Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szájak mozgásban, avagy szoptatás nyilvános helyen fórum

Szájak mozgásban, avagy szoptatás nyilvános helyen (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szájak mozgásban, avagy szoptatás nyilvános helyen

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
2010. aug. 5. 21:52
Mi is most voltunk nyaralni, éshát bizony nem mentünk haza egy 2,5 éves gyerekkel (a kistestvére cicizett, nem Ő :) ), mert szoptatni kell... Bizony a strandon is tudtam úgy szoptatni, hogy SEMMI nem látszott ki csak a gyerek 2 lába. :) Pedig én szégyellős vagyok!!!! Természetes dolog, csakhát Magyarország...
17. 6f7563ce7e (válaszként erre: 15. - Rudyvica)
2010. aug. 5. 21:51
olvasd el a könyvet!!!!
2010. aug. 5. 21:50

Ina May Gaskin Útmutató szoptatáshoz c. könyve sokat tárgyalja ezt a támát

érdekes pl, h a muszlim kultúrában, ahol a nőknek még a hajukat is takarni kell, szoptatni bármikor bárhol lehet

sőt, a Korán azt írja, h aki ki akarja tölteni a szoptatás teljes idejét, az legalább 2 évig szoptasson

2010. aug. 5. 21:47

Jó téma, én is pont ezzel küzdök most. 2 és fél hónapos a kislányom. Igény szerint szoptatok, tehát akkor adok neki amikor kéri.. Nem lehet "idöziteni" mikor szoptatom, hiába etetem meg mielött elindulunk.

Nekem kényelmetlen máshol szoptatni öt, számomra ez annyira bensöséges.. ez persze be is korlátozza a lehetöségeim, mivel állandóan rohannom kell haza mikor érzem, hogy lassan enni akar..

14. **Kata** (válaszként erre: 13. - Erikpipi)
2010. aug. 5. 21:45
Szerintem nem ciki ma sem. De vannak akik úgy csinálják, hogy az már majdnemhogy előjátéknak is elmenne. Na az pl. engem zavar. Utcán ok, mert továbbmegyek, de pl. buszon? Szálljak le?! :)
2010. aug. 5. 21:42

Ezek a lázadós kérdések:D

Régen egyáltalán nem volt ciki utcán csókolózni..:)

Sőt, az sem zavar, ha egy babát szoptat az édesanyja, mert természetes.Lehet azt úgy is csinálni, hogy a többi embert ne zavarja.

Akit meg zavar, azt akkor is, ha egyébként mást nem.

12. Filemon79 (válaszként erre: 11. - C95c921ae7)
2010. aug. 5. 21:40

19 hónapos volt a lányom, amikor 6 órás vonatútra indultunk. (8 óra lett belőle a késések miatt.) Szoptattam a vonaton, pedig nem halt volna éhen. De fáradt, nyűgös volt a nagy melegben, kérte a cicit. (Ordított érte.) Viszont azt hiszem, senki nem látta, hogy szoptatok, pedig sokan voltak a vonaton.

Ezen az utazáson kívül sosem szoptattam nyilvános helyen, de engem nem zavar, ha mást látok így.

2010. aug. 5. 21:35

Adódhat olyan helyzet, mikor nem vagyunk otthon és szoptatni kell. Én úgy gondolom, amíg egy baba csak szopizik, addig az anyukája szoptathassa ahol épp vannak, egyszerűen mert szükséges. Lehet diszkréten csinálni. A nagyobb(egy-két éves) már ne szopizzon nyilvános helyen, hisz neki már nem létkérdés, úgymond kibírja hazáig. Ehet, ihat mást addig.


Én egyébként mindkettőt 2 éven vmivel túl szoptattam, de ritkán kellett házon kívül. Akkor viszont mindig diszkréten, senkit nem zavarva(főleg a saját szégyenlősségemet) oldottuk meg.

10. csillus78.06.27 (válaszként erre: 2. - Ducky)
2010. aug. 5. 21:33

Szia!


Szerintem nem mindíg lehet a szoptatást otthonra időzíteni.

Én, mondjuk igény szerint szoptattam, ami azt jelenti, hogy akkor, amikor a baba akarta. Pl.-ul én nem is itattam, így ha szomjas volt, akkor is szoptattam. Igaz, ilyenkor csak pár korty anyatejre volt szüksége.

Szerintem semmi ciki nincs a nyilvános szoptatásban. Amúgy én Svájcban élek, és ez teljesen megszokott dolog. Étteremben, könyvesbolktban, bárhol.

Kisebbik fiam a nap 20 óráját cicin töltötte. Sétálás közben kirakatnézegetés közben is szoptattam.:)

2010. aug. 5. 21:31
Részemről is ez a vélemény: diszkréció. Mondom ezt úgy, hogy fel se tudnám sorolni hol mindenhol szoptattam az elmúlt öt évben. Strandon, Vadasparkban, moziban, bevásárlóközpontban, vonaton, és ki tudja még hol. Részemről ez úgy volt megoldva, hogy ha sejtettem, hogy bekövetkezhet, akkor mell alatt húzott, de A-vonalú blúzben mentem, és egyszerűen aládugtam a babát..senki még csak észre se vette, max annyit, hogy görnyedtebben ülök..:)
8. FairyJ (válaszként erre: 4. - **Kata**)
2010. aug. 5. 21:22
Egyetértek. Egyébként szerintem egy dekoltázs nem ugyanaz, mint egy teljes mell látványa , még akkor is ha az illető szoptat. Ha eltakarja a mellét szoptatás közben, az nem zavar, de sokan nem így csinálják...
2010. aug. 5. 21:20

Pont a héten utaztam IC-n, ahol az Anyuka nagyon ügyesen oldotta meg a szoptatást: egy kendőt terített a vállára, ami eltakarta a babáját is, őt is.

Mondjuk olyan is volt, hogy buszon másik Anyuka előcsapta a mellét, azt' szevasz.


Úgyhogy Katáéval megegyezik a véleményem.

6. megryan (válaszként erre: 2. - Ducky)
2010. aug. 5. 21:18

Nagyon gyakran előfordul, hogy az ember nem ér haza valahonnan amikor etetni kell, vagy a gyerek nem óra szerint éhes.

Sőt nekem egyszerűen nem volt kedvem hazagyalogolni a napsütötte parkból csak azért hogy szoptassak.

Szerintem ha valaki diszkréten csinálja, abban semmi kivetnivalót nem lehet találni.

2010. aug. 5. 21:15
Érdekes, és tökéletesen igaza van. Ha valakit zavar, az forduljon el diszkréten, viszont amit ducky mond, az is igaz.
2010. aug. 5. 21:13

Szerintem a diszkréció a kulcsa mindennek. Ha egy pár aranyosan, lopva megcsókolja egymást az utcán vagy ha egymás torkában vannak, és folyik a nyáluk nem ugyanaz. Engem zavar a túl erotikus nyilvános csókolózás, pedig nem vagyok prűd vagy ilyesmi, de magánügynek tartom.

Ha egy anyuka egy parkban,vagy akár étteremben picit elfordulva-eltakarva magát (mellét) megeteti a babáját, vagy ha a buszon mindenki szeme láttára "kicsapja" a mellét és az ordító gyereket rácuppantja. Az utóbbi engem zavar, az előbbi nem. Pedig elvileg ugyanaz a kettő, de valahogy mégsem...

2010. aug. 5. 21:12
Érdekes gondolatmenet, de igazad van!!
2010. aug. 5. 21:12
érdekes kérdés, mégis én úgy gondolom hogy otthon illik szoptatni, ne akkorra időzítsük az elmenést, amikor etetni kéne....
2010. aug. 5. 21:08
Ezzel az írással a szándékom az, hogy a szoptatást mint teljesen természetes tevékenységet próbáljam meg elfogadtatni. Valószínűleg különbözőképpen gondolkodunk a következő szituációkról annak függvényében is, hogy mekkora babáról, kisgyerekről van szó. Hány éves korig "elfogadott" a szoptatás, és vajon miért van ez így?

Ugrás a teljes írásra: Szájak mozgásban, avagy szoptatás nyilvános helyen
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook