Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Stressz, szorongás, pánikbetegség, depresszió?Gyógyszer nélkül van megoldás? fórum

Stressz, szorongás, pánikbetegség, depresszió?Gyógyszer nélkül van megoldás? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
4576. andibandi7 (válaszként erre: 4574. - Zsu56)
2014. nov. 20. 11:24
Én viszont azt gondolom hogy ha valakinek gyógyszerre van szüksége akkor igenis szedje.Nem vagyunk egyformák,mindenkinek más problémája van amiért pánikbeteg.A gyógyszert nem kell minden esetben életünk végéig szedni.Viszont az sem jó ha azért szenvedünk mert dacból nem szedek gyógyszert!A túlzott stressz és idegeskedés a szívinfarktus egyik kockázata.Könnyebb meggyógyulni a pánikbetegségből,mint egy infarktus után csak egy 70-80%-os szívvel tovább élni.Ami maga után vonz más betegségeket is.Az étkezésről meg azt gondolom hogy együnk mindent de csak mértékkel!
4575. mc99 (válaszként erre: 4574. - Zsu56)
2014. nov. 19. 20:45

Nem tudom, hogy melózol-e, de ott azért ez nem ilyen egyszerű.

Ott nem lehet a kerti citromfüvet szagolni, 2 óránként teát főzni, lekötni az agyamat akkor és azzal, amivel szeretném, meg úgy intézni a kajálást, ahogy te írod. Fél óra sétára sem biztos, hogy marad idő. Itthon nekem is minden könnyebb.

A laboreredmény meg, hát az egyáltalán nem mérvadó. Az enyémben egy eltérés sem volt (pedig én eszek mindent, ami te nem és még azt is beikszeltem vizsgálatra, amit a doki nem), amikor a legrosszabb időszakomban csináltattam egyet, már kitárgyaltuk, hogy ott nincs olyan paraméter, ami azt mérné, ami nekünk kell. Úgyhogy én nem gondolnám, hogy majd az evési szokásaink megváltozásától fog ez elmúlni.

4574. Zsu56
2014. nov. 19. 07:48

Sziasztok!

Csupán tanácsot szeretnék adni. Én egyáltalán nem vagyok híve a gyógyszerszedésnek, sőt kimondottan ellenzem ebben az esetben a nyugtatót. Ha valaki, én igazán végigjártam a poklot. Tudom milyen a pánikbetegség.Szorongós típus vagyok sajnos, de ma már elég egy csésze kamilla, (és igen jól alszom, de azt is csak akkor iszom, ha valami nyugtalanít nagyon. Szerencsére ritkán ...de van a kertemben csodás citromfű is)..... vagy agyilag lekötöm magam, ami lelkileg pozitívan hat rám.Mindig hamar elfáradtam, vert a pulzusom már akkor is ha csak lehajoltam bedobni a szemetet a kukába. Nyilván valóan a stressz befolyásolja az állapotot, sőt, nagyon is, de arra is kellene gondolni, hogy bizonyos élelmiszerek ( ízfokozók egyéb mérgek)is roncsolják az idegeket és ezáltal egy ördögi körbe jutottunk. Hangsúlyozom, ez csak az én személyes tapasztalatom, nem mindenkinél hasonló a helyzet, mégis hiszem, hogy nem mindegy mit eszünk. Én 5 éve teljesen elhagytam mindennemű tejterméket( lehet nélküle léztezni) nem eszem kifőtt tésztákat, kenyeret is minimálisat és pirítva és a cukrot is kiiktattam..ha nagyon rámtör az édesség utáni vágy, egy kis mazsola( ha nem vagy allergiás)vagy egy kanálnyi méz, (aszalt) gyümölcs, ....( persze, én nem dohányzom)ne egyetek gyógyszert, mozogjatok többet, ha mást nem napi fél óra közepes tempójú gyaloglás....voltam nagyon mély ponton, de szerencsémre már a múlté. Csak saját magad tudsz segíteni magadon ennyi.Még annyit, hogy 2 óránként igyál egy pohár vizet...én csakis vizet iszom, számomra más nem létezik, vagy frissen facsart lé.Egyáltalán nem eszem semilyen gyárilag csomagolt terméket. Én húst is csak nagyon ritkán, egyre kevesebbet. A laboreredményemen egy * volt csak, az is minimális eltéréssel. 56 éves vagyok és köszönöm jól vagyok:))Higgyetek nekem működni fog és sokat javul az állapototok.A gyógyszer MÉREG!!! Legyen akarat bennetek!!!Javulást mindenkinek.

4573. ildi992
2014. nov. 12. 13:32

Alábbi milyen fertőtlenítő? Mire jó?

[link]

4572. sztolyka
2014. nov. 6. 16:05

Ataraxot szedek napi 2x1-et. Mennyi idő kell, hogy elhagyjam teljesen?

Augusztusban kezdtem napi féllel,majd szeptember végére állt be 2x1-re.Csak a fejnyomást szüntette meg és kicsit nyugodtabb vagyok.Aludni ugyanúgy rosszul alszom,rosszakat álmodok egy ideje és az imbolygó szédülést se szüntette meg.Doki javasolta a Cipralexet,de nem váltottam ki,mert ez már azért keményebb szer és nem könnyű letenni.A doki szerint nem lehet hozzájuk szokni,de akkor miért van az,hogy fokozatosan kell csökkenteni.?

Le akarom tenni de hogyan?

2014. szept. 9. 23:03
Nem tudom.Az idegrendszerre is jó hatással van.Állítólag :P
4570. 2883723cae (válaszként erre: 4569. - Andibandi7)
2014. szept. 9. 20:58
Semmivel nem fog többet érni, mint a magnézium. Ugyanis nem szíveredetű a panaszod. Csak azért mondják, hogy mondjanak valamit és pillanatnyilag megnyugodj és reménykedj valamiben. Meg, hát valamit mondaniuk kell. De ez csak az én véleményem. Lehet, hogy Nálad bejön. Úgy legyen:-)
2014. szept. 9. 10:01
Van valakinek tapasztalata a Pananginnal kapcsolatban?
2014. szept. 8. 23:17
Nincs eltérés a Holter vizsgálatnál,de még csak szívritmuszavarom sincs.Egyszerűen kivannak az idegeim,magyarán hülye vagyok.Azt mondta a doki próbáljam meg a Panangint az jobb mint a Magneb6.:)
2014. szept. 8. 23:14
Mint egy jó anyag. :) Csak vicceltem.Egyszer kaptam az ügyeleten lassan kellett elszopogatnom és egy 20perc után jól voltam.Utána mire beértünk a kórházba már jó volt a vérnyomásom is és a pulzusom is.Szerintem erősebb mint a Frontin.
4566. bnehenike
2014. szept. 8. 11:02
sziasztok egy kerdesem lenne. ma irtak fel xanax 0,5 sr-t, mert nagyon szapora a pulzusom.minden hajnalban arra kelek,hogy ki ugrik a helyebol.szerintetek mennyire tompit le
2014. szept. 8. 10:08
Totálisan ki kéne kapcsolnod és csak azt kéne "hallani" amit mondasz és akkor jó ha nem kalandozik el a gondolatod miközben a szöveget mondod!Sikerülni fog csak idő kell hozzá,és sok idő!Nálam is az a baj hogy türelmetlenül azt várom mikor lesz már vége és ez a baj!Türelmesnek kell lenni!
4564. Benq22 (válaszként erre: 4555. - Andibandi7)
2014. szept. 7. 20:45
Neki kezdtem, most csinálom negyedik napja, semmit nem érzek. Azt sem tudom mit kellene észlelni. Jó mondom a szöveget automatikusan és várom a csodát. Attól félek nem tudok kimászni a gödörből, csak egyre rosszabb lesz. Hogy lehet így élni?
4563. andibandi7 (válaszként erre: 4562. - 2883723cae)
2014. szept. 3. 20:48
Hétfőn kell visszamennem akkor tudom meg a Holter eredményét.Nagyon kíváncsi vagyok mi van.A ritmuszavaron kívül nem számítok semmire.Azt meg gyógyszerrel helyre lehet hozni. :P
4562. 2883723cae (válaszként erre: 4561. - Andibandi7)
2014. szept. 3. 18:45

Inkább gyógyszer, mint az állandó szenvedés. A gyógyszer ellen azok lázadnak leginkább, akiknek fogalmuk sincs, min megy át a másik. Van akinek sikerül anélkül, valakinek nem. Mindenki másképp működik, nem az egyén hibája szerintem.

Én azt vallom, ha gyógyszerrel boldog, kiegyensúlyozott az ember az sokkal többet ér, mint valaki, aki veri a mellét, de pár év múlva roncs lesz belőle.

4561. andibandi7 (válaszként erre: 4557. - 2883723cae)
2014. szept. 3. 17:37
Nekem sincs semmi baja a szívemnek.Úgy gondolom mindent megteszek hogy meggyógyuljak,de ehhez már gyógyszeres beavatkozás kell szerintem.Ez már szívritmuszavar.Borzasztóan idegesít már!
2014. szept. 3. 17:27
Már kb.fél éve küszködök vele és nem jó mert kikészíti a szivet! :(
4559. andibandi7 (válaszként erre: 4558. - Kleeri)
2014. szept. 3. 17:25
Én nem állítottam hogy depis vagyok! A vérnyomásom már rendben van,gyógyszert szedek rá.Inkább a pulzusommal volt probléma nem a vérnyomásommal. Ez inkább pánikbetegség.A szívdobogásérzést rengeteg tünet tudja produkálni.Pl:stressz,kimerültség,vérnyomás,pszichés tünetek is okozhatják!
4558. kleeri (válaszként erre: 4555. - Andibandi7)
2014. szept. 3. 13:37
az szerintem nem depi, hanem vérnyomás probléma
4557. 2883723cae (válaszként erre: 4556. - Andibandi7)
2014. szept. 3. 10:48
Én is így voltam ezzel. Kirobbanóan jól voltam azon a napon, amikor rajtam volt a kütyü:) Bár tudtam, hogy semmi baja nincs a szívemnek, végül is nem volt jelentősége.
2014. szept. 3. 10:12
Jellemző hogy amikor fent van a Holter akkor nincs semmi esemény! :P
4555. andibandi7 (válaszként erre: 4557. - Kleeri)
2014. szept. 2. 12:30
Köszi tudom! Már elkezdtem mozogni,de a walkmant az időnkénti szapora pulzus és a szívdobogás érzés miatt kapom.Már beszedtem két doboz MagnaB6-ot!Van már javulás csak nagyon nagyon lassú!
4554. Benq22 (válaszként erre: 4553. - Andibandi7)
2014. szept. 1. 13:01
Köszi! Kb.mennyi idő elsajátítani? Nekem a pszichológus 10 alkalmat mondott, ez magánredelésen nem két fillér.
4553. andibandi7 (válaszként erre: 4552. - Benq22)
2014. szept. 1. 09:08
Igen!
4552. Benq22
2014. aug. 31. 22:46
Szerintetek az autogén tréning hatékony szorongás és depresszió kezelésére? Egy éve szedem amirtazipant,de nem igazán használ.
4551. Briell14 (válaszként erre: 4550. - Caec98f8ea)
2014. aug. 31. 20:53
Kezelhető, ezért kezelni is kell! A depresszió miatti szorongás, kedvetlenség, álmatlanság sajnos előbb-utóbb testi tüneteket produkál. :(
4550. caec98f8ea (válaszként erre: 4549. - Briell14)
2014. aug. 31. 20:52

ezt a részét tudom.

csak arra vagyok kíváncsi, h le lehet-e élni egy életet így, h nem mész orvoshoz, a környezeted szerint pedig csak szimplán hisztis, nehéz természetű vagy?

4549. Briell14 (válaszként erre: 4543. - Caec98f8ea)
2014. aug. 31. 20:49
Durva hangulatváltozások jellemzik. Vagy felhangolt, vagy sírósan szomorú.
2014. aug. 31. 20:35
????
2014. aug. 31. 20:25
Csak tudnám mitől vagyok feszült?! :(
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook