Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Atkins diéta vs. South Beach diéta fórum

Atkins diéta vs. South Beach diéta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Atkins diéta vs. South Beach diéta

1 2
31. sziapo (válaszként erre: 28. - Dorkinc)
2014. nov. 11. 13:23

Már akkor úgy dilétáztam,

amikor az Atkins könyv nem jelent meg, de alig volt eredménye mert napi 1/2-1kg almát megettem, azután ezt is elhagytam és beindult. 1-2 év után már lehetett kevés kenyér-tészta-édességet ennem, de ennél többről van szó...

Ami errefelé vitt: "Azért ártalmas a húsevés még, mert több energiába kerül a lebontása, mint amennyi benne van!" irta valaki a hirtelen lefogytam témájú könyvében!

Tehát ezzel lehet fogyni (címszavakban 10 parancsolat +2 még):

1. többször kevés= csak amennyi kell hús+olajos magvak = tartós jóllakottság érzet + épphogy szénhidrát gyűmölcsként,

2. fokozatosan növelt izomerősítő edzéshez fehérje kell

3. L-karnitin segíti a zsírból vércukor képzést

4. chrom+stb. segíti a szénhidrát anyagcserét

5. mozgás pedig kell, és az izomlázat én szabályozom mekkora legyen!

6. az izomfejlesztéshez a kreatin hozzásegít pláne transzport kiegészítőkkel

7. vitaminokat+ kalcium-magnéziumot úgyis jól adagolva kell szedni.

8. csontenyv=zselatin=kocsonya zsírszegényen fogyókúrás étel főként madár szárny+láb-ból kifőzve, mert ez kell az izületeknek

9. Napozás fokozatosan, mert ez az életerő forrása

10. Alacsony méreganyag tartalmú italok (1-2dl/nap vörösbor + alkoholszegény sör és sok gyógytea tiszta vízből főzve!!!!

Na persze nem a testsúly zuhanás a lényeg, hanem

a haskör-méret csökkenése de életerő növekedéssel elérve!

11. Idősödve hormonális rendszer helyreállítása időskori bajok kivédése plusz feladat egyéni érzékenység megtapasztalása után okosan megválasztva.

12. Persze mindig mindent előbb kell megérteni mi miért jó, és csak azután fokozatosan bevállalni.

Életmód váltás kell és legalább 1,5-3 év kitartás az elért új test-állapot megőrzésével,

sőt a gyors elhízást is csak lassúbb helyre állítás kövesse,

mert minden gyors változás megterheli a szervezetet!

Oda-vissza jojózás halálosig fokozódható bajokat okozhat pl. vérhigítás / vízhajtás ciklikus, netán állandósuló ismétlése.

Meg kell keresni a szervezeted betarthatóan stabilként elfogadható fenntartási módját.

Azt legalább 10 évenként célszerű felülvizsgálni

okosan odafigyelve önmagadra! A szervezeted mindenre válaszol, de értened kell mikor jó, mikor nem amit változtatsz!


Az teljesen mindegy, hogy csökkented a szénhidrát mennyiséget, illetve csökkented a glikémiás indexét az ételeidnek,

a lényeg:

"Amennyit a szervezet felhasznál-elfogyaszt annyit illik kipótolni!" Részben előre-közben-utána... Pl. edzés, utazás, nehéz fizikai munka..

Tehát lehet néha nassolni, de terheléssel egybekapcsolva!

Na ennyi kivonatosan!

30. 120mk
2013. jún. 28. 08:12
Nekem a véleményem a azSBD-ről nagyon jók. A könyv meg van nekem és a leírtak alapján logikus az összefüggés a szénhidrát evés és az elhízás, cukorbetegség közt. Most újra az SBD szerint fogyok és tényleg e szerint fogok étkezni életem végéig. A szénhidrátok nekem nagyon sok rosszat tettek, elhízás, szívbetegség. Nagyon sok fogyókúrás étrend alapszik a szénhidrát megvonáson. PL. a legujabb a paleo diéta is ez. Én azt gondolom, hogy húst diéta nélkül is fogyaszt az ember, annyit mintha nem diétázna csak hozzá még szénhidrátot is. Nos a szénhidrát elfelejtve és zöldség gyümölcsből pótólni azt.
29. gyöngyi (válaszként erre: 15. - E974230abd)
2013. febr. 14. 13:31
Az hogy au Atkins-diéta árt a vesének tényleg bizonyított?
28. Dorkinc (válaszként erre: 25. - Niki-)
2010. jún. 24. 19:31
én bírtam az atkinst csak kicsit egyhangú, nem fogytam tőle semmit pedig jó ideig csináltam, no gyümölcs :S nem nyári diéta...
2010. máj. 31. 21:59

1 hónap alatt 3,5 kilót sikerült leadni. Nem éheztem, egyetlen gondot a napi 6-szori étkezés okozta, mivel nekem nagyon nehéz ennyiszer enni. Eddig általában kétszer, háromszor étkeztem.

A szénhidrátokat nem számoltam, de tájékozódtam egy kiskönyvből, hogy miben mennyi van körülbelül.

Ettem salátát, uborkát, paprikát, paradicsomot, tehát nem kizárólag húst, de aki ismeri pl. az Atkins diétát, mármint azt, hogy ténylegesen mik a szabályok, az tudja, hogy előírja a zöldségek fogyasztását!

Kenyeret nem ettem, semmilyen formában, barnát sem.

Még epret is ettem, mert bogyós és nincs benne olyan sok szénhidrát és mert most már igazán finom! :)


Ne ítéljétek el első hallásra az atkins diétát, nem olyan egészségtelen szerintem, mint aminek a pletykák beállítják. Olyanok nyilatkoznak róla, akik is ismerik az alapszabályokat sem.

26. babszemkirálykisasszony (válaszként erre: 9. - 5f6073c825)
2010. máj. 31. 21:53
Húst nem is eszel?
25. Niki-
2010. máj. 30. 21:05

Az Atkins diétát én is próbáltam vagy 6 éve, szerintem nagyon kemény. Kb. az 5. napon feladtam. Ingerült lettem, és szédültem már.

Viszont én is abban hiszek, mivel mindannyian mások vagyunk, mindenkinek más-és más válik be. Neked, lehet, hogy ez. Én mindenesetre szorítok, hogy elérd a céljaidat!

24. 8e163afeff (válaszként erre: 23. - E974230abd)
2010. máj. 30. 21:05
Igen, a Hays az alapja, de Harvey és Marilyn Diamond írta, agykontrollosok - a testkontroll az agykontroll "édestestvére".
23. e974230abd (válaszként erre: 22. - 8e163afeff)
2010. máj. 30. 19:44
ÁÁÁ a Hays féle szétválasztásos-diéta Kathryn Marsden féle átirata..:)
22. 8e163afeff (válaszként erre: 21. - E974230abd)
2010. máj. 30. 07:58
Nem, nem, az súlykontroll. A testkontroll szétválasztó diéta, délig csak gyümit szabad enni, dél után pedig vagy szénhidrátból vagy fehérjéből áll az étkezés, délre szénhidrát-kaját, estére fehérje-kaját szoktam. Sokkal fittebbnek, energikusabbnak érzem magam, mióta csinálom (az emésztőrendszernek nem kell annyit dolgozni, így az energia megmarad nekem), és fogyok is, meglepően gyorsan, főleg ahhoz képest, hogy ebédre bevágok olykor egy fél csomag toastkenyeret is:-)
21. e974230abd (válaszként erre: 20. - 8e163afeff)
2010. máj. 29. 18:53
testkontroll by béres alexandra???
20. 8e163afeff (válaszként erre: 18. - Mira0512)
2010. máj. 29. 18:04
ok, semmi gond. A smájlikat láttam, csak a megszólítás volt érdekes... Örülök, hogy bejött neked az Atkins, bár továbbra is kétségeim vannak az egészségességét illetően. De gondolom, nem akarod életed végéig csinálni... én maradok a testkontrollnál.
2010. máj. 27. 19:12

Nem kell egymást kostolni,szerintem áll az a régi mondatom ,hogy mindenki más típus,és mindenkinek más jön be,táplákozásilag,emésztésileg,fogyásilag....

van aki zöldevő ,és ezt szereti,van aki húsevő,és ezt bírja,és vannak vegyesek...nem kell egymást bekóstolni...:)

18. Mira0512 (válaszként erre: 17. - 8e163afeff)
2010. máj. 27. 17:39
Jajj, bocsáss meg, nem gúnyosnak szántam! Azért is vannak ott a smile-k...:) Csak annyit írtam, hogy most hallhatsz akkor róla...De komolyan nem gúnyosnak szántam!!!Én örülök, hogy rátaláltam az atkinsre, mert semmi más nem segített. Így életmóddá vált, aminek örülök!:)
17. 8e163afeff (válaszként erre: 16. - Mira0512)
2010. máj. 27. 16:43
???? mivel érdemeltem ki ezt a gúnyos hangnemet?
16. Mira0512 (válaszként erre: 10. - 8e163afeff)
2010. máj. 27. 00:47

Hát akkor most hallhatsz:) 6 és fél éve élek Atkins szerint...:)Makk egészségesen!:)


Babszemkirálykisasszony, sok sikert kívánok!:)

15. e974230abd (válaszként erre: 12. - Reni79)
2010. máj. 26. 16:58
Meert neked nem jött be egy diéta forma egyáltalán nem biztos hogy másnak nem válik be,sőt biztosan igen,hiszen mások vagyunk.A vese pedig mese:)nagyon brutálisan több hónapon -éven keresztül kéne csak fehérjét enni ahhoz hogya vese visszaszóljon/más a z egészséges szerv persze/Szegény eszkimók pl. fel is dobnák abakancsot pár hónapra a szoptatás után ,mert nem esznek szinte mást csak zsírt és fehérjét...
14. e974230abd (válaszként erre: 13. - Fadigflo)
2010. máj. 26. 16:55

diaeta latin eredetű szó jelentése életmód,étkezési mód...és mint ilyen élethosszig is tartható:)

A kúrák nem diéták,hanem diétás-kúrák,a kúra pedig meghatározott ideig tartót jelent.

13. fadigflo (válaszként erre: 7. - Giorcub)
2010. máj. 26. 16:46

Minden diéta véget ér egyszer. Diéta eleve nem a duciknak lett kitalálva, nem fogyási célra (többnyire).

Ráadásul, ezek KÚRÁK. Ideig-óráig. Életmódot kell váltani, ez a NAGY titok.

12. reni79
2010. máj. 26. 13:28

Az atkins diétát nem javaslom mert próbáltam és nagyon rosszul voltam tőle!A másik hogy a sok fehérje tönkreteszi a vesét!



A másikat nem próbáltam még.

11. aquisz (válaszként erre: 9. - 5f6073c825)
2010. máj. 26. 13:24

Én is egyetértek az előttem szólóval. Mi anno táplálkozástan órán csupa rosszat hallottunk az Atkins féle diétáról. Persze ettől függetlenül ezt is kipróbáltam :), de én nagyon rosszul éreztem magam tőle.


Amúgy meg nem kell a szénhidrátról lemondani, csak az egyszerű szénhidrátokról. Persze egy-egy alkalommal a bűnözés is belefér. :) De csoki helyett sokkal jobbak a gyümölcsök, ízre is és táplálkozástani szempontból is.


Az is igaz, hogy mindenkinek más "fogyókúra" jön be, mert más az oka, hogy esetleg kicsit több van rajta a kelleténél. Én, mint kiderült érzelmi evő vagyok, így először itt kell rendet raknom. Szóval csak azt akarom mondani, hogy a gyökerénél kell a problémát orvosolni. Ha nem a problémánknak megfelelő diétát választjuk, akkor lehet ugyan eredményeket elérni, de ezek hosszútávon nem lesznek tarthatóak.

10. 8e163afeff (válaszként erre: 7. - Giorcub)
2010. máj. 26. 11:09
Atkins életmódváltásról még nem hallottam:-) És a South Beach is jóval kevesebb CH-t engedélyez az utsó szakaszban is, mint amennyi egészséges lenne. Pont ezért írtam, hogy ezek jojó-diéták, mivel nem életmódváltások, hanem diéták.
2010. máj. 26. 09:26

Én ezt nagyon nem tartom jónak...mármint alapból az Atkins diétát. Tömöd magad a sok egészségtelen hússal???? Közben semmi életerőt adó gyümölcs????

Én 4 és 1/2 hónapja gyakorlatilag zöldség-gyümölcsön élek, mínusz 30 kg az eredmény és jobban érzem magam, mint valaha. Én erre esküszöm. Tulajdonképpen ez már nem is diéta, hanem életmód nekem. Persze mindenkinek más jön be.

Dóri

8. e974230abd (válaszként erre: 7. - Giorcub)
2010. máj. 25. 17:16
:)
7. giorcub (válaszként erre: 4. - 8e163afeff)
2010. máj. 25. 09:58
minden bizonnyal rosszul csinalsz valamit. eleve olyan nincs hogy vege a dietanak. mert akkor termeszetes a visszahizas. ezt mar sokan leirtak. es mivel nem lehet vege a dietanak ezert hivjak ugy hogy eletmodvaltas...
2010. máj. 24. 14:47
A south beach elvileg egészségesebb. Biztos meni fog, mert elég lightos ételek és, ha mellette mozogsz is akkor tuti hatásos lesz! :)
2010. máj. 23. 23:18
Én hiszek abban, hogy minden ember számára megvan az egyedi megfelelő diéta, sok sikert neked, hogy megtaláld a sajátodat!
2010. máj. 23. 10:38
nekem sajna mindkét módszer csodás kis jojót eredményezett... iszonyú sebességgel jöttek vissza a kilók, soha nem mutatott annyit a mérleg, mint a két diéta után. Ha már ilyesmikben gondolkodsz, a GI-diéta szerintem sokkal barátságosabb és biztosabb. Persze, minden ember más, vannak, akiknek beválik a fehérjediéta, én sajna jól megszívtam velük...
2010. máj. 23. 08:13

Hmmm... erre a mixelős fogyira én is nagyon kíváncsi vagyok...

Remélem, reményeid szerint fognak alakulni a dolgok! :)

2010. máj. 22. 21:12

Kíváncsian várom,mit sütsz ki két módszer mixeléséből úgy,hogy egyiket sem ismered igazán.

Azt hiszem ez egy egyszerű szénhidrátcsökkentéses diéta lesz,se nem A. se nem SB.,de ez ne is baj,ha csak néhány kilótól szeretnél megszabadulni,mert mindkét módszer nagyobb súlytöbblettel rendelkező emberkéknek íródott:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook