Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szeptember 12-től indulás az álomsúlyig! fórum

Szeptember 12-től indulás az álomsúlyig! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
290. bnoi7525 (válaszként erre: 289. - Patapucs)
2013. szept. 28. 20:26

Hát nálam a minimum a 3 l víz.... muszáj, akkor is ha nem érzed, hogy szomjas vagy. Ez az alap egy diétánál... szedvics? a legrosszabb... én sem szeretem minden nap főzőcskézni, de kétszer-háromszor főzök. Kb fél óra. Egy adag párolt zöldség, egy jó adag csirkemell... Vagy valami hasonló. A lényeg, sok fehérje, a szénhidrát meg legyen zöldségből, zabkorpából maximum. Gyümölcs egy alma naponta, esetleg kevés egyéb gyümölcs. Kell a vitaminok miatt, de amúgy nem diétabarát a gyümölcscukor miatt. Nálam most a szőlő megy.

Cipruson élek, van itt a halumi, ami kecskesajt, meg a az anari, amiből a natúr, sótlant veszem. .-)

289. patapucs (válaszként erre: 288. - Hene83)
2013. szept. 28. 20:09
Nagyon szívesen, igazán nincs mit! :-)
288. hene83 (válaszként erre: 286. - Patapucs)
2013. szept. 28. 19:01
regisztráltam a kalóriabázisra.nagyon tetszik.Most már jobban odafigyelek.Köszi a tippet
287. hene83 (válaszként erre: 286. - Patapucs)
2013. szept. 28. 18:52
OK.Megpróbálok ezeken változtatni.
286. patapucs (válaszként erre: 285. - Hene83)
2013. szept. 28. 18:43

Értem.


Akkor sorolom, hogy mi a baj:

- min 2 liter víz naponta

Ha nem iszol, nem tudnak a méreganyagok, zsírok kiürülni és szépen visszaépülnek. Nekem. a 69 kilómmal diétánál napi 2,5 litert kellene mindig innom. Nekem sem mindig jön össze, van hogy csak 2 lesz belőle.

- túl sok szénhidrát

Ha nem eszel elegendő fehérjét, zöldséget lelassul az anyagcseréd és nem fogsz fogyni.

- az egyik legrosszabb döntés, hogy nincs kedvem, majd eszem vmi hideget

U.az a hatás mint az előzőnél

- a napi 3x étkezés helyett egyél 4-5 alkalommal

Felgyorsítja az anyagcseréd (én 5x eszem).



Ezekre figyelni kellene, különben nem fog menni a fogyás.

A súly gyarapodás szerintem azért van, mert annak a zsírnak a helyére ami lement (hiszen lement 1cm) izom épült be.

Az izom pedig 7xnehezebb a zsírnál.


Az is lehet, hogy összesen túl kevés kalória amit beviszel, mert akkor is tartalékolni fog a szervezet.

Én mindenkinek a kalóriabázist szoktam ajánlani.

Beregisztrálsz, beírod, hogy mit, mennyit ettél, sport, stb és kiderül, hogy hol a probléma.

285. hene83
2013. szept. 28. 18:20
A fenekemből és a combomból is lement 1-1 cm.Naponta 3x eszem.reggelire gabonapelyhet,ebédre nem nagyon eszek főt kaját mert nincs időm se kedvem főzni.általában egy szendvics vacsira pedig joghurt.Vizet nagyon keveset iszok napi kb 1 liter.Tudom,hogy többet kéne inni de nem vagyok szomjas.Guggolásokat,kitöréseket csinálok és szobabicó.
284. patapucs (válaszként erre: 281. - Bnoi7525)
2013. szept. 28. 18:13

:-))))


Nekem majdnem minden tejtermék jöhet, egyedül a tejet nem szeretem magában.

Ízesítve ok, de módjával kell fogyasztanom, mert a laktózt kb 4dl felett nem bírja normálisan lebontani a szervezetem.


Hol laksz, hogy tradícionális sajtot eszel??

283. 388b941089 (válaszként erre: 279. - Hene83)
2013. szept. 28. 18:09
az lehetetlen... itt valami nagyon nem jó :) Tudni kéne bizony, hogy miket/mennyit eszel (őszintén) és, hogy milyen típusú tornát csinálsz. Hány kg-ról indulsz és mennyi szeretnél lenni?
282. bnoi7525 (válaszként erre: 279. - Hene83)
2013. szept. 28. 18:07
Tényleg ez a kérdés, hogy cm-ben van-e változás... amikor egyszer pár éve elkezdtem nagy hévvel konditerembe járni, én is híztam. Mert nem kardióztam, csak súlyokkal dolgoztam, így elkezdtem izmokat építeni, de háj még rajtam volt. Azért szeretem pl. az Insanity-t, mert ez egy intervallum edzés, kardió de erősítés is van benne. Leégeti rólam a zsírt, de közben erősödöm is. Kg-ban és cm-ben is eredménye van. Te mit tornázol?
281. bnoi7525 (válaszként erre: 278. - Kikelet-)
2013. szept. 28. 18:05

Én jelenleg 61kg vagyok és 55 a cél karácsonyig :-))) Akkor mindenkinek a 6 kg... hajrá nekünk :-).


aA tejtermékekből igazából én csak a sajtot szeretem, de azt nagyon. Sovány joghurtot inkább főzéshez, sütéshez használok, nyersen nem eszem meg. A túrót, kefírt nagyon nem szeretem. Szóval nem nagy lemondás. van itt nálunk két nagyon finom tradicionális sajt, azokat szoktam venni, és vacsorára keveset enni. Fehérjét ezért csirkemellel, proteinturmix-szal viszem be.

280. patapucs (válaszként erre: 279. - Hene83)
2013. szept. 28. 17:46

Miket, mennyit és mikor eszel?

Mit ill. mire tornázol?

Mennyit iszol?


Most ennyi merült fel bennem így elsőre.

Centiben ill a ruháknál van változás?

279. hene83
2013. szept. 28. 17:37
Nekem elegem van!Amióta rendszeresen minden nap tornázom 4 kg-ot híztam.Elegem van én feladom.Lehetetlen ,hogy lefogyjak. :(
2013. szept. 28. 08:32
Jol eltuntem, bocsanat, de ugy felfaztam, hogy meg most is szenvedek. Viszont az edessegevest sikerult csak hetvegere korlatozni, mar ez haladas nalam. Es naponta tornaztam, amit igy utolag lehet nem kellett volna.:S Viszont nagyon jolesett. 62kg vagyok jelenleg, hat messze meg az 56. :D
277. patapucs (válaszként erre: 275. - Bnoi7525)
2013. szept. 28. 00:15
Tényleg 6ot? Nekem is. :-))
276. piszkepapir (válaszként erre: 275. - Bnoi7525)
2013. szept. 27. 20:04

Szerintem egyáltalán nem lehetetlen, biztosan menni fog, ha tartod magad a tervhez. :)


Én nagyon szeretem a tejet, meg mindent, amit készítenek belőle, a savótól a joghurtig, túrót, tejet, tejfölt, az aludt tejet, a sajtok a gyengéim, talán a kefír az egyetlen, amit nem eszem meg. Mondjuk én nem is szeretnék lemondani róluk.

2013. szept. 27. 15:46

Zabkorpabol - sovany joghurtbol nagyon sok mindent ossze lehet hozni, pl. a gyuros bundaskenyeret, a palacsintat, a melegszendvicset... igy annyira mar nem hianyzik a kenyer meg a gabonafelek.

Tejet en sem iszom, soha nem is nagyon ittam, mert bar nem vagyok laktozerzekeny, a tejet nem szereti a gyomrom. Ha neha iszom kavet, frappet, abba kokusztejet teszek, ez bevalt. En most elkezdtem vitaminfeleket is szedni, vasat C-vitaminnal, meg vmi Q10-et tartalmazo cseppeket, illetve kis halolajat szoktam tenni a salatamra. Reggel ledontok egy kis mezes-almaecetes vizet ehgyomorra, szoval nagyon lelkesen keszulok a karacsonyra. :-) A tornat sem hagyom ki egy nap sem. Kell meg kis ido, hogy visszarazodjak, de tegnap mar jobban ment. Es orulok neki, hogy az elmult heten 1kg lement rolam, igy mar csak 6kg-ot kell ledolgoznom karacsonyig. Talan nem lehetetlen.

Bevasarlashoz en is mindig listat irok (ha valami kifogy otthon, felirom), kulonben minden mast veszek csak azt nem ami kellene otthonra. :-))

274. patapucs (válaszként erre: 273. - FarkasTappancs)
2013. szept. 27. 14:08

:-D


Nálam is volt ilyen. Tudom javasolni a vasat vagy a halolaj kapszulát. Nekem a vas segített, vészesen le volt csökkenve nálam.


Látod, még menthető vagy! A "gyógyulás" útjára léptél! :-)

273. FarkasTappancs (válaszként erre: 272. - Patapucs)
2013. szept. 27. 13:55

De, sokszor felírom... és rengetegszer felejtem otthon a cetlit.:D menthetetlenül szétszórt vagyok. ;)

De már javulok, tegnap sikerült mindent megvennem mára és holnapra is.:)

272. patapucs (válaszként erre: 271. - FarkasTappancs)
2013. szept. 27. 11:21

:-)

Nem szoktad felírni, hogy mit akarsz venni?

Én 3 db felett mindig írom, mert esélyes, hogy lemarad vmi.

271. FarkasTappancs (válaszként erre: 270. - Patapucs)
2013. szept. 26. 21:54
:) Köszi a biztatást. Ezek szerint tényleg van remény. Én is ilyen bevásárló vagyok. Tőlem már az se rossz ha egy napra előre meg tudok venni mindent anélkül, hogy otthon derülne ki, hogy a legfontosabb lemaradt.:) mellesleg ez spórolásnak se lenne utolsó, ha nem vennék meg mindenféle vackot a boltban.:D
270. patapucs (válaszként erre: 269. - FarkasTappancs)
2013. szept. 26. 21:15

Igen, a migrén borzasztó dolog és szegény pont ezt a hajlamot örökölte mindkét részről.

Állítólag az apja is migrénes és persze én is.

Én is figyelek, hogy 5x egyek, nekem a gyomrom miatt is fontos, de sajnos a citromlét hanyagolnom kell (áprilisig én is ittam).


Figyu, tavaly én sem gondoltam volna, hogy előre meg fogom tervezni, hogy megcsinálom, hogy odafogok figyelni, betartom, stb. Azt is elfelejtettem, hogy mit akarok venni a közértben ill. pont azt nem vettem, ami miatt lementem.

Ráadásul mindig az kellett, amit épp nem lehetett ennem. Amúgy meg iszonyúan gyümölcsjoghurtos voltam. Minden nap legalább 1-2 dobozzal meg kellett ennem, különben hiány érzetem volt.

Aztán a 90 napos diéta alatt megszoktam, hogy csak natúrt eszem. Azóta egyetlen dobozzal sem ettem, de még csak egy nyalásnyit sem.

Szóval te sem vagy reménytelen. :-)

269. FarkasTappancs (válaszként erre: 267. - Patapucs)
2013. szept. 26. 19:16

Jaj szegény. Az még rosszabb mint a gyomorfájás.:/

Spenót diéta. Fő alkotóeleme a spenót, a pulykahusi és a zöldségek. Ezeket mind imádom. Csak én délelőtt és délután is eszek zöldséget és gyümölcsöt. Próbálok napi ötször enni hogy ne legyek éhes. Meg elkezdtem megint citromlét inni.

Remélem egy idő után sikerül ezzel annyi rendszert vinni az életembe, hogy meg tudjam én is előre tervezni az étrendem, mert egyelőre én ahhoz túl szétszórt vagyok.:) És ha kigyógyulok végre a felfázásból akkor tornázni fogok. Megint suli van szóval 6kor itthon vagyok és szabadok a hétvégék, lesz rá időm. Már írtam is ki magamnak pár zumba-dvdt kedvcsinálónak.:)

2013. szept. 26. 19:03

Halihó! :)


Megyek én is mostantól az álomsúlyig, meg sem állok addig!!!! :)

267. patapucs (válaszként erre: 266. - FarkasTappancs)
2013. szept. 26. 18:43

Igazán nincs mit, örülök, hogy mindenkinek ízlett. :-))


A laktóz téma ismerős, a fiam 6 éve igazoltan laktózérzékeny és ugye ez élete végéig megmarad.

Egyébként egy X mennyiség felett az én gyomrom sem bírja.

Csak a fiamnak migrént csinál (nagyobb dózisban görcsöket is), addig én "csak" lufit játszom.


Milyen diétát találtál?

Én minden nap eltervezem, hogy másnap (esetleg 2 nap múlva) mit és melyik étkezésre fogok enni.

266. FarkasTappancs (válaszként erre: 238. - Patapucs)
2013. szept. 26. 18:29

88ról indultam. Ez a negatív rekordom is.:/ Nálam az édesség megvonása már eleve kínzás. Kepes vagyok napokig csak azt enni. Ehhez képest persze sokat javítottam magamon. De emellett a rengeteg tejtermék se tett túl jót. Szója dolgokat nem veszek mert drágák és az ízükért se rajongok, a laktózmentes pedig nem teljesen laktózmentes sajnos így a végére már rendesen fájt a gyomrom. :(

Tegnap viszont elkezdtem egy új diétát, igaz kicsit magamra szabtam. Az elmúlt héten rá kellett jönnöm, ha nincs szabott étrend, gyorsan rábeszélem magam mindenfélére.:) meg végre vettünk édesítőt sütéshez, már csak a liszteket kell kiszótáraznom és tudok sütni olyan sütit amit én is ehetek.:D

A túrós almás sütit viszont kipróbáltuk és még a barátom is megette. Köszi a receptet.:)

265. patapucs (válaszként erre: 264. - Bnoi7525)
2013. szept. 26. 16:25

Gyúrós bundáskenyér meg szendvics? Kenyér nélkül?

Na erre rá fogok keresni. :-))


Alapvetően én is olivát használok (most már), meg kókuszolajat ill zsírt. A hagyományos akkor kerül képbe, ha néha rántotthúst sütök vagy vmi hasonlót.

Anyagilag túl sok lenne ha ahhoz is olivát használnék.

Margarin nálunk mindig van a fiam miatt (a laktózmentes vaj túl drága és most már nem számít tartós betegnek sem, mert nem szed gyógyszarokat).

A sütikkel most ismerkedem, mert a fiam nem eszi őket. :-)

2013. szept. 26. 15:53
Palacsinta helyett en pl. zabkorpa palacsintat szoktam csinalni, akar edesen, akar sosan. Lisztet en sem eszem. A zabkorpaban is van kaloria, de megsem gabona, es raadasul a rostok miatt egeszseges, mert tisztit. Neten van csomo jo recept, pl gyuros bundaskenyer, gyuros szendvics, ezek is tok jok kenyer helyett. Zsiradeknak en evek ota olivaolajat hasznalok, nem veszek margarint, napraforgo olajat, vajat, ilyesmiket. Viszont hasznalok pl. zsirszegeny joghurtot, az is jo pl. suteshez, hogy ne legyen szaraz a suti.
2013. szept. 26. 15:35

Én most már a zsíros dolgokat nem is ehetem a gyomrom miatt, szóval a száraz muffin teljesen jó - ilyen szempontból. :-)

+ most már nem csábulok el.

A gyomromra a zabpehely a legjobb, lehet, hogy kisebb szemű zabpelyhet fogok reszelt almával, stb. összepakolni (csak előre be fogom áztatni, hogy megszívja magát és ne legyen kemény és túl száraz) és így csinálni a muffint.

Van egyébként kakaós is amit kreáltam ill. átalakítottam.

A recepteim között szerintem az sz első.

2013. szept. 26. 15:22

Azért ha túl kevés a kalória, akkor már nem is igazi az íze, nem? :D


Én a múltkor azon gondolkodtam álló nap, hogy hogy a francba tudok palacsintát kevesebb kalóriából kihozni, de aztán úgy döntöttem, maradok a hagyományosnál, és max. kevesebbet eszem belőle. Hát nyilván ez volt életem egyik legostobább ötlete, de ha meg tudnám állni, akkor tökéletes terv lenne.

261. patapucs (válaszként erre: 259. - Piszkepapir)
2013. szept. 26. 15:17

:-D


Pénteken én is megcsinálom megint, mert a barátom meg van veszve érte. Annyi, hogy mivel ebben kevesebb a zsiradék, így szárazabb.

Most azt akarom kikísérletezni, hogy almás-túrós muffint hogyan tudok csinálni úgy, hogy minél kevesebb kalória értéke legyen.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook