Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 novemberi babák fórum

2012 novemberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
5953. luditta
2013. júl. 6. 19:58

Patriknak a két alsó fogacska teljesen kinn van, és felül pár nap különbséggel most ugrott ki négy (!). Kicsit nyügi tőle néha, de máskülönben strapán bírja a dolgot.

Alvás témakörben az alsó határokat feszegetjük, még mindig hajnal 6 körül ébred, és este 7-ig maximum(!) egy-másfél óra szundi van, egy-két, vagy 3 részletben. Sem a 90-es évek slágerei, sem a besötétített szoba, sem az árnyékban tologatott babakocsi (amiből mostanában feszt kikéreszkedik, mert ha nálam van, akkor többmindent lát), sem az éneklés, a simi nem segít. :) Szóval, Anyának (nekem)nincs túl sok ideje napközben.

Rengeteget beszél, nagyon szépen gügyög, szinte folyamatosan nyomja, hol nekem, hol másoknak, hol idegeneknek, hol a cipőfűzőnek, hol a kisjátékoknak, hol... :) (apja vére) A sláger most az "aguguguguguug" , az "abbbbbbbbba" és az ejejjejejejejejjeje :)

A finommozgás is nagyszerűen fejlődik, szinte már csippantani is tud, mindkét kezével egyszerre is tud különböző tárgyakat megfogni, egyre kisebb játékokat is elvesz, tépkedi a faleveleket, a virágok szirmait, és fel-le kapcsolgatja a lámpát :)

Egyedül a nagymozgás vontatott nála kissé (mondjuk, 9 kg felett van), talán most kezd majd kuszogni, emelgeti a popóját. Ha felültetem, tartogatja magát, de azért még kibillen sokszor, önállóan azonban még nem ült fel. És nem is mászik. Forogni viszont olyan gyorsan forog, hogy pár másodperc alatt "végez" a szőnyegen, és gyorsan pörög a köldöke körül is. :)

Hát, ennyi egyenlőre. Ja, és júl. 13-án lesz 8 hónapos. :)

Viszont, a nagymozgásba

5952. _Lina_
2013. júl. 6. 13:11

sziasztok ezt a gyakori kérdéseknél találtam a lényege hogy egy anyuka kétségbe volt esve mert szerinte a fia le volt maradva a fejlödéssel.


De Én ezzel egyet értek teljes mértékben :)


Figyelj, csak a magad megnyugtatására keress fel egy gyógytornászt. Ő majd meg fog nyugtatni, hogy a gyermekednek PONTOSAN a korosztályának megfelelő a mozgásfejlődése, pont azt csinálja, amit kell.


És a helyedben sürgősen elfelejteném, amit mások írtak, hogy az ő gyerekük már 4 hósan beszélt (!) (igen, ilyen is volt, aki ezt állította), meg hat hósan felállt, hét hósan pápázott. Na és? Az az ő gyereke volt, nem pedig egy mérce. Az egyik legnagyobb hiba, amit a szülő elkövethet, az az, hogy a saját gyerekét másokéhoz hasonlítja, és akaratlanul is teljesíthetetlen elvárásokat állít fel vele szemben.


Nem kell aggódnod, a kisfiad nincs lemaradva a többi GYK csodagyerek mögött. Gógytornásztól tudom, hogy a 8-10 hónapot négykézláb kell tölteni, kúszással és mászással. Akinél ez kimarad, ott bizonyos agyi folyamatok is kimaradnak, aki túl korán feláll, akit ültetnek, annál meg esélyes a gerincferdülés.

5951. rinike
2013. júl. 5. 08:09
Timikének is kettő van alul, és mostanában szenvedünk a felső kettővel. Timi még nem ül, de jó gyorsan kúszik. Nem sokat gagyog, de néha azért mondja, hogy babababa, papapapa.
5950. lucka
2013. júl. 4. 13:59
Lina, kettő alul :) Karesz meg már lassan jár, de még mindig ott tart beszédben, hogy heő...
5949. _Lina_
2013. júl. 3. 08:59

Sziasztok :3

Kébzeljétek a picim már négykézlábra állt mondjuk még a menés nem a legjobb de ügyekszik :D


Fuh és lehetséges hogy hamarabb fog valami szót kimondani mint járni, mivel már nagyon nagyon hosszú és folyamatos gagyogásokat magyaráz :D

Sírás helyett is már magyaráz :D


Amúgy van már valakinek fogacskája? :D

5948. lucka (válaszként erre: 5947. - Zsocicc)
2013. jún. 29. 14:24
hát én magam varrtam bele szivacsot, de Karesz már stabilan ül,neki annyira nem kell, hogy megtartsa :)
5947. zsocicc (válaszként erre: 5946. - Lucka)
2013. jún. 27. 13:40

:) Hát ebben igazad lehet. Bár én azért választottam ezt, mert egy ilyenben ült jó stabilan egyszer Lea, amikor próbálgattuk, a műanyagot meg elvből kerülöm minden téren, legyen az bútor, vagy bármi más.

Az már más kérdés, hogy anno a párna miatt ült benne stabilan és itthon persze másfajtát vettem hozzá. De sebaj, ma reggel rendeltem meg az újat, a meglévőt pedig eladom.

Egyébként ez a tuti párna:) [link]

5946. lucka
2013. jún. 26. 17:04
Azért vettem lépcsős fa széket, hogy majd milyen jó lesz neki később is. Na hát nem lesz jó. Azért, mert alig pár hónap alatt megrágja, megrugdossa, megkaparássza, összekarcolja játékkal és nem játékkal, összefirkálja tollal, szóval baromi jó a marketing szövege a lépcsős etetőszékeknek a praktikusságról, de igazából kezdek rájönni, hogy nincs olyan használati tárgy, amit egy kisgyerek 1-2 év alatt ne amortizálna le. És ez nem a tárgy hibája, a gyerekek egész egyszerűen ilyenek.
5945. zsocicc
2013. jún. 25. 17:31
Lehet, hogy hamarosan kúszunk :) Már messzire eljut Lea egyedül is, de egyelőre oldarirányú gurulással. :) De ma nagyon elkedte emelgetni a fenekét is, így ebből hamarosan kúszás-mászás lesz szerintem. :)
5944. zsocicc (válaszként erre: 5943. - Lucka)
2013. jún. 25. 14:51
Hát, hogy őszinte legyek, még mindig pihenőszékben etetem, főleg, mert túl egyenesen ül az etetőszékben és mivel ő nem kanalaz, hanem bögréből iszik mindent, így jobban "beletalálok" a szájába a bögrével. :) Picit még csúszkál egyébként a székben, mert olyan párnát vettem bele, amelyik teljesen egyenes, amit korábban próbáltunk, abban pedig volt egy-egy függőleges merevítő a két oldalán. Picit később azért biztos jó lesz. Te miért bántad meg?
5943. lucka (válaszként erre: 5941. - Zsocicc)
2013. jún. 25. 12:47
Zsocicc, az etetőszék hogy vált be? Én már félig-meddig megbántam, hogy ezt választottam... Husit találsz Auchanban, tanyasi csirke néven, én azt venném ha nem kapnánk a szülőktől.
5942. _Lina_
2013. jún. 24. 14:17

Hüm... mi is beiktatunk nemsokára egy játszó teres sétát :)


A bébim igen sokszor mondja hogy apa de rendessen kimondja lehet az lesz az első szó amit ki fog mondani? :O

5941. zsocicc
2013. jún. 24. 11:47

Mi a nagyszülőknél hintáztunk először most a hétvégén. Lea is nagyon élvezte. :)


Mióta újrakezdtük a husit Leának sincs semmi baja tőle (azért lekopogtam. :) ) És ő is nagyon szereti. A nagyszülőknélmár fagyasztottam le én is csirkemellet jégkockatatóban, most éppen itthonra próbálok házi csirkét vadászni.

5940. lucka
2013. jún. 23. 16:54
Nekünk megvolt az első játszóteres élmény is :) Hintáztatni vittem Kareszt és nagyon szerette. Megyünk ma este is :)
5939. rinike (válaszként erre: 5938. - _Lina_)
2013. jún. 23. 14:43
Én is azt vettem észre, hogy szívesebben eszi a főzelékeket, amióta van benne husi.
5938. _Lina_
2013. jún. 23. 11:34

Sziasztok :)

Ilyen melegben ma sem megyünk ki Linussal, bár ma reggel kivittem kicsit az udvarra mert még nem volt nagyon meleg :)


Mi 1 hete eszünk hűsit csirkét és pulykát nagyon izlik neki és semmi baja sem volt még tőle :)


Már a zsenge borsot is szívessen elfogyassza, amit 5 hónapossan még kinem állt.


Alvás: Egy rövid újjuban alszunk álltalában vékony takaroval, de a picim nem izzados :)


Kedden elmentünk anyosomékhoz, és evett egy kis májat igy elsőre is nagyon izlett neki :)

5937. Lion83 (válaszként erre: 5935. - Zsocicc)
2013. jún. 22. 22:49
Mi a husit kb. 3 hete esszük. Csirke mellet. Én lefagyasztottam jégkocka tartóba és mindig egy kockát teszek a főzelékhez. Nagyon szereti, imádja! Lassan a májat is meg akarom kóstoltatni.
5936. Lion83 (válaszként erre: 5934. - Rinike)
2013. jún. 22. 22:45
Mi az uzsonnát váltottuk ki leghamarabb...tejpépre! kb. 5 hónaposak voltunk. Tejalapúra váltottuk ki. Tízóraira: gyümölcs, ebédre főzelék és uzsonna pedig tejpép. A reggeli és vacsora maradt hátra, de az még ráér!
5935. zsocicc
2013. jún. 20. 22:36

Ügyi. :) Lea pulykamellet kapott, eddig nem jelentek meg a pöttyök, nagyon-nagyon remélem, hogy most nem is fognak...


Az uzsit még mi sem váltottuk ki. Egyébként gyümölcsre gondoltam, mert hamarosan muszáj lesz.

5934. rinike (válaszként erre: 5933. - Zsocicc)
2013. jún. 20. 20:00
Timi már pár hete husival eszi a főzeléket. Eddig csirke és pulykamellet és egyszer csirkemájat evett. Mi még mindig csak ebédre és tízóraira nem szopizunk. Szerintetek mikor érdemes elkezdeni a délutáni szopit is kiváltani uzsonnával? Mit adtok uzsonnára?
5933. zsocicc
2013. jún. 20. 13:20

Szegény. :( Nem csodálom, hogy nem szerette... Lea egyszer kapott glicerineset, de ő sem repesett a boldogságtól.


Mi tegnap voltunk strandon, apa munkája után, kb fél 7-től 8-ig. Jó volt. :)


Ti elkezdtetek már husit enni? Mi most futunk neki másodszor. 2 hete egy picit kipöttyösödött, bár nem mernék 100%-ig megesküdni, hogy attól volt.

5932. rinike
2013. jún. 20. 08:30

Timikém egy fél napos lázon esett át, tegnap éjjel popsiban 38,6, aztán délelőtt 39,0 fok volt a láza. Hűtőfürdőztem, kapott kúpot, de nem szerette... :D Elvittem dokihoz, és a lázon kívül semmit nem talált, és délutántól már nem is volt lázas. Napszúrás sem lehetett... Mindegy, örülök, hogy túl van rajta.

Timikét naponta többször lefürdetem kicsit, és ő egy szál pelenkában alszik - takaró nélkül.

5931. lucka
2013. jún. 19. 09:17
nálunk a pancsi is csak fél10 előtt és 4 után jöhet szóba, mert akkor van árnyékban a medence. Napra nem viszem ki, tegnap este 7-kor mentünk sétálni, még akkor is baromi meleg volt. És 2 hete még fűtöttünk... :(
5930. zsocicc
2013. jún. 17. 11:35
Mi szombaton ismerősöknél voltnk és csak kertben pancsiztunk árnyékban. Tegnap vszont szinte egész nap sétált Lea az apukájával, mivel én végre rászántam magam és nagytakarítottam. :) Ujjatlan body+rövidnaci+siltes kalap volt csak rajta. Nem égett le és nem kapott hőgutát. Éjszaka nálunk nem hűl le a levegő, mert nagyon vastagok a falak, így tartják a meleget. 28 fok van éjjel-nappal, Lea így egy szál bodíban aludt takaró nélkül.
5929. Zsuzsi13
2013. jún. 16. 19:38

Én ma nem mentem ki vele, tegnap délután kicsit kivittem. De csak rövid vagy ujjatlan body van rajta egész nap. Ma az ablakok voltak nyitva, mert bent elviselhetőbb volt a meleg.

Éjszaka: rövid uju bodyban alszik s egy vékony takaróval takarom be. Bár mikor éjjel felkel, már hason van s tornázik vagy már áll fel :)

5928. lucka
2013. jún. 16. 12:44

dehogy megyünk... eddig napi 2 séta volt, de én addig nem megyek ki vele a kupolás babakocsival, amíg ilyen az idő. Mi kertesben lakunk, ma teszünk ki medencét olyan helyre, ahol du. 3-tól árnyék van, a séta helyett abban fogunk pancsizni. Szerencsére itt bent a lakásban csak 25 fok van, de így is napozóban van és nem fázik.


Altatás nálam is kérdés, mert hajnalra azért le tud hűlni a levegő, de szerintem ma váltunk napozóra és zoknira, mert a hosszú ujjúban meg fog izzadni.

5927. Lion83
2013. jún. 16. 09:08

Sziasztok! Úgy néz ki, hogy a szoba fogságába leszünk és a sötétség birodalmában... Én ki se mozdulok estig a gyerekkel, mert máris nagyon meleg van. Ti hogy bírjátok? Mibe altatjátok a gyerkőcöt este, hogy ne legyen melege, de ne is fázzon?

Ti ilyenkor napközben kimentek vele? Kinek hogy telik a napja ilyenkor? Mit szoktatok játszani a kicsivel?

5926. lucka
2013. jún. 14. 22:49

Karesz 7 kiló körül van. 7,5 hónapos. Nálunk a mozgásfejlődés teljesen máshogy alakult.

4 hónaposan fordult meg hátról hasra,

5 hónaposan négykézlábazott,

6 hónaposan mászni kezdett,

6 hónaposan felállt.


Felülni sosem ült fel, mostanában, 7 hós kora óta van olyan, hogy négykézlábból kiül oldalra, és megtartja magát. A kúszás teljesen kimaradt, illetve pár napig volt ilyen kukacszerű valami, de utána egyből tökéletesen mászott. Nem is nagyon szeret egyébként se mászni, se ülni, mert csak felállni akar bármi mentén. Lehet, hogy neki lesznek tanulási nehézségei, de gyógytornáztattuk is, szóval nem rajtunk múlt, hogy ne legyen.. azt hiszem, súlyzót mégsem köthetek a nyakába, hogy később álljon fel..


Beszédben ott tartunk, hogy heő, ga, ka, berregés ezerrel.

5925. Lion83 (válaszként erre: 5924. - Zsocicc)
2013. jún. 13. 12:28

Én már láttam, olyan videókat (főleg kutyásat), hogy megvigasztalta a síró kisbabát. Szerintem a cica is vigasztalni szeretett volna. Az állatok, nagyon ügyesek és okosak!

Mi nagymamánál fedeztük fel a kutyust és a kiscsirkét. Ha meglátja, sikongatva kacagja őket. Nagyon tetszik neki!

Mi jelenleg 8200 gr-osak vagyunk!

5924. zsocicc
2013. jún. 13. 09:59

Hát nekünk azért csatra még nincs szükségünk. :) Csak az tűnt fel, hogy nem látom Lea fején a koszmót, de nem azért mert már nem lenne, csak eltakarja a haja. :D


Nekünk cicánk van, Lea kb. 2 hete vette észre, hogy "lézetik", azóta le sem veszi róla a szemét, ha a közelben van. Már néhány szórcsomó is bánja a dolgot, így a macsek már tudja, hogy menekülni kell, ha Lea nyúl felé.

Viszont a múltkor Leát hagytam egy kicsit sírni a szőnyegén, gondoltam ha egyből rohanok, soha nem tanul meg egyedül mozogni. A cica erre elrohant a kedvenc plüsséért (a sajátjáért), odavitte Lea mellé a szőnyegre és ott kezdett játszani vele. Nem nagyon tudom mire vélni a dolgot. Szerintetek féltékenységből vitte oda, hogy mutassa, hogy ő is létezik, vagy Leának karta mutatni, hogy hogyan kell játszani?


Egyébként 6.9 kilósak vagyunk jelenleg.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook