úgymondd szavakat kompinál és remekül megy :)


Úgyan még magunktól mi sem ülünk, de ha fogom s kicsit elengedem segítség nélkül már szépen ül :)


Legujabban pedig hasról huzza magát fel a rácson hát ebből nem tudom mi fog kisülni :D


Mi tizórajira változatossan eszünk van mikor alma van mikor banán barackkal, de mindig gyümi van :)


Úgy néz ki nekünk is kezd kibújni az első fogacskánk, de semmi tünete nincs idáig nem nyügös nem is beteges tőle, de persze a csepp és a gél is kéznél van, mivel inkább felkészülök a leg roszabbra :D

5908. zsocicc (válaszként erre: 5902. - Rinike)
2013. jún. 6. 10:29
Rinike ezen én is jót mosolyogtam, ügyes a kislányod, feltalálja magát. :)
5907. zsocicc
2013. jún. 6. 10:27

Lucka, mi banános-barackos Hipp tejpépet eszünk, 135 ml vízhez adok 45g tejpépet (tehát összesen 180 gr), de néha marad belőle egy pici. Azok közül, amiket megnéztem, ez volt az egyetlen, ami nem tartalmaz hozzáadott cukrot (sem fruktózt, sem glükózt), és Lea nagyon szereti. Evés szempontjából ez a nap fénypontja. :) A dobozon ez az ajánlott adag 6 hónapos korban. Korábban a 4hónapos korban ajánlott dózist készítettem, ami 160 gramm, de Lea egyzser reklamált, hogy kér még, és így kutyulnom kellett plusz 20gr-ot. :)


Viszont kanalazni még mindig nem szeret, ezt is "kiissza" a bögréből, úgy hogy kanállal közben kotrom a szája felé a papit, mert nem túl híg. Előfordul, hogy szinte kitépi a bögrét a kezemből és úgy emeli a szájához. :)


Zöldség- és gyümölcspépből egyébként nem fogy ennyi. Ha 100 gramm elfogy a kettőből együtt, akkor már repesni szoktam az örömtől.

5906. Zsa-
2013. jún. 6. 08:22

Sziasztok,


Ahogy olvasom akkor az hogy Hunor annyira nem akart cicizni most fordult jóra.


Mi reggel 7 -8 kor kelünk 180 tápi, 10 - 11 kor 150 gyümi ebbe megy a glutén, 14 óra 150 zöldség (ma épp cékla és imádja) 17 órakkor eszik 150 tápit és 20 órakkor 180 tápi. Ezzel elalszik olyan 21-22 között és reggelig bírja. Éjszaka nem inkább hajnali 4 körül ébred, akkor cumit keresi ha megkapja alszik tovább. Van éjszaka hpgy egyszer sem ébred van hogy 6x. Minket a frontok tudnak bezavarni. Pláne a meleg amire reagál valamint az új hold. Már vettem Milumil HA pépet ha túl vagyunk a cékla egy hetén az következik és kiváltom az uzsit is. Utána terv szerint a körte majd a csirke husi, saláta bevezetése.

Már készül a cseresznye a fagyasztóba. Most megfogadtam, hogy a lehető legtöbb féle gyümit és zöldséget teszem el neki.

Ti raktok el neki valami spécit?

5905. lucka
2013. jún. 5. 22:42
Rinike ez nagyon édes :D látom szépen haladtok a hozzátáplálással. Mi még csak az ebédet váltottuk ki, de ez sem teljesen igaz, mert néha nem ízlik neki a főztöm, és olyankor keveset eszik, utána pedig kell a cici. Este ő is kap tejpépet, de azt is csak ímmel-ámmal eszi, és éjjel ennek ellenére kel enni. Zsocicc te milyen arányban hígítod a pépet és mennyi pép fogy este? Nálunk 100 ml vízhez megy 25 g tejpép és 5g gabona, ez az esti papi.
5904. zsocicc
2013. jún. 5. 21:43
Mi az uzsit még pont nem váltottuk ki.:) A reggeli szopi, délben zöldség, és utána még egy kis barack desszertnek (a barack akkor is jöhet, ha egyébként más már nem fér több a pocijába - nála is működik a "rekesz-elmélet", mint anyukájánál annak idején) Délután 4 körül szopi, 7-8 körül tejpép, majd egyből utána még egy kis szopi elalvás előtt, ha van kedve. Így szerencsére (le is kopogom), alszik reggelig.
5903. rinike (válaszként erre: 5901. - Luditta)
2013. jún. 5. 20:02

Mivel váltjátok ki az uzsit?


Visszaolvasva látom, hogy írtam egy-két hibásat, de a kezemben a kicsi...

5902. rinike (válaszként erre: 5901. - Luditta)
2013. jún. 5. 20:00
Mi a tízóraira adott gyümölccsel nem váltunk ki semmit, de ehhez kapja a glutént. Az ebédre kapott főzelékkel kiváltottuk a déli szopit, majdnem egy hónap kellett hozzá, hogy 100 ml-t megegyenek de úgy látszik azzal kibírja fél 4 körülig. Ma 3.10 kor levetkőztem, hogy átöltözzek, de közben megszólalt a mobilom, így felvettem, és a kislányomat is kénytelen voltam felvenni, hogy ne nyüglődjön, így a telefonbeszélgetés alatt váratlanul önállóan kiszolgálta magát. :D Pedig szopi közben nem lehet telefonálni, mert zavarja, viszont úgy látszik, hogy telefonálás közben lehet szopizni, mert rendesen evett. :D
5901. luditta (válaszként erre: 5900. - Rinike)
2013. jún. 5. 19:27
Nálunk is megvan még az éjszakai nasi, nem is egyszer. Legalább 2, de van, amikor 4 alkalommal is felébred,cicil, aztán alszik vissza. Én úgy gondolom, hogy mivel elég nagy a súlya (8780gr), éjjel is ennie kell, hogy teljesítse a napi adagját. Igény szerint szoptatott baba, és tudomásom szerint ők állnak át legnehezebben a pépes, darabos koszta, a többiekhez képest. Megszokják, hogy bármikor jön az anyatej, de ebből már elég sokat kell kapniuk ahhoz, hogy jóllakjanak. Amúgy próbálgatjuk a hozzátáplálást, napi 1-2 alkalommal, és néha már sikerül a délutáni uzsit kiváltani, de még mindig a cickó a No1. :)
5900. rinike (válaszként erre: 5898. - Lucka)
2013. jún. 5. 15:23
Az én kislányom is többszörkel éjjel, és olyankor cicin alszik vissza. Én meg azon gondolkodtam, hogy ez a 2-4 étkezés hova számít étkezés szempontjából, és főleg, hogyan fog majd leszokni róla... Nemrég megmértem, éjjel 1-kor, 5-kor,6-kor szopizott, és összesen a 3 alkalom 300 ml volt. Reggel 8-kor meg kezdjük ugye a normál reggelivel, amire ilyenkor persze alig eszik, mégsem maradhat ki, mert délután fél 4 körül lesz csak a következő szopi, és reggel 6-tól az már nagyon sok idő lenne. Későbbre sem lehet tolni, mert 10-kor ítzórai, dél körül-után ebéd. Szóval ez az éjszakai sokszor ébredés nekünk is bezavar mostanság.
5899. lucka
2013. jún. 5. 13:42
inkább a cicim lenne egy kicsit véres, azt lehet jobban viselném.
5898. lucka
2013. jún. 5. 13:41
nekünk van másmilyen. A fiam éjjel vagy százszor kelt fel, alig élek. És mostanában ez van. Fogzás, szeparációs szorongás, mozgásfejlődés, satöbbi.
5897. zsocicc
2013. jún. 5. 13:34

Az is lehet, hogy attól van, bár az arca éppen most nem foltos, pedig a nyálból oda is kerül bőven. :) Ma találkozom valalivel, aki melesleg szoptatási tanácsadó, megmutatom neki, hog ő mit gondol.


Szerencsétek van, hogy nincs ilyen problémátok. :)

5896. lucka
2013. jún. 4. 21:40
Zsocicc, nem lehet hogy a fogzás miatt savasabb a nyála és emiatt repedezik ki a cicid?
5895. rinike (válaszként erre: 5892. - Zsocicc)
2013. jún. 4. 19:39
Mi csak ebédnél nem szopizunk, egyébként még igen. Sajnos nem tudok mégsem segíteni, mert nekünk nincs, és nem is volt gondunk ezzel.
5894. Zsa- (válaszként erre: 5888. - Lucka)
2013. jún. 4. 18:47

lucka, melyik az az oldal a faccen?

Engem is érdekelne.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook