Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 novemberi babák fórum

2012 novemberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
5863. zsocicc
2013. máj. 27. 13:42
Hát mi várunk még egy hetet a glutén bevezetésével...tegnap egyedül hagytam a férjemmel Leát ebédidőben, mondtam neki, hogy adhat kész bébiételt, hogy legalább főzőcskéznie ne kelljen, és persze milyet adott: őszibarackot pulykamellel. Ennyit a férfiakról. :) (Bár valóban az van az üvegen, hogy 4 hónapos kortól adható.) Szóval sikerült bevezetnünk a húst, így nem próbálkozok egyből a gluténnal is...
5862. lucka
2013. máj. 27. 11:37
gabonapép, de ez is tökéletes :)
5861. Zsa-
2013. máj. 27. 09:05

Nagy nap a mai. A glutén bevezetése megkezdődik az alábbi termékkel.

[link]


Védőnéni azt mondta jó választás, csapott teáskanállal tegyek a gyümihez. Ti mi mellett döntöttetek?

5860. Zsa-
2013. máj. 27. 08:14

Sziasztok,


Nálunk ma is esik. Kezdek agylobot kapni, hogy lakásba vagyunk zárva.


Nekem az időjárás mellett az a legnagyobb problémám, hogy nagyon folyik a nyálunk és hiába teszek elé szakállkát egy óra után még az alsó ruházata is átázik a mellkasán a nyáltól.


Járássegítőt én fogok venni, amikor már kanapé mellett totyog, hogy ne legyen bútorhoz kötve, hanem keresztbe is tudjon menni. :-)

5859. lucka
2013. máj. 26. 21:27
Járássegítő: pont hétvégén próbáltuk ki ismerősöknél, Karesz szépen lépegetett vele, de nagyon hamar elvettem tőle, mert azért ez még nagyon korai. Én nem ellenzem, de ha egy baba magától is megtanul normális időben járni, akkor minek siettetni? Hidd el, nem akarod :D
5858. lucka
2013. máj. 26. 21:26
Lion, nem használjuk még, nem ül stabilan a fiam. Állni áll már, meg térdel is, de ülve még nem stabil, és magától nem is ül fel, maximum ha állásból ülésbe huppan le. Szerintem 1-2 hét és már bele tudom majd rakni.
5857. Lion83
2013. máj. 25. 21:42

Cumi: Ugyanígy jártunk mint ti, Lina! Annyi különbséggel, hogy az én kicsi lánykám, az ujját találta meg és azt használja az altatáshoz. Nem is érdekel addig a dolog, míg alváshoz használja...remélem játék közbe, vagy napközbe nem fogja szopni. A cumitól egyébként mai napig öklendezik, meg úgy szopja, mint a cumisüveget...Mondtam is neki, hogy te kislányom, még cumizni sem tudsz :)

Időjárás: nekem az veri ki a biztosítékot, hogy mire elkészülök, hogy elmegyünk sétálni, addigra elkezd esni az eső!!! Illetve az esti fürdetéshez, majdnem csak fűtés kell! Remélem nem sokáig lesz ez így!

Lucka: mi újság az etetőszékkel? Használjátok már intenzíven? Én még most sem találtam egy jót! De már nagyon rajta vagyok!


A lépés segítőről mi a véleményetek?

5856. lucka
2013. máj. 25. 12:21

Nálunk van cumi, de én úgy tudtam a játszó és a nyugtató ugyanaz. MAM cumit használ a fiam is, csak a kiságyban meg babakocsiban kapja, de ez utóbbiról már kezdem leszoktatni, most hogy kijött a foga, jó lenne, ha nem cumizna annyit. Játék közben soha nem cumizik, ebben következetesen kitartok.


Az időjárástól én is kivagyok, nem is az a baj hogy borongós, mert nem probléma ha nem kell naptejezni a gyereket, de az hogy hol megfagyok, hol megsülök, aztán a babakocsiban is adjak sapkát vagy ne adjak, ha adtam akkor mindjárt le is veszem, ha nem adtam akkor vihetem magammal hogy ráadjam két percenként, takaró ugyanez, sehova nem érünk oda, mert folyton meg kell állni és igazodni az épp aktuális meleghez vagy hideghez.


Bébikomp téma: én nem veszek és nem is terveztem mert úgy tudom nem tesz jót a gerincének, és nálunk ez gyenge pont, mert az apjának is csúnya gerincferdülése van. Mondjuk a fiamat nem érdekli hogy mi az egészséges, mert fél éves kora óta folyton áll, nem lehet róla lebeszélni. Ez van, kompot mégsem akarok, hely sincs hozzá a lakásban, ha meg nagyon nem bírok vele akkor felkötöm a hátamra és úgy teszek-veszek a lakásban. Most már szerencsére lehet :)

5855. _Lina_
2013. máj. 25. 12:15

Sziasztok :)


Hát nálunk ez a cumi kérdés...

A kórházból haza jöttünk akkor kapott egy mam éjszakai cumit, de kb 10 perc után kiköpte.

Más nap játszó cumit az sem kelett neki.


Szóval Én hiába szerettem volna hogy nyugodtabb legyen oly mind1 milyen cumit adtam neki egyik sem kelett :D

Szóval mi a mai napig cumi nélkül alszunk :)


A rágokákat namizzuk, de a cumik hát egyáltalán nem nyerők :D

5854. Lion83
2013. máj. 25. 09:30

Egy újabb borongós nap.... már egy kicsit sok nekem! Jó lett volna egy jó napsütötte gyereknap :)

Mi gyereknapra a hintával leptük meg a kicsi lányomat! Tegnap volt itt az Alma együttes...de még túl kicsinek tartom hozzá a lánykámat, majd jövőre :)

2013. máj. 24. 21:08
Nekem se :)))
5852. fincsika (válaszként erre: 5851. - Zsa-)
2013. máj. 24. 16:56

:-)

Nekem sem jutott volna eszembe megnézni :-)

5851. Zsa-
2013. máj. 24. 14:52
Azért írtam, hogy lejárt mert kaptunk egy márkás rágókát ami rezeg s az egyik fele zselével töltött s a szavatossági ideje 2013.04.21. volt. A férjem nézte meg nekem eszembe se jutott volna.
5850. fincsika (válaszként erre: 5848. - Zsa-)
2013. máj. 24. 14:05

Vagy csak hibás :-)

Mindent Mam-ot vettem,de lehet,hogy elfogadna mást is ,csak nem próbáltam.

2013. máj. 23. 22:15

Köszi lányok a sok-sok infót, aranyosak vagytok!! :)

Holnap megyek az Elefániba és veszek :)

5848. Zsa-
2013. máj. 23. 18:32

Akkor a miénk már lejárt:-) nem bírja max egy óra.

Nekem Huninak még a kórházba első éjszaka a szájába nyomták a cumit. Azt nem is mi vittük be. Nuk-os volt. Mi Tommee-t vettünk és Mama-ot kaptunk könyvhöz. Szerencsére mindegy melyiket adom neki.

Többen mondták, hogy ha egyre rászokik be kell vásárolni belőle, mert ha nem lehet kapni botrány lesz.

5847. fincsika
2013. máj. 23. 18:00

Sziasztok!


Régen aktív voltam,most inkább csak olvasok.

A cumi témár.Mi Mam éjszaki cumit használunk,nagyon praktikus,és még hajnalban is világít,nem kell keresni,mert egyből kiszúrom a sötétben.

Egyébként nappal is ezzel alszik el,véletlenül kapott ilyet,csak a MAM-ot fogadta el,és ez volt a legolcsóbb 800 Ft.

5846. Zsa-
2013. máj. 23. 16:20

Most rákerestem a MAM-nak vannak extra elnevezésű cumijai. Szerintem semmi extra:-)

Az éjszakai annyi hogy világít a gombja ha fénnyel feltöltődik, olyat mi kaptunk az utónév könyvhöz, de max 1 órát bírj addig meg úgy is ébren vagyunk, plussz mi sólámpánál alszunk mióta megszületett mert elég fényt adott annó ahhoz hogy megszoptassam, majd a pelusozáshoz is.

A fogzáshoz, meg annyit ír hogy a műanyag nagyon jó mert rághatja, na az én fiam mindent rág és a Tommee-s cumik is remek műanyaggal vannak (hisz az ember csak BPA menteset ad nekik)

A fogbarát azért mert a nagy szellőző lyukak vannak és így puha.

Nyugtató meg azt írja selyem puha és levegős.

Szóval ha veszel egy sima levegős cumit akkor mindet egybe ötvözöd. :-)

Puha lesz ezáltal fogbarát és nyugtató, a műanyagot így is úgy is rágni fogja éjszaka meg egyik sem világít tovább 1 óránál.

Ami dominál a szín:-)

5845. f4c7abe77f (válaszként erre: 5844. - Zsa-)
2013. máj. 23. 15:52
Láttam van nyugtató, játszó, alvócumi. Ma próbáltuk először a sima cumit (egy könyvhöz adták ajándékba, semmi extra), csak sógornőm mondta, hogy ők nyugtató cumit használtak anno amikor kicsik voltak a gyerekek és nagyon bevált. Még új nekem ez a téma, azért érdeklődtem, de köszi a választ Zsa! :) Mindjárt megkukkantom neten.
5844. Zsa-
2013. máj. 23. 15:42
Milyen a nyugtató cumi? mi sima tommee tippee airt használunk.
2013. máj. 23. 15:36
Bocsánat a témaváltásért, de nagyon érdekelne a véleményetek, hogy ti használtok-e nyugtató cumit? Érdemes rászánni több ezer forintot, vagy ugyanannyit ér, mint egy sima cumi?
5842. f4c7abe77f (válaszként erre: 5841. - Zsa-)
2013. máj. 23. 15:34
Igen szerintem is anyuka döntse el :)
5841. Zsa-
2013. máj. 23. 15:11
Ez megint egy olyan téma mint a glutén bevezetése. Mondanak ezt és mondanak azt is, és anya dolga eldönteni hogy megveszi, használja vagy sem.
5840. rinike (válaszként erre: 5839. - F4c7abe77f)
2013. máj. 23. 14:40
Nekem a fiamnak volt bébikompja, szerette. Timinek is vettem már, de beletenni csak akkor fogom, ha már tud ülni. A fiam 7 hónaposan ült, akkor tettem bébikompba, és 10 hónaposan már járt. Nem hiszem, hogy olyan sokat lenne benne, ami akadályozná vagy késleltetni a járás megtanulását, főleg hogy csak néha teszem majd bele, amikor valamit csinálnék, és nem marad el máshol.
5839. f4c7abe77f (válaszként erre: 5837. - _Lina_)
2013. máj. 23. 12:13

Szia!


Nálunk most volt nemrég a védőnő, és azzal kezdte, hogy nehogy vegyünk bébikompot. Azt se tudtam miről beszél, nem ismertem előtte :)

Én nem gondolkodtam rajta, nem tudom...

Szerintem ez is egy olyan dolog, amiről megoszlanak a vélemények. :)

5838. Zsa-
2013. máj. 23. 11:33

Szia Lina,


Hát igaz nekem és tesómnak is volt és járunk nem kúszunk:-), de most több helyen is olvastam, hogy nem ajánlott a babát ezzel félrevezetni. Állítólag az hogy abban ülnek és nem állnak, hisz napról napra nőek a babók a comp meg nem állítható, így hamis járást tanulnak. Helyette a járássegítőket ajánlák. Én talán amellett döntök.


Amiről viszont olvastam, hogy nagyon jó és folyamatosan követem az a futó bicikli. Állítólag aki azon elsajátítja az egyensúlyozást simán átül a kétkerekűre.

Mi júniusban megyünk babaúszásra már nagyon várom. Télen el akartuk kezdeni de a megfázástól tartottam így eddig halogattam, de most már el kell kezdeni mert csak 8 hós korokig van meg a búvárreflex.

5837. _Lina_
2013. máj. 23. 11:14

Sziasztok :)

Látom a hinta mindenhol nagy sikert arat :)

De viszont lenne egy olyan kérdésem hogy Ti pl mit gondoltok vagy szóltok a baby Comphoz?


Mert Én most láttam egy tök aranyossat itt Nálunk, és azon gondolkodom megveszem előre :)

Mert most 5000 ért megkaphatjuk amúgy 10.000 van.

5836. f4c7abe77f (válaszként erre: 5834. - Lion83)
2013. máj. 23. 07:49
Köszi, megnézem! :)
5835. lucka
2013. máj. 22. 16:20
Lion, köszi a linket :) nem tűnik egy bonyolult darabnak, szerintem alsó hangon is ezresből meg lehet varrni... lehet ebből fogok élni gyed mellett :D
5834. Lion83 (válaszként erre: 5825. - F4c7abe77f)
2013. máj. 21. 21:56

Sziasztok! Köszönöm a kedves szavakat Dórika nevében is! Hajdúböszörményben vettem.

Beírom a linket: [link]

Remélem meg tudod nézni!

Ott az árait is meg tudod nézni, attól függ, hogy milyet szeretnél.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook