Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szeptember 12-től indulás az álomsúlyig! fórum

Szeptember 12-től indulás az álomsúlyig! (beszélgetős fórum)


2013. szept. 14. 13:24

A jóga nagyon jó, csak ajánlani tudom. Én akárhányszor megyek, szintén mindig bealszom a relaxációs részen a végén (néha még az elején is).


Egyébként még a tornával kapcsolatban: én a reggeli tornát tartom a legjobbnak, munka előtt mondjuk nekem sem mindig van kedvem felkelni (7-kor kezdődik a műszakom, tehát eleve 6-kor kelek, ha tornázom, akkor meg ötkor...), de ha lenyomok egy 40 perces közepes tornát, akkor sokkal több az energiám egész nap. Csak hát az embernek meg kell erőltetnie magát, pláne ha előtte éjszaka nem feküdt le időben. De csak eldönteni nehéz, a többi már gyerekjáték. :)

109. patapucs (válaszként erre: 107. - Patapucs)
2013. szept. 14. 00:33
Csak át kell variálnom az összetevőket diétásra ill egészségesre. :-)
108. patapucs (válaszként erre: 107. - Patapucs)
2013. szept. 14. 00:32
Mármint a családot vendégelem meg.
2013. szept. 14. 00:31

Csajok, közben átnéztem egy újságot és rájöttem, hogy melyik az a No.1 ennivaló, amit ha lefogytam csinálni fogok és megvendégelem magam (meg a család, stb.).

Csupa recept sz újság címe és Diós-lekváros kosárkák a süti neve. Szegény apai nagymamám csinált sokszor ilyet gyerekkoromban és én iszonyúan, nagyon és borzasztóan imádtam! :-))

106. patapucs (válaszként erre: 105. - FarkasTappancs)
2013. szept. 13. 23:23

OK, én is megyek, egyébként én is megéheztem. :-)

Örülök, hogy segíthettem. :-)


Jó éjt!!

105. FarkasTappancs (válaszként erre: 104. - Patapucs)
2013. szept. 13. 23:08

Már ki is kerestem, jövő héten véget ér a 10napos, és addigra a párom megcsinálja.:) Nálunk ő a konyhai zseni a csapatban:) Fú, már alig várom.:)

Most viszont elköszönök, mert már tényleg elég éhes vagyok és ha még sokáig maradok tuti nem bírom megállni evés nélkül.:D

Jó éjszakát!!!

104. patapucs (válaszként erre: 103. - FarkasTappancs)
2013. szept. 13. 23:01

:-))


Azt a márkát nem ismerem (bár mintha a CBA-ban láttam volna horror áron ilyen tejfölt - dupla annyi volt az ára, mint a másik két fajtának), itt a Spar-os Free From van és a Magic Milk.

Nekem mindegy milyen túró, csak ehessem. :-D


A múlt héten isteni almás túróst csináltam (diétás), nézz bele a recepteimbe, szerintem betettem abba a naplóba.

103. FarkasTappancs (válaszként erre: 102. - Patapucs)
2013. szept. 13. 22:48

:)))) Ezen nagyon jót nevettem, köszi.:) Mondjuk aludni én is szeretek, majd igyexem nem horkolni.:D


Nem az íze a baj, elsősorban, hanem az állaga... olyan mintha az otthoni túrót elkevernéd tejfölbe. Aki szereti a nagyon krémes túrót annak oké, de én sajnos nem. Az íze is más, de a simának is, laktózmentes szerintem nem különbözik tőle. A Hoferban szoktam venni Milfina tejtermékeket laktózmenteset, azok pont olyan ízűek mint a rendes és nem is drágább, én nagyon szeretem... persze kivéve a túrót.

Tényleg, a túrógombócot kihagytam, azt is szoktunk belőle csinálni, úgy is fini.:D Igaz azt apárom készíti, nekem csak enni kell segíteni.:)

102. patapucs (válaszként erre: 101. - FarkasTappancs)
2013. szept. 13. 22:37

Olyan édeskés a laktózmentes túró nem?

Mi mondjuk túrógombócot szoktunk csinálni a fiamnak, de ott nem probléma.

Én mondjuk megeszem üresen is.


Hát, nem a legideálisabb munkabeosztás, az fix.

A jóga jó, eddig mindenki dicsérte aki rászánta magát hogy kipróbálja. Még az a kollégám is azt mondta, hogy izomláza volt, aki kockás hassal rendelkezik (meg az első óra végén amikor azt mondták, hogy feküdjenek le csukják be a szemüket és pihenjenek, ő bealudt...és elkezdett horkolni).

Bár ő bárhol képes elaludni. Volt, hogy külföldön egy múzeumban dőlt el a képtárban egy padon, aztán a biztonsági őr szólt, már bezártak, jó lenne, ha eltávozna. :-))

Szóval megmozgatja az izmokat, de csak másnap érezte mindenki a hatását.

101. FarkasTappancs (válaszként erre: 99. - Patapucs)
2013. szept. 13. 22:28

Köszi, ki fogom próbálni! A túróval itt nem a laktóz a baj, szerencsére mindenből, még vajból is van laktózmnetes, ami nekem nagy segítség mert a margarint nem szeretem. Csak épp az osztrákoknál kapható túró, még a lmentes is, olyan "fura" ízű, legalábbis nekem. Én az otthoni túrót imádom, de az ittenit még túróstésztához se tudom megenni. Az egyetlen ehető formája a túrótorta, de ott meg sütni szoktam, szóval...:)

Hát a torna, na ja... bár most mintha kezdene picurkát tőbb energiám lenni, de még így is... heti hat napot dolgozom, reggel nyolctól délig aztán 3tól kilencig. Ami így nem gáz, de abban a 3 órában nem sok kedvem van, pláne nem lefárasztani magam mielőtt visszamegyek, este kilenc után meg, megint csak nem túl sok a tornakedv... pláne ha nem esik az eső, mert olyankor még kutyát is sétáltatunk, így a torna max 10 után lenne aktuális... amihez nekem már nincs erőm. Reggel meg képtelen vagyok még így is felkelni, nemhogy korábban.:-D

23-án kezdődik megint a suli, igaz csak egy 2hónapos tanfolyam, de akkor előbb hazaérek, meg a hétvégék szabadok, remélem addigra összekapom magam:)Meg egy kolléganőm is szekál hogy jógázzunk, bár tartok tőle hogy gondunk lesz az oktató tökéletes megértésével, de talán ráveszem magam... az nem tűnik olyan borzasztónak.:D

100. patapucs (válaszként erre: 99. - Patapucs)
2013. szept. 13. 21:49
Ja, és vajban is láttam laktóz mentest, de mi margarint használunk.
99. patapucs (válaszként erre: 98. - FarkasTappancs)
2013. szept. 13. 21:48

Esetleg ezt még kipróbálhatod - ha van kedved kotyvasztani-, állítólag nem rossz, én még nem próbáltam, egy paleos fórumozó naplójából "loptam" ki magamnak:


6 tojásfehérje (lehet kevesebb is, főként kísérleti adaghoz!), 1,5 tk vaj,

csipet himalája só,

kevés almaecet


Elkészítés:

a vajat felolvasztjuk egy serpenyőben. A tojásfehérjét csipet sóval picit felverjük villával (nem kell hab, csak, mintha rántottát készítenénk), majd ráöntjük a forró vajra, hagyjuk elterülni pár másodpercig, majd ráöntünk egy kevés (max 1tk) almaecetet és összekeverjük. Ekkor már alakul a túró állag, még 1-2 percig keverjük, míg az egész fehérje "túróvá" nem válik.


A tejjel nekem is bajom van, valószínűleg a laktózt nem bírom. Napi max. 3-4dl és utána rosszul vagyok. Nálunk van laktózmentes túró, nálatok nem lehet kapni? Magic Milk-es dobozos.

Sajnos én is képben vagyok, a fiam 6 éve laktózérzékeny.


Mi a helyzet a lightos tornával? Vagy a súlyzózással? Esetleg hullahopp karika?

98. FarkasTappancs (válaszként erre: 97. - Patapucs)
2013. szept. 13. 21:41

:) Ez az első amit tovább bírok egy-két napnál, majd jövő héten kiderül mi értelme volt kínozni magam... Én spec az almát nem szeretem, de legyűrtem, bár kb 900g-ot ettem egész nap, meg ebédre uborkát, retket meg paradicsomot, mert kellett vmi kevésbé édeskés.:)

A sajtnap jó volt, bár én azt is turbóztam zöldséggel meg egy kis natúr joghurttal. A krumpliról csak eddig hittem hogy szeretem, agyonsózva még csak lement kb 600 g, meg még 200 g natúran, aztán inkább "jóllaktam" csak ne kelljen többet enni. Az utolsó szemet a kutyu ette meg ma reggel.:) A tejnapokkal variálnom kell, mert laktózintoleranciám van, bár itt szerencsére mindent tudok venni laktózmenteset, de így is mértékkel szoktam enni/inni... mondjuk az ízük oké, a laktózmentes tejföl meg joghurt legalább olyan mint az otthoni sima. Az itteni tejfölt nem tudom megenni. Se a túrót, mert az borzalom.:( Mikor otthon vagyok azt mindig szoktam enni, csak úgy magában.:) Most a túrónappal tuti lesznek gondok...:)

Szóval így megvariálgatva azért annyira nem rossz, bár gondolom ez inkább fejben dőlt el és ezért tartok most ki tovább... Csak a mozgásra tudnám magam rávenni....:(

97. patapucs (válaszként erre: 95. - FarkasTappancs)
2013. szept. 13. 21:04

Ez kemény! Én nem bírnám csinálni, őszinte tiszteletem!

Minden másnap éhenhalnék. :-)

Amit megennék az alma, a sajt, a túró és a krumli (erről most olvastam, hogy kitűnő böjti étel).

2013. szept. 13. 20:58

De örülök,hogy ennyien lettünk!!!

a mai napom hosszúra sikeredett.

De pótolok mihelyst tudok jönni,bár holnap is munka!!!


Addig is jó fogyást mindenkinek!!!

95. FarkasTappancs (válaszként erre: 90. - Patapucs)
2013. szept. 13. 20:49

Na végre otthon... és na végre lassan vége a napnak, már kezdek éhes lenni. :)

Az én drágám tegnap sütit sütött, mert épp itthon van szabin és unatkozott. Hát persze hogy meg is volt a napi csalásom, mert tegnap ettem belőle egy harit meg ma kettőt. De kibírtam ennyivel, ez tőlem óriási szó, és amúgy egész héten most ettem először ilyesmit, ez meg pláne.:)


A 10 napos diéta

nap: 1,5 kg alma

nap: 0,5 kg párizsi

nap: 0,5 kg sajt

nap: 1,5 kg héjában főtt krumpli

nap: 0,5 kg sovány főtt marhahús

nap: 1,5 l tej, 5 db kétszersült

nap: 10 db kemény tojás

nap: 1,5 l tej, 5 db kétszersült

nap: 0,5 kg virsli

nap: 0,75 kg tehéntúró

Mindenhez lehet retket, salátát vagy savanyúságot enni.

Ha betartja: a 10 nap alatt 5 kg-ot lehet fogyni.


Annyit csalok vele, hogy én minden nap ettem többször is, kivéve ma, uborkát meg paradicsomot, illetve gyümölcsöt a köztes étkezésekre, pl dinnyét, szőlőt, epret, amit épp a boltban találtam... Almát csak hétfőn, azóta rá se bírok nézni.:D

94. patapucs (válaszként erre: 93. - Hene83)
2013. szept. 13. 19:09

Köszi szépen, el is mentettem magamnak.

Ahogy átszaladtam rajta, túl sok mindenről nem kell lemondanom. Kávé helyett meg átszokom a zöld vagy a fehér teára.

93. hene83 (válaszként erre: 92. - Patapucs)
2013. szept. 13. 19:00
Igen nekem is fáj a térdem néha.Én ezeket próbálom betartani az étkezések során. [link]
92. patapucs (válaszként erre: 91. - Hene83)
2013. szept. 13. 18:26

Én kitörést nem szoktam, mert ha rosszul csinálom fáj a térdem. Persze tudom, csináljam jól. :-D


Ez a reflux diéta érdekel, most nekem is ilyet kell tartanom. Te mit nem eszel? Mondott pár dolgot nekem a dokinő, de hátha van még olyan, amit kihagyott.


Erre az édesség dologra és minden egyéb kellemetlenségre nagyon jó a Premens tabletta. Vény nélkül kapható, este kell egyet bevenni. Nekem azt mondta a dokim, hogy 3 hónapig szedjem, aztán ismét tali.

91. hene83
2013. szept. 13. 18:17
Sziasztok.Nekem meg volt a mai edzés.Csak 30 guggolás ment,meg 10 kitörés.el vagyok tunyulva.Na majd lesz több is.Sokan írtátok,hogy mit esztek.Hát nekem ezzel nincs problémám mert Refluxos vagyok és eleve oda kell figyelnem az étkezésre ha nem akarok rosszul lenni.Persze én is megeszek időnként 1-2 kocka csokit.1-2 szelet sütit.Nem tudom ti,hogy vagytok vele de mielőtt megjönne a havim én csak édességet zabálnék egész nap.
90. patapucs (válaszként erre: 88. - FarkasTappancs)
2013. szept. 13. 17:50

Szia!


Ezek a pasik úgy látszik mind ilyenek ill. eddig csak1-2ről hallottam, aki önként szolidaritást vállalt az asszony érdekében.

Meg egy olyan volt, aki kényszerből...90 napos diétánál ugyazt kapta mint a párja...kissé szenvedett gyümölcs napon. :-D


Mi ez a 10 napos dolog?

2013. szept. 13. 17:36
Sziasztok, csatlakoznék:) 173 cm vagyok és 75 kg, úgyhogy kb 12 kg-ot kell leadnom, 63 kilósan voltam az igazi. A szülésig semmi gondom nem volt az alakommal, azóta viszont jojókirálynőként egyfolytában diétázom már 7 éve:((( Most talán tényleg sikerül, végre van munkahelyem, ez azért sokat számít. A módszert még nem tudom, épp a rengeteg fogyis kudarc miatt. Talán testkontroll lesz, de még nem döntöttem el. Nekem nehezíti a fogyit, hogy nem eszem húst... Kitartást mindenkinek, no és persze álomsúlyt:)
2013. szept. 13. 16:56

Sziasztok!

En is csatlakoznek a klubhoz. (Bocsi a hianyos ekezetert, de nincs a melos gepen es most onnan kalozkodom.:) ) Ausztriaban elek 2011 novembere ota es az akkori most mar klassznak tünö kb70 kilos, am relative izmos alakomat sikerült kb tavaly nyar ota 88 kilosra, igencsak kiparnazotta "varazsolnom". Sokaig nem voltam hajlando tudomast venni a szükülö ruhakrol de par hete merlegre altam es sokkot kaptam:) Ugyhogy hetfön belekezdtem a 10napos dietaba. Eddig eletemben nem tartottam be egy dietat se egy-ket napnal tovabb, mert altalaban estere akkora edesseg-ehsegem lett, hogy nem birtam. Az elmult evben meg rekord mennyisegü vackot tömtem magamba...:/

De most eldöntöttem hogy valtoztatok, azert ezzel a dietaval kezdem mert ez olyan biztatoan rövid.:D Vigasztal h nem tart sokaig.:D meg a szervezetem sem akarom sanyargatni, de valahogy le kell szoknom a sok nasirol meg kenyerröl. Es tartom is, minimalis csalassal. De egyedül eleg nehez, parom termeszetesen joizüen eszegeti mellettem a nasikat meg a fincsi kajakat, gondoltam segit a kitartasban ha tudok valakivel kicsit erröl beszelgetni.:)

87. patapucs (válaszként erre: 82. - 5427edee11)
2013. szept. 13. 15:33

Csatlakozom bnoi-hoz.

Az, hogy én nem eszem bizonyos dolgokat még nem jelenti, hogy másnak is pont így kell csinálnia.

Ez az én "agyi deffektusom" miatt van, ha lefogytam a pld. a krumplit és is vissza fogom vezetni.

Teljes kiőrlésű liszt, zabpehely, zabkorpa, eritritol/stevia/amit anyagilag bírsz és cukor helyettesítő dolog, alacsonyabb zsírtartalmú dolgok (nem szabad beleesni a light csapdába, mert csak a cukor van benne light, a zsírtartalom sokszor magasabb), gyorsétkezdék storno (az olajat többször felhasználják - orvos javasolta az elhagyását nekem is, pedig csak a kínait ettem), a nasikat magad készítsd, így egyrészt tudod, hogy mi kerül bele, másrészt tudod, hogy mennyi.


Nem az a lényeg, hogy kínozd magad és szenvedj, hanem hogy egészségesebben táplálkozz és így fogyni is fogsz. :-)

2013. szept. 13. 15:21

Csajok, ha már így összejöttünk: tudja vki, hogy lehet-e kapni vhol glutén mentes kenyeret?

Mármint élelmiszer áruház hálózatra gondoltam.

85. bnoi7525 (válaszként erre: 82. - 5427edee11)
2013. szept. 13. 14:35
Szia, szerintem ne erezd ugy, hogy le vagy korlatozva, elvegre magadert teszed, nem kenyszerit ra senki. Nem is kell mindent elhagyni, csak probald meg helyettesiteni. Pl. fozeleket zabliszttel habarni, vagy zabkorpaval, cukor helyett Stevia, edesseg helyett 80%-os etcsoki, ha nagyon kell... A neten vannak tok jo receptek, en meg bundas kenyeret is szoktam csinalni, zabkorpabol, 0%-os joghurtbol. Hosszutavon sokkal jobban erzi magat az ember, nem csak a kevesebb kilo miatt, hanem mert erzed, ahogy kitisztulsz, ahogy elhagyod a sok vacakot. Remelem ezuttal en is sokkal kitartobb leszek.
84. patapucs (válaszként erre: 82. - 5427edee11)
2013. szept. 13. 14:30

Én ma döbbentem rá vmire: 2011 májusban még 63kg voltam, 2012 december végén meg 95!

Egyéni hízás rekord!

83. bnoi7525 (válaszként erre: 75. - Nissan2013)
2013. szept. 13. 14:21
En 38 vagyok, most 61 kg a 168 cm-hez, de nekem olyan 55kg az idealis, es persze semmi zsir, azt szeretnem ledolgozni. Sajnalom, hogy eltoltam ezt az utolso idoszakot, mert szepen formalodtam, izmosodtam mar, most meg megint uszogumim van... de karacsonyig mindenkeppen formaba hozom magam, en akkor latom a parom majd ujra. (:-(((). Viszont tudom, hogy megallom, hogy ne minden hulyeseget vegyek a boltban, csak zoldseget meg hust, amikor egyedul vagyok. Szoval hajra nekunk es mindenkinek aki eletmodot valt.
2013. szept. 13. 14:03

Sziasztok lányok.


Visszaolvasni jelenleg nem tudok. Leültem egy picit, csinálgatom a házimunkát. Irtó lassan haladok.


Én még semmit sem írtam magamról.

26 éves vagyok és már 7-8 éve küzdok a túlsúllyal.

Nem kevés, ugyanis a 158 centimhez ma reggeli mérés szerint 94,5 kg vagyok.

99 is voltam már... Talán 5-6 hete.


Mivel túlzottan nem terhelhetem a bokám, így én javarészt az étkezésre figyelek. Amúgy meg fizikai munkát végzek, heti 3-4x, így a mozgás ott meg van.


Túlzás lenne részemről felsorolni mi az amit nem eszek, mert nem tudok ilyen korlátok kozott élni. Nekem ehhez nincsen akaratom. Igen, most joggal kérdezhetitek, akarom-e ezt igazán?

Én sem tudom képes vagyok-e rá.


Sok sikert kívánok és ne adjátok fel. Akkor sem, ha elrontjátok 1x-2x. Nem baj, menni tovább, a botlás után fel kell állni.

Legyetek ügyesek, kitartóak.

2013. szept. 13. 13:18

Ha már többen leírták, hogy mit nem esznek, akkor én is nekifutok. :-D

Nem eszem: cukor, tészta, pékáru, krumpli, rizs, "rendes" nasik és bolti felvágottak, virslik (ritkán esetleg sonka).

Nagyon ritkán: sütemény (amikor szülinap van), 1-1 kocka csoki, rántásos ételek (mint pld. ma borsófőzelék az ebédünk a fiammal) és tejföl.


Magamnak a főzelékeket zabkorpával sűrítem, az édesség diétás, az olaj oliva vagy kókuszolaj és sok hús félét, sajtot és gyümölcsöt eszem. Sokkal több zöldséget fogyasztok mint régen, de sokszor vagy párolva vagy főzelékként.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook