Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szájak mozgásban, avagy szoptatás nyilvános helyen fórum

Szájak mozgásban, avagy szoptatás nyilvános helyen (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szájak mozgásban, avagy szoptatás nyilvános helyen

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
198. bettike2007 (válaszként erre: 190. - F65231edcb)
2010. aug. 8. 13:27
Köszi van aki ezzel is egyet ért én nem mentem el messzire hogy ne kelljen kinn etetni és sok programról is lemondok azért hogy most pl itthon tudjam délben altatni,nekem így jó ha nagyobb lesz megyünk többfelé...
197. bettike2007 (válaszként erre: 188. - 118ace9012)
2010. aug. 8. 13:25
hát mikor????Amikor a gyerek fenn van és előtte????Az vicces lenne!
196. bettike2007 (válaszként erre: 187. - Cicus62)
2010. aug. 8. 13:24
tiszta ...vagy nem írok csúnyát,hagyj mindent a gyerekre igazad van had nyúljon a késbe vagy a dobálja ki a 8ikról a telefonokat vagy ütögessen hisze ez természetes,én sem abban nőttem fel hogy vertek de ha kellett leszidtak és kaptam a fenekemre mi bajom lett????Atya ég ezért verik meg a gyerekek a tanárokat is mert rájuk van hagyva...éljen a gyerek akit nem kell fegyelmezni nehogy depis legyen!
195. bettike2007 (válaszként erre: 185. - Cicus62)
2010. aug. 8. 13:21
Jó ég azért mert egy gyerek külön alszik vagy néha néha kap a fenekére mért lenne depressziós????Jézusom ez azért már túlzás,a gyerek az első és mindent meg is kap amikor kell és igényli de azt tudni kell és ezt egy nagyon jó szülésznő mondta hogy nem csak a gyerek létezik ott az apuka és a szülők akiknek szintén van igényük és azért mert gyerek van egy közös programról vagy esti ....ról nem kell lemondani sajnálom ha valaki ennyit sem ad magának,azt hittem hogy én lemondtam sok dologról(kirándulások,szórakozás,ruhák)de hogy még a legtermészetesebb dolgaimról is lemondjak az már túlzás...azért lesz a te gyermeked majd depis mert mindenáron rá akarod majd erőltetni magad..már bocsi..
2010. aug. 8. 13:17

Megetetem Mátét, ha éhes, de mivel szerencsések vagyunk és nagyon jól bevált napirendünk van, így bátran tudunk időzíteni, ügyeket intézni, csinálni a dolgainkat.

Megtudom oldani, hogy otthon szoptassak, engem kifejezetten zavarna, ha nyilvános helyen kellene megszoptatnom. Még ha diszkréten oldanám is meg a dolgot...

193. Cicus62
2010. aug. 8. 10:34

Nem ítélkezés a dolgunk.

De vannak elemi jogok,és kötelességek.

A babát meg kell etetni,ha éhes,és ezt nem csak otthon lehet megtenni,hanem módot kell találni rá,hogy ezt megtehesse szépen diszkréten a kismama.Erről beszélünk itt mind.

Amúgy ki-ki úgy nevelheti a babáját,ahogy neki tetszik,de ilyen alapvető dolgok miatt,hogy csapkod valaki egy pici gyereket igenis jogosan háborodunk fel,pláne,hogy a bizonyos illető kicsi gyermekekkel foglalkozik.

2010. aug. 8. 10:03

Nem ülök x hónapig itthon, félre értés ne essék.

De mi úgy döntöttünk a férjemmel, hogy még nincs itt az ideje a nyaralásnak, a nagy kirándulásoknak, a strandra járkálásnak.

Azt sem ítélem el, akinek több az igénye.

Persze, más a szituáció ha több gyermek van. :)

191. 118ace9012 (válaszként erre: 190. - F65231edcb)
2010. aug. 8. 09:56

Bocsánat én nem gúnyolódásnak szántam, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy azokat se kell elítélni, akinek egy kicsit is több igénye van annál,hogy X hónapig otthon üljön.

Lányomat se kellett anno sehol megszoptatnom. Egy gyerekkel némileg egyszerűbb volt. Most viszont, hogy cibáljam haza a játszóról a 2,5 évesemet, ha éhes az öcsi? Mivel mielött elindulunk megetetem, tehát kibírja evés nélkül azt a 2-3 órát, de előfordult,hogy nem.

Higiéniáról annyit, hogy mindig van a táskámban melltörlőkendő és alkoholos kézfertőtlenítő,hátha szükség lesz rá. :-)

2010. aug. 8. 09:42

A fiam, Máté 6 hónapos lesz jövő héten és egyszer sem kellett nyilvános helyen megszoptatnom, pedig anyatejes.

Igenis lehet úgy intézni a dolgokat, hogy ne kelljen nyilvános helyen szoptatni. Mi mindig úgy igazítottuk és szerveztük a dolgainkat, hogy ne legyen éhes Máté a bank közepén, vagy a boltban, stb. Séta közben is feljöttem, megszoptattam és mentünk vissza sétálni. Nem ültem le egy padra a ház elé, hogy lássák a szomszédok, hogy én biza szoptatok,mert én nem szakítom félbe a sétát.

Nekem semmi bajom a nyilvános helyen szoptatós anyukákkal, bár jó lenne, ha több helyen lenne baba-mama szoba, csak sajnos le vagyunk maradva ezen a téren is.A nyilvános helyen szoptatáson pedig még sokan felháborodnak, mert nem tartják illő dolognak, illetve sokan zavarba jönnek emiatt és megbámulják a szoptatós anyukát. Ehhez sem nőttünk még fel.


De az nem tetszik, hogy kigúnyolják azokat az anyukákat, akik otthon tudnak és szeretnek szoptatni. Hogy akkor ne menjenek sehova, legyenek otthon x hónapig. És ha valakinek így jó???Miért kell kigúnyolni azokat az anyákat??? A Balatonra mi sem mentünk le a kánikulában. Majd jövőre strandolhatunk és pancsolhatunk eleget.

Én is csak otthon szoptatok, illetve anyuéknál/apuéknál/anyósoméknál. De anyósoméknél eddig csak 2x szoptattam, mert zavart, hogy nem otthon vagyunk és idegesített az egész szituáció.


Nem utolsósorban: én igenis minden szoptatás előtt kezet és cicit mosok. Alapvető dolognak tartom. A rászáradt anyatej besavanyodhat és remek táptalaja a baciknak.

189. Cicus62
2010. aug. 8. 09:33
:-D
188. 118ace9012 (válaszként erre: 187. - Cicus62)
2010. aug. 8. 09:26

Én nem értem meg mégha ő is ezen nőtt fel! Sajnos engem bizony vertek otthon, nem is kicsit... Mégsem az jött le, hogy na mégis felnőttem és itt vagyok... Egyet tudok, SOHA-SOHA nem fogom megütni! Egy kis kéz- vagy fenékpaskolás még oké, de megütni?! Én mindent elértem a lányomnál, beszéddel. Fél éves kora óta külön alszik, el lehet menni vele boltba vásárolni stb. Néha ő is próbálkozik, 2,5 éves, de inkább megbeszéljük a dolgokat, minthogy odacsapjak.

Na igen még az is, milyen szupi önfeláldozó anyuka vagyok, otthon maradok a gyerekkel mert erre van szüksége, de külön szobába teszem mert a szexualitást a férjemmel nem adom. Azt se csak éjjel a hálóban lehet csinálni.... :-D

187. Cicus62 (válaszként erre: 186. - 118ace9012)
2010. aug. 8. 09:08

Igazad lehet,én is próbálkozom itt már tegnap óta.Most azonban ezen a csapkodáson kicsit kiakadtam.

Mert ugye egy picit nem üt meg az ember,nincs az a helyzet!!!

A nagyobb meg már beszél,érti a helyzetet,meg KELL vele beszélni.Ha ez nem megy,és mégis üt a szülő,az baj,de megérthető,hiszen mondjuk ezen nőtt ő is,vagy rossz napja volt vagy bármi...Ám,ha ideológiát gyárt az ütéshez.......

És akkor véleményt mond olyan anyákról ,akik etetni merik a picijüket,el mernek menni otthonról......Áhhhhh!!Hagyjuk.

186. 118ace9012 (válaszként erre: 185. - Cicus62)
2010. aug. 8. 08:56

Áááá, hagyd, úgysem értik!

Kivillanó cicik meg popsik világát éljük, kicsit álszent dolog szerintem így felháborodni egy szoptatós anyuka láttán...

Lehetnénk egy kicsit elfogadóbbak is, toleránsabbak a másikkal. Nem vagyunk egyformák, mindenkinek szíve joga eldönteni, mit hogyan csinál. Nem kell megbámulni aki szoptat és kész! Mit kell ezen felháborodni?! Biztos vagyok benne, hogy a nők 98%-a megpróbálja ezt diszkréten megoldani. Senki nem újjong örömében és játszik dikret arra, hogy nyílvánosan szoptasson...

185. Cicus62
2010. aug. 8. 08:33

Nem könnyű dolog a nevelés.


Aki azt gondolja a kis csapkodások,dajkálgatás elmaradása(hiszen a gyereknek sosem elég ám ,amit kap,vagyis nem lehet eleget babusgatni)nyomtalanul elmúlik, az nagyon téved.(Nagyon nehéz megtalálni a helyes egyensúlyt.)

A felnőttek igen nagy százalékának pszichológusnál kellene ülnie, a sok gyerekkori traumája miatt.De inkább azt mondják--semmi bajom,és csinálják újra ugyanazokat a hibákat,amiket a szüleik.

Aztán jön a csodálkozás,ha a gyerekkel baj van,vagy épp látszólag nincsen,de belülről őrlődik a gyerek,és lesz felnőtt korára depressziós.

Pedig vannak már jó könyvek,lehetne pl.olvasni,és akkor senki nem "csapkodná" a gyerekét,vagy zárná külön IDŐ előtt az anyjától,csakhogy nyugodtan szexelhessen a férjével.

Persze én nem mondom,hogy ki hogyan neveljen,de a következmények,amik évek múlva jelentkeznek,már a saját felelőssége!

Mindenesetre a kisbabát MEG KELL ETETNI ,ha éhes,és ebben kivetnivalót csak az lát,akinek magának van valami lelki baja!!!!!!

2010. aug. 7. 23:36
Sziasztok! Én csak azt nem értem, hogy miért kell egy diszkréten szoptató kismamát megbámulni az embereknek? Persze vannak barátságos, egyetértő pillantások is, de kevésbé egyetértőek is. Nem kell mindenkinek szoptatás pártinak lenni, de ezt egy diszkét (!!!) szoptatás esetén igazán nem kellene éreztetni. Nem néz minden nem dohányos az utcán dohnyzóra ferde szemmel. Vagy a diétázó arra aki jóízúen beleiszik az üdítőjébe. Szóval ebben lehetnénk igazán felvilágosultabbak.
2010. aug. 7. 23:05

Hát közel voltam az ebér alváshoz.De mikor megszokja az ember akkor már mindegy neki.Néha aludtam vele délben.De mikor beteg volt az maga volt a pokol képes volt fél óránként cicizni vagy egész éjjel a cicin lógott és ha elvettem üvöltött.

De ma már ezekre is boldogan gondolok mert hányan vannak akik csak mert ciki azért nem szoptatnak még otthon se nem hogy nyilvánosan.

182. bettike2007 (válaszként erre: 181. - Kriszti020)
2010. aug. 7. 22:52

az igen,hát akkor keveset alhattál..

az enyém 1hónapig össze vissza volt utána csak 2szer kelt 6hónaposan egyszer és 8hónapos kora óta átalsussza az éjszakát fél 10-10től 8-fél9ig...

2010. aug. 7. 22:50

Hát kicsinek vagyis 2-3hónapos korától olyan másfél -3óránként cicizett ez változó volt.De ha este letettem akkor olyan 3-4órát aludt elsőnek.Hosszú két év volt főleg nekem.De már vége és büszke vagyok hogy megcsináltam.

Most már olyan este fél 10től fél 6-7ig alszik.

2010. aug. 7. 22:48

viki76hozzászólása nem neked szólt.Hanem azoknak a tiniknek vagy fiatal nőknek akiknek még gyerekük sincs de mégis jobban tudják hogy hogyan kell nevelni mint azok akik már anyák és hogy majd mikor megszületik a gyerek ők is rájönnek hogy nem is úgy van ahogy gondolták.

Úgy látom már egy kicsit késő-

179. bettike2007 (válaszként erre: 177. - Kriszti020)
2010. aug. 7. 22:45

3-4órát aludt????Hűű én szerencsés vagyok hogy alszik10 órát:-))


Én nem maradtam vagy 8éves korig anyuéknál engem hova tettek volna??

178. bettike2007 (válaszként erre: 155. - Wiki76)
2010. aug. 7. 22:44

nekem van gyerekem mint több millió más nőnek is,nem egyszerű de nem is hihetetlen dolog,szeretni nevelni etetni,és vezetni kell az életben..

mint mindenki más azt teszem én is annyi ember felnőtt nem én leszek az egy hihetetlen anyuka mert van gyerekem!!!Nem leszek különb senkinél,dícséret hogy anyuka vagyok de az élet másról is szól!!

2010. aug. 7. 22:42
Hát az én kicsi fiam is sokáig velünk aludt.De nemi életünk volt.Mikor elaludt betettük a kiságyába és kb 3-4óra volt amíg aludt.Egy fáradt anyának nemi életre ez tökéletesen elég.Most már egyedül alszik nagy ritkán még bemászik hozzánk,de már nem zavaró.
176. bettike2007 (válaszként erre: 153. - 118ace9012)
2010. aug. 7. 22:41
kibírtam én is hogy nem mentem messzire,most szabad a közlekedés,eddig meg olyan helyre mentünk ahol lehetett etetni pl rokonok..
175. bettike2007 (válaszként erre: 173. - Sookie)
2010. aug. 7. 22:39

nem félek ne aggódj:-)))

A szülők nem bírják hogy sír a gyerek és egyszerűbb beszoktatni ott nem sír elvan és nincs gond!Én kibírtam néhány hetet/hónapot hogy évekig jól aludjunk és legyen nemi életünk is:-))

174. bettike2007 (válaszként erre: 147. - Cicus62)
2010. aug. 7. 22:37
rideg ha valakire rászólnak és nevelik???Én is kaptam ha megérdemeltem és???ÉS jól érzem magam nem vagyok idegbeteg:-))
173. Sookie (válaszként erre: 171. - Bettike2007)
2010. aug. 7. 22:35
Vigyázz, mert még a végén idetéved egy megrögzött "hitvesi ágyban gyereket altató", és leoszt :)
172. bettike2007 (válaszként erre: 144. - 07c4794583)
2010. aug. 7. 22:35
Hát én szeretem a gyermekem de ha kell afenekére vagy kezére csapok ha rosszat csinál és rá is szólok,nem megy egy darabig tuti nyaralni mert nincs is miből,megyünk bölcsibe 2évesen és nem lesz agyon kényeztetve..Nem alszik velünk igaz egy szobában velünk de külön kiságyban és jövőre már külön szobában is fog..
171. bettike2007 (válaszként erre: 140. - Sookie)
2010. aug. 7. 22:29
nekem is fel fel kel/kelt a gyerekem de egyet biztosan megfogadtam mert engem is beszoktattak anyuék az ágyukba picinek hogy én nem fogom az enyémet!egy neki is nyugisabb ha megvan a kis helye másrészt a szülők magánélete beszűkül sajna tudom hogy anyuék sem éltek nemi életet miattam,ez a szülőknek sem jó...tehát a lányom külön alszik szépen és elvan..
170. Sookie
2010. aug. 7. 22:22

Pedig sajnos ez van... :( Csípőből jön a válasz, hogy "neked még nincs gyereked, így nem tudhatod" meg "majd rásjössz, hogy...."


Ezen változtatni nem lehet, már magamat sem értem, miért is írtam, csak magamnak okoztam bosszúságot. :S

169. FairyJ
2010. aug. 7. 22:18
Picit visszaolvastam. Szomorú, de elég jellemző, hogy bizonyos anyák-nem az összes,nem kell nekem esni- lenézik a másikat, csak azért mert neki még nincs gyermeke.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook