Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sziasztok szegedi anyukák! fórum

Sziasztok szegedi anyukák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
271. mongi (válaszként erre: 268. - Guccsy)
2010. jan. 22. 14:21
Igen,már visszaigazoltam,de nem volt időm megnézegetni a képeket,majd most!
270. mongi (válaszként erre: 267. - Guccsy)
2010. jan. 22. 14:20

Te mivel itatod pohárból Stellát?Egyáltalán nem cumizik?Kiköpdösi,vagy inkább nem akarod rászoktatni?Az elején Réka sem volt nagy cumis,mostanában meg úgy van a cumival,hogy a legjobb,ha kéznél van,de jó az is,ha nincs.:)Tamás ennél sokkal cumifüggőbb volt.


Na,mit mondtak a tanácsadáson?


Na,igen.A kakaó.:)Tamás annyira kipattogott tőle,hogy végül szteroidos krémet kaptunk,és betiltottak mindenféle kakaós dolgot.Rékánál már eleve óvatos voltam vele,de nem volt baja tőle.Tamás több dologra is érzékenyen reagált,de Réka szerencsére eddig még nem pöttyösödött be semmilyen kajától.Lehet,hogy alkattól is függ.

Én Rékával ettem földimogyit,diót,eperlekvárt,áfonyát,fügét,narancsot és nem lett semmi,pedig ezek asszem tiltólistán vannak.

Pocakfájás van?

2010. jan. 21. 14:31
Sziasztok! Én olyan anyukákat keresek, akiknek 15-16 hónapos a gyermekük! Nemrég költöztem a kis családommal Szegedre, és szeretnék ismerkedni! Nekem egy 15 hónapos kisfiam van. Ha van kedved írj!
268. Guccsy
2010. jan. 20. 20:03
Szia, bejelöltelek a gyerekekkel együtt iwiw-en, hogy több képet láss rólunk.:)
267. Guccsy
2010. jan. 20. 19:32

Nem.Kávéspohára gondoltam,aminek kifele görbül a szája.Stella aből szépen tud inni.Még a kórházba mutatták meg.Az tök jó,hogy még van tejcsi.Holnap megyek tanácsadásra a két gyerekkel.Kicsi be is vagyok parázva.Sajna Attila dolgozik.:(Ma felavattam a testvér kocsit.Ne holnap bénázzak.Kipróbálom majd a túrót,mert szeretem a túrós csuszit.Köszi a tippeket.Nekem a közkedvelt öszilé jött be eddig.Szerencsére rengeteg tejcsi van.Holnap derül ki,hogy kell-e a körzetbe valakinek tejcsi.Annyi van,hogy nem férek már a fagyasztóba.Ákos még mindig jó fiú.Ráadásul nappalra már nem kell neki a cumi,mert Stella se cumizik.Nagyon segítőkész.Nem gondoltam,hogy ennyi mindent felfog.Ha szopizik Stella,Ákos mindig a hátamat simogatja.Nagyon édi.

Kiderült Stella nem bírja a kakaót.Szegény kipattogott tőle.

266. mongi (válaszként erre: 265. - Guccsy)
2010. jan. 19. 13:55

Rendes poharat???Nem.

Per pillanat elég sok tejcsim van,most épp nem aggódok-de ez csak időleges:)

Nálam tuti tejcsináló ételek a túró-főleg a juhtúró,császármorzsa.Komolyan!


Ákos lelkes még?:)

Jajj,nálunk annyira aranyosak,ahogy szeretik egymást a gyerkőcök.Egyre jobban!

265. Guccsy (válaszként erre: 264. - Mongi)
2010. jan. 13. 13:52

Szio!!!


8kg-ot híztam és 6kg ment le.De fölössel lettem várandós.Egy 10kg-tól megkéne szabadulnom.Az lenne a versenysúlyom.:)De most állandóan éhes vagyok.Biztos a szoptatás miatt.A poharat próbáltad már?Ákost is 6 hónapos koráig ivott anyatejcsit.Na a büfi nála megy,csak szopi után fél óra múlva.Amit Ákos nem igazán tolerál.

264. mongi
2010. jan. 10. 21:35

Nálunk Tamás volt olyan,hogy fél éves koráig nem tudott büfizni,esetleg csak nagy ritkán.:)


Tényleg,te hány kilót szedtél fel a terhességed alatt,és mennyi ment le szüléskor?


Nekem már fogytán van a tejcsim,de már nem aggódnék,mert elkezdtük pár napja a hozzátáplálást,mivel mindjárt fél éves Rékuci-nem mintha nagy sikere lenne a dolognak,de majd megszokja-viszont cumisüvegből nem iszik meg semmit,se vizet,se tápszert,se lefejt tejet...Na,ilyenkor mi a teendő,ha pl. már nincs cicitej?

263. Guccsy
2010. jan. 6. 20:42
Szekeresné Szabó Mária a védőnőnk.Csütörtökön mennek a fiúk tanácsadásra.18 hónapos oltást kapja meg az Ákos.Majd akkor beszélünk a gyerekdokival.Attila itthon van 17.-ig.Igy van segítség.Mondjuk voltunk már apa nélkül.Szerencsére Ákos olyankor sokkal jobban viselkedik.Éjszaka 4 óránként kel.Átlagba 100ml-ket szopik.Igy a védőnő szerint ha átalussza az éjszakát az se baj.Nappal 3 óránként kajcsizik.De ha rajta múlna egész nap szopizna.Ráadásul nagyon moho 10 perc alatt végzünk a szoptatással.A büfivel van a baj.Van,hogy egy fél óráig büfiztetem.Kajára nagyon nem ügyelek.Egyedül a K betüseket hanyagolom.Meg persze ami engem is puffaszt.Mondjuk nagyon nincs időm enni.Általába Ákos maradékán élek.:)Nincs is sok fölös rajtam.:) A folyadékra ügyelek nagyon.
262. mongi
2010. jan. 6. 11:46
Milyen kajákat nem eszel?
261. mongi
2010. jan. 6. 11:45
Ki a védőnőtök?
260. mongi
2010. jan. 6. 11:45

Az nagyon jó!Napközben,éjjel mennyit alszik?Párod dolgozik?Van segítséged,vagy egyedül próbálkozol?


Mi mostmár oltás-pártiak vagyunk.Én már Rékát is beoltattnám.Elvileg 6 hónapos kortól lehet...

A szüleim is elkapták a vírust,pedig ők aztán igazán nem járnak sehova,max. boltba.


Tamás 2 és fél évesen lett teljesen szobatiszta,és kb. 1 évvel előtte kezdtük a bilireszoktatást.Sosem erőltettem,de magától is nagyon szépen haladt. A kakinál már ő is a legeleje óta szólt,jelzett,a pisit meg kb. fél év múlva tanulta meg szabályozni.

259. Guccsy
2010. jan. 5. 20:01

Nektek is Boldog Újévet! Gyerköcök,hogy vannak?Nálunk minden rendbe.Remélem így is marad.Stella rengeteget eszik.Szerencsére ha éhes csak nyöszörög,így nem kelti fel Ákost.Hála istennek van tejcsi is.Még fagyasztani is tudok.Ákosnak is szoktam adni.Imádja.Fejés utána hozza a poharát.Nagyon édes.Most már nem annyira lelkes.Eddig ha sírt a kiscsaj mindig bement hozzá.Most már inkább játszik tovább.Eddig nincs nagy féltékenység.Próbálunk vele sokat törödni.Tamásnál nem jelentkezett féltékenység? A védőnő szerint be kéne Ákost is oltani? Nektek erről mi a véleményetek?Én úgy gondoltam várok minimum tavaszig.Addig úgyse nagyon tudunk közösségbe menni.

Megkérdezhetem Tamás mikor lett szobatiszta?Ákos mostanába jelez,hogy ha kaki van.A védőnő szerint korai még a bilire szoktatás.Mondjuk ő az ifjúsági ágyat is korainak találta.Pedig sikerült rászoktatni.

258. mongi
2010. jan. 3. 21:10
BUÉK!
257. mongi
2009. dec. 28. 11:12

Jajj,nagyon aranyos!

Jó,hogy ilyen "könnyű",gyors szülésed volt.Sajnos most nem tudok jönni egy darabig,mert nagyon betegek a gyerekek.:(

256. Guccsy
2009. dec. 27. 22:39
adatlapomra tettem fel róla képet
255. Guccsy
2009. dec. 27. 22:35

Szia!

25.-én délután hazaengedtek minket.Kicsit sárga,de nem vészes.Sajna a napszakot sikeresen felcserélte,de vannak ötleteim,remélem be is fog jönni.Tejcsi van szerencsére.Nem is kellett nagyon erölködni vele.Stella éhesen jött a világra és a megfigyelön már szopott is és szerencsére volt is mit.

A szülésem nagyon gyors volt.Kedden 11ó-kor elmentem ctg-re.Ott rejtett fájásokat mutatott.Virág megnézett 5 ujjnyira voltam nyítva.Kérdezte,hogy hazamegyek-e és megvárom,hogy beinduljon vagy befekszek,mert ma biztos meglesz.Az utóbbit választottam.Jól is tettem,mert ahogy fellépcsőztem az emeletre el is kezdödött a fájás.A szülésznőm megnézett és hívta is fel Virágot.12.30-kor burkot repesztettek és kb.13.30 körül elkezdtem komolyabban vajúdani.2 nyomásra ki is jött a kiscsaj.De képzeld a tolófájások nem voltak olyan erősek.Én folyamatosan mondtam,hogy Stella nem jön még.Mire ők nyomjak,mert jön és tényleg jött.Hihetetlen,de tényleg szó szerint kicsúszott belölem.Én nem sok mindent csináltam.Szegényen látszott is,hogy inkább ő küzdött.Viszont a lábadozással nagyon szenvedek.Rengeteget görcsölök.Minden szoptatás kész jóslófájás.A méhösszehúzodások miatt.A kórház borzalmas volt.Szartak az embere.

254. mongi (válaszként erre: 253. - Guccsy)
2009. dec. 23. 22:08
:D Reméljük,hajlandó lesz!:D
253. Guccsy
2009. dec. 23. 17:47
Szia, még mindig csak én vagyok Helgáék leghamarabb 25-én jöhetnek haza, ha a kisasszony hajlandó leadni kicsit a sárga bőrszínéből:)
252. mongi (válaszként erre: 249. - Guccsy)
2009. dec. 23. 12:47

Köszi szépen!


Akkor lehet,hogy már nem is mentél ctg-re???

Nagyon örülök nektek,és nagyon várom már a részleteket is,és Attilának külön köszi,hogy értesített!

251. mongi (válaszként erre: 250. - Guccsy)
2009. dec. 23. 12:35

Jajj,de jóóóóóó!

GRATULÁLUNK!!!Minden rendben volt remélem!Igazi karácsonyi ajándék lett!:)

250. Guccsy
2009. dec. 22. 19:23

Szia.


Attils vagyok, Helga férje:)


A mai napon megszületett Zemanek Stella kislányunk 14:54-kor 52cm-el 3480grammal.

Mindketten remekül vannak.


Attila

249. Guccsy
2009. dec. 21. 11:52

Szio!

Stella nem érkezett meg a hétvégén.Pedig az éjszakáim szörnyűek voltak.De lehet,hogy a hidegfront miatt.Ma betöltöttem a 38. hetet.Kezd a terhességem a tiedre hasonlítani.Elöször féltünk nehogy korábban jöjjön,most meg várunk...:)Holnap megyek Ctg-re,majd meglátjuk mi mutat.

Tamásnak boldog névnapot,ha ma tartjátok!!!!

Köszi a jelet!

248. Guccsy
2009. dec. 19. 09:21

Szio!

Igen hallottam erről a "3 napos lázról" anyukáktól.Magas volt a láza?Vmi vitamint adsz neki?NEkünk cebiont írtak fel mikor pici volt még.Meg most a vírusos torokgyulladás is menő a gyerköcöknél.Barátnőm akiről írtam már nem is viszi a fiát az oviba.Mindig hazahozott vmit.Szegény Emma(kislánya aki novemberbe született) már antibiotikumot szed.Nagy szerencsém van,hogy Ákos nem jár bölcsibe.

Nekem Virág azt mondta,hogy ne várjam meg az 5 perces fájásokat,nehogy késő legyen.Ezért vagyok bajba.Na de majd lesz vhogy.Holnap lesz a szülinapom.Lehet,hogy megkapom a világ legszebb ajándékát?

Megbeszéltük Attilával és szólni fog,de lehet,hogy kifogom a férjedet majd.:)

Megnéztem a szülinapi képeket.Jó buli lehetett.Szép volt az autós tortája.Nálunk is elöször apa tanulmányozza meg a játékokat.:)

247. mongi (válaszként erre: 246. - Guccsy)
2009. dec. 18. 19:36

Hűűűűha!Nagyon izgi!:)Te mit érzel,izgulsz,félsz,várod...?

Tudod,én se tudtam,hogy milyenek a fájások,mert Tamásnál nem úgy kezdődött,de aztán elég hamar rájöttem,hogy azok "azok".:)

Elvileg 5 perces fájásoknál kell elindulni a klinikára.Neked nem azt mondta Virág?


Képzeld,Réka a héten lázas volt.Be kellett vinni az ügyeletre is.2 napig tartott,de semmi mást tünete nem volt.Azóta is izgulok,nehogy megint előjöjjön neki.

Te hallottál már olyan kórképről,hogy "3 napos láz"?

Tamás ma már nem ment oviba,mert helyettesítések vannak egész 23.-áig,onnantól meg szünet van január 4.-éig.


Attila fog írni,ha már bekerültetek a klinikára??????

246. Guccsy
2009. dec. 18. 09:38

Szio!

Tegnap voltam Virágnál.Méhszáj:1222.Hétvégére szerinte meglesz Stella.Este voltak is fájásaim,de a végén semmi.Szerencsére Attila már csak 24.-én megy majd dolgozni.Kicsit megijedtem,mert mondta,hogy ha úgy adódik ne nagyon várjak otthon,mert könnyű és gyors szülésem lesz.Anno Ákosnál elfolyt a magzatvíz és kész.Remélem most is így lesz,mert én nem igazán tudom mikor kell bemenni.Ja és mikor kell már mentőt hívni.

Veletek remélem minden oké.Gondolom nagyba készültök a karácsonyra.Szerencsére sikerült mindenkinek beszerezni az ajándékot.Már csak fa kell.Remélem láthatom majd,hogy Ákos mit szól a fához,mert tavaly még csak 6 hónapos volt.A hóra nagyon édesen rácsodálkozott.Csak az nem tetszett neki,hogy hideg.

245. Guccsy
2009. dec. 14. 12:34
Még egybe vagyunk.Lehet,hogy úgy járok majd,mint te?Az elején azért izgultunk,hogy ne jöjjön korábban.Most meg nem jön.Mondjuk az én esetembe még ne jöjjön.Ma vagyok 37 hetes.28.-át (vagy legalábbis karácsony utánt)beszéltem meg vele.Remélem betartja.
244. mongi
2009. dec. 13. 17:00
????
243. Guccsy
2009. dec. 9. 16:51

szio

Képzeld elkezdtem görcsölni.Lehet,hogy ezen a héten meglesz már.Még szeretnék átlépni a jövöhét hétfőt,mert akkor lennék 37 hetes.Mondjuk a védőnő számolása alapján 37 hetes és 1 napos vagyok ma.

A csipkebogyót gyógynövényboltba veszem.Ki van szárítva.Beáztatom 12 órára.Mi is isszuk.

Az oltást Ákoson kívül mindenki felvette.Nekem is Virág és a szülésznő is ajánlotta.Ákossal nem tudom mi legyen most töltötte a 17 hónapot.Még kicsinek találom.

242. mongi
2009. dec. 9. 14:19

Köszöni szépen!:)

Ma már ment oviba,de még köhög.Sztem jövő hétre már megint beteg lesz.


Honnan szerzel be csipkebogyót?Ti is isszátok?


Hogy állsz az oltással?

Mi időközben meggondoltuk magunkat,és beoltattuk magunkat,még Tamást is-hogy Réka nehogy elkapja.

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook