Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Stressz, szorongás, pánikbetegség, depresszió?Gyógyszer nélkül van megoldás? fórum

Stressz, szorongás, pánikbetegség, depresszió?Gyógyszer nélkül van megoldás? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2018. aug. 18. 10:53

Sziasztok!


Ti hogy bírjátok ezt a kánikulát? Nektek is gyakrabban jön elő a rosszullét?

Nekem a jégakku,meg hideg, jeges dolgok szoktak segíteni, de mostanság már az sem mindig.

4785. 9e1b34b249 (válaszként erre: 4782. - Bridget*)
2018. máj. 22. 01:49
Szia! Nyomás a fejben?erre gondolsz?nemtudom mitöl lehet !gondolom pszichés!voltál Azota dokinál?
2018. máj. 11. 20:41
Sziasztok :) nekem 13éves korom ota van szociális agorafobiám van még a magasságtol valo félelem és egyébb a lényeg sem most sem 15év alatt nemszedtem gyogyszert soha ahogy most sem!ami fontos :sose éld meg hogy tragédia van ha elkap 1roham hanem éld meg ugy hogy nyugodt vagy és megtalálod a megoldást a problémádra szembenézel vele és kitüzöl célokat hogy máskor mit teszel :pl telefont nyomkodod kitalálsz dolgokat pl holnap lemosom a szekrényt vagy táncolok a kutyával vagy valami :)ha kérdés van megtaláltok :) magadban bizz hiszen tevagy maga a csoda és a remény!mindenböl kilehet mászni :)
4783. epervirág (válaszként erre: 4782. - Bridget*)
2018. máj. 4. 16:13
Szia! Valahol èn is hasonló cipőbe jàrok mint te,csak nekem a vèrnyomàsom is ugràl va,hogy 104, de van mikor 143 is .a pulzusom reggel 110 volt ès pulzus csökkentöt szedek.3n szedek gyogyszereket,de nem sokat használnak.Minnèl elöbb menj el a dokihoz.
4782. Bridget*
2018. máj. 4. 15:12

Sziasztok! Jár erre valaki?

3 napja rámtört valami, folyamatos nyomás van a fejemben, a pulzusom ugrál 80-95 között -de volt, hogy egyszer felment 145re is - de ami a legrémisztőbb, hogy napközben ahogy elbóbiskoltam (egyik nap egy hosszú autóút anyósülésén, ma pedig a szgép előtt), a "lezuhanás" pillanatában hirtelen nem kaptam levegőt, mintha megállt volna a szívem.

Ha lehet, ettől még jobban bepánikoltam.

Nagyjából 5 éve voltak hasonló tüneteim, azóta bétablokkolót szedek (a legkisebb dózis, napi negyed az 5 mg-osból). Nem vettem észre mostanában semmit, ami változott volna körülöttem, ugyanaz a stressz van körülöttem, mint mindig...

Mit javasoltok, mit tegyek??? A háziorvoshoz legkorábban jövő szerdán tudok elmenni :(

4781. 9e1b34b249 (válaszként erre: 4774. - User20)
2018. máj. 3. 21:32
irok privátot!
2018. máj. 3. 21:29
sziasztok sosem szedtem semmit mert magam oldom meg a problèmaim :) szociális agora klausztro és sok màsik fobiàval küzdőm és hidjétek el van megoldás akinek kèrdése van privátban is keresshet :)
4779. c47623800d (válaszként erre: 4778. - PöttyösPanka)
2018. febr. 23. 10:03
Én szedtem... egy évig. Nehéz volt leszokni. Depresszió, majd PTSD... Hogy kigyógyultam-e... hát igazából fogalmam sincs. De most nem szedek semmit.
4778. PöttyösPanka (válaszként erre: 4777. - C47623800d)
2018. febr. 23. 09:59

Persze, ha valaki közveszélyes, akkor tenni kell valamit, de amúgy a gyógyszerek hatásossága erősen kétséges. Főleg az önveszélyességre gyakorolt hatása. Ha van itt valaki, aki kigyógyult bármilyen mentális zavarból gyógyszer segítségével, írja meg a történetét, mert nagyon érdekel! Aki viszont szed, vagy szedni készül hasonló szert, a körültekintő tájékozódás jegyében nézze meg azt a videót:

[link]

4777. c47623800d (válaszként erre: 4771. - 0661070105)
2018. febr. 23. 08:27
Van az a pont, amikor elkerülhetetlen, hogy gyógyszerhez nyúljunk. Amikor valaki ön- vagy közveszélyes.
4776. ildi992 (válaszként erre: 4763. - Komkom)
2018. febr. 8. 08:55

Lehet, hogy nem ezt a választ vártad, de a fél valaki valamitől akkor bizony elkezd remegni. Miért félsz a haláltól? Energia nem vész el, csak átalakul. Levetjük a földi testet, és átmegyünk máshová. Ez természetes, nem szűnünk meg létezni, viszont hazamegyünk. Sokat kell tanulnunk ebben az életben, hiszen ez a feladatunk. Lelkileg kell magunkat képezni, és a hozzáállásunkat.

Nagyon jó a gunagriha videói. Ajánlom mindenkinek. Aki keress talál köztük olyat ami érdekli. Ne értsetek félre, nem kell sehova semmilyen gyülekezetbe menni, nem erre inditálllak, csak a tanulásra. [link]

4775. c61ac18309 (válaszként erre: 4765. - 5fd0bd70c7)
2018. febr. 8. 08:17

Kedves Zsemlebuci.

Szerintem ezt aki felismeri és itt leírja, azt mind ezekkel tisztába van a mellékelt oldalon felsoroltakkal. De ezen a oldalon nem találni megoldást, segítség nyújtásra. Csak leírást a tűnetekre. Konkrét címek, helyek ahova el is mehet az aki már el jut odáig, hogy belátja szüksége van segítségre?

4774. user20
2017. okt. 29. 12:57

A segítséget nem orvosban, és nem gyógyszerben látom. Időm, és energiám van hozzá, hisz ha nem tenném, nem kérdeznék itt.

Viszont nyilvánosan nem akarom leírni, és ki sem akarom beszélni, ezért akivel tudnék beszélni privátban az írjon rám.

4773. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 4772. - User20)
2017. okt. 29. 11:57
Hát ha nem vagy szakember, akkor sehogy
4772. user20
2017. okt. 29. 10:40

Sziasztok!

Depis lett a barátom, hogyan tudok rajt segíteni ?

2017. okt. 21. 10:55
Ilyen jellegű problémáknál..nem hiszek a gyógyszerek gyógyító hatalmában. Voltam depressziós, alapból szorongó típus vagyok. Dokinál is jártam, aki egy marék nyugtatón kívül mással nem tudott szolgálni. Nem éltem vele. Mindig azt mondtam..hogy csak magad tudsz ezeken a dolgokon változtatni. Nem segít a bogyó, felejtsd el. Hangold át magad..a gondolkodás és látásmódodon állíts. Te. Nem más.. Nézz szembe a félelmeiddel..előbb-utóbb eltűnnek..de mindenképpen mérsélkődnek. Nekem ez segítet.
4770. Maxxys
2017. okt. 15. 20:22
skacok komolyproblémáim vannak az egyedülléttel főleg éjszaka parázok de ugy hogy hulla fáradt vagyok másnap...valakinek valami ötlet?
2017. okt. 14. 14:24

Sziasztok! Mindenkinek ajánlott Eckhart Tolle - A Most Hatalma című könyv elolvasása. Nagyon sokat tud változtatni az ember "gondolkodásmódján", világnézetén. A megoldás benned van!

Akit érdekel, szívesen átküldöm pdf-ben.

4768. ured
2017. júl. 25. 20:35

45178. ured 2017-07-25 20:33

Sziasztok ! Lenne kérdésem😔Gombóc szeri érzés a torokban volt a vkinek hosszabb időn keresztül?pamik tüntete lehet? Mintha Vmi csikizne a Torkom 😔Voltam Pajzsmirigy uh negatív . Háziorvos szerint pszichés 😔Nem tudom de felek . Tapasztalt Vki ilymot

2017. jún. 30. 17:08

Jó szívvel ajánlom a Metamorf masszázst, nekünk ez segített!!!


Egy kis infó:


A metamorf masszázs egy speciális lelki blokkoldó technika. A különböző szervek reflex pontjai az egész testen megtalálhatóak, így a lábon, a kézen, és a fejen is. Ez a technika a gerinc reflex pontjait célozza meg ezeken a területeken.


A gerinccsatornában futnak az idegek, melyek a különböző impulzusokat az idegrendszerbe, ill. a nyúltagyba szállítják. Itt található a vegetatív idegrendszer központja és a rejtélyes tudatalatti székhelye is. Minden lelki sérülés, megrázkódtatás, fájdalom ide kerül, és itt raktározódik el.


Ezek a lelki blokkok, mint a folyón a gátak, akadályozzák az energiaáramlást. Bizonyos területek energia hiányosak lesznek, betegségek alakulhatnak ki. Lelki szinten gátlásosak leszünk, félelmekkel, fóbiákkal, depresszióval küzdünk.


A metamorf masszázs lágy, finom érintésekkel a lábon, kézen és a fejen a gerinc reflex pontjain keresztül stimulálja a gerincet és a keletkező energia hullám, kilöki ezeket a gátakat. A módszer kíméletes, de nagyon hatékony. Bárkin alkalmazható, akár gyerekeken is.

4766. Annus49 (válaszként erre: 4761. - RemCo)
2017. jún. 29. 13:29
22 ezer forint a Raditecben. Még aznap vagy másnap reggelre megvan a lelet.
2017. jún. 27. 08:10

[link]


Ez egy edukációs program szorongással élők számára.

4764. Lindi11
2017. jún. 26. 21:58
Van itt valaki???
4763. komkom
2017. jún. 17. 21:14

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy problémámra. Van-e valaki aki hasonlóktól szenved? Minden érdekel.

Több mint egy éve szívműtétem volt. (kicserélték az aortámat és a szívbillentyűmet ) A műtét előtt majd' egy évig halálfélelemben éltem. Az orvos eltiltott minden erőkifejtéstől, mozgástól.Tudniillik, átszakadhat az aorta és fél percen belül halott vagyok.Itt kezdődött az én pokoljárásom.

Sikeresen megoperáltak. Túléltem. DE a kezdeti euforikus érzést lassan felváltotta újra a halálfélelem! Pánikbeteg lettem? Depressziós ? Kettévált a napom. Délután minden rendben, de a délelőtt maga a pokol! Szorongással ébredek, remeg a kezem, a lábam gyenge vagyok. Lihegek, kapkodom a levegőt, hányingerem van, nem tudok enni csak délután. Semmit sem tudok csinálni, sok hobbim van de minden áll. Aludni hol tudok, hol nem. Voltak olyan napok, hogy hajnali 3 óra előtt le kellett menni az utcára sétálni, hogy csillapodjon a nyugtalanságom. Van, hogy arra ébredek,remeg a lábam. Környezetváltozás hatására sem szűnnek a problémák, esetleg csak csökkennek. A legbeváltabb tipp, lemenni a lakásból és több kilométert gyalogolni. Hát ez van röviden.

Orvosi háttér:Egy évig jártam pszichológushoz,párhuzamosan másfél évig pszichiáterhez. Szedtem, szedek gyógyszereket,de a bajom nem múlik

Hát ez az én problémám, ehhez kérek segítséget, hátha jobbra fordulna a sorom. Köszönöm.

2017. jún. 16. 10:08

Van.

Belenyugodni abba, ami megváltoztathatatlan, és megváltoztatni azt, ami megváltoztatható.

4761. RemCo
2017. jún. 16. 09:07

Sziasztok!


Remélem még olvassa valaki a fórumot. Szóval a véleményetekre lennék kíváncsi. Nálam 1,5 éve kezdődtek a gondok. A pszichológiai vélemény hipocondria és szorongás. Fél éve járok pszichológushoz és enyhe szorongás csökkentőt is szedek. Nekem javultak a dolgok még a gyógyszer előtt is, csak egy ponton megrekedtünk. A probléma, hogy mivel nagyon sokáig a szervi bajt kerestem, így generalizálódott a szorongás és nincsenek pozitív megerősítéseim és erre kell a gyógyszer.


Sajnos a szervi vonalat még mindig nem engedtem el, pedig a környezetemben mindenki azt mondja, hogy hagyjak fel ezzel. Ebben kellene a ti segítségetek is. Szóval a tüneteim: émelygés, fejnyomás, enyhe hányinger és néha a látásom is elveszti a fókuszt. A következő vizsgálataim voltak: EKG, 2x vérvétel (teljes laborral: vizelet vizsgálat itt nézték a pajzsmirigy és vese működést is), nyaki erek UH, 3x szemészet (szemfenék vizsgálat), 2x neurológus. A tünetek 1,5 éve vannak és általában délelőtt az mindegy, hogy munkanap vagy hétvége.


Amiben érdekelne a véleményetek és egyben nagy szívfájdalmam is, hogy egyik neurológus sem küldött el MRI-re. Lenne lehetőségem magánba megcsináltatni, de az 60000 ft. A kérdésem az lenne, hogy nálatok hogyan voltak a vizsgálatok? Ha valaki szorong ennyire nyilvánvaló, hogy koordinációs és szemfenék vizsgálatokból a neurológus megmondja, hogy semmi "agyi" gond nincs? Sajnos sokszor gondolok arra, hogy mégis szervi betegségem van és vacillálok az MRI-n.


Köszönöm előre is a válaszokat.

4760. Maxxys
2017. ápr. 8. 21:32
Szivesen létrehoznék egy budapesti csoportot ahol átbeszélhetnénk a témát szűk körben merthogy van megoldás gyógyszerek nélkül is.Akit érdekel privátban jelezze felém..
2016. jún. 23. 22:21
Mindenképp van megoldás ! Elszántság és akaraterő az fog kelleni de nem lehetetlen
2016. febr. 17. 12:50

Sziasztok!

Hellóvilág mi az a terápiás facebook csoport???

Köszi előre is!

4757. Hellóvilág (válaszként erre: 4755. - Színescerka)
2016. febr. 3. 17:34

Szia! Lehet halott topic, de most belefutottam.

Nekem egy terápiás Facebook csoport segített - ez elég jól megoldja a kezdeti társaság problémát, később ha jobban van az ember már nem csak a virtuális térben tud barátkozni.

Barátokra találtam és terápiás módszerekre már egy éve. Egyre jobban vagyok. :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook