Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szájak mozgásban, avagy szoptatás nyilvános helyen fórum

Szájak mozgásban, avagy szoptatás nyilvános helyen (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szájak mozgásban, avagy szoptatás nyilvános helyen

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
318. bettike2007 (válaszként erre: 308. - Cicus62)
2010. aug. 9. 18:38
A párom is rácsapott a gyerek kezére na akkor ő is veri mi????Volt hogy én is a fejére koppintottam az uramnak_nahát családon belüli erőszak!!!!:-DDD
317. **Kata** (válaszként erre: 315. - Cicus62)
2010. aug. 9. 18:36
Szerintem akkor, ha a saját szemeddel látod, hogy valaki megveri a gyerekét, akkor közbe lehet és kell avatkozni a gyerek védelmében. De így?! Azt sem tudod mi történt, hogyan, stb.. azzal hogy leírod neki h ne tegye, nem mész semmire. Tudom, hogy jószándékból teszed,de nem látom sok értelmét...
316. Cicus62
2010. aug. 9. 16:52
315. Cicus62 (válaszként erre: 303. - F65231edcb)
2010. aug. 9. 16:40

"Senkinek semmi köze ahhoz, hogy hogyan neveled a gyermekedet és milyen eszközökkel teszed.."

Éppen ezekre a szavakra írtam,amit írtam.

Mert igenis van közünk hozzá!!!!

314. Cicus62
2010. aug. 9. 16:38

Íriszke.

Ki a fene beszélt szíjról????

Telsesen mindegy számomra,hogy szíj,vagy kézzel csapkodás.Igenis megálljt kell parancsolni az agresszív szülőknek.Mert nem az a legnagyobb baj,hogy odacsap,hanem ,hogy felmenti magát.

313. 2e0264df59 (válaszként erre: 311. - F65231edcb)
2010. aug. 9. 16:10
az első harmadban. Okos kislány, hamar megértette. Mondtam neki, hogy aki már sültkrumplit tud enni annak nem kell cici meg ilyesmi. Nem voltak sírások.
2010. aug. 9. 16:03

Azért nem kellene gyermekbántalmazónak beállítani valakit, mert egyszer-kétszer rácsaőpott a gyereke fenekére/kezére.

Úgy beszélsz Cicus, mintha minden nap szíjjal verné a gyerekét...

311. f65231edcb (válaszként erre: 309. - 2e0264df59)
2010. aug. 9. 16:01

Terhesen is szoptattad? Meddig?

Elhiszem, hogy zavaró lehetett. Könnyen leszokott a ciciről a nagylány?

310. Cicus62
2010. aug. 9. 15:04

A gyermekbántalmazás pedig NEM MAGÁNÜGY!!!!!

El kellene már ide jutni.

A gyerek nem a tulajdonod!

Alapvető véleménykülönbségeink vannak!!!

309. 2e0264df59 (válaszként erre: 307. - F65231edcb)
2010. aug. 9. 15:03
Kettő. 31 hónapos kislány, őt 16 hónapos koráig szoptattam még terhesen is, de annyira kellemetlen volt, hogy leszoktattam szegényt. A kisfiam 8 hónapos. Többet nem tervezünk. A második gyerek arra is rádöbbentett, hogy az elvek azért vannak, hogy megdőljenek. Azt sem gondoltam sosem, hogy az én gyerekem cumizni fog. De ez megint egy vitás kérdés. Aminek mondjuk jobban köze van a témához mint a nevelésnek.
308. Cicus62
2010. aug. 9. 15:02

Elképesztő.


Ez az ideológia gyártás a "csapkodásra".

Bettike és Jozsi,ti mit szólnátok,ha egy nálatok erősebb,mondjuk egy férfi,a férjetek,rácsapkodna a feneketekre,vagy kezetekre,ha olyan dolgot csináltok,ami szerinte helytelen(mert előfordul ez)????

Ne mondjátok,hogy ez nem ugyanaz!!!De igenis az.Egy ember megüt egy másikat.Régen így mondták,pénz számolva asszony verve jó.

Nem hinném,hogy ezzel egyetértenétek!!

Valóban törekedni kell arra,hogy minél jobbak legyünk,de ha rácsapsz a gyerekre,mert más megoldás per -pillanat nincsen a kezedben,hát ne mentsed fel magad!!!Szégyenkezz,hogy bántottál egy gyengébbet!!!

A nevelés NEM csapkodásról SZÓL!És NEM ORDIBÁLÁSRÓL,AZ IS AGRESSZIÓ.Törekedj rá,HOGY ELKERÜLD,MERT NEM IS MEGOLDÁS,MINT MONDTAM MÁR,AZ CSAK IDOMÍTÁS.

Ha nincs más nevelési eszköz a kezedben,akkor olvass!Nem szégyen tanulni.

Már most mondom azt is,hogy Ti a verést és az elhanyagolást állítjátok szembe egymással,ezért is beszélünk el egymás mellett.

2010. aug. 9. 14:13

neked hány gyermeked van Judit?

elhiszem, hogy több gyermekkel már más a leányzó fekvése...

mármint ami a szoptatást illeti:)

2010. aug. 9. 13:50
vagy csak én gondolom úgy, hogy ilyen jó cikk után a szoptatásról kéne itt beszélgetni?
2010. aug. 9. 13:47
bocsi, de nem akartok új fórumot indítani nevelés vagy valami hasonló témakörben?
304. 2e0264df59 (válaszként erre: 292. - F65231edcb)
2010. aug. 9. 13:38
Elhiszem neked, első babámnál ez nekem is működött. Sőt, akkor még én is konzervatívabban gonolkodtam a szoptatásról. Meg sokminden másról. Hidd el, borulnak a dolgok néha. Veled is előfordult, hogy ebéd helyett menet közben ettél szendvicset? Biztos, nos ez van...
2010. aug. 9. 12:48

Betti, te pedig ne magyarázkodj, nem érdemes.

Nem nekik kell megfelelned, hanem saját magadnak és a lányodnak.

Senkinek semmi köze ahhoz, hogy hogyan neveled a gyermekedet és milyen eszközökkel teszed.

A képek alapján Maja gyönyörű, kiegyensúlyozott kislány.

Ez a lényeg

2010. aug. 9. 12:47

Húha, Máté még pici, bár nemsokára nálunk is eljön a mászós korszak, már nem sok idő...

:)))

2010. aug. 9. 11:05
a gyerekek folyamatosan feszegetik a határokat. 10 hónapos babáknak nincs veszélyérzetük, még nem tudják mi a veszélyes és mi nem
2010. aug. 9. 11:01
Nem butuskák ők csak szeretik feszegetni a határokat,amit persze meg kell szabni meddig mehetnek és az esetek 98%ában én is úgy teszem hogy magyarázok vagy elviszem onnan,lefoglalom,de van hogy nem vagyok türelmes épp olyan napom van és rászólok emeltebb hangon vagy ilyesmi,nem hinném hogy ettől bárki is rossz lenne,nem vagyunk szuperanyukák és aki ilyet állít nem mond igazat...
299. 94786a70d9 (válaszként erre: 297. - Bettike2007)
2010. aug. 9. 10:49
Mennyire igaz ez. A lányaim 10 hónaposak,de már simán tudnak pakolni kifele szekrényből és nem tudom megakadályozni,mert akár hányszor veszem el őket vissza mennek,vagy köpködik ki a kaját viccből.Néha kiborul a bili nálam,mert nem tudok ezzel a helyzettel meg birkózni,mert még kicsik ahhoz, hogy megértsék nem szabad,ha kicsit erélyes mély hangon rászólok,akkor is csak mosolyog, ettől én meg behalok,mert olyan édesesek.Szóval megtalálják a veszélyes helyeket és olyat csinálnak már amit nem szabad és nem tudok még ezzel kezdeni semmit,és ettől szoktam lefáradni egy kicsit. Majd meglátjuk mi lesz később és előre félek,mert tudom,hogy a gyerekek addig feszítik a húrt,ameddig csak lehet, én meg nem akarok feszült anya lenni,mert az a Csibéimnek se jó.
2010. aug. 9. 10:37
tudok egy nagyon szélsőséges példát a közvetlen környezetemből.szomszédban mind a két kisgyerek beteg. a kisfiú 5éves szívbeteg, kislány 4éves asztmás. az anyja egyiket se merte gátolni a hisztijében a betegségük miatt. az eredmény két végletekig elkapatott gyerek, akik kezelhetetlenek. ha valaki rájuk mer szólni, dührohamot kapnak, a földön fetrengés minden, amit el lehet képzelni, csak azért mert anyuka mindent rájuk hagyott
2010. aug. 9. 10:35

Persze rossz napja mindenkinek lehet, amikor türelmetlen gyerekével, indokolatlanul felemeli hangját rá. A pszichológus szerint ilyen esetekben ne legyen lelkiismeret-furdalásunk, nem arra kell törekednünk, hogy tökéletes, hanem hogy elég jó szülők legyünk. "Nem mindig tudunk kiegyensúlyozottak lenni. Előfordul, hogy fáradékonyak, nyűgösek vagyunk, hazahoztuk a munkahelyi gondokat, és ez megjelenik a gyerekkel szembeni viselkedésünkben is. Az már jó, ha 70-80 százalékban úgy tudjuk nevelni a gyerekünket, ahogy azt elvárjuk magunktól: türelmesek vagyunk és megértőek. Jó vagy rossz napja mindenkinek van: a gyereknek is, nekünk is" - teszi hozzá Deliága Éva.


ezt idéztem-senki sem tökéletes mindig és nem is kell annak lenni szertni kell a gyerkemet és éreztetni vele-ez a lényeg!

296. bettike2007 (válaszként erre: 295. - Jozsi.38)
2010. aug. 9. 09:36

jaj nem verem én sem ne mondj ilyet,legyintek ez különbség sajna láttam olyat ami verés volt mástól nyilvánosan és mégsem ment oda senki hogy mit csinálsz??És amikor átmentem a zebrán a felénél tartottam és behajtott a kocsi úgy ugrottam odébb ki akartak nyírni a gyerekemmel azt mértnem jegyezte meg senki???


Igen beleugrottam,és itt bizti minden anyuka tökéletes akik mindig higgadtak aranyosak sosem szólnak a gyerekre meg mi egymás,én elfogadom ha egy anya neveli a gyerekét,akkor ezt mértnem tudják elfogadni???Nem hinném hogy bárki is rossz anya mert nem lenne senkinél sem már a gyerek...

Aki lelkileg bánt egy gyereket elfogadottabb????Én úgy nem szeretném nevelni a gyerekemet!De verni sem vertem és nem is fogom,nem a szomszéd ci...oknál lakunk...

Nem ítélek senkit sem de itt sajna megtették:-((

Sajnálom ha veled is ez történt....

2010. aug. 9. 09:29
bettike, ebbe te is beleugrottál, mint én egy másik fórumon.tudod a szuperanyák akik úgymond nem verik a gyereküket, lehet hogy mással okoznak a gyereküknek sérülést
2010. aug. 9. 09:21

Másfelől már nincs is kedvem magyarázkodni meg minek is aki önfejű nem érdekel.


A másik senkit sem oktattam ki engem támadtak le hogy mi az hogy ne menjen sehová a kismama mit képzelek én,nem írtam ilyet mindenki oda megy ahová akar én nem mentem és nem is fogok még kell ez az én döntésem nem másé,lehet másról írni,engem nem elemezgetni kell mindenki saját magát elemezgesse,szép napot!

2010. aug. 9. 09:12

Még mindig nem hiszem el hogy ezt fújják hányszor kell elmondanom nem verem a gyerekem és másét sem és nem is hal bele ha egyszer kapott a fenekére és a kezére kicsit,a konnektor már biztos kés sincs ITTHON elől de máshol igen,és a telefonom eléri megengedtem neki már nem hogy nyomkodja és sajna ki is tud menni mert a szúnyogháló nem jól záródik de nem dobta ki a telefonom még és nem is engedtem kimenni úgy hogy én ne lettem volna ott.

Én szerintem nem vagyok verekedős típus és nem is ütöttem meg erősen a gyerekemet,van nem is egy olyan ismerősöm aki nadrágszíjjal vagy fakanállal adott a gyerek seggére (2.5éves)na akkor ő jobb???

Nem kell nekem megmondani mit csináljak mindenki foglalkozzon a saját dolgaival,mert szerintem akik itt felnagyították a dolgokat sem hiszem hogy tökéletes anyák!

2010. aug. 9. 08:04

Kicsit elkanyarodtunk a nyilvános helyen szoptatás témájától...

Senkinek nincs joga mások felett pálcát törni, esetleg kritizálni, ne adj isten rossz anyának titulálni.

Mindenki úgy neveli a gyermekét, ahogyan jónak tartja, van aki elfogadhatónak tartja, ha rácsap a gyermek fenekére nevelési célzattal, van, akinek ez egyáltalán nem fér bele.

DE! Senkinek sincs joga megmondani a másiknak, mit és hogyan csináljon a gyermekével. Pláne nem ilyen stílusban...

Judit, én is igény szerint szoptatok, de már bevált napirendünk van a 6 hónapos fiammal, így tudok időzíteni, hogy a szopizás otthon történjen

2010. aug. 9. 00:01
hogy visszakanyarodjunk a témához: több esetben olvastsam, hogy "3-4 óra a két szoptatás között". Nos, aki igény szerint szoptat ezt így biztos nem láthatja előre. Én mindkettővel így tettem, egyikük sem bírta ki 2 óránál tovább cicizés nélkül (vagy csak ritkán). Nagyon jó szervező vagyok, de volt, hogy nem úsztam meg a nyilvános helye történő szoptatást (többször a másodiknál) néhány alkalommal.
290. 2e0264df59 (válaszként erre: 289. - Mágika75)
2010. aug. 8. 23:53

irgyelek

na nem a sorbanállás miatt

289. Mágika75 (válaszként erre: 285. - 2e0264df59)
2010. aug. 8. 23:49

:-)))

Osssszkár-dijat kaphatnék.

Sosem látszik/érződik rajtam, ha dühös, idiges vagyok.

Sorban állok az agyvérzésért. :-)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook