Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sziasztok szegedi anyukák! fórum

Sziasztok szegedi anyukák! (beszélgetős fórum)


91. Guccsy (válaszként erre: 86. - Mongi)
2009. máj. 14. 14:51

Szio!

A barátnőm szúrt ki elöbb(aki szintén kismama),én Ákossal csináltam vmit.Ő mutatta,hogy kb.annyi idős lehetsz,mint ő.Mire kapcsoltam már a kocsiba voltatok.Egyébként letámadtalak volna benneteket.:)Még vizesedsz.Orvosnak mutattad.Én a vizesedés miatt nem ehettem sósat.De hála istennek meg is úsztam.

90. mongi (válaszként erre: 85. - Guccsy)
2009. máj. 12. 12:41
Tamás is cumizott sokat.Tavaly nyáron tettük le,2 éves múlt akkor.Először csak nappalra vettem el-szép fokozatosan,azt szinte észre se vette,és több hónapig itt meg is állt a dolog,majd tavaly sok felkészítés,rábeszélés után megbeszéltük,hogy elmegyünk a játékboltba,s becseréljük a cumit egy általa választott nagy játékra.Így is lett,vettünk neki egy nagy gokart szerű,pedálos autót,és fizetéskor ő odaadta a cumit a pénztárnál.Csak 1-2 éjszaka aludt el kicsit nehezebben nélküle,de sosem kereste többet!Nem volt vészes,pedig ő is elég függő volt!
89. mongi (válaszként erre: 84. - Guccsy)
2009. máj. 12. 12:36

Sajnos fél 5-kor kezdődik a polgári és 5-kor az egyházi esküvő,s még csak aztán megy át a banda Zentára.Ebből gondolván jó későn kezdődik majd a vacsi.

Igen,Zoli szeretne inni,bár biztos kibírná anélkül is,de hát mindegy!:)


Az borzalom lehetett!Meddig volt kórházban?

88. mongi (válaszként erre: 87. - Mongi)
2009. máj. 12. 12:34

Ja,és Tamást nem tudjuk 1 másodpercre se felvinni a vonatra,mert azért fél tőlük.Csak biztonságos helyről meri nézni őket.Épp tegnap mondtam a páromnak,hogy jó lesz mostmár "edzeni" egy kicsit,szoktatni a kül. járművekhez,mert tulajdonképpen csak az autóban érzi jól magát.


Hogyhogy a Plázáig vonattal jártatok?Ez hogy lehet?Nem értem.

87. mongi (válaszként erre: 83. - Guccsy)
2009. máj. 12. 12:31

Végülis érthető,hogy már egész pici korában megszerette a vonatokat!:)

Zoli mentőorvos,és Tamás is már amikor megtanult ülni,állandóan bekéredzkedett a mentőautóba,s azóta is minden nap bejárunk,ha Zoli nappalos,és Tamás végigpróbálja az összes benn álló autót,bekapcsolja a villogókat és gyönyörködik.A szirénát már nem szereti,de nem is csodálom!:)

86. mongi (válaszként erre: 82. - Guccsy)
2009. máj. 12. 12:28

Kit ismertél fel előbb,Zolit vagy engem?:))Máskor azért gyere oda,ha látsz!!!:)


Aha,szóval lehet,hogy a meleg miatt?A múlt héten még semmi nem volt.

Sót,meg fűszert miért nem ehettél?Nem csak a cukrot kell olyankor mellőzni?

85. Guccsy (válaszként erre: 78. - Mongi)
2009. máj. 12. 12:18
Ákos hála istennek meggyógyult.Remélem Attila nem dolgozik,mert akkor lehet,hogy otthon hagyom Ákit.Majd még kiderül.Porszívós van.Nekem a kézi nem jött be.Ezzel hamarabb túl vagyunk rajta.Ákos se szereti,de még kicsi le tudom fogni.De utána élvezi,hogy jobb.Főleg azért,mert cumifüggő.Tiszta orral a pipát is tudja szívni.Nálatok Tamás cumizott?Ha igen,hogy hagyta abba?
84. Guccsy (válaszként erre: 77. - Mongi)
2009. máj. 12. 12:11

Nem irigyelek.Én most is hulla vagyok este 10-kor.Hátha 18ó körül már lesz vacsora.Miért nem a férjed vezet?Szeretne inni?

Virág alapból csinál gátmetszést,hogy nehogy szétrepedj.Nekem az egész szülésből az fájt a legjobban.Varratszedés nem volt,mert felszívost használtak.De azt tudom,hogy Hmvhelyen még van varratszedés.Egy anyuka mondta nekem,hogy eléggé fáj.Én 8.-án megszültem és 10.-én reggel el is hagyram a kórházat.Persze saját felelősségre.Ákos nem bírt semmit megemészteni.Igy átvitték a gyerekkórházba.Igy én is inkább átmentem oda. Reméljük könnyebb szülésed lesz most.Én egész terhességem alatt Ákosnak magyaráztam,hogy eljön a nagy nap és mindketten ügyesek leszünk,gyorsan túl leszünk rajta....és bejött.Nekünk utána volt rémálom.Amikor elvitték.Naghyon kibuktam.

83. Guccsy (válaszként erre: 80. - Mongi)
2009. máj. 12. 11:50
Nálunk Ákos minden nap lát vonatot.A házunk elött van Tisza pályaudvar.:)Meg a plázába vonattal megyünk át.Terhesen elég sokáig dolgoztam és jártam fel Pestre.Igy kicsinek megnyugtatta a hangja.Ha felmentünk az állomásra mindig elaludt.A kürt hangja se ijeszti meg.Vérbeli vasutas. Mozdonyokra felment már Tamás?A páromnak van egy öccse.Őt szoktuk felvinni.Szokott mozdonyt is vezetni.:)(Persze csak a maga mondján)Ákos inkább müanyag üveggel,újságpapirral,szobapapuccsal szeret játszani.Most elkezdtem vele labdázni és már vissza is guritja.Néha a könyvek is lekötik.
82. Guccsy (válaszként erre: 81. - Mongi)
2009. máj. 12. 11:41

Szia!

A túloldalon voltunk barátnőmmel.:)Nekem is bedagadt,főleg ha nagyon meleg volt.Reméljük csak ettől van.Mondjuk én ilyenkor már egyáltalán nem ettem füszert,sót.Meg nekem terheségi diabetesem volt.Szóval figyelnem kellett mindenre.

81. mongi
2009. máj. 12. 09:51
Ma azt hiszem fel kell hívnom a dokimat,mert kb.4 napja,hogy estefelé bedagadnak a kezeim,lábaim.Nálad volt ilyesmi???
80. mongi
2009. máj. 12. 09:51

Tegnap estefelé voltunk kinn a nagyállomáson vonatokat nézni(tudod,ez nálunk általános program már),s eszembe jutottál!:)

Ákos szereti a vonatokat?Mik a kedvenc játékai?

79. mongi (válaszként erre: 76. - Guccsy)
2009. máj. 12. 09:49

:DDDD Igeeeeen!:DD

Te/ti hol voltatok?

78. mongi (válaszként erre: 75. - Guccsy)
2009. máj. 12. 09:48

Jobbulást a kis betegnek!

Mi is nagyon útáljuk azokat az orvosokat,akik mindenre antibiotikumot adnak.Szerencsére a miénk nem olyan,de azért amikor Tamás elkezdte az ovit 2 hétig olyan beteg volt szegény,hogy muszáj volt neki antibiotikumot adni,s úgy is nehezen gyógyult.

Az szuper,hogy Ákosnak birod szívni az orrát!Porszívóssal szoktad,vagy kézivel?

Mi Tamásnak már 1 évesen nem igazán bírtuk sajna!:(((


A börzén én már voltam egy párszor,azt hiszem mindig Tamással,de végülis elég sokan szoktak lenni,bár el lehet férni.Főleg babakocsival!:)Remélhetőleg addigra Ákos is meggyógyul már!

77. mongi
2009. máj. 12. 09:42

Brrr,most írtam egy csomót,s eltűnt...Kezdem újból!

A lagziba jön velünk Tamás is,gondolom vele nem lesz sok gond,inkább én leszek nyűgösebb,ráadásul nekem visszafelé még vezetnem is kell.Útálok sötétben autózni,meg amióta terhes vagyok én este 10-kor már hulla vagyok,úgyhogy nem tudom mi lesz?!A férjem azt mondta,hogy azért jó lenne a vacsorát végigvárni,de hát ki tudja mikor lesz annak vége?:(


A szülésről:

Reggel 6-kor elkezdett szivárogni a magzatvizem,azonnal indultunk is a kórházba,bár amúgy is épp oda készülődtünk,mert már túlléptem a 40. hetet,s minden nap kellett ctg-re járnom.

Nem voltak fájásaim,ezért délelőtt burkot repesztettek,de semmi,s dél körül bekötötték az oxitocynos infúziót,amitől aztán lettek rendes fájások,de még így is nehezen tágultam.Este 6.12-kor született meg Tamás,egy röpke 12 órás vajúdás után!:)

Azért szeretném,ha most egy kicsit rövidebb és kevésbé fájdalmas szülésem lenne,bár ha jobban belegondolok ez mindegy,csak minden rendben legyen!!!:)

Neked volt gátmetszés?Az fájt jobban vagy a varratszedés?

Jujj,nekem a varratszedés kész rémálom,még most sem szeretek rá gondolni!:(

76. Guccsy
2009. máj. 11. 18:58

Szia!

Szerintem ma láttalak a férjeddel.Az oskola utcába.A kismama boltból jöttetek ki és egy piros alfa romeoba szálltatok be.Bocsi ha tévedtem.De ha te voltál megjegyzem nagyon szép pocid van.

75. Guccsy (válaszként erre: 72. - Mongi)
2009. máj. 9. 16:54
Ezen a héten sajna Áki beteg volt.Tökre ki is akadtam.Kedden elvittem orvoshoz,mert este 39,5(levonás nélkül) fok volt a láza.Helyettesítő doki volt.Aki rögtön felülbírálta a mi dokink elméletét és felírt antibiotikumot.Hiába kérdeztem,hogy miért kell neki,mert enni evett normálisan és a közérzete is jó volt.Csak az orra folyt és este lázas volt.De reggelre már csak hőemelkedése volt.Azt mondta azért,mert a füére megy.Mire én mondtam,hogy szívom neki folyamatosan.De ő csak legyintett.Végül is nem adtam neki oda az antibiotikumot.A védőnővel megbeszéltem,hogy pénteken a mi dokink lesz és visszaviszem hozzá.Nurofent,tengeri só és Nasivin orrsprayt kapott és szívtam az orrát.Péntekre kutya baja nem volt,sőt a dokink is megerősítette.Nagyon felidegeltem magam,hogy még vannak olyan orvosok (főleg gyerek)akik mindenre antibiotikumot adnak.Jól eltértem a tárgytól.Szóval a rendelőbe látam,hogy bababőrze lesz.Ki szeretnék menni.Te voltál már kint? Gondolom sokan vannak.A gyerköc miatt kérdezném,mert lehet,hogy nem jó ötlet lenne oda elvinnem.Attila is ki akar menni a Forma 1-re.
74. Guccsy
2009. máj. 9. 16:44
Én úgy tudom,hogy Czank kiköltözött.Helyette a Vasasba a Keresztesi doktor van.Állítólag teljesen megváltozott a Vasas.Te odajársz védőnőhöz? Én a Deákné Incikénél szültem.Szüleim ismerik,csak későn szóltam neki,de a sors úgy hozta,hogy mégis nála szültem.Ákos korában jött,mint ahogy az orvosok tervezték.:)Nálunk apás szülés volt.Nem is bántam meg.Nehezen indult,de könnyű szülésem volt.Hajnal 2-kor itthon elfolyt a magzatvízem.Bevitt a mentő,de az ügyeletes doki azt mondta,hogy nem vagyok egyáltalán kitágulva.Igy Attilát hazaküldte,hogy majd 10ó-ra körül beindítják a szülést.Ákos viszont nagyon akart jönni,mert 6-kor szóltak apának meg Virágnak,hogy iparkodjanak mert nem sokára szülök.10ó-ra meg lett Ákos.Semmit nem kaptam,mert úgy megindult,hogy nem lett volna ideje hatni a gyógyszereknek.Jó volt,hogy ott volt a párom,mert ő kisért mindenhova.Ő szólt a szülésznőnek,hogy elég nagyok már a fájások.Nem sürün néztek rám.De viszont rá volt parancsolva,hogy a fejemnél marad.:)Nálatok apás szülés volt?Te,hogy élted meg?Nem nehéz nagy pocakkal gyereket nevelni és háztartást vezetni?Nem irigyellek.Emlékszem nekem is milyen rossz volt a melegbe azt a nagy súlyt vinni.Nem,hogy még lagziba is menni.Tamás is megy veletek?Az út se rövid.Reméljük nem lesz az a nagy kánikula.
73. Guccsy
2009. máj. 9. 16:29

szia

nem lesz ott végig.Szerencsés vagyok,mert Ákos csak egyedül tud elaludni.Kicsi kora óta nem kell altatni.Sőt ha bent van vki akkor nem is alszik el.Aposom élettársának az anyukája fog vigyázni rá.Őt nagyon szereti és 3 percre lakik a vendéglőtől.De majd egyszer ott alszok én is,hogy megnézem,hogy viszonyul a helyhez.Nálatok már megoldodott,hogy hol alszik majd Tamás a nagy napon?Amúgy ő nem egy ragaszkodos típus.Mondjuk lehet,hogy azért,mert nálunk mindig van valaki.Még a te kezedbe is ellenne,úgy,hogy életébe se látott.:)Nagyon barátkozos.

72. mongi
2009. máj. 9. 14:24

Jövő vasárnap baba-börze a műjégpályán,tudod?

Én azt hiszem kinézek,a fiúk úgyis a forma-1es autókat mennek majd nézni

71. mongi (válaszként erre: 69. - Guccsy)
2009. máj. 9. 14:22

Czank Zolit is ismerem úgy nagyjából,ő mostmár örökre kinn marad,nem tudod?

Választott szülésznőd is volt,vagy csak orvos?Tényleg,apás szülésed volt?Írnál róla pár sort?

70. mongi (válaszként erre: 68. - Guccsy)
2009. máj. 9. 14:19

Anno nekünk kis lagzink volt,csak szűk családi kör volt ott-persze ezért össze kellett veszni anyósomékkal,mert előtte el sem tudták képzelni,hogy a fiuk csak úgy "titokban" nősül.Mi nem engedtünka kényszernek.:)

Mi jövő szombaton vagyunk épp hivatalosak egy lagziba,Zentára...hát,nem tudom hogy fogom bírni ekkora pocakkal.Semmi kedvem hozzá.

Ákos ott lesz végig veletek,vagy valaki vigyáz rá?

Nálatok hogy zajlik az altatás?Hajlandó bárkivel elaludni?

69. Guccsy (válaszként erre: 67. - Mongi)
2009. máj. 4. 07:15

Nem tudom,hogy Virág mióta dolgozik.Én kb.4 hónapos terhes voltam mikor a dokim(Czank)kiment Spanyolba dolgozni.Egy szülésznő és a védőnőm ajánlóta.Nem is bántam meg.Szerintem jófej.A tudását nem tudtam lemérni,mert hála istennek minden rendbe volt.Mindenféle gyógyszer,segédeszköz nélkül szültem meg.De azt tudom,hogy nagyon népszerű.Állandóan szülést vezetett le.Szóval biztos tud.

Láttam a naplódat.Büszke lehetsz a családodra.Fényképek alapján nagy az összetartás.Az arcszerkezete az apjáé,de sztem rád hasonlít.De hát élőbe biztos más.Babaként meg zabálni való volt.:)

Én Ákossal hányingeres voltam.El kellett az összes állatot itthonról távolítani.

Tamás jól érezte magát kint?Ákos aposoméknál végig a párom öccsét(6éves)követte.Szegény a végén már nagyon unta.:)Szeretne kistesót,így az anyja mindig mondta,hogy ezzel jár.Igy türte.

68. Guccsy (válaszként erre: 66. - Mongi)
2009. máj. 4. 07:01
anyosom is azt mondta,hogy korainak tartja ezt a fajta viselkedést.Mi tegnap voltunk ligetbe.Szinte már el is volt pakolva minden.Ember is alig volt.Mi aposoméknál voltunk bográcsozni 1-én.Nem akartam kimenni,mert nagy a tömeg.Emlékszem tavaly én is úgy vigyáztam a hasamra.Az emberek nagyon figyelmetlenek.:( Kis lagzit terveztünk(egy vacsora).Aztán szülök hatására nagy lett.Én nem akartam nagyot,mert már van gyerekem.Hova táncoljak újasszony táncot,amikor már asszony vagyok.:)De úgy néz ki fogok.
67. mongi (válaszként erre: 65. - Guccsy)
2009. máj. 2. 17:19

Érdekes!Nálunk a legtöbben azt mondják,hogy tisztára a férjemre hasonlít Tamás.:)

Mióta dolgozik Virág a klinikán?Én őt csak onnan ismerem,hogy a barátja a férjem egyik munkatársa.


Igen,mindig átjárok Vásárhelyre.Mostmár 1 éve van jogsim is,úgyhogy már könnyebb,mint régen,amikor mindig egyeztetnem kellett a párommal is meg a dokimmal is.Csak 15-20 perc az út,én nem érzem soknak,mivel még a fiam születése előtt Kakasszéken dolgoztam,s megszoktam a napi 2x50km-es autókázást.Ja,amúgy gyógytornász vagyok.:)


Annyiból más a mostani terhességem,hogy az első 3 hónapban rosszul voltam,állandóan hányingerem volt,meg talán most egy picivel kisebb a pocakom,mint Tamással volt.Ennyi!Ja,és a hasam alakja ugyanolyan,mint az első terhességnél-hegyes-és mégis kislány lesz!:)))


Lagzi is lesz,meg minden,vagy csak szűkebb családi összejövetel?


Nem,nem voltunk kinn a ligetben,nővéreméknél voltunk kerti-partyn,de ma ők jönnek hozzánk,s ma kinézünk a ligetbe is.Remélem nem lesznek eszméletlenül sokan,mert olyankor mindig annyira féltem a hasam,félek,hogy valaki nekemjön,meg ilyenek.

Ti?

66. mongi (válaszként erre: 64. - Guccsy)
2009. máj. 2. 17:05

Én úgy emlékszem nálunk 2 éves kor körül volt az,hogy nem akarta odaadni senkinek a játékait,ő viszont elvette mástól...Jó pár hónap volt,mire megtanulta a dolgok rendjét,de azóta nagyon illedelmesen tud viselkedni.

Szerencsére mostmár jó idők lesznek,úgyhogy mehettek játszózni!:))

65. Guccsy
2009. ápr. 29. 10:04
Nem tudom kire hasonlít Áki.Valaki szerint rám,vki szerint Attilára.Nálatok szerintem rád.Már amennyit a fényképen el lehet dönteni és ha az a férfi a képen a férjed.:)Én a Márton Virágnál szültem.Sztem nagyon jó doki.Mindig eljársz Vásárhelyre?Nem lehet egyszerű.Megnézem akkor a naplódat.Te mit dolgoztál?Más a várandóságod a kislánnyal?Vagy csak tévhit,hogy más.Mi képzeld júliusba fogunk esküdni.Kicsit meg vagyok ijedve,hogy Ákos,hogy fogja birni ezt a sok embert.Május 1-én kint lesztek a ligetbe?
64. Guccsy (válaszként erre: 63. - Mongi)
2009. ápr. 29. 09:50

Szia!

Ha összejön a baba Áki se megy bölcsibe.Mondjuk az a baj,hogy a környékünkön egyáltalán nincs gyerek.Nemrég volt itt barátnőm a 3 éves fiával és Ákos teljesen kifordult.Hisztizett ha nem kapta meg a játékot.Elvette amivel Flóri játszott.Alig várom,hogy tudjunk menni játszótérre.Hátha megszokja a közösséget és nem lesz ilyen.Én a párommal együtt a vasútnál vagyunk.Ő váltókezelő én meg forgalmista voltam(az a piros sapkás aki egy palacsintasütővel hadonászik :)).Általába így tudják,hogy mit csinálok.:)

63. mongi (válaszként erre: 60. - Guccsy)
2009. ápr. 28. 09:11

Ja,amúgy van naplóm is,ott több képet(ill. rengeteget) megnézhetsz Tamásról!


Ákos bölcsis lesz?Te mit dolgozol?

Nálatok kire hasonlít a kisfiatok?:)

62. mongi (válaszként erre: 60. - Guccsy)
2009. ápr. 28. 09:09

Igen,Tamás hirtelen olyan sokat változott,hogy kis fiúcskából seperc alatt már egy igazi nagyfiú lett.Észre se vettük.:))

Most kislányunk lesz!Nálunk is úgy volt,hogy Zoli inkább a kislány felé húzott,én meg úgy voltam vele,hogy ha fiú,fiú,Tamással mi is olyan jól megvagyunk.:)


Tamás nem járt bölcsibe,idén év elején már az ovit kezdte.Az oviban is túljelentkezés volt,mi is protekcióval jutottunk be,bár pont az egyik területi ovink,ahová jár.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook