Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sziasztok szegedi anyukák! fórum

Sziasztok szegedi anyukák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
241. Guccsy
2009. dec. 3. 20:35

Szia!

Örülök,hogy írtál.Tamásnak utólag is Boldog szülinapot!!!Lehet,hogy jobb is,hogy Tamás nem megy oviba.Nem hozza haza a bacikat.Barátnőmnek is megszületett a lánya.Erősen gondolkodik,hogy kiveszi egy időre az oviból,mert ő is sokat betegeskedik.Az biztos,hogy a stressz legyengíti.Én anno vizsgaidőszakba mindig beteg voltam.Meg hát szokták mondani, ha a lelked renbe van,akkor a tested is.Elméletileg hétfőn töltöm a 36. hetet.De a központi védőnő szerint tegnap töltöttem.Nem értem én már,hogy számolnak.Sima csipkebogyó húsból csinálom neki.12 órát áztatom.Nekem a gyerekorvos ezt ajánlotta a bacik ellen.Szerencsére megissza cukor nélkül,igy a foga se romlik.Én Ákossal szerencsés vagyok,mert a főzelékeket is nagyon szereti.Az apja már ennek kevésbé örül.Mondjuk ő még csak most lesz 1,5 éves.Lehet,hogy félév múlva már ő is válogatni fog.

240. mongi (válaszként erre: 239. - Guccsy)
2009. dec. 2. 21:57

Úristen!Már mindjárt szülsz,és olyan mintha most írtad volna,hogy te is kismami lettél...:)Hány hetes vagy?

Mi a héten szülinapozunk,tegnap volt Tamás 4 éves,itt voltak a nagyik,szombaton meg buli a barátainkkal.

A hétn már nem ment oviba,mert köhögött nagyon.Minden második héten jár csak.Ez év eleje óta így megy,már pontosan ki tudom számolni előre,hogy melyik héten fog menni és melyiken nem:(.Azt olvastam valahol,hogy a stressz az nagyon le tudja gyengíteni az immunrendszert...Szerintem nálunk ez a helyzet,mivel utál oviba járni.

Természetesen Réka is taknyos.Ő is mindig elkap mindent,hiába szopis baba.Ez van!Állítólag majd az oviban már nem lesz beteges.

De jó,hogy Ákos eszik(még)gyümiket.Tamás 2 éves koráig mindegyiket megette,azóta csak nagy ritkán az almát esetleg.

Milyen csipkebogyóteát adsz?Az jó?

239. Guccsy
2009. dec. 1. 09:20

Szia Mongi!

Mi újság veletek? Gyerköcök?Nagyon eltüntél.Képeket se tettél fel.Remélem nincs baj.Én egy kicsit megfáztam,de nem komoly.Holnap megyek CTG-re.Eddig a méhszájam változatlan szerencsére.Ákost sikerült beszoktatni az ifjúsági ágyba.Nappal már nem kell neki a cumi,csak ha fáradt.Hála istennek Ákost a betegségek még elkerülték.Mondjuk rengeteg gyümit,csipkebogyó teát tömök bele.

238. Guccsy
2009. nov. 19. 12:00

Maradt a méhszájam szerencsére.Sokat pihenek,de kezdek kikészülni.Napi fél óra séta engedélyezett.Jövöhéten Hétfőn töltöm a 34.hetet.Kedden újra megyek Virághoz.Szerencsére görcsök,keményedések nagyon nincsenek.Ákos nagyon hisztis lett.Biztos a mamáék elkapatták.A 36.héttől nem is visszük.

Veletek mi újság?Réka olyan szépen tartja már magát.Remélem a betegségek kerülnek benneteket.

237. mongi
2009. nov. 19. 10:55
Szia Guccsy!Hogy vagytok?Mik a hírek?:)
236. Guccsy (válaszként erre: 235. - Mongi)
2009. nov. 6. 15:27

Szia!

Köszi az infot.Igen az elsőre gondoltam.Örülök,hogy jól érezte magát.Igy neked is könnyebb egy kicsit.Ezek szerint nem jött be a drága vitamin.:( Én pihizek azóta.Ákos tök édes,mert az ágyhoz hozza a játékait.Hétvégére a mamák elviszik.Ma kiderült,hogy már nincs fertőzésem.Szerdán meg megyek Virághoz.Remélem nem romlott az eredményem.

235. mongi (válaszként erre: 234. - Guccsy)
2009. nov. 6. 13:33

Nekem általában mindig sokat keményedett a hasam,de aznap,amikor kórházba kerültem,szinte 5 percenként,és több órán keresztül.


Az első ott alvására gondolsz?Azóta már többször ott aludt,és minden oké volt,jól érezte magát.

Sajnos most mandulagyulladása van.:(Mindig van valami.

Nálatok mi a helyzet?

234. Guccsy
2009. nov. 2. 12:42

Szia

Ma beszéltem Virággal.Mondta,hogy ha óránként többször görcsölök akkor van baj.Nálad ez,hogy jelentkezett?Szóval rengeteg pihenés.Tamás múltkor,hogy érezte magát a mamánál.Hogy fogadta,hogy nem otthon alszi?Most már nem zaklatlak.:)

233. Guccsy
2009. nov. 1. 17:58
Ja meg lent is fáj,de viszont van egy jó kis gombás fertözésem.Szóval jól összejött minden.Gyerköcökkel mi újság?
232. Guccsy (válaszként erre: 231. - Mongi)
2009. nov. 1. 17:54
igen 5 hetet kellene.Nekem inkább keményedéseim vannak.Csak egy kicsit görcsölök.Te mennyit görcsöltél? Köszi,hogy utánanézel.
231. mongi (válaszként erre: 230. - Guccsy)
2009. nov. 1. 14:53

Nem tudom pontosan,ha lesz időm,előkeresem a leleteimet,de vagy 2100 v. 2110 volt.A dokim nem ezen aggódott,tudod,nekem görcseim voltak,azért kerültem be.Attól félt,hogy a görcs nyitni fogja a belső méhszájat.-De nem.:)

Neked is feküdnöd kell?Állítólag az a legjobb megoldás-mindig,és mindenre.Már csak 5 hetet kellenne kibírni,nem?

230. Guccsy
2009. okt. 30. 15:23

Szia Mongi!

Remélem minden ok nálatok és csak az időd nem engedi,hogy írj.Jók a képek.Születése óta mennyit nött már Réka. Tudsz nekem segíteni abba,hogy milyen volt a méhszájad amikor kórházba kerültél.Nekem ma Virág 2110 mondott.Hétfőn töltöm a 31 hetet.Elég aggasztónak találta.2 hét múlva újra megnézi.Én meg most tiszta ideg vagyok.Félek,hogy korábban jön....

229. Guccsy (válaszként erre: 227. - Mongi)
2009. okt. 20. 16:40

Mi tesómmal nagyon hasonlítunk.Sokan ikreknek néztek gyerekkorunkba.Viszont belsőleg ég és föld.

Egyik ismerösöm is nemrég szült.A bátyusnak sikerült is a picit lebetegíteni.Örülök,hogy Ákos nem jár bölcsibe.Remélem tényleg használ az immunerősítő.Jó drága.Homeopátiás? Szegény Réka.Mivel szívjátok az orrát?Áki elég jó türi az orrszivó-porszivót.Szerencsére már nem beteg.Közbe kijött két rágófoga.

Végül a medicenterbe mentünk.Nagyon szépen mutatta magát.Kivéve a nemi szervét.Még nem fordult be és azért fáj ott lent.Pont a húgyhólyagomnál van a két lába.Délelött voltam ambulancián,mert már nagyon fájt.A méhszájam nem változott maradt 3110.Viszont van egy kis fertözésem.Azért is fáj odalent.

Tettem fel Stelláról képet.:)

228. Guccsy (válaszként erre: 226. - Maryenn24)
2009. okt. 20. 16:28

Szia!


A tescoval szembe a petresi utca mögött van egy bölcsi(mellette óvoda).Barátnőm kisfia oda járt és meg voltak elégedve.Viszont ha jól emlékszem várólistás,de hátha szerencséd van.

227. mongi (válaszként erre: 225. - Guccsy)
2009. okt. 20. 12:57

Tamás sajna megint beteg...a szokásos,mert végülis 2 hetente mindig beteg lesz.Rendeltem neki az LR újságból egy állítólag szuper immunerősítőt(remélem hatni fog,mert majd 10ezer ft egy kis üveggel).Réka is ma reggelre taknyos lett,éjjel már nem aludt valami jól.


Ign,nagyon hasonlítanak,sőt egyre jobban,de élőben mégis valahogy más a 2 gyerek.Nem értem hogy van ez,de így van.:)

Ti mennyire hasonlítotok tesóddal?

Mi semennyire a nővéremmel-de gondolom láttad a naplómban.


Akkor meggyógyult már Áki?

Na,kíváncsi vagyok,hogy meg voltál-e elégedve mindennel az uh-on?Hová is mentetek végül?Vittétek Ákost is?


Ne aggódj az érték miatt,teljesen jó,normális.Ákos hanyadik héten született?

2009. okt. 20. 12:44

Sziasztok! Én most költöztem Szegedre, a kisfiamat jövőre ha betölti a 2. évét bölcsibe szeretném adni. Tudnátok segíteni, hogy a rókusi krt-hoz melyik bölcsi van közel, és hogy melyikről milyen a véleményetek?

Köszönöm!!

225. Guccsy
2009. okt. 19. 23:40

Szia Mongi!


Hogy vagytok? Tényleg döbbenet,hogy mennyire hasonlít a két gyerköc.Mintha Réka képe lenne a hütön.Ákos túl van egy szép kis szákfertözésen.Legalább két hétig szenvedtünk vele.Közbe kinött két foga.Holnap megyünk babamozizni.Alig várom.Ma töltöttem a 29 hetet.Kicsit aggódok,mert Stella úgy megrúg,mintha kidugná a lábát.Ráadásul ott lent néha annyira fáj.Néha menni se tudok.Szerinted a 3110-es érték az én esetembe normális?Tökre félek,hogy megnyílt a belső méhszájam. Virág meg külföldön van.:(

224. Guccsy (válaszként erre: 223. - Mongi)
2009. okt. 9. 22:27

Mondjuk tény,hogy az ember szabadabb,mint ruhába.

Olyan érzés,mint amikor nagyon felpuffadsz vmitől és szétdurran mindjárt a hasam.Növeltem a Magne B6 adagomat.Most egy kicsit jobb.

223. mongi (válaszként erre: 222. - Guccsy)
2009. okt. 9. 12:18

Nem,még odáig nem jutott.:)))

Tamás is szeret meztelenkedni,pedig ő már nagyfiú.:)Régen a fürdés előtt mindig legalább egy órát meztelenkedhetett a jól befűtött szobában(csak télen :D),s akkor mindannyian ott voltunk,játszottunk,hülyéskedtünk...Tehát nem csak a "nyáriak" szeretik ezt.:)

Hogy érted,hogy feszül a hasad?

222. Guccsy (válaszként erre: 221. - Mongi)
2009. okt. 5. 12:41

Ügyes nagyon már.Főleg,hogy próbálkozik az oldalra fordulással.Nem mérgeli be magát olyankor?Nálunk Ákos a mai napig imád meztelen lenni.Nem szeret öltözni se.Lehet,hogy ez a nyári babáknál tudható be.Attila is nyári és inkább befüt mint,hogy jobban felöltözne.

Ákosnak elkezdődött a "kipakolom a szekrényeket" korszaka.Én meg már alig tudok hajolni.Szinte minden nap feszül egy kicsit a hasam.Mi lesz velem ha kb.a 34. hétbe fogok járni.:)

221. mongi (válaszként erre: 220. - Guccsy)
2009. okt. 2. 15:19
Rékuci ugye most múlt 2 hónapos...Jól szopizik,hason fekve szépen emelgeti a fejét(bár nem igazán szereti azt a pózt),pár hete felfigyelt a saját kis kezére,szokta nzegetni,de nem gyakran.Mindenféle hangokat ad ki(legygyakrabban az:ákőőő,kíííí,gíííí):DD.Nem igazán kedveli a cumit.Fürdeni mostmár egyre jobban szeret,már csak néha sír,de meztelen imád lenni.Rengeteget mosolyog,figyel mindenre.Ha idegenek próbálják szórakoztatni,vagy dajkálni akkor előbb utóbb elkezd sírni-régebben még mindegy volt neki.Néha már elfordul oldalra,de vissza is billen.:)
220. Guccsy (válaszként erre: 219. - Mongi)
2009. okt. 1. 17:49

Volt itt ma a védőnő.Egyelőre ő se ajánla,de mondta,hogy jövöhéten már többet tud róla.De én is inkább a nem felé hajlok.Nincs képem még Stelláról.:( Jövöhéten ha minden jó megy elmegyünk babamozizni.Akkor majd mutatok.

Réka,hogy áll fejlődésileg?Szépen eszik? Most Ákos is velünk alszik egy szobába.A kisszobát most festettük ki.

219. mongi (válaszként erre: 218. - Guccsy)
2009. okt. 1. 12:05

Próbáljuk elkülöníteni ilyenkor a gyerkőcöket,de eredménye nincs.Amúgy külön szobában vannak még,mert Réka velünk alszik,Tamás meg a gyerekszobában.


Én is gondolkodtam a vakcináról,de tudod Zoli orvos,úgyhogy gyorsan le is beszélt.Nem adatjuk be senkinek.


Ákos kapott Prevenar vakcinát?


Jajj,majdnem elfelejtettem...szuperek a képek,Ákos nagyon édes mindegyiken.Neki is olyan kis huncut feje van!:DDOlyan képed nincs,amelyiken rendesen látszik,hogy mekkora már a kis Stella?:))

218. Guccsy (válaszként erre: 217. - Mongi)
2009. szept. 30. 12:42

Az nem jó.Mondjuk tényleg nem tudjátok kikerülni.Egyszobába van a két gyerek? Remélem tudsz attól még pihizni.

Ákos egyáltalán nem volt ilyen mocorgos.Még fele annyira se.De jó,mert igy tudom,hogy odabent minden oké.

Te mit gondolsz a H1N1 elleni védőoltásról.Beadatod a gyerekeknek?Én annyira bizonytalan vagyok.Az a baj,hogy nem tudok a vakcináról semmit.A védőnő,a saját és a gyerek orvosa se mond semmit.Persze a riasztó e-maileket kapom.Ilyen téren olyan nehéz anyának lenni.

217. mongi (válaszként erre: 216. - Guccsy)
2009. szept. 28. 14:25

Szia!

Örülök,hogy jó volt a nyaralásotok,szép idő is volt.Kíváncsi vagyok a képekre!!!


Igen,már 2 hónapos is elmúlt!:))Már nagylány.

Sajnos most megint mindkét gyerek beteg.Ez nagyon nagyon rossz érzés,de nem tudjuk kikerülni.Szinte állandóan van valami járvány az oviban.:(


Ákos nem volt ilyen mocorgós?

216. Guccsy
2009. szept. 28. 13:07

Szia Mongi!

Hogy vagytok? Hogy telik az idő.Hihetetlen,hogy már több ,mint 1 hónapos Réka.Gyönyörű kiscsaj.Büszkék lehetek rá.

Mi most jöttünk haza a nyaralásból.Ákos nagyon élvezte.Jól sikerült.Babaszállóba voltunk.Igy minden este voltak gyerekprogramok.Ákos egész nyaralás alatt nevetett.Nem is sírt egyszer se.

Teszek fel majd képet.

Én meg már a 26 hétbe vagyok.Stella nagyon mocorog.Néha már fáj.De nagyon jó érzés.Attila meg is van ilyedve,hogy ilyen aktív lesz majd.:) Igazi kiscsaj.Holnap megyek Virághoz.Remélem minden rendbe lesz.

215. Guccsy
2009. szept. 9. 14:19

Tegnap orvoskörúton voltam.Kihúzták a bölcsességfogamat,belgyógyásznál és nődokinál is voltam.Az egészségügy a teljesen felfordult.Minden tiszta rendszertelen.Én hála istennek nem várakoztam sokat soha.Most az időpontjaim mellett kb.2 órát plusszba vártam.Kivéve a nődokinál de ott fizettem.Sajnos a sajátom szabin volt.


Volt már vki külföldön a gyermekével? Mi elméletileg jövő héten megyünk.Ha van vkinek vmi jó tanácsa szivesen venném.

2009. szept. 7. 08:28

Valóban szörnyű érzés és remélem, hogy soha nem kell ilyet átélnem! A mai napig el tudom magam azon sírni, hogy akkor elvitték és milyen volt éjjel arra kelni, hogy hallom sírni. Ami ugye lehetetlen volt, hiszen én Szegeden Ő pedig a Tisza másik oldalán volt....

De mostmár csupa boldogság vele az élet! Ha néha nehéz is az anyaság!

A belelógatástól én csak azért tartottam, mert olyan kis pici volt!

213. Guccsy (válaszként erre: 207. - 0f4d8711e7)
2009. szept. 4. 15:43
Én amikor bent feküdtem volt egy nagy mellű nő,a 2. gyerekét szülte.Ő belelógatta a mellét a gyerek szájába,hogy jobban betudja venni a bimbót.De állítólag ez a bimbóvédő is segít.Nekem 95 D volt a méretem.Szerintem az nem nagy...
212. Guccsy (válaszként erre: 206. - Toprengo)
2009. szept. 4. 15:40

Lehet,hogy nincs is olyan nyugodt szoptatás,mint a reklámokba.:)))

Ákosnak húztam a haját meg csikiztem a lábát.Kisebb nagyobb sikerrel,hogy egyen. Nálunk tejcsivel nem volt gond.Én is kérdeztem a védőnőmet,hogy kell-e vkinek.De ő is úgy reagált,hogy nem.Én lefagyasztottam.Főzelékbe, vagy reggeli tejcsinek használtuk fel.Mondjuk elszomorított,hogy azok a tejzacskók milyen árba vannak.

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook