Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szeptember 12-től indulás az álomsúlyig! fórum

Szeptember 12-től indulás az álomsúlyig! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. szept. 26. 15:16
Most megnéztem azt, amit én bevittem ex-has, és majdnem ugyanannyi kalóriára jött ki a 100g. Ezek szerint annyira nem is saccoltam félre a mennyiségeket.
2013. szept. 26. 15:07
Ó, szuper, már meg is van! És jaj, tetszik ez az almás-mákos muffin is... Megpillantottam, ahogy kerestem. Basszus, szerintem holnap megint sütögetek :D
258. patapucs (válaszként erre: 257. - Piszkepapir)
2013. szept. 26. 14:49

A bázisban jelöltelek mint kapcsolt felhasználó.

Fogadd el és látod az enyémeket.

Annyi, hogy legutóbb tettem bele joghurtot is, de nem nagy a különbség.

Almás-túrós rakottas-t keresd.

2013. szept. 26. 14:32

Mondjuk szerintem a legtöbb levet az alma eresztette, de teljesen mindegy, tesómnak például az ízlett belőle a legjobban :D


Egyébként neked egy adag hány grammra jött ki? Csak mert természetesen nem számoltam az összetevőket, így meg nehezen tudom felvezetni, hogy mennyi kalória volt, az adatbázisban meg nem lelek ilyen receptet. :(

256. patapucs (válaszként erre: 255. - Piszkepapir)
2013. szept. 26. 14:26

Örülök, egészségetekre! :-)


A lé dolog érdekes, mert úgy tapasztaltam, hogy nincs annyi lé, ha darabosabb marad a túró (pld.kézi habverővel csinálom).

Ha viszont turmix-ba teszem, sok lesz a leve ugyanannyi zsiradékkal.

Konkluzió: Minál habosabb, annál kevesebb olaj/margarin kell, vagyis annál kevésbbé hízlal. .-D

2013. szept. 26. 13:59
Kész is lett, és nagyon finom. Elég sok levet eresztett, de mindenkinek ízlik. Tökéletes desszert volt az ebédhez. :)
254. patapucs (válaszként erre: 253. - Noncika)
2013. szept. 26. 13:04

:-D


Igazán nincs mit!

253. Noncika
2013. szept. 26. 13:01

Azta, ez tényleg nagyon jól hangzik! Ennek én délután neki is állok :)

Szóval lopizom a receptet én is!!! KÖSZIIII

:)

252. patapucs (válaszként erre: 251. - Piszkepapir)
2013. szept. 26. 07:05

Nagyon szívesen.

Én a krémet mindig kóstolgatom, szóval nem lesz gond a cukrosítással. :-)

2013. szept. 25. 23:55

Akkor majd ízlés szerint, találomra cukrozom.

Köszi a linket! :)

2013. szept. 25. 23:06

Megtaláltam a naplómban, egy régi 90 napos alatt megismert aranyos csajszitól loptam az ötletet, de ahogy látom rosszul emlékeztem, itt is édesítőt ír:


Rakott alma:


Hozzávalók:


60 dkg alma


25 dkg túró


2 db tojás


4 dkg margarin


reszelt citromhéj


édesítőszer


fahéj


Elkészítés:


Egy tűzálló tálat margarinnal vékonyan kikenünk. Az almát meghámozzuk, karikákra vágjuk. A tehéntúrót a tojással, margarinnal, reszelt citromhéjjal, édesítőszerrel habosra keverjük. A tál aljába rakjuk az almakarikák felét és kevés fahéjjal meghintjük. Rákenjük a túrókrémet és befedjük az alma másik felével. Két dkg margarint rámorzsolunk és a sütőbe 20 percig sütjük.

249. patapucs (válaszként erre: 248. - Patapucs)
2013. szept. 25. 22:44
az "ű" csak egy véletlen dolog. :-)
248. patapucs (válaszként erre: 228. - Piszkepapir)
2013. szept. 25. 22:44

Találtam neked egy ilyet:ű


[link]

247. patapucs (válaszként erre: 246. - Piszkepapir)
2013. szept. 25. 22:31

Szerintem nyugodtan, az eredeti cukrot ír és több zsíradékot, csak én light-osítottam. :-)

Elgondolkodom, hogy hol olvastam, de ha nem találom, holnap reggel megírom.

Pont ma láttam a melóhelyen, hogy egyszer kinyomtattam - vagy ha közben eltűnt, akkor megkeresem hogy honnan vettem.

2013. szept. 25. 22:27
Úúú, patapucs, én viszont rávetem magam erre az almás receptedre. Szerintem holnap meg is csinálom. Az édesítőt helyettesíthetem vajon mézzel? Vagy inkább barna cukorral? És ha igen, mennyivel?
245. patapucs (válaszként erre: 243. - Outback)
2013. szept. 25. 22:09

Ok. :-)


Nekem ez az almás azért jó, mert nincs benne liszt.

Búzalisztes dolgot egyáltalán nem eszem ill. csak akkor, ha abszolút nincs más lehetőség.

Másnapra kijön a képemen a pattanás.

244. Outback (válaszként erre: 241. - Piszkepapir)
2013. szept. 25. 21:27
ügyi vagy :)
243. Outback (válaszként erre: 240. - Patapucs)
2013. szept. 25. 21:27

Köszi megnézem, bár sütni nem nagyon akarok semmit...ez csak amolyan hirtelen felindulás volt :)


Most már annyira nem is kívánom :))


Holnap úgyis sütök palacsintát, abból fogok enni :) Úgyhogy nyugodt vagyok :)

242. patapucs (válaszként erre: 241. - Piszkepapir)
2013. szept. 25. 21:03

Nem is tudtam, hogy olyan is van. :-)

Ügyi vagy, hogy csak annyit ettél!

2013. szept. 25. 21:01
Én most ettem meg két kocka sztracsatellás Bocit. :) Nálam már az is nagy szó, hogy két kocka után meg tudtam állni!
2013. szept. 25. 19:29

Nézd meg nálam az almás-túróst.

Eddig bárki kóstolta mindenkinek bejött.

A masszát tegnap 1dl natúr joghurttal és gyömbérrel fejlesztettem még tovább. :-)

239. Outback
2013. szept. 25. 18:57

Én ma lehet éhen fogok még halni:)))

Iszonyatosan ehetnékem van már napok óta, de elég jól tartom magam...viszont nagyon durván sütit akarok enni :D De kemény leszek...kibírom :P

238. patapucs (válaszként erre: 237. - FarkasTappancs)
2013. szept. 25. 18:03

Szia!


Nem tudom, hogy mennyi az induló súlyod, de szerintem teljesen jó ütemben fogysz..

Azt mondják, hogy a heti 0,5-1kg az ideális.

Gratulálok, ügyesen fogysz. :-)


Viszont miért volt sanyargatás?

Csak a kenyér és a nasi megvonás miatt?

2013. szept. 25. 17:48

Sziasztok!

Végre sikerült idejutnom.:) kicsit sűrű a program mostanában. Ráadásul jól elkenődtem mert a várt 5 kiló helyett csak kettőt sikerült leadnom a 10 napos önkínzással.:/ de arra jó volt hogy megszoktam hogy a rengeteg édesség helyett inkább gyümölcsöt egyek a kenyér helyett pedig abonettet. Így azóta összesen 3 kilót fogytam kb. 3 hét alatt. A semminél több. :)

236. patapucs (válaszként erre: 235. - Bnoi7525)
2013. szept. 25. 17:03

Azt tudod, hogy azért kell a nyers zöldségekre egy kis olaj, mert a sok zsírban oldódó vitamin különben nem tud felszívódni?

Ezt csak infóként mondom.


Az idén én is voltam hasonló cipőben.

Áprilisban 74-75kg voltam, aztán júliusban 79cel kezdtem ismét neki. Túl szigorú volt a diéta és kiéheztettem magam bizonyos étel fajtákra. Meg a hormonjaim is elkezdtek szórakozni...nem könnyű dolog a fogyás. :-)

235. bnoi7525 (válaszként erre: 234. - Patapucs)
2013. szept. 25. 16:54

Hat de egyszer mar lefogytam 10 kg-ot az iden... es kezdtem izmosodni... szoval merges vagyok magamra.

Amugy nem, nem taplalkozom egyoldaluan, igyekszem varialni, szerencsere itt nalunk telen-nyaron van mindenfele zoldseg es gyumolcs, ugyanolyan aron. Ma este pl. egy nagy adag salatat fogok csinalni, tonhallal (van ilyen vizes, nem olajos tonhal).

234. patapucs (válaszként erre: 233. - Bnoi7525)
2013. szept. 25. 16:34

Helló!



Figyu, ha végig csinálod, nincs gond.

Gondolj arra, hogy jobb későn mint soha. :-)


Mást nem is szoktál enni? Nem lesz így túl unalmas? Azért az sem jó, ha egyoldalúan táplálkozol, mert kiéhezteted a szervezeted, az agyad és utána könnyen jön a jojo.

2013. szept. 25. 16:21

Sziasztok, elkezdtem az edzeseket es dietat. Hat... nagy kar volt honapokat kihagynom, mert kb. kezdem elolrol... megint teljesen puder vagyok, aki harom fekvotamaszt alig tud megcsinalni. :-(((

En nagyreszt csirkemellet eszek, valami zoldsegekkel.... vagy savanyukaposztat csirkemellel... vagy paradicsomos husgombocot csirkemellbol... neha eszem halat zoldseggel. A rizst egyelore hanyagolom. Reggeli nalam vagy rantotta vagy zabkasa (fahejjal, mazsolaval), tizorai egy alma, uzsonna meg par zabkeksz. Vacsorara csak egy-ket szelet light sajtot, sonkat, sok uborkat-paradicsomot eszem. Egyszer mar ledobtam igy 10 kilot, szoval megint tartom magam ugyanahhoz a tervhez.

2013. szept. 24. 18:14
Na majd tesztelem akkor. :)
231. patapucs (válaszként erre: 228. - Piszkepapir)
2013. szept. 24. 16:24

Most végül nem azt csináltam, de anyu a zsemlemorzsa helyett használja a zabpelyhet, persze apróbb szemű kell.


Vmikor meg fogom csinálni, mert már hiányzik a bundás husi. :-)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook