Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szeptember 12-től indulás az álomsúlyig! fórum

Szeptember 12-től indulás az álomsúlyig! (beszélgetős fórum)


2013. szept. 16. 11:24
Sziasztok! A tej nekem sem jo, ugyhogy igyekszem kokusztejet hasznalni ahhoz a keves dologhoz amihez kell tej. A turot meg sajnos nagyon nem szeretem, pedig az jo feherjeforras lenne. Gumicukrot azota nem eszem, miota tudom mibol keszul :-))). Igazabol en elvagyok csak zoldsegen, csirkemellen is, csak sok legyen. :-) A szenhidrat-fuggosegrol le lehet szokni, csak nem szabad feladni. Van Shaun-T-nek egy uj 25 perces kardio edzese, a T-25. En azt fogom reggel ehgyomorra beiktatni. Nagyon jol atmozgat, es allitolag a kardio ehgyomorra nagyon hatasos. Fel oraval hamarabb meg csak-csak fel tudok kelni minden reggel. :-)
139. Outback (válaszként erre: 136. - Patapucs)
2013. szept. 16. 10:11

Amikor még nem voltak gyerekek, akkor nagyon összevissza aludtam, ugyanis étteremben voltam felszolgáló és volt, hogy éjfélre értem haza...akkor másnap délig simán aludtam.

Ha pl. esküvő volt, akkor ugye 16-18 órákat is dolgoztam akár...gondolhatod utána milyen jót aludtam :)) De volt olyan is, hogy csak 4 órát tudtam, mert utána kellett visszamennem dolgozni. Szóval abszolút rendszertelen volt az alvásom.

Egyébként a férjemmel ebben nagyon egymásra találtunk, rengeteget lustálkodtunk együtt amíg nem voltak gyerekek :)

2013. szept. 15. 15:12

Pár évvel ezelőtt, mikor még suliba jártam, képes voltam hétköznap hajnal 3-4-ig fent lenni, hétvégén meg akkor feküdtem, mikor mások keltek (reggel 6, 7, esetenként még később). Azóta a robot miatt ez teljesen átfordult, de akkor sem aludtam 6-7 óránál többet, meg most sem.


Én ha reggel nem tornázom és mondjuk nagyon kicentizem az ébresztőt, akkor egész nap olyan vagyok, mint a hulla. Ha nincs meg a reggeli minimum tíz perc fetrengés az ágyban + tíz perc molyolás a lakásban, akkor még félálomban indulok el, az meg senkinek sem jó, főleg az esetleges járókelőknek :D

2013. szept. 15. 14:06

Sziasztok!

Csatlakoznék én is! :) Hátha így könnyebb lesz kitartani.

Én 28 éves vagyok és van 3 gyermekem. Augusztus 28.-án kezdtem a fogyit. 154 cm vagyok és 70 kilóról indultam. Most vagyok 67,5kg. A célom pedig az 55 kiló. Én nem mondok le semmilyen ételről,csak számolom a kalóriákat a kalóriabázis segítségével. Emellett kocogni járok 2 naponta. Sajos most pár nap kimaradt mert férjem nagyon későn ért haza munkából és mivel külföldön élünk,más nincs aki vigyázhatna a gyerekekre amíg én futok. Így is ha időbe hazaér,akkor is este 11-kor indulok neki a futásnak. Nem könnyű,mert már nagyon fáradt vagyok olyankor. Reggel meg nem tudnék hamarabb felkelni,mert éjszaka nem igen tudok aludni,mivel 1x kelek etetni a 3 hónaposomat, 2x meg kelek a 3 és fél évesemhez vércukrot mérni,mert sajnos cukorbeteg. Szóval örülök,ha tudok 1-2 órát egyhuzamban aludni. Mivel a kisfiam cukorbeteg,így nálunk május óta száműzve van a cukor a lakásból. Fehér liszt helyett teljes kiőrlésű lisztet használok. Cukor helyett meg steviát,eritritolt. Kisfiam miatt mindent mérnem kell napi 6x eszik. Így nem esik nehezemre megmérni a saját kajámat sem. Bocs,ha sok voltam így elsőre! Kitartást mindenkinek! :)

136. patapucs (válaszként erre: 134. - Outback)
2013. szept. 15. 13:08

Amikor még nem voltak gyerekek akkor mennyit aludtál?


Nekem azért nehéz, mert éjjel 11nél hamarabb nem kezdek el álmosodni. 1/2 12- 12 mikor lefekszem és 6kor kelek.

Elvileg az alvás igényem olyan 7-8 óra, szóval a napi 5 óra ezért kevés. Ha éjfél után fekszem le (ilyen is volt), akkor reggel 1/2 7 körül ébredek, vagyis a fiamnak futi van a suliba.

135. FarkasTappancs (válaszként erre: 134. - Outback)
2013. szept. 15. 12:58
Ha ennel többet alszom, az mar nekem is sok, felteve hogy sikerül, mert altalaban felebredek magamtol, viszont ha csak 5-6 orat alszom is nagyon faradt vagyok reggel. Napközben nincs baj, csak adjanak egy orat amig magamhoz terek es onnantol jöhet a nap...:D
134. Outback (válaszként erre: 133. - FarkasTappancs)
2013. szept. 15. 12:37

Én azt vettem észre magamon, hogy minél többet alszok, annál fáradtabb vagyok :)

Kb. már 4 éve nem alszom át az éjszakákat :D Vagy gyereketetés miatt, vagy mert az egyiknek pisilnie kell, a másik csak úgy megébred, stb....

Ha egyszerre tudok aludni 4-5 órát, akkor már tiszta fitt vagyok :D Akár hajnali 5-kor is :D Persze tudok aludni 8-9-ig is akár hétvégén...de akkor érzem, hogy túl alszom magam :D

2013. szept. 15. 12:33
En keptelen vagyok felkelni reggel. Nemhogy korabban, meg idöben sem.:D Mostanaban (kb iden olyan vagyok reggelente mint a mosogatorongy. Pedig kb 7 ora alvas megvan minden nap, es igy is... Nem tudom mi a csudatol, pedig össze kene szedni magam, mert este 9-10 utan mar semmi kedvem, meg nem is hiszem hogy az tul optimalis. Jobb lenne reggel, csak az 5-fel 6kor keles...:´(
2013. szept. 15. 11:15

Én is jónak tartom a reggeli sportot, csak nem tudok minden nap 5kor felkelni hozzá.

Hetente 1x még talán sikerülne, ha mindenhol felhúzom a reluxát, de 2x már tutira nem. :-)


Amikor kicsi volt a fiam, szombaton 7-8ig jártam én is tornázni és tényleg jobb volt.

131. Outback
2013. szept. 15. 10:48

Édesség: én asszem elég jól állok vele, nekem a maximum édességfogyasztásom egy nap, az a túrórudi..

Nem is nagyon kívánok mást. Persze ha épp sütök valamit és ott van egész nap szem előtt, akkor nehezen tudok neki ellenállni, de amúgy nem vagyok csokis/gumicukros/chipses, stb.

Szerencsére:)

130. Outback (válaszként erre: 110. - Piszkepapir)
2013. szept. 15. 10:44

Én is a reggeli tornát tartom a legjobbnak, bár volt időszak az életemben, amikor este 9-kor tornáztam, mert akkor volt rá időm.


Nem olyan régen viszont volt, hogy felkeltem fél 6-kor, hogy el tudjak menni futni, mert 7-re haza kellett érnem, hisz a férjem ment dolgozni.


Most mondhatni könnyű helyzetben vagyok, mert hétköznap egyedül vagyok a gyerekekkel, a nagyobbik oviban van (ha éppen nem beteg), a kisebbik pedig minden nap alszik kb. 2 órát napközben, és akkor tudok tornázni.

Általában 11 körül alszik el, +/- 1 óra :)


Ha itthon lenne a párom, akkor viszont járnék reggelente futni mint eddig, mert iszonyatosan jól esett olyan korán futni egyet...sokkal jobban indult a napom! :)


Na meg azért is szeretek reggel túl lenni a mozgáson, mert délutánra van, hogy elmegy a kedvem, nehezen veszem rá magam...vagy épp közbejön valami és akkor nem tudom megoldani.


Úgyhogy én is a reggeli/délelőtti torna híve vagyok :)

129. patapucs (válaszként erre: 128. - Kikelet-)
2013. szept. 15. 10:32

Úgy tényleg nem praktikus. :-)


Most olvastam végig egy oldalt, mert reflux diétát is kell tartanom - így második olvasatra rájőttem, hogy eléggé bekorlátoz ill elég sok mindent nem ehetek azok közül amit szoktam.

Olyan egészséges leszek a végén mint a makk!

128. kikelet- (válaszként erre: 127. - Patapucs)
2013. szept. 15. 10:20
En se szivesen tettem,de egyedul a szomszednak tudnam odaadni, ot ismerve, meg sutne nekem belole valamit, szoval ez nem jo otlet. :D
2013. szept. 15. 09:43

Te egy hős vagy!

Én nem bírtam volna kidobni...inkább odaadtam volna akárkinek. :-D

Egyébként ezért volna a fogyi eleje kemény nekem, mert a fiam maradékát meg kellett tanulnom kidobni. :-)

Ételt nem dobok ki, feleslegesen inkább nem veszek.

Ha meg mégis sikerül olyat vennem amit nem használok el, odaadom vkinek, aki eszik olyanokat.



Végülis nagyjából ahogy eddig:

délelőtt csak gyümölcs, sok fehérje, minimális búzaliszt, sűrítés zabkorpával, nem eszem cukrot, felvágottakat, szalámikat, virsliket, nasikat, rizst, burgonyát - a barna rizst kis mennyiségben vissza fogom hozni.

Az édességet nem száműztem, csak én csinálom meg amit megeszem (kb hetente-kéthetente 1x).

A heti 6x 30 perc ellipszis trénert elkezdtem megtoldani súlyzózással is, most még csak 15 perc, de legalább 30ig fogom emelni (persze naponta).

2013. szept. 15. 09:23
Es most jon a leghosiesebb tett: A munkahelyen elore 1 evre osszadobjak az "edessegpenzt". En is kifizettem, de nem fogok enni. :D Kidobtam a lekvart, maris jobban erzem magam. :)
125. kikelet- (válaszként erre: 124. - Patapucs)
2013. szept. 15. 09:18
A hutom a letezo legkisebb, amit kapni lehet. Ez meg egy 2 kilos kiszereles.:D Bar a palacsintasutesrol talan letudom majd magam beszelni, mert mire hazaerek altalaban hulla vagyok. Te, hogy kivanod leadni?
124. patapucs (válaszként erre: 123. - Kikelet-)
2013. szept. 15. 09:16

38. :-)


Ha olyan helyre teszed a hűtőben ahol nem látod?

Én olyankor mindig elfelejtettem, hogy ilyen is van nekem. :-D

123. kikelet- (válaszként erre: 122. - Patapucs)
2013. szept. 15. 09:07
Akkor egymagasak vagyunk. Hany eves vagy? Szerintem en ma deltol mar nem eszek semmit, drasztikusnak hangzik, de reggel a szomszed sutivel allitott be,es hat.::D Azt hiszem kell egy kis helyrepofozas. Holnap reggel eszem legkozelebb,ezt nem kivanom csak most 1x vegrehajtani, utana mar nem fogom annyira kivanni a kajat, csak holnap reggelig valahogy el kellene kerulni a hutot.:D Gondolkodom rajta,hogy a lekvart kidobom,egyetlen edes dolog mar itthon,viszont vettem vagy 2 kilot, etelt kidobni meg nem szeretek, es eddig csak 1x hasznaltam. Nagy dilemma.XD
122. patapucs (válaszként erre: 120. - Kikelet-)
2013. szept. 15. 08:56

Semmi gond.

70 vagyok (170cm) és a 63 a cél, de ha "csak" 65ig megyek le decemberre, akkor 65. Nem ideig-óráig tartó diétára programoztam be magam, hanem ez a táplálkozási formát utána is folytatni fogom (kisebb módosításokkal)

Januárban kezdtem 95-tel, szóval ehhez képest már nincs sok hátra. :-)

Ülő munka, egész nap számítógép és telefonálás.

Érdekes amit írtál, nekem nem tünt fel eddig ez a cukor dolog. :-)

2013. szept. 15. 07:54
Na én amai nappal kezdem konkrétan az uj fogyit,nemsokára indulok költöztetni egy ismimet,ez pont jo idözités,enni se nagyon lesz idönk,plzsz jo kis sulyokat emelgetni,lépcsözni,mára meglesz a mozgás.Nálam az elsö pár nap a kritikus,bár gondolom másnál is.Holnap bevásárolok karfiol,brokkoli,ubi,paradics,tojás,turo,stb.Semmi más nem lesz itthol.hogy még véletlenül se csábuljak el...Kitartást mindenkinek!
120. kikelet- (válaszként erre: 115. - Patapucs)
2013. szept. 15. 06:27
Neked mennyi a celod es most mennyi vagy? Bocs, nem olvastam vegig a forumot. Amugy, ahol en elek nincsenek medvek,meg nem talalkoztam medve gumicukorral, de sajnos tudtam helyettesiteni. :D Ti forumozok mivel foglalkoztok? Nekem ez gyors energiaszerzes is volt, mert dolgozom es tanulok, szoval fejfajas eseten egy kis cukorbomba.:D
119. patapucs (válaszként erre: 118. - Piszkepapir)
2013. szept. 14. 21:00

:-D


Tényleg! A kismackókat pedig imádom. Olyan édesek. ;-)

118. piszkepapir (válaszként erre: 117. - FarkasTappancs)
2013. szept. 14. 20:42
Ha megfigyelitek, a medvék csak kicsesznek az emberrel: Mackó tejeskávé, medve sajt, Pombär, Győri édes kismackó, medve gumicukor... Eddig ez a medveinvázió fel se tűnt, de ezek mind az életünkre törnek!
2013. szept. 14. 19:25
Jaj nekem... ilyen gumicukormániám nekem is van.:/ ettem ha kellett ha nem. Most meg itt éhezem a piszok macik miatt. :'( ez a tej plusz kétszersült nap borzasztó. Még így is hogy ettem zöldséget is ma meg joghurtot és túrót. A párom vett nekem olyan túrót, mint az otthoni, az volt a nap fénypontja.:D
116. kikelet- (válaszként erre: 115. - Patapucs)
2013. szept. 14. 17:33
Mozgas,feherliszt kiiktatasa, helyette rozs. Pizzatol is elbucsuzom, amugy a pizzan kivul mindenfele zsiros etelt utalok,szoval nem lesz nehez.
115. patapucs (válaszként erre: 114. - Kikelet-)
2013. szept. 14. 17:10

Tyűű, te sem vagy kispályás! :-D


Így már világos, hogy miért a spórolás. :-)

Hogy tervezted leadni? Mármint azon kívül, hogy ezeket nem veszed meg.

114. kikelet- (válaszként erre: 113. - Patapucs)
2013. szept. 14. 15:48
Igen, nekem fel kilo gumicukor, vagy 1 orias milka az semmi, ha vegeztem, akkor csak meg jobban kivanom.:D Szerencsere homokora alkatom van, szoval sehova sem hizok igazan latvanyosan, viszont erzem, hogy jobb volt 56 kilosan, energikusabb voltam.
113. patapucs (válaszként erre: 112. - Kikelet-)
2013. szept. 14. 15:39

:-D


Ez jó. Ipari mennyiség. :-)

Egyébként tényleg drága.

2013. szept. 14. 15:20
Beszallnek. 170centi es 62kg vagyok, 56 a cel, na meg a sporolas, draga az edesseg, szoval erzekeny bucsut szeretnek tole venni, legalabbis attol az ipari mennyisegtol, amit naponta elfogyasztok, egeszsegtelen.
111. patapucs (válaszként erre: 110. - Piszkepapir)
2013. szept. 14. 14:27

Ezt nem mindenki bírja.

Én ha nem alszom min 6-7 órát naponta, az ébresztőt sem hallom meg.

Én este fele meló után szoktam, reggel kell kb 30 perc, hogy normálisan mozogjanak a csigolyáim. :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook