Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szájak mozgásban, avagy szoptatás nyilvános helyen fórum

Szájak mozgásban, avagy szoptatás nyilvános helyen (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szájak mozgásban, avagy szoptatás nyilvános helyen

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. aug. 16. 14:32
őt nem és ez a lényeg:)))
2010. aug. 16. 14:32

azért jöttem zavarba, mert látszott teljesen a melle, mellbimbója.

engem zavar

nem tehetek róla, mondjuk ugye én sem szoptatok nyilvános helyen.

az apukákról meg ne is beszéljünk:)))

meg nem lepődtem a dolgon, csak zavart.

engem

376. 2e0264df59 (válaszként erre: 375. - F65231edcb)
2010. aug. 16. 14:18
az igénytelenségtől eltekintve, a liga nem épp az a hely ahol meg kéne lepődni és zavarbajönni a szoptatáson. Nálunk gyakran előfordul, (velem is megesett) hazafelé keről sor az altatásra és azt nem árt jóllakottan. Persze az igénytelenségtől én is zavarba jövök. Mondjuk felénk ritka, hogy az apukák is jönnek.
2010. aug. 16. 13:47

Múlt héten a tanácsadáson voltam és jött egy anyuka az alig 2 hetes kisbabával és a férjével.

Sajnos nem hízott a baba, hanem fogyott, mérlegelni hozták a babát.

A csaj leült a padra a teremben és elkezdett szoptatni.

Kicsit igénytelen volt a csaj, mert melltartó nélkül jött, teljesen átlátszott a pólója és a lógó mellei. Nem volt valami épületes látvány.

Az meg, hogy csak úgy elővette a mellét,még engem is zavarba hozott, a védőnő ott beszélgetett vele közben és nem mondta volna, hogy menjenek be a "rendelőbe" szoptatni.

Közben jöttek családok, apukák is akik nem tudtak hova nézzenek, mert zavarban voltak.

Megjegyzem én is.

374. bucimami (válaszként erre: 341. - **Kata**)
2010. aug. 12. 20:00

Igen, mielőtt kisbabához nyúl az ember, megmossa a kezét. A cicimet külön soha nem mosogattam, be van az jól csomagolva :-), pláne az első hónapokban, amikor nálam például állandóan szivárgott a tej és folyamatosan melltartó-betétet kellett hordanom.

Házon kívül pedig...Persze, általában mindig volt nálam popsitörlő, ami kéztörlésre is alkalmas, de amikor a játszótéren az egyik gyerek fejjel lefelé csúszdázott, a másik a homokot kóstolgatta lelkesen, a pici meg a babakocsiban üvöltött, nem igazán azon tűnődtem, hogyan teremtsek steril körülményeket a szoptatáshoz. :-)

373. bucimami (válaszként erre: 369. - V10R1C4)
2010. aug. 12. 19:45
Erre a célra egy sima póló is megfelel. :-) Nekem sose voltak "furfangos" felsőim, mégis többször előfordult- annak ellenére, hogy próbáltam egy csendes zugot keresni-, hogy odajöttek hozzám kérdezni valamit, beszélgetni, szabadtéri rendezvényen szórólapot osztani, pusztán csak azért, mert nem vették észre, hogy szoptatok.:-)
372. 2e0264df59 (válaszként erre: 371. - Birgi74)
2010. aug. 11. 22:54

biztos nagyn jó helye lesz nálad egy majd egy kisbabának.

én is szégyenlős voltam mindig, az is vagyok. De ha arról van szó, hogy a kisbabámat meg kell etetni akkor ez nem jut eszembe. Na, nem is vagyok a "kipakolós fajta" :-)

371. birgi74
2010. aug. 11. 19:14

helló! na akkor én is hozzászólok. először is leszögezném, h sajnos, még nem volt alkalmam szoptatni, DE:

engem egyátalán nem zavar az, ha valaki nyilvános helyen, parkban, étteremben, hivatalban, ikeában, stb szoptat.

szerintem ez természetes dolog, demonstratíve is szoktak szoptatni, de velük amúgy nem foglalkozom, inkább oda sem nézek, mert tényleg van pár anyuka, akik azét kerítenek nagy feneket a dolognak, hátha beleköt valaki, szinte várják, h mikor szólnak be nekik. (ne haragudjatok a közönséges szóhasználatért)

éttermünk van és egy kávézónk. sokszor láttam már kismamát csendben diszkréten szoptatni, amíg az ebédre vártak, nem kiabálva, h szoptatni fog, egyszerűen csak ahogy kell, intimitást megteremtve, diszkréten megetette a babát. volt, h észre sem vettem, mert szinte kis sem látszott a baba sem, nemhogy a mell. sok ilyen van. aztán éppen a múlt héten, itt a kávézónk teraszán, ami az utcán van amúgy, bejött egy anyuka, kisgyermekkel, nagymamával, és egy hathetes babával (beszélgettem vele, és megkérdeztem a végén, h mennyi idős). mire a kávét kivittem, már nagyban szoptatott, a diszkréció legkisebb jelét sem fedeztem fel rajta :)

( h a szavaitokkal éljek, a kicsapós fajta volt :)

amikor letettem elé a kávét, éppencsak annyira pillantottam oda, amennyire muszáj volt, tekintve, h nem akartam az asztal mellé ejteni a poharat, és a baba feje, és a nőci melle szinte az asztalon volt, nem is lett volna más választásom. engem nem zavart, sőt, mosolyogtam is rá. aztán térültem-fordultam, h vigyem nekik a fagyit, de az unokaöcsém megelőzött. mire szólhattam volna neki, h ne ő vigye (22éves fiú), már kint is volt vele... hát szegénykém eléggé zavarba jött :)

neki a női mellről nem pont a kisbaba jut eszébe... ennek hangot is adott, viszonylag kultúrált formában, és csak nekem.

a munkatársaink között az étteremben eléggé vegyes a hozzáállás. van olyan pultosunk, 32körüli nő, aki ráadásul ápolónő, mellékállásban dolgozik nálunk, aki megszólta, amikor meglátta, h egy diszkrét kismama az étteremben szoptat... én persze elmondtam a véleményemet neki :) mármint h ezen miért akad ki, természetes és diszkrét.

na nem is fejtegetem tovább, nem is tudom mit akartam ezzel mondani. talán csak annyit, h vannak akik így gondolják, és vannak akik úgy, mindkét táborban (szoptatósok és nézelődők).

nincs ezzel semmi baj. én, ha úgy adódna, nem tudom, h szoptatnék-e nyilvános helyen. nem azért, mert ellenzem, szépnek tartom a szoptató kismamákat. de én olyan szégyenlős vagyok, h szerintem még családi körben sem mernék szoptatni :)

a tesóm sem szoptatott apukám előtt pl. előttem igen. a sógornőm is, családi körben nem volt szégyenlős, de pl nyilvános helyen nem tudok róla, h szoptatott volna.

amúgy ha az elvet nézzük, én támogatom. szoptasson mindenki ott, ahol szeretne, és ne szólja meg senki őket, mert ez a világ legtermészetesebb dolga. meg az igény szerinti szoptatás. azt meg nem is lehet szabályozni. igény szerinti ugye...

szerintem.


(most az jutott eszembe, h az a kismama a múltkor, lehet, h azért volt a "kicsapós fajta", mert nagyon-nagyon boldog volt, és büszke volt arra, h ott van a hathetes kis csodája vele!!!!! nem lehet, h nem is demonstráli akarnak azok az anyukák, hanem egyszerűen csak nagyon büszkék a babájukra? hüm? én is büszke lennék.)


ez hosszú lett, bocsánat!

370. Mágika75 (válaszként erre: 369. - V10R1C4)
2010. aug. 10. 22:06

Csak az ősanyás megjegyzésbe kötnék bele. Mert én is földszagú ősanya vagyok, de soha nem szoptattam demonstratíve (kizárólag parkoló autóban textil pelus takarásában, csak ha nagyon muszáj volt)

:-)

369. V10R1C4
2010. aug. 10. 20:59

Nagy az isten állatkertje, ibolya79. A közjegyző bácsi nyilván illemtudóan fotoszintetizált csecsemőkorában, netán édes jóanyja ki se dugta vele az orrát otthonról, hanem ott gajdult meg a négy fal között, ezért lett a bácsi ilyen.

Szerintem, ha nem számítom az emberi problémagyártó képességet és neurózist (t. i. így is lesz, aki beleköt), a legokosabb megoldás egy olyan felső, amit lehet úgy hajtani, hogy nem lehet látni, mikor a csecsemő eszik. Egyfelől mert a sok mimózalelket az bántja, hogy kb két centi bőr látszik a mellből, másfelől meg csak ne bambuljanak a gyerek arcába, amíg az békésen eszik, és otthoni körülmények között vagy a semmibe bambul, vagy a mamájára néz. Szóval olyan megoldás a jó, amivel elérhető, hogy a baba meg legyen szoptatva, nyugi legyen neki közben és semmi demonstráció-szerű ne legyen a dologban (hiszen mindenki szokott enni) (az elves, demonstratív szoptatás az más műfaj, attól én is fogom e fejem, tipikus karakterű ún. ősanyák csinálják, többek között miattuk is ilyen hisztis a népség erre a témára).

368. nadjasurrealist (válaszként erre: 366. - Ibolya79)
2010. aug. 10. 14:14
jujj, ez tényleg vérlázító
367. 2e0264df59 (válaszként erre: 366. - Ibolya79)
2010. aug. 10. 13:10
Sajnálatos, hogy mik vannak. Eddig nem értettem miért mondják, hogy a közjegyző egy külön állatfaj. Most már értem, ez nincs talán törvényben leírva és nincs meg rá a megfeleő formátum. Felháborító.
2010. aug. 10. 12:31

Sziasztok!

Én úgy jártam hogy hivatalos ügyet kellett intéznem egy városi közjegyzőnél. Kértem egy helyet hogy tudjak szoptatni mert az akkor 3 hós kicsim ordított az éhségtől (megvárattak minket) és akit megkértem, durván rámszólt hogy nem szoptathatok!!!! Sírva otthagytam és kimentem a következő helyre, egy bankba, ott is ügyet intéztem kérnem se kellett, felajánlották nekem az igazgató szobáját hogy nyugodtan szoptathatok, pelust cserélhetek.

Rettenetes volt. Hogy lehet ilyen valaki hogy elzavar egy szoptatós anyukát a babájával együtt!!!

365. bettike2007 (válaszként erre: 364. - Mágika75)
2010. aug. 10. 11:04
aha,ha lesz 2ik gyerekem lehet én is kipróbálom..
364. Mágika75 (válaszként erre: 363. - Bettike2007)
2010. aug. 10. 11:03

Naná!

Csenge 17.32-kor született, asszem 9-ig voltunk még a szülőszobában, akkor elvitték megfigyelésre, reggel 6-kor kaptam vissza, utána ki sem engedtem a kezemből.

Csonor hajnalban született, 2.48-kor, 1/4 5-körül jöttünk ki a szülőszobából, az első éjszakai megfigyelés Csongornál így alig 2 óra volt, mert 6-kor őt is visszakaptam.

Aztán csak a kötelező napi fürdés idejére voltak a csecsemősöknél.

363. bettike2007 (válaszként erre: 362. - Mágika75)
2010. aug. 10. 10:59
Hát nekem a kórházban nem kellett pelust cserélnem.Te roomiba voltál akkor??
362. Mágika75 (válaszként erre: 361. - Bettike2007)
2010. aug. 10. 10:54
Ami engem illet, csak peluscsere után használtam.
361. bettike2007 (válaszként erre: 360. - Mágika75)
2010. aug. 10. 10:38
hát ott a szobában van a doboz de gondolom nem használják az anyukák..
360. Mágika75 (válaszként erre: 344. - Bettike2007)
2010. aug. 10. 10:35
A 'rooming-in' kórházban egész nap fel-alá járkálhatnának a fertőtlenítős tubussal... :-)))
359. bettike2007 (válaszként erre: 355. - Mágika75)
2010. aug. 10. 09:36
igen itt 4-5nap sajna..
2010. aug. 10. 07:41

Én mindig megmosom a kezem is és a cicim is Katám, alapvető higiéniának tartom.

Mint ahogyan te is kezet mosol evés előtt, és tiszta tányérból eszel.

Tudom, hülye összehasonlítás, de én így látom,

Máté 6 hónapos lesz holnap, de még mindig megmosom a cicim és a kezem szopi előtt.

Annyit tud várni Máté:)

357. 447ca97525 (válaszként erre: 30. - Nyuce)
2010. aug. 10. 04:46
igazad van
356. 447ca97525 (válaszként erre: 2. - Ducky)
2010. aug. 10. 04:40
én is így gondolom
355. Mágika75 (válaszként erre: 354. - Bettike2007)
2010. aug. 9. 23:32

Ja, hogy sárga is lett + a kecskeméti(?) protokoll szerint 4 nap...


Hát, kórházból nekem az a 2-3 nap is bőven elég volt!

354. bettike2007 (válaszként erre: 352. - Mágika75)
2010. aug. 9. 23:23
Maja vasárnap este és pénteken jöhettünk haza itt 4-5nap amikor hazaengednek,nekem azért volt 5 mert picit sárga lett és várták ne legyen jobban,de nem lett,másokat is min a 4ik nap engedték haza de ált.5napig vannak benn a kismamák a babákkal
353. **Kata** (válaszként erre: 350. - Mágika75)
2010. aug. 9. 23:19
:)
352. Mágika75 (válaszként erre: 351. - Bettike2007)
2010. aug. 9. 23:18

5 nap?

Miért voltatok olyan sokáig?

Vagy én siettem haza?

Csenge hétfő délután született, Csongor kedd hajnalban és mind a két gyerekkel csütörtök délután jöttünk haza.

351. bettike2007 (válaszként erre: 348. - **Kata**)
2010. aug. 9. 23:15

jó csak kérdeztem,ne haragudj....


Mi kaptunk az öt nap alatt persze volt hogy egy egy alkalom kimaradt..

350. Mágika75 (válaszként erre: 349. - Mágika75)
2010. aug. 9. 23:14
Persze én földszagú ösanya vagyok.
349. Mágika75 (válaszként erre: 341. - **Kata**)
2010. aug. 9. 23:13

Hát, én az első perctől nem mosogattam a mellem. Csak egy kis tejjel átkentem szopi előtt. Az első időkben elég, ha az ember ránéz a kisbabájára, és már spriccel is a tej, elég azt használni.


A kórházban nekem azt javasolták, hogy a baba a mamája illatát/ízét érezze, ezért ne használjuk erős illatú tusfürdőt, dezodort, testápolót, parfűmöt. Szóval én semmi illatot nem használtam, csak sűrűbben zuhanyoztam.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook