Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mától elkezdem a South Beach diétát. Csatlakozik valaki? fórum

Mától elkezdem a South Beach diétát. Csatlakozik valaki? (beszélgetős fórum)


29. milamila (válaszként erre: 28. - 6ab21b55e8)
2015. nov. 25. 21:21
igen, meg a fehérjeturmix. Persze a dióban is van fehérje, azt is eszek, de sok zöldséget is, sütőtök, kelbimbó, brokkoli most a sláger:)
2015. nov. 25. 21:13
Ha húst nem eszel,akkor csak a tejtermék és a tojás a fehérjebeviteled?
27. milamila (válaszként erre: 26. - 6ab21b55e8)
2015. nov. 25. 21:09
igen, mert a szójabab eleve megengedett. Én pl. hús nélkül nyomom az egészet, most ötletet is adtál, holnap sütök szójaszeletet:)
2015. nov. 25. 20:57
Sziasztok ebben a diétában a tofu megengedett élelmiszer?
2015. nov. 23. 22:48
hm, látom, egyedül maradtam, azért jelentek: 81 kg-ról 77.7 kg-ra ment így a 7.nap reggelére a súlyom, 1 hetet bűnözés nélkül végigcsináltam, kivétel talán egyik nap a 2 Norbi rudi, mert abban ugye van adalékanyag, de minden mást betartottam. Illetve iszom a T..ó diétás fehérjeturmixot, tegnap kizárólag azt ittam (fél kg mínuszt jelentett). Holnap a 8. nap az első szakaszból, tök jól telik az idő, és egyáltalán nem szenvedek a diétától. A legszuperebb, hogy eltűnt a ch-vágyam:)
24. milamila (válaszként erre: 23. - BioCica)
2015. nov. 19. 19:24

No, ezt a palacsintát még kipróbálom, nem is hallottam még ilyet, hogy összeáll a tojás+tej magában is. Én 81-ről indultam, ez a 3. napom, és ma reggel már csak 79 voltam, de biztos a sok víz-puffadás szaladt le. 65 kb a célsúlyom.

Ma ezeket ettem:

R: 1 kevés főtt brokkoli

T: 10 dkg light Pannónia, kis dió

E: salátakeverék fűszeres joghurtöntettel (kevés sali volt), kis dió

U: 1 karalábé

V: 3 tojásból hagymás tojás, 1 kocka túró édesítővel, kakaóporral

utóvacsi: 2 Norbi rudi:(((

Ez utóbbival "bűnöztem" csak, illetve napközben keveset tudtam enni (a tegnapi maradékok voltak csak hirtelen kéznél), úgyhogy estére lett nagyobb kajálás. No, majd holnap okosabban csinálom...

23. BioCica (válaszként erre: 22. - Milamila)
2015. nov. 19. 12:37

Én 158 cm magas vagyok és most 70 kg.

Te mennyiről indulsz?


A cél 55 kg-ra visszafogyni. 62 kg-mal lettem terhes, de már akkor is voltam némi plusz.

Nekem ez a 4. napom.

R: tojássaláta (tojás, pici majonéz, pici mustár, 2 kanál joghurt és 2 kanál tejföl), 1 csomó retek

E: minestrone leves, rakott cukkini

U: kakaós palacsinta

V: fokhagymás felvágott, fokhagymás sajt, retek, tojás


A palacsinta nagyon egyszerű: 2 tojás, 1 dl tej. Elkeverem habverővel, ízesítem icic-pici sóval, sok folyékony édesítővel és egy csepp vanília aromával.

Közepes lángos sütöm ki. Vigyázni kell, mert nagyon szakad.

22. milamila (válaszként erre: 18. - BioCica)
2015. nov. 18. 21:44
milyen magas vagy és hány kg?
21. milamila (válaszként erre: 19. - BioCica)
2015. nov. 18. 21:42
jövök minden nap, ma csak estére sikerült ideesnem, de ez azért ritka:)
20. milamila (válaszként erre: 18. - BioCica)
2015. nov. 18. 21:41
Szia, de jó, hogy te is ezt csinálod:) Nekem ez a 2. napom, én is betartok mindent. A kajám mondjuk nem túl változatos, mert nincs időm főzicskélni, ma ezek voltak: túró joghurttal, pirospaprikával - saláta joghurtöntettel jó fűszeresen - főtt brokkoli, marék dió, hagymás tojás. Hogy csinálsz liszt nélkül palacsintát?
19. BioCica (válaszként erre: 17. - Milamila)
2015. nov. 18. 11:48

Szia Milamila!


Feltétlenül gyere minden nap, én is itt vagyok. Együtt sokkal könnyebb és ráadásul ötleteket, tippeket is meg tudunk egymással osztani! :-)

2015. nov. 18. 11:47

Sziasztok!



Én is hétfőn kezdtem az SBD-t, eddig betűre pontosan mindent betartva és ma már lazábbnak éreztem a szoknyámat, jippijé! :-)


Fejfájásom van a ch hiánytól, de kemény vagyok, mint Tarzan sarka. :-D

10 évvel ezelőtt 20 kg-ot fogytam az Update-tel és válással. Azóta tartottam a súlyomat, de a 2 évvel ezelőtti terhesség során feljött rám 10 kg, illetve előtte +5kg, így most 15kg-tól szabadulok meg.


A tegnapi napom így nézett ki:

R: gombás tojás rántotta (2 egész tojás + 1 fehérje), uborka


T: kávé tejszínnel (3g zsír összesen), 1 kefír (150g), 7,5 dkg fittimo fokhagymás zsírszegény sajt


E: minestrone leves (cukkini, zöldbab, paradicsompüré), tojásból (2db) és tejből (1dl) készült palacsinta kakaóporral és édesítővel


U: 1 csomag retek, 5dkg csirkemell sonka, 7,5dkg cottage cheese, Karaván paranyica


V: rakott cukkini (cukkini, paradicsompüré, darálthús, mozzarella)


Mai nap:

R:tejes kávé (1dl tejjel), 1 csomag retek, 5 dkg csirkemell sonka, 4 dkg zsírszegény sajt, 1 tojás, 0,75dl Mizo kefír


T: Mizo light kakaó (2dl)


E: rakott cukkini + palacsinta (0,75dl tej)


U: ...


V: grillezett gomolya sajt, saláta


Letöltöttem az eredeti angol nyelvű listát, az ehető dolgokról, feltöltöm a naplómba és le lehet onnan menteni, akinek kell.


A magyar nyelvű listához egy kis kiegészítés:

- minden sajt mehet 23g zsír/100g alatt

- virsli 10g zsír/100g alatt

- folyékony tejtermék (zsírszegény) kb. 5dl/nap

- paradicsom (nincsen limitálva a mennyiség), illetve püré / ivólé / szárított, stb. minden, amiben max. 3g szénhidrát van

2015. nov. 18. 05:57
mára 1.7 kg-val csökkent a súlyom!!! Tudom, ez csak a ch-s puffadás-vizesedés lecsusszanása, de akkor is szuper 1 nap alatt:) Fel is lelkesedtem ráadásul, ma is betartok mindent, az tuti! Remélem, valaki még kedvet kap ehhez a diétához, ha nem, akkor csak néha jövök majd megosztani az eredményeket:)
16. milamila (válaszként erre: 14. - 3b097083af)
2015. nov. 17. 10:12
ezt már próbáltam, de sajna nálam szigorúbb szabályok kellenek, mert különben elszalad velem a ló:)
15. milamila (válaszként erre: 13. - 2ab16d5612)
2015. nov. 17. 10:12
de bizony, ezek a gondok igenis okozhatnak stresszevést, ergo hízást... Hát, kaphattam volna előbb is észbe, de nem baj, most már csak előre nézek:)
2015. nov. 17. 09:41
Egyel valtozatosan de mertekkel, mozogj, setalj akar munkaba menet-jovet. Egyel ugy, hogy jol essen, elvezd az etelt, es ne kenyszerrel mondja le errol-arrol. Igy jol fogod magad erezni a borodben.
13. 2ab16d5612 (válaszként erre: 12. - Milamila)
2015. nov. 17. 09:34

Családi és munkahelyi gondok. Tudom nem szabad erre fogni csak hajlamos vagyok a szélsőségekre..


Te is akkor még épp időben kaptál észbe :)

12. milamila (válaszként erre: 11. - 2ab16d5612)
2015. nov. 17. 09:27
nagyon jól csinálod, hogy már az elején nyakon csíped a dolgot... én 75-re mentem le a szülés után (így is sok kg felesleg maradt), de nem figyeltem oda, így lett 80... úgyhogy most már nagyon muszáj valamit csinálni, mert már ezt is baromi nehéz lesz leadni. Milyen rossz dolgok jöttek?
11. 2ab16d5612 (válaszként erre: 8. - Milamila)
2015. nov. 17. 09:24

Ennyi az össz. Ennyi jött fel 1 év alatt.. Ez már sok nekem. És nem akarom megvárni a 80-at.. Mert au is meglesz ha így haladok.


Régen edzettem odafigyeltem minden szép és jó volt. Csak aztán jött egyik rossz dolog a másik után és elhagytam magam.

2015. nov. 17. 09:18

Mókica hoxás cikkéből az 1. szakasz ételei:

SOUTH BEACH DIÉTA 1-ső FÁZIS:

(2 hét bevezető szakasz)


Húsok: -> szabad

- csirkemell

- pulykamell

- pulykabacon ( 2 szelet/nap)

- hal

- pulykavirsli (zsírszegény)


TILOS:

- csirkeszárny

- csirkecomb

- kacsa

- zsíros sajtok

- zsíros húsok


Sajtok-tejtermékek: -> szabad

- mozzarella

- zsírszegény túró

- ricotta chees ( zsírszegény)

- parmezsán

- zsírszegény vajkrém

- provolóne

- tolnai sovány sajt

- Óvári sovány sajtok

- tojás

- zsírmentes vagy zsírszegény tej

- szója tej

- cukormentes,zsírmentes vagy zsírszegény natúr joghurt

- kevés majonéz, persze zsírszegény ( itt van már zsírmentes is :)


TILOS:

- jégkrém


Zöldségek: -> szabad

- spárga

- karfiol

- zeller

- padlizsán

- zöldbab

- gomba

- spenót

- paradicsom ( 1 darab nagy, vagy 10 apró), nem emlékszem az otthoni nevére :(

Figyelmedbe...Figyelmedbe ajánljuk még:

» Atkins diéta vs. South Beach diéta (cikk)

» GI értékek- SBD-nél is alkalmazható (cikk)

» South Beach diéta általános leírása (cikk)

» South Beach diéta első szakaszában Abonett kenyeret sem lehet enni? (tudásbázis)

» Maradhatok-e tovább az SBD első szakaszában, mint 2 hét? (tudásbázis)

» Mit kell tudni a munkaügyi központ által felajánlott tanfolyamokról? (tudásbázis)

- brokkoli

- kellbimbó

- káposzta

- uborka

- fokhagyma

- hagyma

- saláta

- paprika

- retek

- savanyú káposzta

- tök

- sóska

- zukkini


TILOS:

- répa

- kukorica

- krumpli

- édes krumpli

- cékla


Szárazhüvelyesek:-> szabad

(minimálisat szabad, már annyira keveset, hogy fölösleges vele vacakolni :)) Kb egy 2.5 dl-es pohárnak az 1/3 vagy fele /nap

- csicseriborsó

- lencse

- sárgaborsó

- bab

- sója bab


TILOS:

- műzli

- rizs

- tészta

- krumpli


Magok: -> szabad, de csak minimálisat (30 szem)

- mandula

- dió

- mogyoró ( ha lehet nem olajos legyen, hanem amit pucolni kell)


- olivaolaj


SZószok:-> TILOS

- paradicsomszósz

- ketchup

- minden amihez van hozzáadott cukor és só...vagyis akkor semmit sem szabad :(


Szabad még plusszba:

- cukoremntes rágó

- cukormentes gyümizselé

- cukormentes kakaópor ( cicakakaó)


TILOS:

- mindeféle édesség

- kenyér

- kekszek

- hamlett

- zab

- cukor

- puding

-GYÜMÖLCS :(

9. milamila (válaszként erre: 7. - 2ab16d5612)
2015. nov. 17. 09:13
hát igen, anno sem voltam valami izmos... de legalább milyen tuti kis vékonyka csajszi voltam:) azóta ám már 40 éves lettem, szóval most már minden más, úgyhogy edzenem is kell majd rendesen. Sose sportoltam sajnos, így egyelőre erre a két hetes indulásra most csak jógát próbálgatok.
8. milamila (válaszként erre: 2. - 2ab16d5612)
2015. nov. 17. 09:10
Ó, akkor neked már nagyon kevés van hátra... a South Beach inkább nagyobb túlsúlyra jó, több szakaszos (asszem, 3), az 1. szakaszban csak zsírszegény fehérjét meg zöldségeket lehet enni, ezalatt 4-5 kg megy le. A többi szakaszban fokozatosan veszed vissza a többi kaját, előbb a gyümiket, majd a teljes értékű ch-kat. Egyelőre csak az 1. szakaszt tanulmányoztam át, rég csináltam már ezt a diétát.
7. 2ab16d5612 (válaszként erre: 5. - Milamila)
2015. nov. 17. 09:09
A 65 elég a magasságodhoz hiszen abban azért izomtomegnek is kell lenni. :)
6. 2ab16d5612 (válaszként erre: 4. - 7908ea23b9)
2015. nov. 17. 09:08
Nálam nem a mennyiség a gond.. Ha lefelezem akkor semmit nem ennék már. A mozgás hiány tényleg baj. De amit szívesen csinálnék arra nincs keret.. Itthon meg nem ugyanaz
5. milamila (válaszként erre: 3. - 2ab16d5612)
2015. nov. 17. 09:07
semmi baj, de igaz, 60 kg voltam szülés előtt... viszont úgy gondolom, azt már nemigen kapom vissza, 65-tel megelégednék...
2015. nov. 17. 09:02
Inkabb menj el sportolni es egyel minosegi kajat. A mennyiseget pedig csokkentsd a felere..
2015. nov. 17. 08:59
Ja bocs XD nem voltam jó matekból :D na a 15 jó :D korán van még.. En meg 90bol számoltam XD bocsiii
2015. nov. 17. 08:58

Jó lesz az 25-nek is. De a 15 kezdetnek jó cél. Én 178 vagyok és 71 kiló és 6 kiló a cél lefelé (annyi a "versenysúlyom bár akkor is van még mit faragni.)


Miben rejlik ez a diéta? Kíváncsi vagyok

2015. nov. 17. 08:51
Sziasztok, vagy 10 évvel ezelőtt szépen le tudtam fogyni a South Beach-csel. Azután terhesség, szülés, és most küzdök a rajtam maradt kb. 15 kilóval. 175 cm vagyok és 80 kg. Remélem, újra sikerül ezzel a diétával ledobni a felesleget, és örülnék, ha valakivel együtt tudnám csinálni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook