Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Stressz, szorongás, pánikbetegség, depresszió?Gyógyszer nélkül van megoldás? fórum

Stressz, szorongás, pánikbetegség, depresszió?Gyógyszer nélkül van megoldás? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
4696. Sleek (válaszként erre: 4694. - Time2)
2015. máj. 24. 01:03

Ezek is nagyon jók


[link]

[link]

4695. Bunny0915 (válaszként erre: 4692. - Time2)
2015. máj. 24. 00:26
Szia! Én a fejemben érzem ezt a furi remegést :(
4694. Time2 (válaszként erre: 4688. - Sleek)
2015. máj. 23. 23:40
Nagyon Jó!
4693. Time2 (válaszként erre: 4683. - Gingili)
2015. máj. 23. 23:39
Most volta a dokinál , és azt tanácsolta , hogy ha érzem hogy jön a pánik, feszítsem be az összes izmomat egyszerre, amennyire csak bírom , és utána szépen lazítsam el, hogy tudatosítsam magamba, hogy a testem felett csak is nekem van uralmam, én irányítok!!! Nekem már évek óta nincsenek pánik rohamaim, úgyhogy én szerencsére nem tudom kipróbálni, de ha gondoljátok... Lehet hogy működik!
4692. Time2 (válaszként erre: 4691. - Bunny0915)
2015. máj. 23. 23:31
Szia! Nekem ismerős volt az érzés! De én tudom ezt csinálni magamnak , ha megfeszítem kicsit a torkom. Furcsa belső remegés a fülemben összpontosul. Erre gondolsz?
4691. Bunny0915
2015. máj. 22. 22:18
Sziasztok! Nektek szokott olyan lenni hogy fejben belső remegést éreztek? Nyugalmi állapotban érzem sokszor ... És mellette fülben nyomásérzést?
4690. Gingili (válaszként erre: 4688. - Sleek)
2015. máj. 18. 14:21
Sleek, ez tényleg nagyon jó, ez megy a kocsiban a reggeli dugóban... Köszönöm Neked
4689. phutto (válaszként erre: 4663. - Szoliscsaj6)
2015. máj. 8. 15:37
Két hete szedem! első héten 5mg, hogy szokja a szervezetem, mellé esti fél xanax. most egy hete 10mg az esti adag, ugyan úgy fél xanxal! Nekem hozozz javulást! van amikor rám tör hőhullám, vagy feszültség, de remegés, pánikroham jelenleg nincs. kb. most kerültem bele abba az időszakba, hogy a felerősíti a tüneteket... így az alvás néha nehézkes és fel-felébredek! Egyszer kipróbáltam xanax nélkül de az nagyon rossz volt. (ne próbáld ki) Nekem voltak kis piros kiütéseim két napig az alkaromon, illetve orrfújásnál reggel, egy kicsit véres volt... két napig... aztán elmúltak... most várom, hogy leteljen az a két-három hét, míg elkezd rendesen hatni a gyógyszer. Kíváncsian várom én is mi lesz ezután! (hízni nem híztam eddig, étvágyam van) Fejfájás szokott kínozni, illetve enyhe fülzúgás, de ezeket már "megszoktam".
4688. Sleek
2015. ápr. 30. 15:17

Amikor elkap a pánik ezt szoktam hallgatni.

Nagyon sokat segít


[link]

4687. Gingili (válaszként erre: 4686. - Pitypangpüré)
2015. ápr. 30. 11:28
Köszönöm a bíztatást.. próbálkozom...
4686. pitypangpüré (válaszként erre: 4683. - Gingili)
2015. ápr. 30. 11:25
Kitartás! Nagyon pocsék, nekem is volt régen megőrüléstől való félelmem (is). Ez egy beszűkült tudatállapot, szerintem próbálj ilyenkor a valóságba kapaszkodni, gondolj arra, hogy az amit érzel, amitől félsz, nem igaz! Kapaszkodj a tapasztalatba, hogy már túléltél ilyen rohamokat!Állítólag az is segít, ha lassan lélegzel és nagyon figyelsz a légzésedre, ez valahogy eltereli a figyelmet, kizökkent, megnyugtat...
4685. fckpanic
2015. ápr. 29. 21:31
Pedig már kezdtem örülni, hogy májusra beáll a meleg idő, de úgy látszik akkor még lesz "pár" keményebb napunk. :( Kitartás mindenkinek!
4684. Sleek
2015. ápr. 29. 18:38

Nah jövő héten lehet kapaszkodni megint

28 fokot mondanak kedd szerda környékén. Azt utána megint 18

4683. Gingili
2015. ápr. 29. 15:32

Hát én nagyon vacakul vagyok mostanában. Ma reggel volt egy olyan DURVA rohamom, hogy azt hittem, ez az utolsó. A vezető tünetem most a megőrüléstől való félelem volt, - eddig csak olvastam róla, hát most át is éltem, jelentem: BORZALMAS. Pedig bevettem a xanaxot reggel!!!

Nem szedek gyógyszert különben, csak hébe hóba, ha nagyn muszáj, és ma reggel azon rántottam fel magam, h9ogy oké, szarul vagyok nagyon, beveszem a nyugtatót, de mi van, ha nem hat?? Na kkor mi franc lesz? Rá másfél órára már zakatoltam... Légyszi valaki, akinek hasonló tünete van/volt (gondolkodási KO) légyszi írjon 2 bíztató szót vagy technikát, hogy ezzel mit lehet csinálni! Köszi előre is

4682. Sleek (válaszként erre: 4681. - Fckpanic)
2015. ápr. 29. 15:14

Pszichiáterem mondta nem fontos pánikosnak lenni ahhoz hogy időjárást megérezze az ember.

Úgy magyarázta el ,hogy szervezetnek ez stressz.

4681. fckpanic (válaszként erre: 4680. - Sleek)
2015. ápr. 29. 10:43

Igen, sajnos lassan tényleg 2 évszak lesz, ráadásul ez a reggel fagy, délután meg 20+ fok is elég durva tud lenni.

Nemrég még azt is olvastam valahol, hogy annak aki érzékeny a frontokra még egy bevásárlóközpontba való belépés is kemény tud lenni a kinti 30+ fok utáni légkondis 20 fok.

4680. Sleek
2015. ápr. 28. 19:41

Szerintem ez a nagy hőingás nem ok.

Nincs tavasz hanem jön egyből a nyár.

4679. fckpanic (válaszként erre: 4678. - Sleek)
2015. ápr. 28. 13:47
Nekem mostanában enyhe fejfájásom van, meg néha bal kézfej zsibbadás, mellkasi feszítő érzés. 1.5 hete, amikor voltam kontrollon, akkor mondta a főorvos, hogy ez a frontos idő nagyon durva mostanában. Bár ahogy olvasom, ha nincs front, akkor is durva sajnos..
4678. Sleek
2015. ápr. 28. 07:48
Ki,hogy van mostanában ? Tegnap meg ma nem vagyok vmi jól. Kicsit szédelgős szorongós vagyok. Lehet az idő miatt
4677. fckpanic (válaszként erre: 4676. - Mc99)
2015. ápr. 21. 18:44
Azért remélem hamar sikerül letenni, mert sajnos az enyémnek azért van pár elég rossz mellékhatása. :( Mondjuk a 2 évért 3 év se rossz üzlet :)
4676. mc99 (válaszként erre: 4672. - Fckpanic)
2015. ápr. 21. 18:10
Legalább 2 évig szedni kell, inkább még tovább, utána lehet megpróbálni elhagyni és nélküle élni. Nem biztos, hogy menni fog még így se. Én 2 év után (sertralin) 3 évig bírtam (és ennek a végén sem volt olyan vészes, mint annak előtte), de elkezdtem újra szedni, a fene se kínlódik. Mellékhatása nálam nincs semmi, akkor meg miért ne.
4675. pitypangpüré (válaszként erre: 4674. - Fckpanic)
2015. ápr. 21. 16:03
Igen, megértem, ennek ez az egyetlen, de annál nagyobb hátránya, hogy borzasztó drága dolog... :(
4674. fckpanic (válaszként erre: 4673. - Pitypangpüré)
2015. ápr. 21. 15:14
Szia! Köszi az ötletet, gondoltam már rá, csak most sajnos nincs rá keret :(
4673. pitypangpüré (válaszként erre: 4672. - Fckpanic)
2015. ápr. 21. 15:05
Szia!Egykorúak vagyunk... :) Persze ez most nem számít... A problémánk is hasonló. A pánik, testi rosszullétek, gyógyszerek. Csak kérdezem: terápiára nem gondoltál? Nekem az segített legtöbbet. Hosszú, szívós munka, de segít, és gyógyszer nélkül. Csak egy ötlet, hátha...
4672. fckpanic
2015. ápr. 21. 12:08

Sziasztok!


Nemrég találtam rá erre a fórumra, gondoltam én is írok.

38 éves vagyok, 5 éve vagyok pánikbeteg kisebb megszakításokkal.

5 éve úgy kezdődött, hogy éjszaka arra ébredtem, hogy zakatol a

szívem, halálfélelmem van, reszketek. Aztán néhányszor rosszul

lettem a buszon is. Akkor még nem tudtuk/tudták, hogy ez pánikbetegség.

Mentem kardiológiára, ultrahangra, szemészetre stb, sehol semmi.

Végül elmentem egy magándokihoz, aki Fevarin-t és Rivotril-t írt ki.

(Rivotril 0.5mg-t 1 nap reggel-délben fél-fél, este 1, Fevarin 50mg-t este)

Egy hónap után elhagytuk a Rivotril-t (vészhelyzetre magamnál tartottam),

Fevarin-t 100mg-ra emeltük. Fél év alatt szépen elhagytam azt is és

kutya bajom sem volt.

Kb. 1 évig, amikor más tünetekkel újra jelentkezett a pánik. Ez rosszabb

volt, mert otthon is rámtört, csak úgy hányingerem lett, fájt a mellkasom,

szívdobogás stb. egész nap rossz közérzet stb. Újra Fevarin, pár hónap

múlva már jobb volt, kb. 1 év múlva újra elhagyhattam.

Aztán újra visszatért, ismét Fevarin, fél év múlva megint ott voltam, hogy

lassan el tudom hagyni, amikor tavaly év elején újra felerősödtek a

tünetek, de nagyon. Muszáj volt újra 1 hónapig Rivotrilt szednem és

felmenni 100mg Fevarinra is.

Most ott tartok, hogy este 50mg Fevarin és szükség esetén Medazepam10mg.

(mondjuk még sosem volt szükség Medazepamra) 3 hónap múlva kell

visszamennem a kórházba és ha minden jól megy, akkor újra csökkentés/elhagyás lesz.

Persze pont a kontroll utáni naptól újra rosszabbul lettem, fejfájás, alvászavarok... :(

A frontok mostanában engem is megviselnek. Meg a sok stressz sajnos.

Járok minden nap sétálni 20-30 percet. Szedek Omega3-at 3x1-et,

multivitamint, magnéziumot, Q10-et, lecitint + napi 2.5-3 L víz.

Semmi cukor, csoki, koffein, alkohol, cigi. Minden nap banán, alma.

Kb. 2 hete kiikatattam az étrendemből a laktózt. Most a búzát próbálom majd

elhagyni, de az nem lesz olyan egyszerű. Remélem jobb lesz.

Tegnap este rosszabbul voltam, éjszaka meg ismét magas pulzusra, szívverésre

ébredtem. Ma enyhe hányinger, fejfájás, szokásos "másnap" :)


Köszi, hogy végigolvastad :)


További szép, tünetmentes napot mindenkinek!

4671. Averill
2015. ápr. 21. 10:29
Depressziós vagyok, de nem szeretnék antidepresszánsokat szedni. Ha valamiért ebbe az állapotba kerültem gyógyszerek, drogok nélkül, akkor úgy is kell kikeverednem belőle. Még nem találtam rá a megoldásra, sajnos.
4670. Melinda27 (válaszként erre: 4663. - Szoliscsaj6)
2015. ápr. 11. 09:05
Üdv! Nekem is ezt a Gyószert írta ki az Orvosom,egy fél szemet vettem be este és éjjel arra riadtam fel hogy ver a szívem izgatott lettem és nagyon hányingerem volt! Nekem igy hatott de neked lehet hogy be vállik! Ez a tapasztalatom!
4669. Sleek (válaszként erre: 4668. - Pomponlány)
2015. ápr. 10. 21:53

Nekem a cukor sajnos nem hat :( Kegyetlen akkor a mellkasi fájdalom meg a pulzus ugrál össze vissza.

Egy időben a Bach első segély cseppet használtam azt utána már az sem hatot.

Mondjuk frontint nem viszem túlzásba havonta egy két db

4668. pomponlány (válaszként erre: 4667. - Sleek)
2015. ápr. 10. 21:21
Anyukámra is néha előjön egy olyan pánikrohamféle, és tudod, hogy olyankor mit vesz be? Egy szem cukrot. Gyógyszert soha nem vesz be, pedig a doki kiírta...Mondjuk ő, még a szívgyógyszerét sem szedi, amit(állítólag) már vagy 25 éve szednie kéne...
4667. Sleek (válaszként erre: 4666. - Pomponlány)
2015. ápr. 10. 19:50

Van ez tény csak ritka szerintem.

Fura amúgy nálam is ,hogy több napig ok minden azt utána meg jön megint a gond.

Pl ma is minden tök jó volt.

Erre most vettem be egy frontint mert vmi hülye szorongás jött

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook