Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vallás: hit vagy fanatizmus? fórum

Vallás: hit vagy fanatizmus? (beszélgetős fórum)


33. egypt (válaszként erre: 32. - Abe24d45e1)
2007. nov. 25. 17:30
Semmit, mivel Mohamed sokkal később élt, mint mikor a Biblia könyvei íródtak. Egyébként Mohamed tanai gyakorlatilag a Biblia átfogalmazása,sőt néha szóról szóra egyezik vele.
2007. nov. 25. 17:28
Mitt mond a biblia mohammedrol? irjatok valamit jo olvasni mas velemenyet is.
2007. nov. 25. 17:27

Filippi levél 2/5. Annakokáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is,

6. A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,

7. Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;

8. És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.


Isten a názáreti Jézusban jelent meg az embereknek, aki emberré lett, így láthatták Őbenne az Atyát:

Kolossé 1/15. Aki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek előtte született.


Képe, s az Ő dicsőségének visszatükröződése.

Ezért mondhatta Jézus: "Aki látott engem, látta az Atyát."

2007. nov. 25. 17:21
AZON allitas,hogy Jezus Isten fia ,vagy ,hogy o az Isten,vagy,hogy az Isten egy resze,teljesen elentmond a tora es az evangelium szovegenek.Ugyanis azt irjak,hogy az Istent senki sem lathatja es hangjat senki sem hallhatja. "sem szavat nem hallottatok,sem szinet nem lattatok...."[Jn 5,37] "....akit senki nem latott,s nem is lathat.."[1Tim 6,16] "...De arcomat nem lathatod,mert nem lathat engem ember ugy,hogy eletben maradjon..."[kiv 33,20]
29. d3edebbda4 (válaszként erre: 28. - Ac1096844d)
2007. nov. 25. 17:20
Köszi. Megnézem.
28. ac1096844d (válaszként erre: 27. - D3edebbda4)
2007. nov. 25. 17:19

Segíthet, ha tényleg tanulmányozni akarod:

www.apologia.hu

azon belül: kereszténység->a háromságtan

27. d3edebbda4 (válaszként erre: 26. - Egypt)
2007. nov. 25. 17:15
Milyen szemponból egyek? Ezt nem értem.
26. egypt (válaszként erre: 24. - Abe24d45e1)
2007. nov. 25. 17:13
Nem három isten van, atya-fiú-szentlélek egyek, lényegében ők hárman együtt Isten. Ezt lehet, hogy kicsit nehéz felfogni. János evangliumának elején ez elég jól le van írva. Nem beszél senki 3 istenségről.
25. ac1096844d (válaszként erre: 20. - D3edebbda4)
2007. nov. 25. 17:04

Én arra gondolok,hogy az Ige utal Jézusra, mint Istenre(Róma 9/5) (Zsidó 1/8) ill. maga Jézus állította: "Én vagyok az út, az igazság, az élet,nincs más út az Atyához, csak énáltalam..."

Vagy pl. Jézus mondta: "Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok." (ill. egy más vallásalapító sem állíthatta -s nem is tette- magáról, hogy bűntelen)


"Nem hallgathatjuk el, hogy Mohamed dühösen támadta Jézus Krisztus istenfiúságát. Szerinte Jézus istenfiúsága összeegyeztethetetlen a monoteizmussal. Mivel Mohamed a maga primitív gondolkodásmódja szerint az istenfiúságot nem szellemi, hanem érzéki értelemben vette, Jézus istenfiúságánál is az emberi értelemben vett fizikai nemző folyamatra gondolt.

Ezért hányják a szemünkre a mohamedánok, hogy a Szentháromságban nekünk három istenünk van, és nem egy.

Mohamed tanítása által félrevezetve nem ismerik fel, Istennek micsoda mélységes bölcsessége, és szeretete nyilvánul meg abban, hogy Jézus Krisztusban leereszkedik hozzánk, emberekhez, és a Szent Szelleme által valósággal jelen van köztünk, és munkálkodik szívünkben és lelkiismeretünkben. Csak Jézusban ismerjük meg igazán, kicsoda az Isten, mert Őbenne törte meg az örökkévalóság csendjét." Dr. Gerhard Bergmann

24. abe24d45e1 (válaszként erre: 20. - D3edebbda4)
2007. nov. 25. 17:03
Igen igaz isten egy van es ott imadjuk.Lehet hogy nehany kereszteny csodalkozva kerdezi:Vilagos,hogy az Isten egy es mi hiszunk benne.Akkor mi a problema?az igazsg az,hogy,tanulmanyaim es olvasmanyaim soran a keresztenysegrol,es beszelgeteseim soran a keresztenyekkel,azt talaltam,hogy ISTEN naluk [ahogy nehanyuk elkepzeli]a kovetkezoket tartalmazza; 1az isten az atya, 2az isten a fiu 3 az isten a szentlelek.Az egyszeru esz es a jo logika arra viszi a targyilagos kutatot,hogy megkerdezze a keresztenyeket;Mit jelent az ,hogy "egy az ISTEN" MIKOZBEN harom istensegrol beszeltek? Vajon egy az az isten, aki harom szemelyt tolt be,avagy harom szemely az, akik egy Istent toltenek be?[1a 3-ban vagy 3 az 1-ben]
23. d3edebbda4 (válaszként erre: 22. - Abe24d45e1)
2007. nov. 25. 16:55
Valóban, a Biblia szerint, amikor Jézus tett valami jót, mindig az Atyára tekinetett, és mondta is, hogy nem magától csinálja, hanem azt csinálja, amit az Atya mondott neki.
2007. nov. 25. 16:49
Figyeljetek az iszlam elfogad minden egyes profetatt a kezdetol a vegeig es egyforman szereti,es tiszteli ugy jezust mint barmelyiket,es o is profeta volt jezus,hogy imadhatsz a jo itenen kivul valakit? o teremtett benunket meg es formalt meg nem pedig a profetank.igazam van?Es Jezus [beke es aldas ra] a jo isten akarataval es engedelyevel gyogyitott meg betegedett es ebresztette eletre a holtakat.szerintettek ez sem igy van?vagy hogy lehet Jezus isten fia?nem akarok en bantani senkitt csak vanak kerdesek amire keresem mas valasu emberek velemenyet esetleg elmondom a sajatomat.
2007. nov. 25. 16:39
Ott kezdődik a fanatizmus, amikor a másik embert lefikázzák, mert más valláshoz tartozik. Nem a vallás teszi az embert! Ha igen, akkor mutasson nekem valaki egy olyan felekezetet, ahol mindenki tökéletes.
20. d3edebbda4 (válaszként erre: 19. - Ac1096844d)
2007. nov. 25. 16:36
Bocs, hogy közbeszólok, nem tőlem kérdezted. Az iszlám elismeri Jézust prófétának. Elismeri, hogy szűztől született. Tiszteli Máriát, és Jézust is, de nem imádja, mert e hit szerint csak Istent illeti meg az imádat, mely Isten csak egy, és nem három.
19. ac1096844d (válaszként erre: 17. - Abe24d45e1)
2007. nov. 25. 15:28
És el is fogadod Jézus tanításait, vagy csak egy nagy tanítónak tartod a sok közül?
18. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 17. - Abe24d45e1)
2007. nov. 25. 15:26

Nem a beszelgetessel van a gond, ahogyan inditottad az a keresztenyeknek eleg serto megfogalmazas volt.

Engem peldaul erdekelne, hogy egy magyar lany hogyan kepes gyereket szulni egy olyan orszagba, ahonnan ha a ferjetol el akarna valni, csak egyedul johetne el. Hogyan kepes felvallalni egy europai kulturkorbol szarmazo no, hogy elobb vagy utobb, de nem marad egyeduli feleseg, lesz masodik es harmadik is.

Igen, az iszlam profetanak elismerik a zsido profetakat is, ez teny, de nem veletlenul, hanem mert zsido gyokerekkel bir.

2007. nov. 25. 15:19
CSak azt nem ertem hogy az ember miert nem lassa meg maga szemeben a szalkat miert maseban a gerendat?Szerintem mindenki azt jelol be a szavazasban amitt akar ahoz senkinek semi koze,es meginkab ahozz hogy hol lakik!EN hogyha kerdezzek valamitt a velemenyetekre vagyok kivancsi es nem arra ,hogy tudtok kritikalni!Hogyha valamitt akarok azt nyiltan kiirom es valalom azt hogy ki vagyok,mert oszinte ember vagyok,es hogyha valakinek segithetek valamiben akor meg az utolsomatt is oda adom.En 26 eves vagyok,es igen szaudban lakok,es iszlam valasu vagyok valalom nyiltan akinek tetszik elfogad akinek nem az tovabb al,ilyen az elett.csak az a szomoru hogy az emberek nem az igaz iszlamot ,az igaz muszlimokat kovetik hanem azok is kett reszre szakadtak ,a siitak es a szunnitak,a szunnitak kovetik MOHAMMED [s.a.s]HAGYOMANYAIT ES A KEGYES KORANT,mig a siitak egy olyan embert aki nem volt profeta ALI es ok hozak maguknak a szokasokat.Es sajnos a media,tv, mind ezen emberek eletett mutasa nap mint nap.[hogy ekezetek nelkul irok sajnalom ,igy van a gepem bealitva,idegen nyelvre es azert nem tudok rendesen kiirni mindent elnezest ]Es miert nem fernek meg az emberek egymas mellet?magunkbol induljunk es nezuk meg a sajat szivunket,lelkunket hogy milyen fajgyulolok is tudunk lenni,de mindenkinek ugyanolyan jogga van, ebben az eletben,nem vagyunk egyformak ahogy a kezunk es az ujjaink sem ,de jobbak lehetnenk hogy jobb legyen a vilag korulottunk.ES kedves gina nem vitatkozni akarok mindenki azt ir be amitt akar szerintem ha tevedek akor szolj.MOHAMMED profetatt [s.a.s] nem lattam.MIERT te lattad JEZUST?[A.S.]Mindanyian a profetak hagyomanyait kovetjuk,legyen az JEZUS,MOZES ,MOHAMMED,STB,[s.a.s.]csak mi muszlimok nem teszunk kivetelt egyikel sem, mindanyiukat elfogadjuk es tiszteljuk, es hiszuk hogy meghatarozott idokben mind profetak voltak.Sajnalom hogy ilyen temarol nem lehet beszelni az emberekel csak a sexrol meg egyebbrol.
16. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 15. - Ec63a7fc29)
2007. nov. 25. 15:03

Csak pusztitottak eltekintve par epiteszeti emlektol es nyelvi szokincsgazdagodastol, melyet atvettunk.

Az embereknek egyertelmuen tobb fele kellett adozniuk.


A magyar nem nagyon hasonlithato masokhoz.

De nem vagyok szakerto. Mindenesetre az eros nemzeti ontudat ebben segitsegunkre volt.

15. ec63a7fc29 (válaszként erre: 12. - 1a50c86bb0)
2007. nov. 25. 14:51

Antea, te mint szakértő:

Milyen hatással volt ránk 150 év iszlám?


Szerintem egy magyar mindig magyar marad.

Egy amerikai barátunk szerint ritka ember a magyar, s ha a fél világ kipusztul a másik fele magyar lesz. Mert szerinte kiismerhetetlen, konok, makacs, hirtelen, ötletgazdag, stb emberek vagyunk.


...Hát 150 év alatt nem váltunk törökké. Vajon miért?

2007. nov. 25. 14:46

Én 180 fokot fordultam nagyon sopk tekintetben(és jó irányba) de nem attól, hogy egy gyüleketet tagjka lettem, hanem az Istennel való kapcsolatom következményeként.

És történt bennem(ahogy minden keresztényben)olyan változás is, amit semmilyen vallásos, vagy egyéb agymosás nem képes véghezvinni.

2007. nov. 25. 14:42
Hoxa gyorsan intezkedett :)
12. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 11. - Ec63a7fc29)
2007. nov. 25. 14:33
Szaud-Arabiaban el es az iszlam hitet jelolte be a vallasos szavazasnal.
11. ec63a7fc29 (válaszként erre: 6. - 1a50c86bb0)
2007. nov. 25. 14:30
Ismered? Én nem láttam semmit Mohamedről az 1. hsz-ban.
2007. nov. 25. 14:30
Én azt sem érte, egyeltalán ez hogy lehet fórumtéma. Aki hitről akr viatkozni, az keressen más helyet!
9. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 6. - 1a50c86bb0)
2007. nov. 25. 14:30
bocsanat, Jezusnal.
8. ec63a7fc29 (válaszként erre: 5. - Abe24d45e1)
2007. nov. 25. 14:29
Engem érdekel, ha nyíltan nem mered, priviben is érdekel.
7. Nike (válaszként erre: 5. - Abe24d45e1)
2007. nov. 25. 14:29
Légy szíves, ne kiabálj. És tanulj meg helyesen írni.
6. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 5. - Abe24d45e1)
2007. nov. 25. 14:28
Te maradj Mohamednel, mi pedig maradunk jezusnal. ;)
2007. nov. 25. 14:28
LENNE MITT IRNOM EROL ,ES ELGONDOLKOZTATTO!
4. 0186e585f7 (válaszként erre: 3. - Suesue)
2007. aug. 3. 13:08

A kereset, illetve bármi nemű befolyt pénznek a 10%-át kell fizetni, de ingyen keresztelnek, temetnek. Ezt azzal magyarázzák, hogy a másik vallásban is van tízed, így ők azt fizetik.

Az én ismerősöm pünkösdista felekezet tagja,ők inkább "családként" működnek, de voltak/vannak olyan dolgai, amit nem értettem, de azokkal csak magának "ártott" az én szemszögemből nézve.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook