Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sziasztok szegedi anyukák! fórum

Sziasztok szegedi anyukák! (beszélgetős fórum)


151. Guccsy
2009. júl. 13. 20:09
Kiváncsi vagyok mikor érkezik.Nézzük a jó oldalát.Legalább a 37. hetet megvárta.Nálam meg kiderült,hogy egy héttel idősebb a baba.A vasas védőnője azt mondta a nuchát kell figyelembe venni.Holnap megyek az okmányirodába a névváltozást megcsinálni.Előre félek,mert Ákival kell mennem.Félek,hogy nem lesz hozzá türelme.Időpontot 1 hete próbálok kérni.
150. mongi (válaszként erre: 149. - Guccsy)
2009. júl. 12. 20:47

Nem,még úgy látszik nagyon jól érzi benn magát Réka!:)

Tamással nekem se voltak jóslófájások,de most biztos voltam benne,hogy az az volt.Azóta csak ma délután éreztem egyszer valami furcsát,de ennyi.Már a férjem is feladta a reményt,hogy esetleg mostanában szülünk...


Mi is mindig 2 szülinapot tartunk Tamásnak,egyik nap a nagyikkal,tesómékkal,másik nap a barátok jönnek.Idén nem tudom még hogy lesz,mivel már ovis-bár nem hiszem,hogy már sok barátja lenne ott.:)


Nem holnap,majd szerdán megyek ctg-re.

149. Guccsy
2009. júl. 12. 17:42

Szia!

Hűha akkor lehet,hogy már köztünk van Réka?Nekem nem voltak ilyen jósló fájásaim.Én biztos bepánikoltam volna.:)

Bocs,hogy ilyen későn jelentkezek.Áki szülinapját szerveztem.Szerdán anyósom és nővérem köszöntötte.Pénteken haverok,vasárnap a szük család.Szóval volt buli bőven.Rengeteg ajándékot kapott.Medencét,egy sátras házikót amihez járt 100 kislabda,babzsákos nagy kutya...

Azért kellett vérvételre menni,mert a szája környékén kicsit sápadt volt.De hála istennek minden rendbe van.Nagyon jó lett az eredménye.

Holnap mész ctg-re? Kiváncsi vagyok mit mond.Ki tudja lehet,hogy már nem is kell menned.:)

148. mongi
2009. júl. 9. 15:30
Képzeld,én hajnalban jósló fájásokra ébredtem.Kiültem a nappaliba,s ott olvasgattam 4-től fél 6-ig,de mivel teljesen összevissza jöttek a görcsök,keményedések,vissza lefeküdtem,és sikerült is elaludnom.Mire felébredtem,már semmi tünetem,panaszom nem volt,mintha semmi se lett volna hajnalban.Pedig 90%-ban biztos voltam benne,hogy a mai napot már a szülőszobán töltjük.Most egy icipicit azért csalódott vagyok,de hát ez van!
147. mongi
2009. júl. 9. 15:26

Boldog szülinapot Ákosnak!-Igaz,kicsit megkésve,de annál nagyobb szeretettel!:)

Volt "buli"?Milyen ajándékokat kapott?


Miért kellett vérvétel,meg vizelet minta?

146. Guccsy
2009. júl. 7. 14:16

Örülök,hogy jól vagytok.Én 5.30 körül kerültem ágyba,de már 9 körül fent voltam.Hiányzott nagyon Áki.Csak délután 5 körül hozták.Mondjuk addig is feküdtem,mert Picuri megkívánta.De a férjem:) rendes volt,mert másnap reggel felkelt hozzá.Igy kipihentem magam.Nem volt meleg,kellemes idő volt.

Nem is hallottam a málnalevél teáról,de sztem majd én is beszerzek egyet.

Mi most Ákos születésnapjára készülünk.Holnap lesz 1 éves.:)Úgy eltelt az idő.Ma voltunk vele vérvételen.Képzeld nem is sírt.Igaz 7-től 9.30-ig vártuk,hogy pisiljen.

145. mongi (válaszként erre: 144. - Guccsy)
2009. júl. 7. 13:19

Sziaaa!

Már kezdtem aggódni,hogy miért nem jelentkezel,de reméltem,hogy csak a lagzi miatt.Végre túl vagytok rajta,és még tök jól is sikerült...hát,ez szuper!

Ti meddig voltatok fenn?

Nem volt nagyon melegetek?


A málnalevél tea felpuhítja a méhszájat,elvileg könnyebben tágul tőle.Én Tamással is ittam,meg most is elkezdtem,csak az adagolására lettem volna kíváncsi-ha ismerted volna.:)


Mi holnap de. megyünk megint ctg-re.Kíváncsi leszek,hogy mennyit fog mozogni Réka,mert az utóbbi napokban nagyon lelustult.:)Ennek ellenére azért este 10-kor még mindig felébred és bepörög.Elég fájdalmasak már a mozgásai,de nem panaszként mondom.:)

Nekem egyelőre semmi furcsa tünetem,ami estleg arra utalna,hogy hamarosan szülnék...végülis Tamás születése előtt se volt semmi jel rá,úgyhogy még bármikor bármi lehet!!!

144. Guccsy (válaszként erre: 143. - Mongi)
2009. júl. 6. 19:43

Szio!

Hogy vagy? Tegnap elött volt.:) Nagyon jó sikerült.Majd ha lesz kép teszek fel.Jól bírtam.Pedig éjfél elött végig táncoltam.Szerencsére nem volt se hasfeszülésem,se semmi.Mondjuk betanultunk egy táncot, amibe én nem sokat mozgok,de a ruhába úgy tünik,hogy igen.Az újasszony tánc elött bejelentettük.Igy utána kicsit lazább volt.Nagyon jól éreztük magunkat.A zenész is megjegyezte,hogy rég csinált ilyen jó lagzit.(sok múlik a násznépen)Elkérte a video felvételeket is,referenciának.Áki 21ó-ig nyomta.Ő is nagyon édi volt.Amikor vonultunk be az anyakönyvezető elé végig mondta,hogy "ana-ana"=anya-anya.Állandóan mosolygot és szerencsére nem ijedt meg a tömegtől.Csak mi nem foghatuk meg.:(Sírt ha elvették tőlünk.


Nem ismerem az a teát.Mire jó?

143. mongi
2009. júl. 5. 14:04
...vagy tegnap volt?:))
142. mongi (válaszként erre: 141. - Guccsy)
2009. júl. 3. 21:24

Akkor jövő hétvégén lesz az esküvő,vagy mikor is?


Te mit tudsz a málnalevél teáról?

141. Guccsy (válaszként erre: 140. - Mongi)
2009. júl. 3. 09:03
Nem mondta.Ákosnál is a 20 hetes genetikán mondták.Képzeld egy hét alatt 2 számot nött a hasam.Szegény ruakölcsönzőnek a menyecske ruhámat át kell szabnia.
140. mongi (válaszként erre: 139. - Guccsy)
2009. júl. 2. 10:00
Azt elhiszem,én is mindig úgy vártam az uh-okat.Akkor a nemét nem látta,vagy nem is nézték-nem tudom,hogy itt Szegeden hogy szokták?
139. Guccsy
2009. júl. 2. 08:36
Voltam tegnap nucha szürésen és minden rendben van a babával.Olyan aranyos volt.Úgy örültem,hogy láthattam.
138. Guccsy (válaszként erre: 135. - Mongi)
2009. júl. 1. 07:32

Tamás és anyósod kapcsolata olyan nekem,mint Attila és az anyja kapcsolata.Anyósom egy az egybe így viselkedik.Nálunk is előszeretettel mos.Ami engem is idegesít.Az a mi intim szféránk.Én is hamar leállítottam.Én is szeretem azt saját magam elintézni.Nem tudom,ezek szerint a fiús anyukák ilyenek.Ha nagyobb lesz Ákos majd mondom neki,hogy szóljon ha sok vagyok.:)

Mostanába Ákos se marad meg senkinél.Szerintem érzi az esküvő körüli felhajtást.

137. Guccsy (válaszként erre: 133. - Mongi)
2009. júl. 1. 07:26
Szerintem is jobb,hogy idén kihagytátok.Ma töltöd a 37 hetet,úgye.:)Tök jó.Akkor már minden oké lesz.:)
136. Guccsy (válaszként erre: 134. - Mongi)
2009. júl. 1. 07:22
Ákosnak nagy alvókája van szerintem.Ő reggel 6-kor felkel.Eszik utána egy fél óra múlva vissza alszik.9 körül felkel.Ebéd után csicsi kb 14ó-ig.Majd 20ó körül alvás.Persze van,hogy reggel nem alszik vissza,akkor 10ó körül álmos és muszáj letenni.Ebéd után meg nincs csicsi,így este 18ó körül hisztizik,mert aludna.:( Igy van olyan,hogy reggel 5-kor felkel.:(
135. mongi (válaszként erre: 130. - Guccsy)
2009. jún. 29. 13:53

Tudod,Tamás nem olyan,mint Ákos,hogy mindenkivel elvan,ő pont a fordítottja,meg általában mindig csak velünk volt,nagyon hozzánk van szokva,na meg anyósom azért szereti egy kicsit ráerőltetni az akaratát.Pl. ha anyósom akar valamit,amit Tamás nem,akkor megpróbálja mégis rávenni,úgy hogy nagyon sokszor elmondja ugyanazt neki-na általában ilyenkor telik be Tamásnál a pohár és innentől kezdve még csak azt se akarja,hogy a közelébe menjen.A többi nagyszülővel jól megvan azért.

Ez az "elmegyek hozzátok takarítani" dolog ismerős,mert régen anyósom is néha bejárt csak úgy Zolihoz feltakarítani,de le lett szoktatva.Nekem az is kellemetlen volt,hogy amíg a kórházban voltam,kimosta az összes szennyesemet-amit max. Zolinak engednék,mert nekem nem kell hogy bárki is turkáljon a szennyeseim között.Nekem kellemetlen volt,így megtiltottam,hogy mosson amíg itt van.Persze ezt ő is rögtön zokon vette.

134. mongi
2009. jún. 29. 13:44

Amúgy hánykor szokott Ákos elaludni?

Tamás sajnos régebben este 11ig is elhúzta,de amióta minden délután 3-kor felébresztem,s este max.9.30ig maradhat a nappaliban,így 10 körül "már" alszik általában.

133. mongi (válaszként erre: 129. - Guccsy)
2009. jún. 29. 13:41

Nem,most mi sem voltunk kinn.Eredetileg akartam,de aztán meggondoltam magam,mert tavaly is csak tök messze találtunk parkolóhelyet és sokat kellett gyalogolni a célállomásig,meg eszembe jutott,hogy néhol aztán tényleg nagy tömegen kellett átvergődnünk.

Tavaly nagyon tetszett.Tamás is élvezte,bár ő inkább tobozokat gyűjtögetett,mint a felvonulókat nézte.

132. mongi (válaszként erre: 131. - Guccsy)
2009. jún. 29. 13:38
Ez jó!!!:))
131. Guccsy
2009. jún. 29. 09:29

Most olvastam.Szerintem tök ari! Képzeld ebbe a pillanatba kelt fel az Ákos!:)


Egy csésze tea


Egy nap, amikor anyunak valami dolga volt es nem volt otthon apu

egyedul vigyazott ram. Kb. 2 es fél éves lehettem és éppen egy kisebb

balesetből lábadoztam. Egy ismerőstől kaptam egy kis teás készletet

afféle "gyógyulj meg" ajándékként és ez lett az egyik kedvenc játékom.


Apu a nappaliban ült az esti hirekben elmerülve amikor behoztam neki

egy kis csészike "teát" ami persze csak víz volt. Jonehany kis

csészike tea es rengeteg dícséret után aputol, hogy micsoda finom teát

készítek, megjött anyu.


Apu leültette a nappaliban es megváratta vele, amig viszek neki egy

kicsi csésze teát, mert "ez volt a világon a legaranyosabb dolog!"

Anyu várt szépen türelmesen, és tényleg megjelentem, kezemben az

ici-pici csészike "teával" apunak, amit ő szépen le is hajtott.

Mire anyu megkérdezte (ahogy csak anyukák tudják megkérdezni... :)


"Felmerült benned, hogy az egyetlen hely, ahol eléri a vizet az a wc?"


:))))

130. Guccsy (válaszként erre: 127. - Mongi)
2009. jún. 29. 08:38

Tamás szapulja? De,hogy? Fura egy kis gyerköctöl.Vagy próbálja anyósod megváltoztatni a napját?

Engem is zavarna.Én se szeretem ha megbolygatják a rendszert.Ráadásul utálok keresgélni.

Nálunk képzeld mikor összeköltöztünk anyósomnak és anyukámnak adtunk 1-1 kulcsot.Újítottuk a lakást és,hogy betudjanak akkor is jönni ha nem vagyunk itthon.Amikor kész lettünk és beköltöztünk anyósom nem akarta visszaadni a kulcsot.Az még nem is baj,de bejött a lakásba és néha feltakarított amikor nem voltunk itthon.Na erre kiakadtam.Mondtam Attilának beszéljen vele.Megsértödött...Felhívott engem,hogy miért baj.Én azt mondtam neki: és ha épp a konyhába gyerekprojekten lettünk volna? Hála istennek megértette.Jó mi?


Vasutnál hivatalosan nem lehet aludni(ahol Attila dolgozik).De hétvégén kevesebb a munka így 24-3 között lehet.Hétköznap nem érdemes,mert max.1 órát tudsz.

129. Guccsy (válaszként erre: 128. - Mongi)
2009. jún. 29. 08:22

Nem. Annyira elfoglaltak vagyunk most.Jó volt?Még sose voltam.Biztos szép lehet.


Ákival szombaton átmentünk anyumékhoz és ott aludtunk.Legénybúcsúja volt Attilának.Végre egy kicsit sikerült kipiheni magam.Ráadásul apukám annyit játszott Ákossal,hogy tegnap 19ó-kor már aludt és még most is alszik.Jól kifáradt.:)Hát még apum.:)

128. mongi
2009. jún. 28. 09:43
Voltatok kinn a Rózsafesztiválon?
127. mongi (válaszként erre: 126. - Guccsy)
2009. jún. 28. 09:42

Jó is,meg nem is,mert eléggé nehezen telnek így a napjaink,hogy folyamatosan itt van valamelyik mama.Főleg Tamás és én viselem nehezen,most is Tamás egyfolytában szapulja anyósomat,veszekszik vele,engem meg rettentően zavar,hogy minden másképp van a lakásban,mint ahogy én szoktam csinálni,sose találok meg semmit,amit keresek...Tudom,ezt nem mindenki érti meg,mert ez olyan jóból is megárt a sok-féle dolog.

Alig várom már,hogy Zoli szabin legyen,jövő hét vasárnaptól,mert akkor mégiscsak hazaküldenénk a mamákat,és ha akkor kell menni szülni,akkor nappal gyorsan átjönnének(kb.1 óra az út),ha meg éjjel,akkor mi is valami "szomszédos" megoldást választanánk,vagy átugrana esetleg Tamás keresztapja addig,amig ide nem érnek a mamáék.Éjjel tovább tartana nekik az út,mert rengetegen vannak a határon...csak azért.



Zoli szokott nappal is aludni,ha éjjel sokat dolgozott,de tudod nekik olyan is lehet,hogy csak 1-2x kell kivonulni,és pl. ha az is még aránylag jó időpontban van,akkor másnap annyira nem fáradt.Nekik lehet benn aludni,ha nincs munka,nemtudom ez nálatok hogy van?

126. Guccsy
2009. jún. 26. 20:13

Jó,hogy tudnak a mamák segíteni.:)Szerintem én majd az egyik szomszéddal beszélek.Ákosnál Attila pont éjszakás volt.Igy erre az esetre készülök fel inkább.Hála istennek nagy itt az összetartás.Elég sokat összejárunk bográcsozni,grillezni.Ráadásul unokájuként kezelik Ákost.Szóval ilyen szempontból jól jártunk.

Ma felpróbáltam az esküvői ruhámat.Beleférek.:)Persze ki kellett engedni egy kicsit.Ákival elindultam,de az eső miatt félután bevittem anyósom munkahelyére.Nagy sikere volt.Szerencsére nem kaptuk el a zuhit.

Titkon remélem igazad lesz a nemével kapcsolatba.:)Majd meglátjuk.Tudom,hogy mindenki ezt mondja,de tényleg az a legfontosabb,hogy egészséges legyen.

Én is nagy alvó vagyok.Csak néha nem tudok aludni.

Felháborító.Mit csinálnak most a Vasasba.Az elöző rendszerbe max 10 percet vártam és a védőnő elnézést kért.Jaj de nincs kedvem oda menni.

Nem semmi lehetett 24 órázni.Tud nappal aludni?Nálunk párom nem.Igy estére jó kivan szegény.

125. mongi
2009. jún. 26. 15:18

Zoli is 12 órázik már vagy 4 éve,előtte 24 óráztak.Akkor azért több szabadideje volt,de gyorsan megszoktuk ezt is.


Mivel nálunk továbbbra is folyamatosan váltják magukat a mamák-szüésig,így nem lesz gond,ha menni kell.Én is nyugodtabb vagyok,hogy Tamás itthon van,meg neki is jobb így.Ez tulajdonképpen a kórházba kerülésem miatt alakult így...

124. mongi
2009. jún. 26. 15:13

Ma 45 percet vártam a Vasasban,úgy hogy beszólt nekik a férjem,hogy már fél 8 óta ott vagyunk,időpontra,bemehetnék?Tök bunkók.Akkor be is hívtak,természetesen épp ráért,nem volt nála senki,és azt mondta,hogy munkahelyi megbeszélésük volt.Persze!Már 8 órára érkező betegek is szállingóztak befelé előttem.

Szerencsére többet nem kell mennem!Rühellem őket,meg az egész rendszert.

123. mongi
2009. jún. 26. 15:07
Most nézem,hogy te néha milyen sokáig ébren bírsz maradni...hát,én nem bírtam,én nagyon álomszuszék voltam,főleg az elején.
122. mongi
2009. jún. 26. 15:03

Én nem voltam tegnap rosszul,sajnálom,hogy te rosszul érezted magad,de miért volt valami front?Inkább csak az esőre biztos.

Jajj,nekem is minden cipőm szorított,alig vártam,hogy jöjjön a jó idő,hogy kis papucsokban,szandikban mászkálhassak.Most még esőben sem veszek fel cipőt,az biztos!:)

Meg emlékszem,én is nagyon fel voltam puffadva az elején,de rettentően nagyon.Azt hittem sosem múlik el.Elég idegen volt az érzés,mert Tamással még kicsit se voltam.Már itt elkezdődött a 2 terhesség közötti különbség.:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook