Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Stressz, szorongás, pánikbetegség, depresszió?Gyógyszer nélkül van megoldás? fórum

Stressz, szorongás, pánikbetegség, depresszió?Gyógyszer nélkül van megoldás? (beszélgetős fórum)


16. Bucóka20 (válaszként erre: 15. - Toprengo)
2009. júl. 24. 17:37

Nekem pl. sztem gyógyszer nélkül nem sikerült vna kilábalni,próbáltam nélküle is, de nem ment,pedig mindent megtettem. De tényleg mindent. És sztem fél év gyógyszer szedéstöl senkinek nem lesz semmi baja.Csak kiváncsi lettem vna, h vkinek sikerült -e egy mély depresszióból vagy akár egy erős szorongásos betegségből kigyógyulnia?!!

Vagy ha szedett is gyógyszert,mit tett utána h nem jött vissza a "betegsége".

Persze vannak mondvacsinált panaszok is embereknek h ő szorong meg depis bla bla,de én az igazi "betegek" véleményére lettem/vagyok kiváncsi.

2009. júl. 24. 16:34

Sziasztok!

Szerintem van megoldás gyógyszer nélkül is. Akaraterő és önbizalom a nevük. Nem könnyű...

Én a szülésem óta vagyok depressziós, már 10 hónapja. Régebben jártam pszichológushoz a szorongásaim miatt, de gyógyszert még sosem szedtem ezekre, mindig magam próbáltam meg kilábalni a szakadékból. Ez a 10 hónap életem leghosszabb mélyrepülése eddig, és nem látom a végét sem. Mégsem akarok gyógyszert szedni leginkább önmagam, az egészségem miatt. A gyógyszer nem az okokat szüntetni meg, csak a tüneteket kezeli. Akkor pedig mire jó?

14. Bucóka20 (válaszként erre: 13. - Eszter_good)
2009. júl. 22. 22:24
meg nem probaltam,annyira nem vok jaratos benne h levezessek magamnak 1 joga orat,helyete kibicajozom magam.tudom nem u.a. De lekot
13. eszter_good (válaszként erre: 6. - Bucóka20)
2009. júl. 22. 14:17
és egyedül otthon nem jógázol? Én pl. csak így tudok.
2009. júl. 20. 11:02
Köszönöm. :)
11. Depike (válaszként erre: 10. - Bucóka20)
2009. júl. 20. 11:00
De legalább már gyógyulsz :-). Én közel két évig voltam beteg, és majdnem három évig jártam psziczhológushoz... az a jó, hogy már úgy érzed, kezdesz 100%-os lenni, az már tényleg javulás, csak így tovább :-))
10. Bucóka20 (válaszként erre: 9. - Depike)
2009. júl. 20. 10:54
Neked akkor szerencséd volt ,mert tudtam h mi az oka annak h szorongsz...ha kicsit késöbb is de rájöttál.Én csak tippelni tudok...meg a dr.-nő is csak az én elmondásom alapján tudta kideriteni h mi is lehet(tett) a probléma. És az a bosszantó ebbe az egészbe , hogy már ennek több mint 1 éve h kialakult,és még csak most kezdek 100%-os lenni.:S:)
9. Depike (válaszként erre: 8. - Bucóka20)
2009. júl. 20. 10:49
Azért ezt a szót írtam, mert kb 1 hónappal ezelőtt saját maganak csináltam problémát, meg szorongást, pedig nem volt rá okom. Kiborultam, és aztán rájöttem, hogy csak "annyi" volt a baj, hogy úgy éreztem nem foglalkoznak velem eleget. Ezért csináltam problémát, hogy én legyek a figyelem középpontjában. Már múlik, de persze ehhez kellett a kineziológus, meg a párom segítsége.
8. Bucóka20 (válaszként erre: 7. - Depike)
2009. júl. 20. 10:45
Nekem konkrétan generált szorongásom (volt). :) De jó h már azt tudom irni hogy volt.:))Fura h te is pont ezt a szót használtad h "generálja". Próbálok vmit kitalálni, h vmivel lefoglaljam magam,amig elhagyom a gyógyszert.És visszatérek a normális életemhez.Amellett h dolgozok meg barommal , bnőmmel... kutyámmal vok..:)
7. Depike (válaszként erre: 5. - Bucóka20)
2009. júl. 20. 10:41
Nem szabad félned attól, hogy mi lesz, ha nem szeded a gyógyszert, mert az automatikusan generálja, hogy megint szorongani fogsz. Inkább arra gondolj, hogy milyen jó lesz, ha már nem szeded. Nekem a dokim azt mondta, hogy ha már egyszer voltam pánikbeteg, akkor életem során bármikor, amikor nagy stressz ér előjöhet, de csak rajtam múlik, hogy mennyire fogom tudni kezelni. És igaza van, mert néha az élet hoz olyan helyzetet, amikor elvesztem a fejem, de már megtanultam, hogy nem szabad hagyni, hogy a rossz gondolatok eluralkodjanak, és nem leszek újra beteg.
6. Bucóka20 (válaszként erre: 3. - Eszter_good)
2009. júl. 20. 10:37
Jógára jártam, de most nyáriszünet van.:):S sajna
2009. júl. 20. 10:37
Köszi,hogy irtatok. Kineziológusnál én is voltam, még a kezdetek kezdetén 3 alkalommal.Az első nagyon hatásos volt,mint ha kicseréltek volna.De a másik kettőnek nem éreztem a hatását,furcsán jött ki,mert nem tudtam (most se tudom) hogy mitől szorongtam.De elég durván befolyásolta az életem.Én most hagyom abba a gyógyszert. Kb 2 hét..és már nem kell bevenni egyet sem. Félek tőle,eddig minden jol ment,de jajjj... Csak soha többé ne jönne vissza ez az egész.
4. Depike (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2009. júl. 20. 10:29
Szia! Nekem ebből három megvolt :-(. És gyógyszer nélkül, mikor már a doki is mondta, hogy nem kell szedni, akkor sem jött vissza, mert a pszichológustól megtanultam kezelni a rohamokat (pánikbetegségnél). Mostanában a depresszió és a szorongás kezdett előjönni,de elmentem egy kineziológushoz, és nagyon hasznos volt, tudom ajánlani. Én kb 2,5 órás kezelésen voltam első alkalommal, és sokat segített. Ha kell priviben megadom az elérhetőségét.
2009. júl. 20. 10:28

Szia!

Nekem a jóga és az NLP segített. Aztán amikor jobban lettem, akkor a kocogás.

2009. júl. 20. 10:20

Szia!

Én egy kineziológus kezelését ajánlom Neked, ezerszer jobb mint bármi hülye bogyó.

Én is sokat szorongtam, nagyon féltékeny voltam, stb. A kineziológus nagyon sokat segített.

2009. júl. 20. 10:18
Négy külömböző betegség...egyikkel sem könnyű együtt élni,de sztem nem is kell.Gyógyszeres kezekésen kivűl van más megoldás?És mi van akkor ha már a pszcihiáter azt mondja h nem kell szedned a gyógyszert,nem fog újra elöjönni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook