Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vallás: hit vagy fanatizmus? fórum

Vallás: hit vagy fanatizmus? (beszélgetős fórum)


63. abe24d45e1 (válaszként erre: 58. - Ac1096844d)
2007. nov. 25. 23:48
Tudod nem tudom hogy neked mi az a maszatolas?Itt olyan dolgokat irtunk, emberekrol es ISTENrol a Hatalmasrol,a KOnyoruletesrol, a profetakrol aki igazabbak es tisztabbak voltak nalunk. EZT HIVODD TE MASZATOLASNAK,ha valaki egy tiszta lelku es SZIVU hisz istenben es felLi otT titokban es nyiltan az nem ir maszatokat mind te.NE HARAGUDJ.Feljel az ISTENTOL es egy naptol akor majd mindenre feny derul.TUDNI FOGOD MAJD.... Tudtad hogy ABraham profeta az apjat vetette meg mert balvanyokat imadott.hitettlen ember volt?emlekeztettlek egymas velemenyere vagyunk kivancsiak,nem masra es a temaval kapcsolatban!
62. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 60. - Abe24d45e1)
2007. nov. 25. 23:44
Igen, a Koran egy rendkivul bolcs es bekes mu. A gond az, ahogy a kulonbozo politikai es vallasi iranyzatok magyarazzak. Felremagyarazzak.
61. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 53. - Abe24d45e1)
2007. nov. 25. 23:40
Szinte sejtettem, hogy nem lesz valaszod a feltett kerdeseimre, de megertelek. Normalis europai no nem is tud ilyen kerdesekre normalis valaszt adni.
2007. nov. 25. 23:25
A NEKUNK ADOTT ISZLAM HITVALLAS ALJON ITT; MONDJATOK;"HISZUNK ALLAHBAN ES ABBAN,AMI LEKULDETETT HOZZANK, AMI LEKULDETETT,ABRAHAMNAK,ISZMAILNAK,ES IZSAKNAK ES JAKOBNAK ES A TORZSEKNEK, S ABBAN,AMIT MOZES ES JEZUS KAPTAK, ES ABBAN,AMIT A PROFETAK KAPTAK AZ URUKTOL. MI NEM TESZUNK KULOMBSEGET KOZOTTUK. S MI NEKI VETJUK ALA MAGUNKAT. KEGYES-KORAN 2;136. A Muszlim allaspont vilagos.A muszlimok nem kovetelik a vallast sajat maguknak.Az ISZLAM nem szekta,vagy etnikai vallas.Az o nezo pontja szerint minden vallas egy,mivel az IGAZSAG IS EGY.UGYANAZ A VALLAS VOLT LEKULDVE MINDEN KORABBI PROFETANAK.[KEGYES KORAN 42;13].Az igazsag volt elhozva minden ihletett konyvvel.Ez lenyegeben egyenlo isten akaratanak es tervenek egyfajta tudatossagaval es egy oromteli engedelmeseggel ennek az akaratnak es tervnek.HA BARKI MAST AKAR,MINT EZ A VALLAS,AZ HUTLEN A SAJAT TERMESZETEHEZ,MIKENT HUTLEN ISTEN AKARATAHOZ ESTERVEHEZ IS.Igy ez az illeto nem szamithat utmutatasra,mivel szandekosan viszautasitotta az utmutatast.Nagyon sok minden van amire nem derult ma itt feny de remelem ha ISTEN is ugy akarja akor sikerul.ajanlom nezzetek be;www.iszlam.hu
59. Suesue (válaszként erre: 10. - HeckGina)
2007. nov. 25. 23:13
Na ezért lett indítva..,
58. ac1096844d (válaszként erre: 57. - Abe24d45e1)
2007. nov. 25. 22:55

Apostolok Cselekedetei 3/20-26


Az Isten pedig, a mikről eleve megmondotta minden ő prófétájának szája által, hogy a Krisztus elszenvedi, ekképen töltötte be.

Bánjátok meg azért és térjetek meg, hogy eltöröltessenek a ti bűneitek, hogy így eljőjjenek a felüdülés idei az Úrnak színétől.

És elküldje a Jézus Krisztust, a ki néktek előre hirdettetett.

Kit az égnek kell magába fogadnia mind az időkig, míglen újjá teremtetnek mindenek, a mikről szólott az Isten minden ő szent prófétájának szája által eleitől fogva.

Mert Mózes ezt mondotta az atyáknak: Prófétát támaszt néktek az Úr, a ti Istenetek a ti atyátokfiai közül, mint engem; azt hallgassátok mindenben, a mit csak szólánd néktek.

Lészen pedig, hogy minden lélek, valamely nem hallgatánd arra a prófétára, ki fog irtatni a nép közül.

De a próféták is mindnyájan Sámueltől és a következőktől fogva, a kik csak szóltak, e napokról jövendöltek.

Ti vagytok a prófétáknak és a szövetségnek fiai, melyet Isten szerzett a mi atyáinkkal, mondván Ábrahámnak: És a te magodban megáldatnak a földnek nemzetségei mindnyájan.

Az Isten az ő Fiát, Jézust első sorban néktek támasztván, elküldé őt, hogy megáldjon titeket, mindegyikőtöket megtérítvén bűneitekből.



És idéznék Jézustól is:

János 3/17-18

Mert nem azért küldte az Isten az ő Fiát a világra, hogy kárhoztassa a világot, hanem hogy megtartassék a világ általa.

Aki hiszen ő benne, el nem kárhozik; aki pedig nem hisz, immár elkárhozott, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében.


ill:

János ev. 3/36

Aki hisz a Fiúban, örök élete van; a ki pedig nem enged a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta.


Egyértelmű beszéd ez nemde? Nem sok maszatolást enged meg.

2007. nov. 25. 22:45
Ekepen erveltem neki;Eloszoris Jezus nem hasonlit Mozesre,mert onok szerint- "JEZUS-ISTEN"de Mozes nem ISTEN,igaz?Azt mondta;"IGEN" "TEHAT JEZUS NEM OLYAN,MINT MOZES"=mondtam. Masodszor onok szerint-"JEZUS MEGHALT A VILAG BUNEIERT",am Mozes nem halt meg a vilag buneiert.Igaz?Ismet azt mondta "IGEN" "Tehat Jezus nem olyan,mint Mozes"-mondtam. "Harmadszor onok szerint- "JEZUS HAROM NAPIG A POKOLBAN JART",Mozes viszont nem jart ott.IGAZ?" "I-GEN" - VALASZOLT engedekenyen. "TEHAT JEZUS NEM OLYAN,MINT MOZES."-Vontam le a kovetkeztettest. De "Domine"-folytattam-;ezek nem kemeny,szilard,kezzelfoghato tenyek,ezek pusztan targyat kepezik a hitnek, amely folott a gyerekek megbotolhatnak es eleshetnek. NYOLC MEGCAFOLHATATTLAN ERV.! """APA-ES-ANYA""" "Mozesnek volt apja es anya.Mohammednek szinten volt apja es anya. JEZUSNAK viszont csak anya volt es nem volt apja az emberek kozul,igaz?". Azt mondta;IGEN" Erre en; ami anyit tesz; "EZERT JEZUS NEM OLYAN,MINT MOZES,MOHAMMED VISZONT OLYAN,MINT MOZES!" CSODAS SZULETES! "Mozes es Mohammed normal,termeszetes folyamattal szulettek,vagyis no es ferfi fizikai kapcsolatabol.De JEZUS kulonos csodaval lett megteremtve.Emlekezhet ra ,hogy beszeltunk Mate evangeliumanak 1;18-as reszerol. "JEZUS KRISZTUS SZULETESENEK EZ A TORTENETE;ANYJA,MARIA,JOZSEFNEK A JEGYESE,MEG MIELOTT EGYBEKELTEK VOLNA,UGY TALALTATOTT, HOGY GYERMEKET FOGANT A SZENTLELEKTOL.",[KATOLIKUS BIBLIA]Tovabba Lukacs kozli velunk,hogy amikor a szent fiu szuletesenek oromhiret tudtara adtak,Maria ekepen gondolkozott;"HOGYAN VALIK EZ VALORA,AMIKOR FERFIT NEM ISMEREK?AZ ANGYAL EZT VALASZOLTA ES MONDTA NEKI;"A SZENTLELEK SZALL RAD S A MAGASSAGBELI EREJE BORIT BE ARNYEKAVAL..."[KATOLIKUS BIBLIA LUKACS 1;34-35]A SZent Koran megerositti jezus csodas szuleteset,bolcsebb szoval.Valaszkent az o logikus kerdesere. ,"URAM!-mondta [MARIA]-"HONNAN LESZ NEKEM FIAM,HOLOTT NEM ILETETT ENGEM EMBER?",mire az angyal valaszul;,"Ekeppen -mondta- ALLAH AZT TEREMT,AMIT AKAR.HA EGY DOLGOT ELHATAROZOTT,AKKOR CSUPAN AZT MONDJA ANNAK;.,"LEGYEL,!"- es van.[kegyes koran,3;47]Nem szukseges az ISTENNEK, hogy magot ultessen az emberben,vagy allatba.o csupan akrja es az letrejon.Ez Jezus szuletesenek muszlim elmelete.Amikor oszehasonlitottam Jezus szuletesenek korani es bibliai valtozatat Dunken tiszteletesnek, legnagyobb varosunk BIBLIA TARSASAGANAK fejenek,es miutan megkerdeztem;"Melyik valtozatot adna szivesebben a lanyanak,a Korani,vagy Bibliai valtozatot?"A ferfi fejet hajtott es azt felelte; "A KORANIT".Roviden azt mondtam a dominenak; Igaz, hogy Jezus csodaval szuletett,ellentetben Mozesel es Mohammedel?".Buszken valaszolta;"IGEN".Mire en;Ennelfogva JEZUS nem OLYAN,MINT MOZES,VISZONT MOHAMMED OLYAN,MINT MOZES. Es Isten azt mondta Mozesnek a Deuteronomium 18;18 verseben "OLYANT, MINT TE" es MOHAMMED OLYAN MINT MOZES.[ KERLEK NYISD KI A KEGYES KORANT a 3;42 es 19;16versnel es olvasd el a magyarazattal egyutt es hivd fell barataid figyelmet arra a kimagaslo helyre,amelyet JEZUS es anyja foglal el az iszlamban.
56. d3edebbda4 (válaszként erre: 55. - Ac1096844d)
2007. nov. 25. 21:03
Köszi. A mosolyból következtettem, hogy megtaláltad. :)
55. ac1096844d (válaszként erre: 52. - D3edebbda4)
2007. nov. 25. 20:58

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy nagy lükeség a bibliában mohamedet keresgeti, bár megteheti.

Ha összehasonlítja az újszövetség szellemi üzenetét a koránéval, valamelyiket el fogja vetni, valszeg. nem a koránt.

Csakhogy az úsz. határozott állásfoglalásra késztet Jézus mellett, vagy ellen, nem enged mellébeszélést.

A sátánt soha nem zavarta, ha Jézust jó embernek tartották, vagy beszéltek róla, mint tanítóról.

Ám az nagyon zavarja, ha úgy vallanak róla, ahogy Péter is a Szent Szellem által:

Apostolok Cselekedetei 4/10. Legyen tudtotokra mindnyájotoknak és az Izráel egész népének, hogy a názáretbeli Jézus Krisztusnak neve által, a kit ti megfeszítettetek, kit Isten feltámasztott halottaiból, az által áll ez ti előttetek épségben.

11. Ez ama kő, melyet ti építők megvetettetek, mely lett a szegeletnek fejévé.

12. És nincsen senkiben másban idvesség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nékünk megtartatnunk.

(Péter személyesen is ismerte Jézust)


Bizony, nincs más név.


János mivel zárja az evangéliumának 20. fejezetét?


30. Sok más jelt is mívelt ugyan Jézus az ő tanítványai előtt, a melyek nincsenek megírva ebben a könyvben;

31. Ezek pedig azért irattak meg, hogy higyjétek, hogy Jézus a Krisztus, az Istennek Fia, és hogy ezt hívén, életetek legyen az ő nevében.

2007. nov. 25. 20:44
Mindjart fojtattom>
2007. nov. 25. 20:42
Profeta mint,Mozes.Elrecitaltam a verset,Megkerdeztem;"Kire vonatkozik ez a profecia?"-A legcsekelyebb habozas nelkul ravagta;"JEZUSRA"Megkerdeztem;"Miert JEZUSRA?"-AZ O NEVET NEM EMLITIK ITT."A domine az felelte;"Mivel a profeciak egy jovoben bekovetkezo esemeny szokepei,ugy talaljuk, hogy eme vers kelloen leirjek ot.Lathatja ,hogy a profecia legfontosabb szavai """ OLYAN MINT TE "", MINT TE-mint MOZES,es JEZUS olyan ,mint Mozes"Megkerdeztem;mely teren olyan Jezus ,mint Mozes?"A valasz igy szolt;:Eloszor is, mert Mozes zsido volt es JEZUS szinten zsido volt,masodszor Mozes profeta volt,es JEZUS szinten profeta volt-ennelfogva JEZUS olyan ,mint Mozes es ez pontosan az,amit ISTEN megjovendolt Mozesnek -"""MINT TE"" On szerint van mas hasonlosag Mozes es Jezus kozott ?A domine azt felelte nem jutt eszebe mas.En azt valaszoltam;;Amenyiben csak ez a ket kriterium letezik arra, hogy jelolteket allitsunk a Deuteronomium 18;18-as profeciajara,akkor ebben az esetben ez a kriterium railesztheto a kovetkezo Mozes utan levo bibliai szemelyisegek barmelyikere;SALAMONRA,EZSAIASRA,EZEKIELRE,DANIELRE,HOSEASRA,JOELRA,MALAKHIASRA,KERESZTELO JANOSRA,stb.mert ok szinten mint "ZSIDOK" voltak,eppugy,ahogy "PROFETAK".Miert ne alkalmazhatnank ezt a profeciat eme profetak barmelyikere, es miert csak JEZUSRA?Miert fognank ki egy hallat es engednenk visza a masikat?"A domine nem valaszolt" Folytattam;" Nezze arra a kovetkeztetesre jutottam,hogy Jezus az, aki a legkevesbe hasonlitt Mozesre, es ha tevedek javitson ki."
52. d3edebbda4 (válaszként erre: 46. - Ac1096844d)
2007. nov. 25. 20:41
Ezzel most azt akarod mondani, hogy mivel az ószövetségi próféciák beteljesedése az újszövetségben olvasható, akkor az újszövetségi próféciáké a Koránban? Vagy nem értem.
2007. nov. 25. 20:30
Szerinted a Názáreti Jézus volt a testben megjelent Krisztus?
2007. nov. 25. 20:28
Szerinted Jézus Krisztus feltámadt?
49. ac1096844d (válaszként erre: 48. - Abe24d45e1)
2007. nov. 25. 20:16
És te ebből milyen végkövetkeztetésre jutottál?
2007. nov. 25. 20:05
Mi a profecia? A domine azt felelte;Nezze a profeciak olyan szokepek,amelyek a jovoben fognak bekovetkezni.Ezekben a profeciakban elenken latjuk azoknak a dolgoknak a teljesuleset,melyeket a multban elore megjosoltak'.Azt mondtam;"Amit manapsag csinalnak az,hogy viszavezetik,megmagyarazzak, a kettot egybevetik?"Azt mondta; "IGEN" Erre en;Ha csupan enyi amitt tenunk kell az "ezer" profeciaval,hogy igazoljuk elvarasainkat JEZUS hitelessegere, vonatkozoan,miert ne adoptalnank ugyanezt a rendszert Mohammedre?A domine egyetertett azzal,hogy ez helyenvallo vallalkozas,esszeru utja annak,hogy foglalkozzunk a problemaval. 1976-os adat.[erdemes oszevetni a jelenlegivel]Mohammed nev szerint emlitesre kerul az Enekek-eneke5;16 reszeben.az itt hasznalt heber szo a Mahammudim.Az IM betuk a szo vegen a tiszteletbeli kiralyi tobbest jelentik.Az "im" nelkul a Mahammud nev "[mindenki altal]folottebb kedvelt"-kent forditottak,a Biblia ellenorzott valtozataban, vagy "Dicsert"-kent- valaki,aki kierdemli a dicseretet-vagyis Mohammed [b.l.v.]Megkertem nyissa ki a Deutoromium 18-as fejezetenek 18-as verset[ a kereszteny es zsido bibliak otodik konyve],amit meg is tett.fejbol ideztem a verset afrikaiul,mert ez volt a celom,hogy egy kicsit gyakorolhassam Del afrika uralkodo nepenek nyelvet. A kovetkezokeppen hangzik; 1profetat tamasztok majd nekik 2testvereid kozul 3olyant, mint te, 4es adom szavaimat szajaba, 5 hogy elmondja nekik 6mindazt,amitt parancsolok nekik. [BIBLIA] Mozes v.18;18
2007. nov. 25. 20:05
Mi a profecia? A domine azt felelte;Nezze a profeciak olyan szokepek,amelyek a jovoben fognak bekovetkezni.Ezekben a profeciakban elenken latjuk azoknak a dolgoknak a teljesuleset,melyeket a multban elore megjosoltak'.Azt mondtam;"Amit manapsag csinalnak az,hogy viszavezetik,megmagyarazzak, a kettot egybevetik?"Azt mondta; "IGEN" Erre en;Ha csupan enyi amitt tenunk kell az "ezer" profeciaval,hogy igazoljuk elvarasainkat JEZUS hitelessegere, vonatkozoan,miert ne adoptalnank ugyanezt a rendszert Mohammedre?A domine egyetertett azzal,hogy ez helyenvallo vallalkozas,esszeru utja annak,hogy foglalkozzunk a problemaval. 1976-os adat.[erdemes oszevetni a jelenlegivel]Mohammed nev szerint emlitesre kerul az Enekek-eneke5;16 reszeben.az itt hasznalt heber szo a Mahammudim.Az IM betuk a szo vegen a tiszteletbeli kiralyi tobbest jelentik.Az "im" nelkul a Mahammud nev "[mindenki altal]folottebb kedvelt"-kent forditottak,a Biblia ellenorzott valtozataban, vagy "Dicsert"-kent- valaki,aki kierdemli a dicseretet-vagyis Mohammed [b.l.v.]Megkertem nyissa ki a Deutoromium 18-as fejezetenek 18-as verset[ a kereszteny es zsido bibliak otodik konyve],amit meg is tett.fejbol ideztem a verset afrikaiul,mert ez volt a celom,hogy egy kicsit gyakorolhassam Del afrika uralkodo nepenek nyelvet. A kovetkezokeppen hangzik; 1profetat tamasztok majd nekik 2testvereid kozul 3olyant, mint te, 4es adom szavaimat szajaba, 5 hogy elmondja nekik 6mindazt,amitt parancsolok nekik. [BIBLIA] Mozes v.18;18
2007. nov. 25. 19:46

Végül is találtál próféciát a bibliában mohamedről? :)


Az ószövetségi próféciák beteljesedését az újszövetségi iratokban látjuk meg.

Mohamed Krisztus után kb 570 körül született.

Az újszöv. könyvei pedig:

Kb. Kr. u. 48 – Jakab levele

Kb. Kr. u. 49-54 – Pál első levele a thesszalonikaiakhoz

Kb. Kr. u. 50-54 – Pál második levele a thesszalonikaiakhoz

Kb. Kr. u. 50-55 – Pál levele a galatákhoz

Kb. Kr. u. 56 – Pál első levele a korinthusiakhoz

Kb. Kr. u. 56 – Pál második levele levele a korinthusiakhoz

Kb. Kr. u. 57 – Pál levele a rómaiakhoz

Kb. Kr. u. 58 – Márk evangéliuma

Kb. Kr. u. 60 – Máté evangéliuma

Kb. Kr. u. 60 – Pál levele Filemonhoz

Kb. Kr. u. 60-62 – Lukács evangéliuma

Kb. Kr. u. 60-62 – Apostolok cselekedetei

Kb. Kr. u. 60-64 – Pál levele az efézusiakhoz

Kb. Kr. u. 60-64 – Pál levele a filippiekhez

Kb. Kr. u. 60-64 – Pál levele a kolosséiakhoz

Kb. Kr. u. 60-69 – Zsidókhoz írt levél

Kb. Kr. u. 60-95 – Júdás levele

Kb. Kr. u. 64 – Pál első levele Timóteushoz

Kb. Kr. u. 64 – Pál levele Tituszhoz

Kb. Kr. u. 64-65 – Péter apostol első levele

Kb. Kr. u. 65-70 – Péter apostol második levele

Kb. Kr. u. 65-67 – Pál második levele Timóteushoz

Kb. Kr. u. 85-95 – János evangéliuma

Kb. Kr. u. 85-95 – János apostol első levele

Kb. Kr. u. 85-95 – János apostol második levele

Kb. Kr. u. 85-95 – János apostol harmadik levele

Kb. Kr. u. 96 – Jelenések könyve

2007. nov. 25. 19:27
Mitt mond a biblia mohamedrol?Habozas nelkul azt felelte:" semitt".En megkerdeztem :"Miert- SEMMIT?"Az onok ertelmezesevel osszhangban a Biblia szamos dolgot elmond a szovjetunio tundokleserol,az Utolso napokrol es meg a romai katolikusok papajarol is ...."Azt mondta "IGEN, de semi nincs MOHAMMEDROL".Ujra megkerdeztem;"HOGYHOGY SEMI?Jollehet ez az ember felelos egy hivok millioibol allo vilagmeretu kozosseg letrehozasaert,akik-az o megbizasara hisznek.Bizonyara ennek a konyvnek[BIBLIA]mondania kell valamit errol a nagyszeru vezetorol,aki ilyen jol beszelt Jezusrol es az Anyjarol"[beke legyen mindketojukkel]A FREE STATE allambol szarmazo oregember valaszolt"FIAM",en a Bibliat olvastam az elmult otven evben,es ha lenne valami emlites rola ,tudnam."Megkerdeztem;"Velemenye szerint nem Jezus eljovetelere vonatkozo profeciak szazai vannak az Oszovetsegben?A domine kozbeszolt;'nem szazai-hanem ezrei.'Azt mondtam;nem vitattom az Oszovetseg"ezer es egy"Jezus eljovetelere vonatkozo profeciajat,mivel mar az egesz muszlim vilag elfogadta ot,anelkul,hogy akar egyetlen bibliai profecia is tanusitotta volna.Mi muszlimok Jezust pusztan Mohammed kozlesei alapjan fogadtuk el,es a vilagon ma nemkevesebb, mint 900000000 kovetoje van Mohamednek,akik szeretik,tisztelik es nagyra becsulik Istennek eme nagyszeru kuldotett- Jezus Krisztust-anelkul,hogy a keresztenyeknek meg kellene oket gyozniuk bibliai dialektikajuk jelenteseirol.Az'ezer'rea vonatkozo profecia kozul,lenne szives csupan egyetlen 'egy'profeciat mutattni nekem,ahol Jezus nev szerint van emlitve?A 'MESSIAS'kifejezes,ami'Krisztusnak 'lett leforditva, nem nev pusztan egy titulus.a 39ben olvashato tovabb.lent.
44. ac1096844d (válaszként erre: 43. - Abe24d45e1)
2007. nov. 25. 18:53

A biblia értelmezéséhez nincs szükség semmmiféle teológusra, az önmagáéárt veszél.

Az emberiség legnagyobb jótevője mohamed lenne(aki Krisztus után 570 körül született)

És akkor ki volt a Názáreti?;)

2007. nov. 25. 18:36
EME esti beszelgetesunk targya,-Amitt a biblia mohamedrol mond.hogy lehet hogy egy muszlim profeciakat magyarazz a zsido es kereszteny iratokbol?ugy 30 evel ezelott egy bizonyos Hiten tiszteletes nevu kereszteny teologus altal tartott vallasi elloadas sorozatra jartam a Royal szinhazban Durbanban.EZ a szovege a hetvenes evekben tartott eloadasnakl.PAPA VAGY KISSINGER??? Ez a tiszteletes uriember biblia profeciakat magyarazott.annak bizonyitasara torekedett hogy a kereszteny biblia elore megjosolta a szovjet oroszorszag felemelkedesett es az utolso napokat.Az egyik emelvenyen annak kiterjedt bizonyitasaban kezdett,hogy a szent konyv nem hagyta ki a papat sem a jovendoleseibol.Elenken es hoszadalmasan magyarazzot annak erdekeben,hogy meggyozze a hallgatosagott arrol,hogy a Jelenesek konyveben-az Ujszovetseg utolso konyveben emlitett ""szornyeteg666""a papa volt,aki krisztus foldi helytartoja.nem lenne ildomos nekunk muszlimoknak,ha beszallnank ebbe a Romai katolikusok es Protestansok kozotti ellentettbe.A kereszteny biblia" szornyeteg666""-ja a legutobbi kereszteny ertelmezes szerint DR.HENRY KISSINGER a kereszteny tudosok lelemenyesek es kitartoak arra valo torekvesukben,hogy bebizonyitsak allaspontjukat.Tiszteletes eloadasai arra a kerdesra vezetek,hogy ha a biblia oly sok dolgott elore kozolt-meg a "papa"es "izrael sem hagyva ki -akkor bizonyara az emberiseg legnagyobb jotevojerol, MOHAMMED profetarol[beke legyen vele] is kellett mondania valamitt. Nekilattam a valasz megkeresesenek.egyik papot a masik utan kerestem fell,eloadasokat hallgattam,mindent elolvastam ,amire csak ra tudtam tenni a kezem a bibliai profeciak teruletevel kapcsolatban.MA ejszaka elmeselem a holland reformatus egyhaz egyik dominejaval tortent beszelgetesemet.
42. ac1096844d (válaszként erre: 39. - Abe24d45e1)
2007. nov. 25. 18:10

Mert azon sokszáz prófécia, ami reá vonatkozik, őbenne teljesedett be.

Csak pár darab:

Mikeás 5/2 (ezen ige Jézus örökkévaló létéről is tanúskodik) vagy Ézsaiás 7/14, Zakariás 6/9, Ézsaiás 53/4-5, Zakariás 12/10, Hóseás 11/1, Ézsaiás 11/1-5, Ézsaiás 50/6. Zsoltárok 22/18


Ki mondta, hogy azt is meg kellett volna prófétálni, hogy az apját , vagy az anyját hogy fogják hívni? S mi lesz a szülők foglalkozása?

Említenél még valakit, aki szűztől született, betlehemben, ki szamárháton vonult be Jeruzsálembe,akit a sajátja árult el, ki vádlói előtt néma maradt,kinek egy csontja sem töretett meg, kinek ruhájára sorsot vetettek, stb?


És ha csak egyet említenél, aki legyőzte a halált...

41. d3edebbda4 (válaszként erre: 39. - Abe24d45e1)
2007. nov. 25. 17:51
Lehet, hogy nem említi név szerint, de következtetni lehet rá, mert rá illenek. Bár, ha belegondolok, sok írástudó nem ismerte fel annak ellenére, hogy szó szerint ismerte az írásokat.
40. ec63a7fc29 (válaszként erre: 24. - Abe24d45e1)
2007. nov. 25. 17:49

Virág!

Ha valaki azt mondja neked:

te szép vagy


te jó vagy


te okos vagy


Akkor te 3 vagy? szerintem ezek olyan tulajdonságok, amilyenek megérthetők: pl:

Te anya vagy, te feleség vagy, te lánya vagy apádnak.

Akkor sem 3 vagy, hanem más-más szempontból vagy megfogalmazva. Így érthető?


Isten is egyszerre ATYA-FIÚ-Szentlélek (A BIBLIA tanítása szerint.)

2007. nov. 25. 17:45
Az ezer rea vonatkozo ,profecia kozul ,lenne szives csupan egyetlen egy profeciat mutatni nekem,aholJezus nev szerint van emlitve?A "MESSIAS" kifejezes, ami"krisztusnak "lett leforditva nem nev pusztan egy titulus.Van akar egyetlen profecia is,ahol azt mondjak,hogy a messias neve Jezus es,hogy az anya neve MARIA,HOGY LATSZOLAGOS APJA JOZSEF AZ ACS lesz:hogy HERODES KIRALY uralma altt fog megszuletni,stb stb.nem!nincsenek ilyen reszletekakkor mibol kovetkeztettek arra,hogy eme ezer profecia Jezusra vonatkozik?
2007. nov. 25. 17:43

Megnéztem az apologiát.

Azt írja, hogy mindentudó mindhárom. Már régóta foglalkoztat, hogy akkor Jézus miért nem tudja az utolsó órának az időpontját. Ha ezt csak az Atya tudja, akkor csak ő a mindentudó. Vagy rosszul gondolom?

2007. nov. 25. 17:40
Húúúúúúúú de sokat voltam a konyhában!
36. egypt
2007. nov. 25. 17:34

Kezdetben volt az Ige, az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige....S az Ige testté lett, és közöttünk élt.


Így talán érthetőbb a szentháromság.

35. egypt
2007. nov. 25. 17:32

Ez János evangéliumának eleje:

[link]

2007. nov. 25. 17:31
A biblia egy szóval sem említi mohamedet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook