Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Stressz, szorongás, pánikbetegség, depresszió?Gyógyszer nélkül van megoldás? fórum

Stressz, szorongás, pánikbetegség, depresszió?Gyógyszer nélkül van megoldás? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
4666. pomponlány (válaszként erre: 4665. - D41005143d)
2015. ápr. 10. 18:43
Azért ezt így, ennyire határozottan, nem lehetne szabad kijelenteni, mert igenis van gyógyó nélküli gyógyulás.
2015. ápr. 10. 06:52
gyogyszer nelkul nem megy a gyogyulas ez biztos.
4664. Gingili (válaszként erre: 4663. - Szoliscsaj6)
2015. ápr. 6. 21:42
Szia, sajnos nem ismerem..
2015. ápr. 6. 14:10

3.napja szedem a scippát..VALAKINEK TAPASZTALATA VAN E ESETLEG EZZE KAPCSOLATBAN?

Mellékhatások,stb?Hízott e valaki ettől a szertől?ett e jobban bárki is??

Előre is köszönöm

2015. ápr. 6. 03:30
nem hiszem.
4661. pitypangpüré (válaszként erre: 4660. - Aniko.r)
2015. ápr. 4. 10:59
Az első terhességem úgy jött össze, hogy kb. másfél éve szedtem a gyógyszert (antidepi), de már épp leszokóban voltam, mert jártam pszichoterápiára is. Amint pozitív lett a teszt, már nem vettem be többet. Minden rendben volt, nem volt gond. Aztán egy jó évvel a szülés után éreztem, hogy nem stimmelek, akkor pszichológushoz kezdtem járni (gyógyszeres kezelés nélkül). Aztán amikor szerettünk volna második babát, nem jött. Egy év után elmentünk kivizsgálásra, semmi gond nem volt. Akkor a pszichológusom javasolta, hogy kezdjek újra gyógyszert szedni, mert a sok szorongás leblokkolhatja a teherbeesést. El is kezdtem szedni és nem tudom van-e köze hozzá, de 3 hét múlva terhes lettem. Akkor megint elhagytam a gyógyszert és minden rendben is volt a babavárás alatt. Szóval, a gyógyszer sok mindenre jó, van amikor kell, de a terápia nekem többet segít. Mert biztos van oka, hogy ezzel a nyavalyával küszködünk (gyerekkor, szülők, stb), érdemes megkeresni és megküzdeni vele. :)
4660. aniko.r (válaszként erre: 4656. - Pitypangpüré)
2015. ápr. 4. 10:02
Köszönöm, hogy írtál. Dolgozom én is, hogy győzzek. A terhességeidet hogy viselted? Kellett gyógyszert szedned vagy sem?
4659. Gingili (válaszként erre: 4658. - Sleek)
2015. ápr. 1. 12:25

Igen, nekem is azt mondták, hogy 0,25 az placebó tulajdonképpen. Most sajnos szedem már 3. napja minden reggel, mert sikerült egy szép kis gödröt ásnom magamnak.. Remélem seccperc kimászok.


Az a baj, hogy olyan tüneteket produkáltam, amitől elég nehéz megszabadulnom. Pedig pánik terén már név vagyok a szakmában... Tehát a szívdobogás, fulladás, stb már nem hat meg, az smafu.

4658. Sleek (válaszként erre: 4653. - Gingili)
2015. márc. 31. 20:33

Beszélgettem egy "szakival" azt mondta a 0,25mg frontin xanax az semmi . Élete végéig szedheti az ember.

Tény én nagyon gyógyszer ellenes voltam de bedobok egy frontint akkor semmi bajom és nem kattogok.

Tudok aludni stb.

Van amikor éjjel pánikra keltem szar volt nagyon.

Most ha kell bedobok egy gyógyszert azt kész.

Nem kínlódok tovább.

Persze a pszichiáterem azt mondta ne vigyem túlzásba hogy lapátolom de egy egy szem nem a világ vége.

Ő inkább pszicho terápiát alkalmaz . Az a szerencsém pszichiáter pszichológus egyben

4657. Bucóka20 (válaszként erre: 4655. - Gingili)
2015. márc. 31. 17:52
Én 7-8 éve szedem,felírt a dr.nő valami nyugtatót,h ha úgy van vegyek be belőle.De még ki se váltottam.
4656. pitypangpüré (válaszként erre: 4649. - Aniko.r)
2015. márc. 31. 16:07
Szia! Ha elfogadod, egy kis biztatásnak szánom, hogy nagyon ismerős a helyzeted. Én akkor lettem pánikbeteg (nagyon durva rosszullétekkel), amikor férjhez mentem és összeköltöztem a férjemmel. Amiket leírtál, a munka+házimunka, háziasszonyi teendők, számomra is rettentő sok szorongást, rosszullétet okozott. Jártam pszichiáterhez, szedtem antidepresszánst, nyugtatót, volt egy "gyógyult" időszakom is, de a betegség kiújult. Megint elkezdtem egy terápiát, ami azóta is tart, 5 éve. Ezalatt rengeteget fejlődtem, haladtam (gyógyszer nélkül), gyakorlatilag az önismeret útját járom és ahogy egyre jobban belátok a tünetek mögé, megtalálom a kiváltó okokat, egész jól tudok uralkodni fölöttük. Én azt tudom javasolni, bármilyen hosszas munka is, a feltáró pszichoterápiát (pszichoanalitika) érdemes elkezdeni. Nekem sokat segít. Közben 10 éve élek házasságban és született 2 gyerekem. Nagyon szívós munkával, de le lehet győzni a pánikot, szorongást. :) "jó", hogy olvashatunk itt egymás -a mienkéhez hasonló- problémáiról, lehet erőt, lendületet meríteni. Azért írtam a jót idézőjelbe, mert persze a jó az lenne, ha senkinek sem lennének ilyen problémái :)
4655. Gingili (válaszként erre: 4654. - Bucóka20)
2015. márc. 31. 14:22

Biztosan... szurkolok!

Ha gáz van, bekapsz egy icipici nyugtatót.


Hajrá! Én is letettem az antidepit 2 év után és meg sem éreztem.

4654. Bucóka20
2015. márc. 31. 12:23

Sziasztok!

Annak idejen,majd' 6 éve én indittotam ezt a fórumot.:)

Azota sok viz lefolyt a dunanm.:)

Reges -regen 1 x abbahagytam a citopram tabletta szedeset.

Ha jol emlekszem par honapig volt csak eredmenyes.

Most 1 hete ismet orvos tanacsara elkezdtem abba hagyni.

Hosszu folyamat lesz,kb 3-4 honap,ha minden jol megy.

Jelenleg este fel szemet szedek,mas semmi gyogyszert.

Eddig semmi valtozas,ugyan ugy vagyok.:)


Kivancsian varom h menni fog e?!

4653. Gingili (válaszként erre: 4646. - Sleek)
2015. márc. 31. 11:10

Szia,


ugyanezt csináltam én is.

Az elején 2 évig nyugtató, antidepresszáns, vérnyomáscsökkentő, majd valahogy felálltam és elhagytam az összes gyógyszert. 2 év tünetmentesség után visszacsúsztam, okosodtam, pszichioterápia, gyógyszer nélküli kínlódás 4 évig. Mostanra elegem lett.


Van az a pillanat, amikor be kell hogy vegyek 0,25 xanaxot. És tényleg jobb.


Arra jöttem rá a múlt héten, hogy azért jobb bevenni a gyógyszert, mert gyógyszer nélkül olyan hihetetlen tüneteket produkáltam már (amitől persze később újra félni kezdtem), hogy az borzasztó. Az agy szépen betanulja ezeket a félelmeket és minél jobban szenvedsz tőle, annál harsányabban tör elő legközelebb. Most csinálok egy pár hetes gyógyszerkúrát, hogy lenyugodjon az agyam, ne találjak ki mindenféle nyomasztó gondolatot.


A "mérget" pedig lebontja a májam. Azért van. Nem rosszabb egy xanax lebontása, mint mikor a kisgyerek homokot eszik a játszótéren. Ugyanaz.

4652. Bunny0915
2015. márc. 30. 23:42
Sziasztok! Köszönöm a tanácsokat és saját tapasztalatokat, sokat segít. :) én is szívesen beszélgetnék valakivel aki hasonló problémákkal küzd. 28 éves vagyok, gyerekvállalás előtt állok és lassan két éve küzdök a szorongásommal, pánikbetegségem sikeresen kezeltük.
4651. aniko.r (válaszként erre: 4650. - Melinda27)
2015. márc. 30. 21:15
Írtam üzenetet :)
4650. Melinda27 (válaszként erre: 4649. - Aniko.r)
2015. márc. 30. 17:54
Szia!Én nagyon szívesen beszélgetnék veled,szinte egy cipőben járunk nekem is akkor kezdödtek a bajok mikor költöztem lassan egy éve! Ha van kedved beszélgetni jelezd és elmesélem a történetem,és kiváncsi lennék a tiedre is! Írj!
4649. aniko.r
2015. márc. 30. 08:03

Sziasztok!

Én még új vagyok itt :) Örülök, hogy ez a topik aktív. Röviden rólam: kisebb-nagyobb megszakításokkal 18 éves korom óta szedek Zoloftot és időnként, ha szükséges, Frontint. Volt kb. 4 tünetmentes évem, de azért a félelem, hogy visszatér a dolog, mindig megvan. Most egy új élethelyzetbe kerültem: 4 hónapja összeköltöztem a párommal (ő az első, akivel összebútoroztunk, kapcsolatom már volt több is) és ez még nagyon sok, eddig szokatlan helyzetet vet föl, amikhez nem könnyen megy nekem az alkalmazkodás. Eleve az nehéz, hogy ha rosszabb napom van, nem szeretném, hogy a párom lássa. Nem szeretem, ha gyengének lát bárki is. Eddig a szülői ház ez ellen védelmet nyújtott, de most már ehhez kell hozzászoknom.

Kezdetben a házimunkától is nagyon féltem, hogy gyenge vagyok ahhoz, hogy minden téren helyt álljak. Az a baj, hogy szinte mindig aggódom valamin: kellek vajon neki (most már tudom, hogy igen), tudok majd főzni úgy, ahogy ő szereti stb.

Vannak könnyebb és nehezebb napok, de utálom, amikor nem érzem jól magam :(

4648. Sleek
2015. márc. 30. 06:36
Jó reggelt szép napot mindeninek. Bár felénk esik az eső meg ilyen szomorkás idő van
4647. 5712acd374 (válaszként erre: 4643. - Bunny0915)
2015. márc. 29. 14:09

Szia!


Nekem is voltak tüneteim a napokban, csütörtök reggelre arra ébredtem, hogy zsibbadok, szúr a szívem körül, elég gyenge voltam. Mivel ez napközben volt, így egész nap levendula teáztam,de ha éjjel nem bírtam elaludni,én is frontint vettem volna be. A héten folyamatosan frontok voltak, szerintem sajnos jobban érzékenyebbek vagyunk erre:-( Tudom, hogy nehéz,de ne figyeld ennyire magad!

4646. Sleek (válaszként erre: 4645. - Amazing007)
2015. márc. 29. 13:33

Évekig "kínlódtam" hogy nem vettem be gyógyszert.

Azt amikor azt mondta pár orvos vérnyomáscsökkentő meg egyéb gyógyszerek akkor elgondolkodtam melyik a jobb. Tőmnek 5 -6 gyógyszerrel ami nem fog hatni mert nem szervi ok vagy lesz az ,hogy végig magas pulzus és vérnyomás gyomorgondok . Vagy hetente egy két alkalommal 0,25mg s frontin és egész nap ok minden...

Hidd el én is nagyon gyógyszer ellenes voltam.

4645. amazing007 (válaszként erre: 4644. - Sleek)
2015. márc. 29. 13:22
Nem a világvége, csak valahogy így kezdődik.
4644. Sleek (válaszként erre: 4643. - Bunny0915)
2015. márc. 29. 12:06

No para nem kell félni :)

Ugyan az a szitu napok óta.

Csak nekem a lábam is zsibbad.

Tudom könnyű leírni de én is agyalok ám ezerrel.

Azt ha már nem bírom egy frontint veszek be. az nem a világ vége.

4643. Bunny0915
2015. márc. 28. 18:04
Sziasztok! Tegnap éjjel óta zsibbad / fáj az egész bal kezem/karom/kezfejem illetve mellkasi nyomás van. 3 hete voltam kardiológián teljes kivizsgáláson és nem találtak semmit. Lehet hogy az időjárás miatt (viharos szél - érzékeny vagyok a fronzokra) vannak most ezek a problémáim? Más is "szenved"? Kicsit parázok mert olyan mint a szívroham tünetei. Köszi előre is!
4642. Melinda27 (válaszként erre: 4640. - Amazing007)
2015. márc. 27. 12:25
Szia ! Hú hát én ahogy lehet ki szeretnék jönni. Az bajom az orvosokkal hogy nem vagyok velük meg elégedve úgy érzem nem vesznek komolyan. Nagyon sok mintől kész vagyok előtte nekem ilyen nem volt. Járok phichologushiz is de ott is rosszul voltam meg házi orvosnál és Phichiàter nél is voltam. Frontin t meg Qvamatel t szedek plusz fel írt pánik meg szorongasra gyógyszer de nem tudtam be szedni nehezen szedek gyógyszer.behalozok mindent utána. Félek a betegség ektol a hànyastol. Most tanfolyam ra járok de múlhéten sajnos ki jöttem az óráról mert nagyon elkapot a pànik. Sok esetet tudnék írni mikor kapott el. Nekem nagyonfontos ez a suli eés félek hogy rosszul leszek.
2015. márc. 26. 22:18
Írd meg és próbálok segíteni. Én 10 évig szenvedtem mire rájöttem, h mi bajom. Azért írom, mert nem akarom, h neked is rámenjen 10 éved. De ne add fel van kiút. Ehhez egy megfelelő szakember kell, akihez őszinte vagy és megfelelő hozzáállás, h nem törödsz bele és mindenáron ki akarsz belőle jutni. A helyesírási hibákat letojom :-)))). Ne es kétségbe
2015. márc. 26. 22:15

Szia Melinda ,


A doktor az csak egy normál sima doktor vagy pszichológus vagy pszichoterapeuta? TB alapon jársz hozzá vagy magán doki?

4639. Melinda27
2015. márc. 26. 19:45

Sziasztok jó Estét!

Segítséget szeretnék kérni.Tavaly agusztus eleje felé kezdtem beteg lenniA történetem hosszú. Még mindig kétsébe vagyok esve mert nem sikerült ki jönnöm ebből a kellemetlen betegségből. Az orvosom szerint erősen Szorongok,pánikbetegségem van mellette depresszió!Nagyon könnyen rám jön és nem tudom miért hirtelen.Elkezdek félni erős hányinger kerülget,ver a szívem erősebben nagyon rosszul szoktam lenni. Nagyon sok mindenről leszoktam és meg vontam magamtól.Soha nem volt ilyen próblémám.Szeretnék tippeket,segítséget kérni mit tehettek.Mesélek még róla ha valakivel tudok beszélni róla aki már átesett vagy túl van a betegségen!Kérlek írjatok!

4638. Gingili
2015. márc. 16. 18:14
Köszönöm, alkalmazom... Legalábbis próbálom...
4637. andibandi7 (válaszként erre: 4635. - Gingili)
2015. márc. 10. 20:55
Vagy pedig gondolj valamire amitől jó kedved lesz.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook