Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » South Beach fórum

South Beach (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. febr. 2. 01:27

Sziasztok!


Teljesen új vagyok a honlapon, és őszintén szőlva ez az első fórum az életemben! :-)


Szóval nemigen tudom, hogy hogy kell ezt csinálni, remélem, nem leszek túl terjengős.


Röviden magamról.

30 éves vagyok és ma reggel a mérleg 99 kg-ot mutatott... Bizony...


Sosem voltam vékony, és - természetesen - minden diétát kipróbáltam.

90 napos: semmi nem történt

Norbi: kevés lement, vissza is jött mind

Atkins: már rosszul voltam a zsírtól

léböjt: sok szenvedéssel sok kiló lement, és MÉG TÖBB visszajött

gyümölcskúra: sok éhség és - igen, ahogy abbahagytam, SOKKAL TÖBB jött vissza

és amikor (felnőtt koromban) a legkevesebbet nyomtam (74 kg), akkor előtte hetekig(!) éltem napi egy tejeskávén és két pohár light gyümölcsleven... Máig sem értem, hogy hogy bírtam ki...


Na de most végképp elhatároztam magam, hogy most aztán tényleg és végleg (mindenkinek ismerős, gondolom).

Merthogy hétfő van, meg elseje, és ráadásul fogyó hold - kell ennél ideálisabb nap a kezdésre? :-)


Tehát szombaton megvettem dr Agatston könyvét, fél nap alatt elolvastam, vasárnap pedig bevásároltam - most tele a hűtő és a fagyasztó sovány csirkemellel, lazacszeletekkel, brokkolival, 0%-os joghurttal és sovány sajttal... És KIDOBÁLTAM MINDENT, csokikat, csipszet, szalámikat, kenyeret (ilyet még sosem csináltam eddig).


És eljött a hétfő a 99 kg-mal (bevallom, kicsit féltem, hogy több lesz, de a bűvös 100 alatt maradt), és belekezdtem.


R: 2 főtt tojás, uborka, paprika

U: tejeskávé (0,1%-os tejjel)

E: csirkemell (magában)

U: light sajt (2 kis db)

V: lazac zöldsalátával

+ rengeteg víz

+ kevéske lépcsőzés és séta


Nagyon jól éreztem magam. Nem vagyok fáradt, pedig még a lakást is kitakarítottam!


Kérlek, szorítsatok nekem!

És várnám a válaszokat arra a kérdésre, hogy ki milyen gyakran méri meg magát?

2010. jan. 7. 20:03
na vegre megtalaltam ezt a forumot
2010. jan. 7. 19:58
Hali! Van valakinek tapasztalata a south beachdietaval kapcsolatban? Vagy gondolkozik esetleg rajta meg valaki? En egy hasznalhato, hosszu tavu dietat keresek, eddig ketto jott szamitasba, de a south beach meg olyan idegen. Ismeri valaki jobban? es elolvastam mar acikkeket, mielott valaki azt hinne hulye vagyok! :) csak a tapasztalatokra vagyok kivancsi. az elso szakasz, illetve masodik kulonbsege, es sikere.
1587. kisgé (válaszként erre: 1583. - Midnattsol)
2008. ápr. 7. 16:09

Meg ebben a cikkben lévő 1400 kcal is kísértetiesen 2. szakasz:


[link]

1586. kisgé (válaszként erre: 1583. - Midnattsol)
2008. ápr. 7. 16:08

Itt egy félig kész cikkem is:


Az alábbi 1 hetes étrendet tipp gyanánt, unalom ellen ajánlom figyelmetekbe.


Hétfő:


R: 1 sz. angol szalonna sütve, rá 2 tükörtojás, 1 sz. tk kenyér


T: fél dob. natúr joghurt 1 db naraccsal és 2 db mandarinnal (gyümölcsöket felkockáznikockázni)


E: Csirkesaláta: 10 dkg csirkemellfilé, 5-5 dk: kígyóubi, paradicsom, kukorica, zöldbab, petrezselyem

Öntet: zsírszegény tejföl, kevés mustár, fokhagyma


U: 1 banán, kis marok sózatlan mogyi


V: Sajtos Brokkoli: brokkolit meg kell párolni, majd joghurtot fokhagymával, sóval és borssal összekeverve leönteni, végül reszelt soványsajttal megkoronázni és pár percig sütőben sütni


Kedd:


R: 6 ek zappehely tejjel


T: 2 db narancs


E: Zelleres túrógombóc:

12 dkg túrót összetörni, 1 tojás sárgáját, sót és 5 dkg apróra vágott zellerrel összekeverni, végül a tojás felvert fehérjét hozzákeverni. 1 órát szükséges hűtőben pihentetni, majd gombócokat formálni belőle és kb 3 perc alatt megfőzni. Zsírszegény zellerzölddel tarkított tejföllel ajánlom.

U: Fél mangót 5 dkg túróval megtöltve


V: Pulykás szendvics:

2 szelet tk kenyeret vékonyan meg kell kenni mustárral, majd sült pulykamell szeleteket tegyünk bele + fantázia szerint kígyóubit, salátalevelet, paradicsomot


Szerda:


R: Sonkás tál:

5 dkg sonka, 5 dkg zsírszegény sajt, 1 paradicsom, 1 zöldpaprika-ezeket szeletelve, hozzá 1 szelet tk kenyérrel


T: 1 db körte


E: Rakott karfiol:

Darált húst megpirítani kevés olajon, ízlés szerint fűszerezni. Közben meg kell főzni a karfiolt-de lehet brokkoli is. Majd a kettőt rétegesen, tejföllel és zsírszegény sajttal jénaiba fektetni és 20-30 percig sütni.


U: rozsos zsömle húspástétommal


V: Zöldséges virslisaláta:

1 db virsli, fél db alma és 1 db ecetes ubi szeletelve és 1 sárgarépa párolva, szeletelve. Majd ezeket összekeverni natúrjoghurttal, kevés mustárral, citromlével, soval és szerecsendióval.


Csütörtök:


R: Turmix: 5-5 dkg eper és málna(lehet fagyasztott is most) és 1,5 dl narancslé összeturmixolva. + 1 szelet tk piritós kenyér


T: 1 rozsos zsemle zsírszegény krémsajttal


E: Csirkés cézár saláta kenyérkocka nélkül


U: zabkorpás keksz:

1585. kisgé (válaszként erre: 1583. - Midnattsol)
2008. ápr. 7. 16:02

Szia!


Pl. itt találod:


[link]


Még keresek és küldöm! De itt oldal fel vannak sorolva a diéták és south Bech alatt elég sok minden van.

1584. kisgé (válaszként erre: 1582. - 3531c6fa15)
2008. ápr. 7. 16:01

Szia!


Én annó libribe vettem, vagy alexanrában. Nézd meg a neten, már nagyon régen vettem.:))

2008. ápr. 2. 20:44

sziasztok!

sokat olvasgattalak már titeket, de arra még nem sikerült rájönnöm, hogy merre találom a 2. szakasz engedélyezett ételeit, már ha van ilyen egyáltalán. most vagyok az 1. szakasz közepén, eddig úgy mínusz másfél kiló az eredmény, de sajnos centiben szinte semmi, ez mitől lehet? köszönöm a válaszaitokat =)

1582. 3531c6fa15 (válaszként erre: 1581. - Kisgé)
2008. ápr. 2. 18:58
köszi szépen a segítséget:) még egy kérdés: a SBD-ről szóló könyvet hol lehet megvenni? mert én még sehol sem találkoztam vele....:S
1581. kisgé (válaszként erre: 1579. - 3531c6fa15)
2008. ápr. 2. 09:39

Szia!


Ha az SBD írja a mascarponét és nem tiltja ezt az italt, akkor ehetsz és ihatsz ilyet. Bár a mascarpone nagyon zsíros, nem is értem. Én a helyedben túróból csinálnám az édességet, de kevés mascarponét fogyaszthatsz szerintem.

1580. dal (válaszként erre: 1578. - Kisgé)
2008. márc. 31. 17:22

Sem azia!

Erdélybe mentünk a rokonokhoz, akiket 3 éve nem láttam, nem tehettem meg, hogy nem eszem abból, amivel annyira készültek... Közben elkezdtem, és csináltam kb 3 nap első szakaszt, most mérsékelt második szakasz szerint eszem, tehát kevés szénhidráttal próbálom átvezetni. A súlyom amúgy maradt, 2 kg minusz, mert 3 volt, de 1 feljött, amikor először váltottam 1. szak.ból 2.ba

2008. márc. 31. 17:12

Sziasztok!


én ma kezdtem el az SBD-t, és rögtön kellene egy kis segítség! szóval: némely helyeken, ahol írnak az SBD-ről, ott van egy olyan édesség, ammi mascarponéból készül- és ez az első szakaszban ehetőnek van írva! szóval először azt kérdezném, hogy mehet-e a mascarpone (mert amúgy imádom), vagy inkább ne!

Másik kérdésem, hogy járok konditerembe a diéta mellett, és van egy zsírégető ital, amit iszom emellé. Cukormentes, L- karnitint tartalmaz, és kb. semmi nincsen benne, amit a SBD tilt, de én mégis szkeptikus vagyok (viszont hatásos!). Szerintetek maradhat? Előre is köszi a választ!

1578. kisgé (válaszként erre: 1577. - Dal)
2008. márc. 30. 16:54

Szia!


Amikor elutaztál nem volt lehetőséged második szakasz szerint enni? Csak azért kérdem, emrt az ember időnként elutazik, vagy bulizni megy és ha akkor mindig nekiállunk rendesen enni, soha nem lesz vége és jojo lesz az egészből sajna. Szerintem második szakaszt csináld, mert most már nem bírnád az elős szakaszt. Esetleg 3 napig első szakaszozz rávezetésként, aztán második szakaszt nyomjad.


g

1577. dal
2008. márc. 26. 16:23

Sziasztok!

Elkezdtem a diétát, 10 napig tartottam az első szakaszt, ezalatt 3 kilót fogytam, ebből egy visszajött a második szakasz elején. Most elutaztam, és kb. 5 napig ettem rendesen, sőt, az ünnepek miatt kicsit többet is a kelletténél. Az a kérsésem, hogy csináljak-e most 1 hét első szakaszt, vagy pedig folytassam a második szakasszal?

1576. kisgé (válaszként erre: 1575. - K890)
2008. márc. 23. 14:22

Szia!


Hüvelyest nem lehet enni az első szakaszban, mert magas a ch tártalma, tehát majd csak a 2. szakaszban egyed.

1575. k890
2008. márc. 22. 00:55

Szia Kisgé!


Mi a véleményed a vörösbabról? Egy konzervnyi belefér az első hétbe? Imádom, és hagymával megcsinálnám.


Köszi.


Kata.

1574. kisgé (válaszként erre: 1573. - K890)
2008. márc. 20. 11:02

Szia!


Nem gond. Ha ilyen előfordul, az a lényeg, ne ess túlzásba, pl. ne egyél meg 2 zacskó chips-et. Ha bekapsz pár falatot, semmi gond, csak csináld tovább a fogyit. Én, miután leadtam 3-4 kg-t, minden héten csináltam egy bűnözős napot: mondjuk ebédre ettem krumplit, vagy azt, amit nagyon megkívántam, de vacsira csak fewhérjét ettem zöldséggel.

1573. k890
2008. márc. 19. 22:54

Sziasztok.


Lenne egy kérdésem. AZ első szakaszt csinálom, és bünöztem. Ettem egy kis Special k-t, olyasmi, mint a fittnesses corn flakes. Persze tej nélkül, és csak egy-két csipetnyit. Szerintetek nagy gond? Már le ment kb. 1,5-2 kg. :-)


Köszi.


Kata.

1572. dal
2008. márc. 16. 08:05

Sziasztok!

A 10. nap végére 3 kg ment le, amivel roppant elégedett vagyok, mert nagyon látványos, szinte már nem is akarok többet fogyni, csak tartom még egy ideig, nehogy visszajöjjön:-)Tetszik nekem ez a diéta:-)

1571. kisgé (válaszként erre: 1570. - K890)
2008. márc. 14. 08:48

Szia!


Gyümit nem ehetsz az első szakaszban, csak a másodikban, tk kenyér is mehet másodikban és a joghurt-natur mehet bármikor!

1570. k890
2008. márc. 13. 21:43

Szia Kisgé!


Köszi a választ. még annyit elárulnál nekem, hogy O%-os joghurtot, gyümölcsöset lehet-e ennem az 1. szakaszban uzsira, vagy tizóraira? Teljes kiörlésü kenyeret a 2. szakaszban már ehetek?


Köszi.


kata.

1569. kisgé (válaszként erre: 1568. - F1254d8def)
2008. márc. 13. 17:13

Nagyon szuper a menüd!


azért variáld, mert nem lehet mindig ugyanazt enni!

Hány kilót akarsz leadni?

1568. f1254d8def (válaszként erre: 1565. - Kisgé)
2008. márc. 13. 12:04

Nem túl sokat variálok vele.

Reggeli: saláta, szalámi/virsli, és egy szelet graham kenyér

tízórai/uzsonna: joghurt + zabkorpa (nagyon szeretem, nem tudom megunni)

Ebéd/vacsora: párolt zöldség, grill hússal, vagy valamilyen rakott zöldség vagy tojásrántotta, 1 szelet graham kenyérrel vagy 4-5 kanál barnarizzsel.

Amit vacsorára főzök, abból viszek másnap a munkahelyre ebédre.

Ha éjszaka sokáig vagyok fent, akkor még szoktam 10-15 szem mandulát, vagy mogyorót nasizni.

Ez nekem most úgy tünik bevállt. Korábban 1200 kalória mellett is híztam. Gondolom, azért az is közrejátszik, hogy kiderült, hogy a pajzsmirigyem alulműködik és mostmár szedek rá gyógyszert. :)

1567. kisgé (válaszként erre: 1566. - K890)
2008. márc. 13. 09:45

Szia!


Hát igen, ez jó kérdés. Mert ha napi 5* fogsz enni, akkor nagyon kevés is elég lesz. Én azt mondom, annyit egyél, amennyivel jól laksz. Először többet fogsz enni, aztán egyre kevesebbet. Szerintem 15 dkg csirkemell 20 dkg karfioollal, 2 dl joghurttal baromi nagy mennyiség, de ha ennyi megy le, egyél meg ennyit.

1566. k890
2008. márc. 12. 22:40

Sziasztok.


Holnap kezdeném a diétát, csak az a gondom, hogy nem vagyok tisztában a mennyiségekkel. Olvastam, a listát, hogy mit szabad, és mit nem, de mennyit ehetek ezekből? Pl. mennyi csirkemellet, mozarellát, vagy karfiolt ehetek egy nap? Ja, és ami nagyon fontos, mennyi joghurtot?


Köszi:



Kata.

1565. kisgé (válaszként erre: 1564. - F1254d8def)
2008. márc. 12. 16:05

Szia!


Na, ezt örömmel hallom, csak így tovább! Leírod mit eszel egy nap?,Kíváncsi vagyok!

1564. f1254d8def (válaszként erre: 1550. - Kisgé)
2008. márc. 12. 15:10

Szia!

Köszönöm a választ! Szerencsére csak reggel nem lehet a tejterméket, tojást ennem. Úgyhogy napközben azért lelkesen pótolom, főleg, hogy a húsért annyira nem rajongok. Reggelire így a szendvics mellett maradtam, ahogy javasoltad is. Egyenlőre két kiló mínusz, de nálam már ez is nagy eredmény. Már önmbagában az is, hogy végre nem hízom :)) Tetszik ez a diéta ;)

1563. kisgé (válaszként erre: 1562. - Tombraider)
2008. márc. 12. 09:13
Szerintem ne told ki, nem ér úgy többet, hidd el!
1562. Tombraider (válaszként erre: 1561. - Kisgé)
2008. márc. 12. 06:58

Hát én sem gondolnám, hogy megmarad ez a heti két kg, nem is szeretném van időm.

Egyelőre jövő héten kellene váltanom, lehet hogy max. egy héttel kitolom. Amúgy elég jól bírom.

1561. kisgé (válaszként erre: 1554. - Dal)
2008. márc. 11. 09:23

Szia!


Nem sok az, mert lehet víz, lehet gyomortartalom. Ha továbbrais két kilókat adsz le egy hét alatt, az nem jó, de nem tudom elképzelni, hisz alig van felesleged-ha van egyáltalán!:)))

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook