Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A méltatlanul elfeledett South Beach diéta:) Csatlakozik valaki? fórum

A méltatlanul elfeledett South Beach diéta:) Csatlakozik valaki? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. nov. 18. 11:44

Sziasztok!


Nem tudom, hogy valaki csinálja-e még a diétát. :-(

Én is hétfőn kezdtem az SBD-t, eddig betűre pontosan mindent betartva és ma már lazábbnak éreztem a szoknyámat, jippijé! :-)


Fejfájásom van a ch hiánytól, de kemény vagyok, mint Tarzan sarka. :-D

10 évvel ezelőtt 20 kg-ot fogytam az Update-tel és válással. Azóta tartottam a súlyomat, de a 2 évvel ezelőtti terhesség során feljött rám 10 kg, illetve előtte +5kg, így most 15kg-tól szabadulok meg.


A tegnapi napom így nézett ki:

R: gombás tojás rántotta (2 egész tojás + 1 fehérje), uborka


T: kávé tejszínnel (3g zsír összesen), 1 kefír (150g), 7,5 dkg fittimo fokhagymás zsírszegény sajt


E: minestrone leves (cukkini, zöldbab, paradicsompüré), tojásból (2db) és tejből (1dl) készült palacsinta kakaóporral és édesítővel


U: 1 csomag retek, 5dkg csirkemell sonka, 7,5dkg cottage cheese, Karaván paranyica


V: rakott cukkini (cukkini, paradicsompüré, darálthús, mozzarella)


Mai nap:

R:tejes kávé (1dl tejjel), 1 csomag retek, 5 dkg csirkemell sonka, 4 dkg zsírszegény sajt, 1 tojás, 0,75dl Mizo kefír


T: Mizo light kakaó (2dl)


E: rakott cukkini + palacsinta (0,75dl tej)


U: ...


V: grillezett gomolya sajt, saláta


Letöltöttem az eredeti angol nyelvű listát, az ehető dolgokról, feltöltöm a naplómba és le lehet onnan menteni, akinek kell.


A magyar nyelvű listához egy kis kiegészítés:

- minden sajt mehet 23g zsír/100g alatt

- virsli 10g zsír/100g alatt

- folyékony tejtermék (zsírszegény) kb. 5dl/nap

- paradicsom (nincsen limitálva a mennyiség), illetve püré / ivólé / szárított, stb. minden, amiben max. 3g szénhidrát van

2015. júl. 1. 09:24
jelentem egyébként, a South Beach-et még mindig nem kezdtem el rendesen... közbejött egy kis premenstruációs szindróma meg némi pénzhiány, úgyhogy összevissza ettem-diétáztam, csinálam fehérjeturmix-napot (-1 kg), zabpehely-napot stb. Tegnap már majdnem sikerült elkezdenem, de estére belerondítottam (igaz, diétás) túrógombóccal, úgyhogy ma indítom, most már tényleg:)
54. nicole64 (válaszként erre: 53. - Nicole64)
2015. júl. 1. 09:22
ja, és lenmaggal remekül lehet bundázni: tojásba forgatni, majd lenmagpehelybe vagy kávéőrlőn megőrölt lenmagba
53. nicole64 (válaszként erre: 40. - Icuska538)
2015. jún. 28. 10:10

hát ebben valóban Csajszi inkább a járatosabb, én ezeket szoktam:

- lenmag+tojás+fűszerek összekeverve, kókuszzsírban kisütve

-ugyanez tojás nélkül, vízzel (így szárazabb, "lepényesebb")

Desszertnek:

- túróba keverve édesítő, kakaópor, kókuszreszelék - vagy: vaníliaaroma, citromhéj reszelve

- ricottába keverve ugyanezek (krémesebb, finibb)

- fagyi: joghurt+édesítő (több édesítő kell - én tablettákat oldok fel kevés forróvízben), ebbe keverve fagyasztott gyümi, fagyasztott citromkockák, kókuszreszelék, kakópor stb. Fini lesz:)

52. nicole64 (válaszként erre: 50. - Channa*)
2015. jún. 28. 10:06
jó neked, én árgus szemmel lesem a mérleget:) pedig igaz, hogy pl. 68 kg-osan azok a rucik voltak jók rám, amik anno 63 kg-san... változik a test
51. Channa* (válaszként erre: 49. - Nicole64)
2015. jún. 27. 12:00
Ja, ezt elmondom a kollégáimnak, mármint a ch visszaszoktatás, hátha nem tudnak róla.....
50. Channa* (válaszként erre: 49. - Nicole64)
2015. jún. 27. 11:59

Igen, valóban jobban látszik centikben:D

Nekem ez a fontos:DDDD

Engem sosem érdekelt, hogy hány kiló vagyok. Mindig az érdekel, hogy a ruháim jók legyenek rám.

49. nicole64 (válaszként erre: 46. - Channa*)
2015. jún. 27. 10:55
A ch-mentes diéta csak akkor jojós, ha nem lassan építik vissza a ch-kat, akkor viszont egész biztosan az. A "nagy fogyásom" (2 hét alatt 7 kg intenzív fehérjeturmix diétával) után fél kg jött vissza összesen a gyomortartalom miatt. De a kúra után egy hétig csak gyümölcsöt vezettem be új kajaként, a következő héten kevés barna rizst stb. Ja, és te sportolsz rendesen (irigykedek is:)), az izom nehezebb, mint a zsír, centikben biztos jobban látszódik a fogyásod, mint a mérlegen.
48. nicole64 (válaszként erre: 42. - Channa*)
2015. jún. 27. 10:52
igen, jól írta Csajszi, a ch-megvonás viszi le gyorsan a kilókat, és az valóban nem valódi fogyás. Fehérjeturmixszal már jobb a helyzet, ott a lement súly lent is marad, nálam egészen biztosan, már többször bevetettem. Tegnap pl. csak a kis turmixjaimat ittam, így mára -1.2 kg-val kevesebbet mutat a mérleg, persze most nincs gyomortartalom se. De nekem fontos, hogy az elején peregjenek le gyorsabban a kilók, mert csak akkor bírok fellelkesedni és kitartani.
2015. jún. 26. 21:12

Ez minden dietara jellemzo, ha visszater a regi etkezesi szokasokhoz, vissza fog hizni, hiszen attol hizott el :)

Ha valaki alacsony szenhidrat dietaval fogy, lassan szabad csak novelni a szenhidratokat (heti 5-10 gramm), es figyelni mi tortenik (fogyas / hizas / sulytartas). Mikor tobb heten at nincs sem fogyas sem hizas, az kb a beviheto szenhidrat, ha mar nem akarnak tobbet fogyni. Ez mindenkinel mas, hosszu folyamat, ki kell tapasztalni.

46. Channa* (válaszként erre: 44. - *Csajszi*)
2015. jún. 26. 21:01
Ja és még annyi, hogy több kollégám szokott szénhidrát mentes diétát csinálni. Tényleg hetek alatt képesek rengeteget fogyni. 15-20 kilókat, aztán vissza is jön nekik, ahogy el kezdenek újra rendesen enni. Ennek nem találom értelmét, bár azt mondják, hogy a jójó is jó a szervezetnek, mert legalább abban a kis időben normalizálódik a koleszterinszint és társai.
45. Channa* (válaszként erre: 44. - *Csajszi*)
2015. jún. 26. 20:59

Most csak azért méregetem magam, mert új mérlegem van:D

Én nem igen diétázok, csak figyelek egy kicsit az étkezésemre.

Teljeskiőrlésű kenyeret, zsömlét, kiflit eszek. Persze nem egy nap mindet:D

Reggeli 1 kifli vagy zsömle, tejeskávéval (édesítős), délben 1 kifli vagy zsömle margarinnal, paradicsommal és tejeskávé, vacsora pedig valami főtt étel, amit én főzök. Általában csirkemell (rántva, sütve), rizzsel, vagy főzelék, stb. és persze szoktam édességet is enni:D

Én a mozgással szeretek feszesedni, illetve fogyni.

A szénhidrát tényleg fontos az agy működéséhez. Ha nem k szénhidrátot, akkor rögtön észreveszem a teljesítményemen. Persze ez lehet pszichés, mert folyamatosan nagy torta szeletekre gondolok, ha eldöntöm, hogy nem eszek édességet:DDD

44. *Csajszi* (válaszként erre: 42. - Channa*)
2015. jún. 26. 20:49

ja es meg valami. 1200-1500 kalorias etrendet ki lehet hozni 20gr szenhidratbol meg 200 gr szenhidratbol is. Nemtudom, ch-kat is szamolsz-e vagy csak kaloriat, erdemes lenne (ha nem indul be a fogyas) lejjebb vinned a szenhidrat bevitelt, az legtobbszor segit.

Az egy hulyeseg, hogy napi 160gr ch kell az agy mukodesehez. Akkor en mar halott lennek, evek ota 20 grammozok, nem egyfolytaban, de ha csinalom akkor hetekig, most is mar 3 hete pld es semmi bajom.

43. *Csajszi* (válaszként erre: 42. - Channa*)
2015. jún. 26. 20:40

Estere azert "jon vissza", mert akkorra az egesz napos eves-ivas nem feltetlen dolgozodott meg fel. Ha mindenkepp reggel es este is merlegelsz, a reggelit csak a reggelivel, az esti eredmenyt csak az estivel viszonyitsd. De leginkabb nem erdemes naponta vagy naponta 2x merlegelni.


Amugy azert tudott Nicole fel kiloval kevesebbet merni, mert nem eszik szenhidratot, es a szervezete engedi el a visszatartott vizet.

Az igazi fogyas csak kb 2 het alacsony ch etrend utan indul meg, addig leginkabb vizveszteseg a 'fogyas'.

42. Channa* (válaszként erre: 33. - Nicole64)
2015. jún. 26. 19:47

Ezt nem tudom, hogy csináljátok...

Tegnap és ma is bicajoztam a melóba. Oda-vissza 20 km, azaz nekem 2x40 perc, ez elvileg napi 800 kalória mínusz. A kajám sem sok, mert 1200-1500 kalória naponta. A mérlegem nem mutat kevesebbet.

Persze reggel könnyebb vagyok fél kilóval, de estére visszajön.

41. *Csajszi* (válaszként erre: 40. - Icuska538)
2015. jún. 26. 19:08

Szia,

Tojas, hal, csirkemell, spenot, lenmag, sajtok - ezek nagyon-nagyon alacsony ch-s etelek.

Ide bemasolom a nagyon alacsony ch-s napom, napi etrendet a 'Fogyinaplo' c. naplomban vezetek, ha jelentkezel ra beengedlek.

Amit erddemes tudni, a lenti kaja csak akkor megy / lesz eleg ha mar elmult a cukor / szenhidratfuggoseg, ketozisban vagy. Ketozisban nem ehes az ember, a lenti aznap eleg lett volna, de meg ettem ra, mert ha ilyen alacsony a kaloria bevitel a szervezet konnyen raktazorni kezd.


R: Lenmagos zsemle (230/3), 1 fott tojas (88/0), fel Lidl edam (55/0)

373/3


E: 125gr lazac sutve, adatok dobozrol Lidl (110/0), 2ek light tejfol (56/1), 75gr uborka (9/1)

175/2


V: lazac masik fele (220/0), noCarb rizs (18/0), 1ek light tejfol (28/0)

266/1


Ossz:

814/6

40. Icuska538 (válaszként erre: 37. - *Csajszi*)
2015. jún. 26. 16:14
Sziasztok! Légyszi segiteni, hogyan lehet egy nap ch nélkül enni, és főleg ennyire keveset? Mit eszel pl egy nap? Nagyon megköszönném.....
2015. jún. 26. 10:44
mondjuk, ma is óriási a hasam, már hetek óta tart egy puffadás. Azt hittem, majd a ch-megvonással csökken, de valami továbbra is ludas lehet, vagy a lenmag, vagy a padlizsán, mást csak túrót-sajtot-joghurtot ettem, azoktól nem hinném, hogy puffadnék.
2015. jún. 26. 10:43

Igen, valóban az első pár nap után már teljesen természetes, hogy így eszik az ember.

A családommal (akik nem megértőek::) én nemes egyszerűséggel úgy oldottam meg, hogy azt mondtam, cukor- és gluténmegvonást írt elő a doki, hogy megnézzük, nem vagyok-e ételintoleráns. Ez annyiból igaz is, hogy a cukortól-liszttől puffadok, úgyhogy valóban lehet némi ételallergiám. Sluszz, mindenki belátta, hogy így eszek, még segítettek is:)

2015. jún. 25. 23:24

En is ugyesen ettem ma is, sot kellett meg plusz ch-t is bevinnem (!), mert nemhogy 20, de 10 gr alatt vegeztem volna.

Az ilyen szenhidrat megvonos dietaknal csak az elso 3-4 nap nehez, addig tart a cukorfuggoseg. Az ha elmulik onnan mar konnyu.

Egyetlen dologtol tartok, es nem magam miatt, hogy julius kozepen megyunk nyaralni (csaladhoz), es ott nemtudom mennyire ertik majd meg, hogy nekem igy kell ennem, kulonben az egy honap alatt mig ott leszunk 6 kilo visszajon majd. Remelem megertik, es nem sertodnek meg, ha nem eszek majd sutit sutivel - az marad a gyerekeknek, ugyis itthon ritkan kapnak edesseget.

2015. jún. 25. 19:56
sokat számít egyébként, hogy itthon vagyok. Az ilyesfajta diétákhoz ugye jó, ha főz az ember, ilyen kajákat nem lehet készen megvenni. Jó, főzni most se szeretek, 10-10 perces kajákat állítok össze (fő szempont a kajaválasztásnál a minél rövidebb főzési idő:)), de legalább nem mindig csak hideget eszek. Így változatosan lehet étkezni...
35. nicole64 (válaszként erre: 34. - *Csajszi*)
2015. jún. 25. 19:54
igen, már évek óta:) Nekem kell a folyamatos kontroll... Hogy megy a fogyi? Én ma is be tudtam tartani az étrendet, ami nagy csoda, minek után már jó pár hete próbálkozom valamivel, de kilengés nélkül még nem ment 2 nap egyfolytában... most már csakazértse adom fel:)
34. *Csajszi* (válaszként erre: 33. - Nicole64)
2015. jún. 25. 18:20

Gratula :)

Naponta merlegelsz?

2015. jún. 25. 17:22
első nap után fél kilóval könnyebben:) nekem kell ez a löket, a kezdeti gyors fogyás, akkor jön meg a kitartás is...
2015. jún. 24. 15:54
nno, nekem a kitartással gondjaim vannak... de most csakazértis minden nap fogom csinálni:) Mmmm, most épp citromfagyit készítek:) Joghurt, édesítő, fagyasztott citromkockák botturmixszal kikeverve... gyümit ugyan nem lehet az 1. szakaszban, de szerintem a citrom belefér
31. *Csajszi* (válaszként erre: 30. - Nicole64)
2015. jún. 24. 14:47
En is ugy szeretnem naponta csinalni, foleg kicsit tobb energiaval, nem csak muszajbol hulla faradtan.
30. nicole64 (válaszként erre: 26. - *Csajszi*)
2015. jún. 24. 07:55
Én még csak félig bírom a gyakorlatok zömét, a másik felében csak ülök és bámulom a nőciket:) Ma is megcsinálom, nekem nagyon jót tesz a derekamnak meg a tartásomnak is.
29. nicole64 (válaszként erre: 24. - *Csajszi*)
2015. jún. 24. 07:54
ügyi vagy nagyon:) Én bezzeg elbuktam, bár az étrendet betartottam, de este belefutottam egy borozásba. Enni ugyan nem ettem, de mától számolom az első napot, elvégre vörösbor nem engedélyezett az első szakaszban:)
28. nicole64 (válaszként erre: 23. - Channa*)
2015. jún. 24. 07:52
Hű, jól hangzó eredmények:) Igen, nekem is kihívás végigcsinálni a gyakszikat, nem is megy még, de épp ez a jó benne, lehet fejlődni:)
27. Channa* (válaszként erre: 26. - *Csajszi*)
2015. jún. 24. 05:52

Egy derékbeteg mindig mindent óvatosan csinál!

Majd ha már megerősödsz a gyakorlatoktól, akkor lehet kicsit tempósaban.

Mindent bele!

Az sem baj, ha elsőre, másodikra, stb. nem megy végig:D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook