Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szájak mozgásban, avagy szoptatás nyilvános helyen fórum

Szájak mozgásban, avagy szoptatás nyilvános helyen (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szájak mozgásban, avagy szoptatás nyilvános helyen

168. Mágika75 (válaszként erre: 164. - Sookie)
2010. aug. 7. 22:07

A nyilvános szoptatás csak neked jelenti a "kidobom a mellem".

A nyilvános szoptatás 'nyilvános helyen történő szoptatás'-t jelent és az a természetes, hogy takarva azt, ami nem tartozik senkire.


Nem hiszem, hogy "egy tudatlan kis idióta" lennél, de tapasztalatlan vagy. És olyasmiről beszélsz és hangoztatsz ellentmondást nem tűrően véleményt, amit nem tudsz, nem értesz - még.

167. Sookie
2010. aug. 7. 22:05
Na, de én nem szólok, én még szültem, ergó az én nevem Hallgass az ilyen helyeken :S
166. Sookie (válaszként erre: 165. - Kriszti020)
2010. aug. 7. 22:04
Pont ezt írtam én is, hogy végülis az is tök természetes, ha egy nő és egy férfi gyereket csinál, mégse megyek ki az utcára, hogy ott csináljam, pedig milyen természetes.
2010. aug. 7. 22:02

Szép estét a hölgyeknek.

Látom a szokásos majd én megmutatom személyek itt vannak.De nem kell azért lekiabálni őket mert még nincs gyerekük,majd lesz és ők is rájönnek arra hogy az"én nem így fogom csinálni" duma mind addig él még a gyerek meg nem születik.Persze sok mindent ki tud kerülni egy anya,de a legtöbb tipikus hibát elköveti mindenki.Én is bele estem több mint 2éves volt a fiam mikor abba hagyta a cicizést.Sokszor voltunk úton,strandon vagy egyéb helyeken.Vagy a kocsiban szoptattam letakarva vagy sátorba vagy valami eldugott helyen ahol nem lehetett látni semmit.De nyilvánosan kidobott mellel soha.Sajnos már én is találkoztam ilyen anyukákkal akik kidobják.Ezt mindenki a saját értékrendje szerint csinálja de nekem nem fér bele hogy idegen emberek bámuljanak szoptatás közben.Bocsi a morbid példáért de sexelni se megyek ki az utcára.

164. Sookie (válaszként erre: 162. - Mágika75)
2010. aug. 7. 21:54

Lényegtelen válaszolnom, mivel én úgyis egy tudatlan kis idióta vagyok a szemetekben, amíg nem vagyok anya. Addig nem lehet véleményem se. Ennyi, felfogtam. De el nem fogadtam, a véleményem továbbra is tartom. Egyébként 26 éve és 19 éve volt anyukám kismama, és nem kaptam cukros vizet, se én, se az testvérem.


S ha figyelmesen visszaolvasol, láthatnád, h nem egyszer írtam, h ha vmivel is takarja magát a kismama, az már más, mint az, hogy kidobja a mellét. Sajnos sok ilyen van, nem egyszer kellett már látom ilyet :S

163. Sookie (válaszként erre: 161. - F83efb594d)
2010. aug. 7. 21:48
Áááá...hagyd! Nem fognak itt megérteni, én is hiába koptattam a számat, hogy meg lehet ezt oldani diszkréten is. Neeeem, annak kellene természetesnek lenni, hogy ahol vagyok kidobom a mellem, mindegy kit hozok vele zavarba. :S
162. Mágika75 (válaszként erre: 160. - Sookie)
2010. aug. 7. 21:47

Te nem érted...

Szó sem volt kilátszó mellel való szoptatásról, ill. arra való biztatásról. (Olvasd el újra a cikket!) A cikkben szereplő párhuzam arról a furcsa világunkról szólt, hogy a felsejlő cici csak szoptató anyukák esetében okoz közfelháborodást, ruhából "csak úgy" kivillanva nem.


A nyilvános szoptatás azt jelenti, hogy nem otthon, DE nem azt jelenti, hogy közszemlére téve magunkat.

Mivel a szoptatás nemcsak etetés/itatás, hanem lelki összebújás is, ezért igyekszünk a lehető legintimebbé tenni magunk és a babánk számára és ha már kénytelenek vagyunk nem otthon - a megszokott kis zugunkban, a kedvenc párnánkkal, a legkényelmesebb pózban - szoptatni, akkor diszkréten és gyorsan intézni.


Minden tiszteletem édesanyádé, de amikor ő szült - 20-25-30? éve - szó sem volt nyilvános szoptatásról. Akkoriban inkább "lebeszélték" a nőket a szoptatásról, az 'anyuka adjon cukros vizet, teát, tápszert!', a 'szigorúan 3 óránként szoptasson!', a '3 hónaposan reszelt almát adjon!', 'a 6 hónapig szoptathat, de utána adjon főzeléket!' volt divatban.

Akkoriban nem volt túl nagy választék a kismama és szoptatós ruhákban. A mostani szoptatós felsők némelyike jobban takar, mint egy "rendes" ruha. Még szoptatás közben is. (És ezt is csak akkor tudnád, ha szoptatnál. Hiszen akkor keres az ember ilyen ruhákat és találja szemben magát a praktikus és gyönyörű, divatos szopis felsők hadával.) Szóval, ma már a szoptatáshoz nem kell derékig levetkőzni. Egy kis redőt arrébb billentünk, és kész.



:-))) A 141. hozzászólásodban csak elméletben szoptattál nyilvános helyen, de még elméletben sem jutott eszedbe, hogy textil pelus van nálad és azzal vagytok eltakarva a kíváncsi szemek elől. Hanem elméletben kapkodni kezdtél, hogy takarva legyél....

Nos, nálunk - gyakorló anyukáknál - nemcsak egy textil pelus van és nemcsak a véletlen előfordulható szoptatás miatt. Amint te is anyukaként indulsz el otthonról, tudni fogod, nemcsak elméletben, gyakorlatban is. :-)

161. f83efb594d (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2010. aug. 7. 21:44

Hú, ez nagyon durva! :(

Azért is érintett meg ennyire, mert nekem is örökbefogadott gyermekem van és nagyon sokszor kaptam megjegyzéseket, olyanoktól, akik nem tudták, mi a helyzet, hogy miért tápszeres a babám.

Úgy gondolom, hogy senkinek semmi köze ahhoz, hogy a másik hogyan táplálja a babáját.

Ebbe az is beletartozik, hogy az ilyen tolakodó nyilvános szoptatás nekem sem tetszik. Lehet ezt normálisan is intézni, diszkréten, szerintem ez csak intelligencia kérdése.

160. Sookie (válaszként erre: 159. - 118ace9012)
2010. aug. 7. 20:07

Ááá...nemérted a lényeget... :S

Mivel úgy vázoltad fel, hogy abszolút nincs más lehetőség, h elvonuljon valaki, ezért írtam, hogy max úgy, h letakarva. Bár én nem hinném, h ne lenne lehetőség. S ezt az anyukám is így gondolja, rá pedig nem tudjátok mondani, h nincs gyereke, nem tudja...stb...mivel 2 is van neki.


De a cikkben az volt, hogy miért zavarja az embereket, ha úgy szoptat az ember, h kiáll a melle egy része.

159. 118ace9012 (válaszként erre: 158. - Sookie)
2010. aug. 7. 19:55

Hát akkor mégsem tuti biztos, hogy nem szoptatsz nyílvános helyen! :-D

Nyílvános helyen lehet szoptatni, csak nem nyílvánosan, letakarva egy kendővel! Asszem jól megfogalmaztam a lényeget. :-D

158. Sookie (válaszként erre: 157. - 118ace9012)
2010. aug. 7. 19:47
Nem fogom nyilvános helyen közszemlére tenni a mellemet! Azaz, minimum letakarom magam meg a gyereket egy kendővel. Mert lehet, hogy sok nem látszik a mellből, mikor rjata van a gyerek, de közbe abbahagyja egy kicsit? Ne haragudj, de nem érzem szégyellnivalónak azt, hogy nem fogom magam mutogatni, mert, h az milyen természetes, h egy nő szoptat.
2010. aug. 7. 19:44

"Lehet, de én akkor sem fogom nylvános helyen csinálni, ez TUTI BIZTOS!"

Csak a fent idézett kijelentésed okán bátorkodtam megkérdezni, hogy te hogy oldanád meg. :-D

Hogy lehetsz ilyen biztos benne, ha még nyílvánvalóan nem kerültél ilyen szituációba és még egy darabig nem is fogsz. :-)

156. Sookie (válaszként erre: 153. - 118ace9012)
2010. aug. 7. 19:31
Inkább nem is válaszolnék neked, mivel ha ennyiből nem értetted meg mit akarok kifejezni, akkor ezek után sem fogod.
155. wiki76
2010. aug. 7. 19:24

Jaj ezek a boldog bölcs évek amikor mindent olyan jól tud az ember..még gyereket nevelni is.Mert hát az nem nagy dolog.Minek felfújni.Nem nagy teljesítmény.Mire veri magát az a sok anya...

Aztán megszületik a csöppség és rá kell jönni hogy nem úgy müxik ahogy az elképzelte az ember.

154. 118ace9012 (válaszként erre: 133. - 07c4794583)
2010. aug. 7. 19:13
Szép teljesítmény, hogy mellen a gyerek, de te mégis mindent látsz a mellből... :-DDD
153. 118ace9012 (válaszként erre: 140. - Sookie)
2010. aug. 7. 19:07

Én meg attól akadok ki, hogy olyan valaki mondja meg mit hogyan kéne csinálni akinek nincs is gyereke...

Azért kiváncsi lennék, hogy te mit csinálnál ha valahol elkezd üvölteni a gyerek mert éhes. Hagyod had üvöltsön csak, elvégre úgysem telt le még a 3 óra, vagy talán diszkréten félrevonulva megpróbálod megszoptatni? vagy otthon maradsz végig amíg szoptasz mert itt már azt is írták... De legalábbis 10 percen kívülre nem kerülsz a lakástól,hátha rohanni kell haza etetni...

152. Sookie (válaszként erre: 151. - Cicus62)
2010. aug. 7. 16:20
Hát, min lovagoljak, ha nem a cikkben leírt szavakon? Hát, hisz arra írom a véleményem. Mindegy, akkor ennyi: a véleményem, hogy nyilvános helyen nem érzem illőnek a szoptatást, maximum letakarva. De csak ha nagyon muszáj, jobb ha elvonul vhova az ember.
151. Cicus62
2010. aug. 7. 16:11

Épp,hogy egyetértesz,mégis lovagolsz szavakon.Ez a kötözködés.

SENKI nem írt olyat,hogy ő ősanya,meg akinek nem tetszik le van....

Mégis belekeversz itt mindent,aminek semmi köze a szoptatáshoz nyílvános helyen.

150. Sookie (válaszként erre: 149. - Cicus62)
2010. aug. 7. 16:04
Mert az kötözködés, ha nem értek egyet a véleményetekkel?
149. Cicus62 (válaszként erre: 148. - Sookie)
2010. aug. 7. 16:01

De bizony kötözködtök.

Semmi építőt nem tudtok írni,csak a másik szavain lovagoltok.


Mindig így történik,ha valaki nyit egy necces témát.

Nektek így jó,én nem ítéllek el Benneteket, a Ti életetek,ha boldogok vagytok,csináljátok.

148. Sookie
2010. aug. 7. 15:54

butternut! Tudtam, hogy megkapod még, hogy igenis azért lettél te ilyen, mert milyen rossz volt neked gyerekkorban! Ja, és gondolom nekem is borzasztó gyerekkorom volt, hogy én is ilyen lettem. :D Hát nem :)


Cicus62! Abszolút nincs igazad, nem kötözködünk, hanem véleményt írunk, méghozzá szerencsére sokak által támogatott véleményt, csak pár ilyen elvakult egyén van, mint te.

Tudnék most sorolni még pár természetes, emberi dolgot, amit ha emberek szeme és füle hallatára csinálna valaki, egyszerre le lenne parasztozva. Úgyhogy gondold végig sztm te is a dolgokat, mielőtt így ítélkezel.

147. Cicus62 (válaszként erre: 144. - 07c4794583)
2010. aug. 7. 15:37
Igen,erről beszéltem.Nagyon rideg körülmények között nőttél fel,ezért vagy ilyen fásult,kiégett!
146. Cicus62 (válaszként erre: 145. - Mágika75)
2010. aug. 7. 15:35

Hát erről beszéltem.

Nyílvánvaló,hogy ez a most okoskodó két ember önmagával nincs jóban,nekik csak arra van szükségük,hogy dohogjanak,megmondják a tutit azoknak,akiknek a helyébe meg sem próbálják képzelni magukat tolerancia híján.

Ez nem segítés,ez nem vélemény.Ez sima kötözködés.

145. Mágika75 (válaszként erre: 143. - Sookie)
2010. aug. 7. 14:18

Igen, de mint azt már többen, többször megírtuk az általános az az, hogy a lehető legdiszkrétebben szoptatunk nyilvános helyen, ha már arra kényszerültünk, hogy ott kell.


Az a pár unintelligens meg, aki cirkuszi produkciót csinál a szoptatásból, MINDENKIBŐL - a nyilvánosan szoptató mamikból is - ellenérzést vállt ki.

144. 07c4794583 (válaszként erre: 140. - Sookie)
2010. aug. 7. 14:15
figy az összes szülő, aki ágybaveszi a gyerekét, meg nem szól rá, meg nem bírja leszoktatni a hülyeségről meg hisztiről, mindig ezzel a parasztvakítós szöveggel jön, hogy "majd megtudod, ha lesz gyereked"... a mai harmincasok, pl én, akik a hetvenes években nőttünk fel, mind bölcsiben voltunk, apánk-anyánk napi 9-12 órát dolgoztak, nem volt néha melegvíz, se légzésfigyelő, se párizsi nyaralás, meg kaptam a seggemre, ha valaki szavába vágtam vendéségben, vagy fetrengtem a földön - és lelki sérült lettünk? na ugye, hogy nem. hány szülőtől hallod, akinek hisztériázik a gyereke, vagy nem bírja külön szoktatni, hogy "oké, elbasztuk"? hát egytől se. mert nem fogják bevallani. ehelyett jön a "majd megtudod" szöveg. szerintem elég átlátszó. :)
143. Sookie (válaszként erre: 142. - Mágika75)
2010. aug. 7. 14:12
A zsepit csak példának írtam. Ahogy én is írtam lejjebb, azzal nincs bajom, ha valaki eltakarja magát, akár egy pelussal, azzal van gondom, aki kidobja mindenki szeme láttára, és eszébe sincs eltakarni, mert ő milyen természetes dolgot csinál.
142. Mágika75 (válaszként erre: 141. - Sookie)
2010. aug. 7. 14:09

:-)))

Nem papírzsepit, hanem a textil pelust, ami eddig is takart titeket. :-))

141. Sookie (válaszként erre: 138. - Mágika75)
2010. aug. 7. 14:08
Oké. De akkor is azt mondom, hogy tök mindegy mennyi látszik ki, és lehet azt tapasztalom, hogy kevés, de akkor sem fogom mindenki előtt csinálni. S ha a gyerek közbe abbahagyja, és nézelődik egyet, én meg akkor kapkodjak oda egy papírzsepit, hogy ne nézze mindenki a mellemet?!
140. Sookie (válaszként erre: 137. - 07c4794583)
2010. aug. 7. 14:06

Igen, ne tudd meg, hányszor kaptam meg már ezt, nem csak itt.


Mint pl sógoromtól, mikor panaszkodtak, hogy nem tudnak aludni éjjel a 2 éves fiuktól, mert velük alszik, és állandóan csapkod álmában, meg mászik.

Én meg mondom, miért szoktattátok be az ágyba?

Erre ő:

" Jajj, majd megtudod, ha lesz gyereked, hogy MUSZÁJ odavenni, mert különben ordít"

Hát, erre csak annyit tudtam mondani, hogy olyanért nem hisztizik a gyerek, amit még ki sem próbált. Pl. nem ordít csokiért, amíg nem kap belőle.

Erre megkaptam ismét a jól ismert mondatot: "Neked még nincs gyereked, nem tudhatod." :S Kiakadok ettől. Mintha egy ember, addig egy tudatlan gyökér lenne, amíg nem szül gyereket....

139. Mágika75 (válaszként erre: 135. - Sookie)
2010. aug. 7. 14:04
Nem is kell nyilvánosan, ld. 116-os hozzászólásom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook