Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » South Beach fórum

South Beach (beszélgetős fórum)


2005. okt. 7. 10:21

Nagyon el van mindenki tűnve....

Vettem egy digitális mérleget, mér testzsírt,és vizet is. Hétfő reggel akarom megmérni magam, majd beszámolok, hogy milyenek az eredményeim.

2005. okt. 6. 12:28

Sziasztok, itt vagyok, jólesik, hogy hiányolsz Mókica :)

Hogy vagytok?

Mókica, nem is tudtam, hogy csak 3 hónapja kezdted! (valamelyik topicban olvastam) Akkor majdnem egyszerre kezdtük. Jó Neked, hogy lement 4 kg. :)

Én most úgy érzem, hogy nem fogyok semmit, el vagyok keseredve. Persze nem adom fel, bár kicsit félek, mert jövő pénteken megyek Ciprusra :), úgyhogy ott biztos fogok bűnözni.

Már nagyon várom!!!

28. Gombóc (válaszként erre: 27. - Mókica)
2005. okt. 6. 11:48

Nem mondod, hogy Te vagy Roxyka? A mindmegettén már egy csomó receptet olvastam "tőled". Nem gondoltam, hogy Mókica és Roxyka ugyanaz :-))))

NÉzek képet magamról, bár szerintem most olyat nem tudok küldeni, ami egészalakos...Sose szerettem fényképezkedni.

Szeretem nagyon a spenótot, úgyhogy jöhet a recept. Előre is köszi!!!!

27. Mókica (válaszként erre: 26. - Gombóc)
2005. okt. 5. 19:03

Nagyon szivesen baba!

Ha tudunk,miért ne segítsünk egymásnak ;)!

Most elmentem a könyvtárba és kivettem az SBD könyvet újra, szóval majd beírom neked a 2-fázis kajáit is!Meg van egy pár recept is amit én is kipróbltam az első fázisban, hozom azokat is! Okés?:D Tök jókat lehet lenni, sokxor az volt az érzézésem, hogy nem is diétás kajákat eszem...pedig azok voltak! :)

Szereted a spenótot? Van egy nagyon finom recim, amit az első fázisban is ehetsz már, spenótos torta lesz! Én nagyon sokszor csinálom a mai napig is :)!

Ja és azt a recit amit 2 napja beírtam, alma nélkül tökéletes az első fázisban, nyugodtan csináld meg!:)))))

Puszika legyetek jók, és ügyeskedjetek a fogyival!

Gombóc, akkor mától indult a diéta??? Kitartás! Menni fog! Drukkolok!:)


ZSuzsi, merre vagy cica???


Jaj, Gombóc nincs képed maragról? Mi elküldtük egymásnak a képeinket! Nagyon szivesen venném a tiédet is!;) Persze csak ha nem bánod! :9

roxyka@citomail.hu a címem

SZiótok:D

26. Gombóc (válaszként erre: 25. - Mókica)
2005. okt. 5. 08:16

Mókica!

Nagyon köszönöm az infókat, drága vagy, hogy időt nem sajnálva bepötyögted nekem ezt a rengeteg infót!!!!

TEgnap este zúzát ettem, úgyhogy azt találtam ki, hogy mától számolom a 14 napot, hogy teljesen tiszta lehessek. Szigorúan maradok a csirkemellnél.

Tudom, hogy 5-6x kell enni egy nap, majd odafigyelek, hogy vészhelyzetekben is legyen nálam valami, amit be tudok kapni.

2005. okt. 4. 20:58

SOUTH BEACH DIÉTA 1-ső FÁZIS:

(2 hét bevezető szakasz)


Húsok: -> szabad

- csirkemell

- pulykamell

- pulykabacon ( 2 szelet/nap)

- hal

- pulykavirsli (zsírszegény)


Sajtok-tejtermékek: -> szabad

- mozzarella

- zsírszegény túró

- ricotta chees ( zsírszegény)

- parmezsán

- zsírszegény vajkrém

- provolóne

- meg amik otthon vannak zsírszegények , nem ismerem őket

- tojás

- zsírmentes vagy zsírszegény tej

- szója tej

- cukormentes,zsírmentes vagy zsírszegény natúr joghurt

- kevés majonéz, persze zsírszegény ( itt van már zsírmentes is :)


TILOS:

- jégkrém


Zöldségek: -> szabad

- spárga

- karfiol

- zeller

- padlizsán

- zöldbab

- gomba

- spenót

- paradicsom ( 1 darab nagy, vagy 10 apró), nem emlékszem az otthoni nevére :(

- brokkoli

- kellbimbó

- káposzta

- uborka

- fokhagyma

- hagyma

- saláta

- paprika

- retek

- savanyú káposzta

- tök

- sóska

- zukkini


TILOS:

- répa

- kukorica

- krumpli

- édes krumpli

- cékla


Szárazhüvelyesek:-> szabad

(minimálisat szabad, már annyira keveset, hogy fölösleges vele vacakolni :)) Kb egy 2.5 dl-es pohárnak az 1/3 vagy fele /nap

- csicseriborsó

- lencse

- sárgaborsó

- bab

- sója bab


TILOS:

- műzli

- rizs

- tészta


Magok: -> szabad, de csak minimálisat

- mandula

- dió

- mogyoró ( ha lehet nem olajos legyen, hanem amit pucolni kell)


olivaolaj


SZószok:-> TILOS

- paradicsomszósz

- ketchup

- minden amihez van hozzáadott cukor és só...vagyis akkor semmit sem szabad :(


Szabad még plusszba:

- cukoremntes rágó

- cukormentes gyümizselé

- cukormentes kakaópor ( cicakakaó)


TILOS:

- mindeféle édesség

- kenyér

- kekszek

- hamlett

- zab

- cukor

- puding

-GYÜMÖLCS :(


Na hát ennyi, remélem valamit tudtam segíteni! De azért nem olyan vészes igaz? Elég sok mindent lehet enni! Ha bajba vagy a kajákkal is, mejd segítünk, mi miket ettünk! Kérdezz bátran!

Puszika sok sikert! Ügyeke vagy amúgy, hogy végigcsináltad az első napot csalás nélkül! :)))


Na halika!



TILOS:

- csirkeszárny

- csirkecomb

- kacsa

- zsíros sajtok

- zsíros húsok



2005. okt. 4. 20:32

Sziótok!


Nagyon finom is volt a hamika? Mindenképpen próbáljátok ki! És nem is feküdte meg a gyomromat!:))))


Zsuzsi, örülök, hogy elmúltak a pöttyök és újra tudod enni a low carbos kenyeret ;)!!!

Én is mióta sbd-zel csak ilyen kenyeret eszem, már teljesen megszoktam! Igaz itt nincs is finom fehérkenyér, szóval nem maradog le semmiról!:)

ZSuzsi nem mondtad, hogy azóta fogytál-e? Torna is megy folyamatosan???


Gombóc, finyuka, mindenképpen figyelj arra oda, hogy rendszeresen egyél, hogy csak bekapsz ezt azt, az nem jó...:(

Mindenképpen tartsd be az 5-6×-i kajálást! Mivel az első fáziban nem eszel ch-t nagyon hamar megéhezel, én mndig hatszor ettem az első 2 hétben! Így azt éred el, hogy nem fog lelassulni a szervezeted és nem kezd el rögtön raktározni, mint minden drasztikus fogyinál! Kérlek figyelj erre oda! :))))) Mert ha csak éppen csipetsz, és nem eszel rendszeresen,nem fog a szervezet ráállni a fogyi üzemmódra! Elkezd ragtározni, és a kilók pedig majd nem mozdulnak! De te fogyni szeretnél , igaz???? :P

Ügyeskedj és kérdezz nyugodtan ha nem vagy biztos valamiben!

Szerintem a zúzát felejts el az első két hétben, csak pulyka és csirkemellet egyél, majd a második fázisban már szépen eszegethetsz más húsokat is, addig tars ki! OXY???;)

Én Amerikában élek és itt nagy divat ez a diéta, van egy kimondott sbd-s internetes oldaluk, leszedtem onnan az első fázisban ehető és tiltott kajákat, bepötyögöm majd ide neked! Hátha segít egy kicsit! :)


Kisgé, nagyon várunk majd vissz jövőhéten...de az jó soká lesz.....:((((((

Ügyeskedj!!!! Puszika


Jók legyetek csajok! Szép álmokat! :)

Csók-csók

2005. okt. 4. 19:35

Nem vagyok teljesen biztos benne, de szerintem nem nagyon. Inkább sovány húsokat lehet (csirkemell, pulykamell, hal).

De ebben Kisgé a szakértő, szóval inkább őt kérdezd, bár azt hiszem, hogy most egy pár napig nem lesz.

2005. okt. 4. 16:07
Gondolom, zúzát is lehet enni az első fázisban, bár nem olvastam sehol. Szerintetek? Csinálnék egy jó kis pörköltet.
2005. okt. 4. 16:03

Szia Gombóc,

sok sikert Neked. :)

20. Gombóc (válaszként erre: 16. - Mókica)
2005. okt. 4. 16:03
Ez a recept nagyon jól hangzik, bár nekem még két hetet kell várnom, hogy kipróbáljam, az alma miatt.Most, hogy rágondolok, összefut a nyál a számban.
2005. okt. 4. 16:01

Sziasztok!

Lassan túl leszek az első napomon, elég rohanós volt, úgyhogy csak bekaptam pár falatot(mozzarella, tejeskávé. Ma viszont megjött a rengeteg pipicici, amit rendeltem, úgyhogy este valami finomat rittyentek belőle.

2005. okt. 4. 16:00

Puszi Mindenkinek,


Kisgé, nagyon szorítok Neked, bár lehet, hogy mire ezt olvasod, már túlleszel a vizsgán. :)


Köszi a kérdést, úgy néz ki, hogy elmúltak a pöttyök, és megint ettem olyan fini lowcarb-os kenyeret, úgyhogy valószínű, hogy nem attól lettem pöttyös. :) úgy örülök. :)


Mókica, tényleg jól hangzik ez a kaja :)

17. kisgé (válaszként erre: 16. - Mókica)
2005. okt. 4. 11:18

Szia csajszi!


Nagyon jól hangzik ez a kaja, meg is fogom csinálni!!!!!


Most jövő keddig nem jövök, mert nem leszek netközelben, de addig is további jókat!


Na csók!

16. Mókica (válaszként erre: 14. - Kisgé)
2005. okt. 4. 11:14

Szia mia! :)


Nagyon örülök, hogy jólvagy, és hogy évezed az életet is ;)....tornázol! Ügyike vagy nagyon!:D

Csak így tovább! ;)


Természetes, hogy drukkolunk érted! De úgy is sikerülni fog! Majd mindenképpen gyere és mesélj, hogy sikerült! :D


Tegnap találtam egy receptet az Updatésak között, megcsináltam és nagyon finom lett! Kicsit átváltoztattam, de batomi jó! :)


1 fej hagymát felkockáztam és feltettem oliván párolni.Közben 25 dkg savanyúkáposztát kicsit átmostam vízzel,hogy ne legyen annyira savanyú, és megpucoltam hájastúl egy almát, mad felkockáztam. Mikor a hagyma kész lett, levettem a tűzről és belekevertem pirospaprikát, majd hozzávegyítettem a kápit és az almátkat is.

Só - bors - 1 babárlevél - köménymag, s vízzel felöntöttem! Vissza a tűzre! Közepes lángon elkezdtem főzni! Majd mikor már forrt, 1 pár füstölt pulykavirslit felkarikáztam és belekevertem! Lefedve főztem, míg a minden megpuhult! Isteni lett, és totál nincs benne semmi ch....:))))) (max egy leheletnyi :))

Ma és holnap ez lesz az ebédem!;)


Megyek készülődni, ma 7 re megyek melózni!

SZép napot! :)

Puszika



15. kisgé (válaszként erre: 6. - Hoxa)
2005. okt. 3. 19:46

Szia Hoxa!


Én mindenképp elmennéjk a találkozóra, remélem Zsuzsi is, Mókica kissé odébb lakik: Amerikában.:)))) Na meg is nézem, mikor lesz, remélem nem ehéten, mert most angol nyelvvizsgázok, más nem fér bele!:)))

14. kisgé (válaszként erre: 7. - Mókica)
2005. okt. 3. 19:44

Szia Mókica baba!


Szerintem maradjunk itt, hisz ezzel kezdődött a fórumunk, ezekkel az emberekkel! :)

IOtt lehetünk kreatívak is, szivesen részt vennék a melóban!

Teljesen jól vagyok, képzeld. Járok tornázni és nagyon élvezem!

Csütörtökön angol vizsgám lesz, úgyhogy a héten már csak holnap tudok írni, nagyon drukkoljatok!!!


Zsuzsi!

Remélem nem pöttyösödsz!!!!:)))

13. kisgé (válaszként erre: 4. - Gombóc)
2005. okt. 3. 19:42

Gombóc!


Én is nagy tejrajongó vagyok, én ugyanannyit ittam, úgy napi 3-4 dl-ert naponta. Én így is lefogytam. Itt lehet enni zsírszegény tejtermékeket, javaslom a túrót is!

12. kisgé (válaszként erre: 3. - Gombóc)
2005. okt. 3. 19:39

Szia Gombóc!


Az igen, jóü sovány leszel! Hajrá, ha van kérdésed, vagy gondod, csak gyere és segítünk!


g

2005. okt. 3. 15:25

SZiasztok!


Hoxa, szerintem akkor maradunk itt, nekem végülis mindegy ;)! Szeretném megkérdezni, hogy tudnál e abban segíteni, vagy esetleg feltenni a fórumra, a Glikémiás Inex listát? Sok helyen meglehet találni, de elég hiányos...jó lenne ha ezen az oldalon bármikor rákereshetnék, amikor szükségem van egy adott étel Glyx-re!Előre is köszike a segítséget! :D


ZSuzsi , köszi a édreklődést, minden rendicsek itthon.Sokat dolgozom és ezért nem tudtam jönni mostanában.Mikor hazaérek 5 fél6 körül a munkából, elkezdem az itthoni tehendőimet is ellátni..főzés, rendrakás, itthon van végre a párom is... De próbálok gyakrabban jönni!

Örülök, hogy te jól vagy és meggyógyultál! :)

A fogyit is nyomod ügyesen, király csajos vagy! ;)

Kilókkal hogyállsz? Fogytál azóta? És mi van a mensivel? Múlkor írtad, hogy valami nem okés? Voltál vele dokinál??? Vigyázz magadra!


Na megyek lassan, millió puszika!

Kisgé, ha tudsz te is írj! :)


SZisztok!

2005. okt. 3. 13:30

Szia Mókica,

Örülök, hogy hallok felőled, már kezdtelek hiányolni.

Nekem mindegy, jöhetünk ide is, néztem a lowcarb-ot, eléggé haldoklik.

Te hogy vagy? Hogy megy a munka? És a kajálás? Én csinálom rendületlenül, most sajnos a torna kimarad, mert eléggé el vagyok havazva.

9. Hoxa (válaszként erre: 7. - Mókica)
2005. okt. 3. 13:16

Mókica, ez az új oldal valójában a régi oldal :))

Ez volt előbb, csak aztán összeköltöztünk a lowcarbbal, és mint sok kapcsolat, ez is szétköltözéssel végződött :))

Rátok bízom, hol maradtok, de örülnék, ha minket gazdagítanátok a sok tudással, amit eddig összeszedtetek SB témában. Ígérem, hogy nagyobb hangsúlyt kap az SB is a jövőben, mert láthatóan sok embert érdekel és érint.

Hoxa

8. Mókica (válaszként erre: 4. - Gombóc)
2005. okt. 3. 13:05

Gombóc sok sikert az SBD-hez!

Mennyire szeretnél lefogyni?

Én ittam tejet az első fázisban is, bár azért nem annyira sokat és nem is minden nap...szerinte mértékkel nyugodtan nyomathatod, de ne 1 liter legyen egy nap, max 1-2 pohár...szerintem!

De majd jön Kisgé, ő a profi , bizti segít!;)

Szia-szia! :D

2005. okt. 3. 13:02

Sziasztok babák!


Most már itt leszünk???, Láttam, hogy van ez az új oldal, gondoltam benézek ide...és megvagytok! :)


Hol szeretnétek levelezni?? Itt vagy a másik oldalon????


Remélem minden okés veletek? Bocsika de nem volt időm mostanában jönni, elég sokat dolgozom...

Igyekszem majd többet írni! ;)

Kisgé ugye minden jól alakul? Tudod mivel kapcsolatban? :)

ZSuzsi, remélem nem lesznek megint kiütéseid a kenyértől,...izgulok érted! :)


Megyek készülődni, de lehet még visszanézek indulás előtt!

Puszika szép napot :)

6. Hoxa
2005. okt. 3. 12:11

Sziasztok csajok :)

Gyertek el ti is a találkára, kell az SB képviselet is, ne csak ősrégi atkins-esek legyenek :))))

Hoxa

2005. okt. 3. 12:02

Sziasztok,

Kisgé, vettem megint az a Glyx kenyeret. Tegnap ettem, úgyhogy most várom, hogy kapok-e kiütéseket. Remélem, hogy nem.

Egyébként lehet kapni Rákospalotán is, a Horváth Cukrászdában, ha esetleg ki szeretnéd próbálni. Ha jól emlékszem, Te a XI. kerületben laksz, így Neked az is elég messze van.

2005. okt. 3. 10:31

Alapjában véve nagyon sok tejet iszom, és nem tudom pontosan, hogy az első fázisban szabad-e inni, vagy nem, mert a diéta leírások közül egyikben az van, hogy szabad, a másikban pedig az, hogy nem.

Ihatok tejet, és ha igen, mennyit?Gondolom mértékkel...

2005. okt. 3. 10:29

Sziasztok csajszik, csatlakozom én is. Holnap szeretném elkezdeni az SBD-t. Jelenleg 172 cm-es magasságomhoz 67 kg vagyok, szeretnék annyit fogyni, hogy 5-sel kezdődjön a súlyom.


2005. okt. 1. 20:54

Sziasztok!

Hát akkor én is csatlakozom, remélem, hogy itt is sokat fogunk dumcsizni.

Puszi mindenkinek.

2005. szept. 30. 14:56

Sziasztok!


Akkor létrehozom itt is ezt a topikot, remélem itt is virágzó lesz!


Pussz:g

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook