Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rákosnak lenni, élni akarni! fórum

Rákosnak lenni, élni akarni! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rákosnak lenni, élni akarni!

167. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 166. - 279430c980)
2011. márc. 23. 15:32

Szia!

Öcsém 5-6 napig nem evett, kevesett ivott, 3. hete van kórházban sokat javítottak rajta. Talán holnap hozhatom haza, igaz ő, és nem az orvos akarja.

Próbálj megnyugodni! Muszáj, már a "kivagyáson" átestem. Megpróbálok mindent megtenni, ami lehet, anyagilag, érzelmileg, emberileg. Sajnos a többi nem rajtam múlik.

Remélem sikerül minél előbb a lelkedet rendbe tenni. Mondom úgy, hogy én már elveszítettem az egyik szülőmet, és most itt vagyok a nagyon beteg öcsémmel. Legyél erős az Ő és a Magad érdekében. Tudom könnyú mondani. Nekem segítettek a fórumok, hogy olvasgattam őket és láttam mindenkinek egy élete van és azt próbálja úgy leélni, hogy minél jobb legyen (még akkor is, ha úgy érezzük pillanatnyilag, szerettünk nélkül fabatkát sem ér) Jobbulást kívánok!

2011. márc. 23. 15:20
Aput éppen most 1 órája vitte el a mentő. 4 napja nem eszik, nem iszik, nem pisil vizesedik és nem beszél. Néz maga elé és hiába szólítjuk nem válaszol. ......... Kivagyok!!!!!!!!!!!!!!!!!!
165. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 164. - F3b788b175)
2011. márc. 23. 10:03
Jó lesz, jó lesz erre koncentráljunk!
164. f3b788b175 (válaszként erre: 161. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 23. 07:57

Nagyon drágák vagytok, köszönöm szépen.1 kor indulunk.ELvileg délután meg is tudjuk az eredményt.REMÉLEM!Köszönöm hogy velem vagytok.Enissa!Ha megjövök, küldöm a flavin adatlapot.És nem kell érte senkinek semmit fizetni!

Csak adj egy email cimet.Ki tudod nyomtatni?Nagy segitség volt nekem is ez a lehetőség, és én mindenkinek akinek lehet tovább adom.


Köszönöm mégegyszer nektek!Puszillak benneteket:Napsugár...

163. c130f7eb3b (válaszként erre: 160. - F3b788b175)
2011. márc. 23. 06:57
Szorítok nagyon!!! És várom a JÓÓÓ eredményt!
162. vica009 (válaszként erre: 160. - F3b788b175)
2011. márc. 22. 21:31
Az isten éltessen sokáig kedves Napsugár!
161. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 160. - F3b788b175)
2011. márc. 22. 21:24
Biztos jó lesz! :) Gondolni fogok rád, és mielőbb számolj be róla.
2011. márc. 22. 21:21
Szoritsatok nekem holnap....mert kontrollra megyek....váááááááááá....................nagyon félek, de jónak kell lenni!!!
159. Rising Sun 1 (válaszként erre: 154. - Miri23)
2011. márc. 22. 20:37

Szia !


A www.rakgyogyszer.hu oldalon a C-vitamin terápiáról olvashatsz. Egy ismerősöm ezt kapja , akit szintén "gyógyíthatatlannak" véltek. 2 hónapja 6 hónapot "jósoltak" Neki. 5. hétnél tart a C-vitamin terápiában és 57 kg-ra sikerült "híznia" 52 kg-ról (172 cm magas Hölgyről van szó). Ezen kívül rendbe jött a vérkeringése, vérnyomása és a koleszterin szintje is. Tele van energiával és jókedvű. A C-vitamin infúziók mellett naponta szed 4 g C-vitamint, 3x1000 NE D-vitamint, 2x400 NE E-vitamin, magnéziumot, kalciumot, B6-vitamint és még néhány dolgot.

158. vica009
2011. márc. 22. 20:33
Póbáld meg elképzelni,hogy TE vagy a a világegyetem,mindened azt akarja,hogy jó legyen.!!!....De egyszer csak sten rájött.hogy egyedül van.....
157. Bcsj (válaszként erre: 107. - C130f7eb3b)
2011. márc. 22. 16:13

Tudom, ismerős a téma. Mivel egyetlen gyerek vagyok, ráadásul a szüleim közel laktak, naponta találkoztunk. Én aztán tudom, milyen az, ha túlságosan féltik az embert.

Sokszor idegesitett, amikor munka után fáradtan hazamentem, ő pedig jött és megmutatta, hogy milyen szép húst vett, vagy kivel mit beszélt a piacon. Fél füllel hallgattam, néha meg is bántottam azzal, hogy nem érdekelt különösebben a "csodaszép" karaj, vagy a szomszédasszony reumája :-).

Most gyakran nézem a helyet, ahol üldögélni szokott, és bevallom, néha magamban elmesélem neki, hogy mi történt velem aznap...

156. vica009 (válaszként erre: 154. - Miri23)
2011. márc. 22. 15:09

Szia.Nagyon sajnálom az Anyukádat,mert" Anya csak egy van".

Azt vettem észre,hogy itt a fóromon,mindenki próbál segíteni egymásnak,ami sokszor jobb mint az orvosi diagnózis.

Ha más embereken is akarsz segíteni,akkor a tapasztalataidat mondd el,(lelki,vagy fizikai)mert itt mindenki tudja olvasni és lehet,hogy pont ezzel segítesz a rászorulókon.

155. c130f7eb3b (válaszként erre: 154. - Miri23)
2011. márc. 22. 14:12
Bocs, de nem tudjuk, hogy ez a kérdésed kinek szólt.
154. miri23
2011. márc. 22. 14:04

Szia!


Az én édesanyámnak is vastagbél daganata van. Tudom mit éltek ti is át. Mi is megpróbálunk minden tőlünk telhetőt, hogy meggyógyuljon .Ő nem operálható.Így a természetes tápszerkiegészítők segítségével próbáljuk javítani az állapotát , kisebb nagyobb eredménnyel.Hogyan tudnánk emailben értekezni???

153. manyik
2011. márc. 22. 11:12

Szia! Hitet, sok erőt és kitartást kívánok!

A férjem szerint egy megoldás van: tiszta só és tiszta víz!!! Ha érdekel, írj privit!

2011. márc. 22. 09:53
Teljesen igazad van. Linus Pauling -kétszeres Nobeld-díjas tudós- szintén 94. életévében távozott. Ő naponta 16-18 g ! C-vitamint fogyasztott. Kontrollált klinikai kísérletet végeztek, már a 70-es ! években !, ahol rákos betegek nagy dózisú C-vitamint kaptak. 20X tovább éltek, a C-vitamint nem kapók csoportjához viszonyítva. Egyébként a rakgyogyszer.hu oldalon található amerikai és szöuli klinikai eredményeket közlő publikációkban is írnak erről.
151. csabi4
2011. márc. 22. 09:05

valamit viszont sokan elfelejtettek -

Szentgyörgyi Albert aki csak 93éves koráig élt ...

idős korában egy tüdőgyulladásból is kijött pedig abban az időben de még ma is igen súlyos betegség -

Szent-Györgyi Albert, amikor beteg volt, a napi adagját 1 grammról 8 grammra emelte

szerintetek gyümölcsöt evett ??? :)

ezt csak azért kérdem mert ebből is voltak félreértések ,vádaskodások ..


porlódi pirospaprika a legcsodálatosabb aszkorbinsavraktár, amely csak a világon van. Grammonként 2 milligramm C-vitamin van benne.

150. Rising Sun 1 (válaszként erre: 149. - C130f7eb3b)
2011. márc. 22. 07:47

A rakgyogyszer.hu oldalon olvastam, hogy az amerikai klinikai protokoll szerint naponta 4g-ot (4000mg) kell szedni. Az ismerősöm is ennyit szed a C-vitamin infúziók mellett.

Ezen kívül naponta 3x1000 NE D-vitamint , 2x400 NE E-vitamint, + magnéziumot, kalciumot,B6-vitamint, és még néhány dolgot.

Egyébként Magyarországon is érvényben van egy ún. napi felső szint, amit lehet ajánlani a vitaminokból. Ez a C-vitamin esetében 2000 mg, azaz 2 g, a 60mg RDA helyett ! A D-vitamin pedig 2000 NE mértékben van meghatározva ! Ez utóbbi azért is különösen érdekes, mert a Kaliforniai egyetem kutatásai szerint pont ekkora mennyiséggel lehet felére-negyedére csökkenteni a rák előfordulását és az abból eredő halálozást is !

[link]

149. c130f7eb3b (válaszként erre: 148. - Csabi4)
2011. márc. 22. 07:36

Én másfél évig szedtem a vitaminjait. A 3. műtét után 6 héttel sem tudtam talpra állni a gyengeségtől, lépnem kellett. És bár akkor is üldözték, én a minden mindegy szélén álltam: ezért belevágtam... egy hét alatt helyrehozott. Életemben nem pörögtem még úgy... kemo mellett teljes munkaidőben dolgoztam... vérképem tökéletes azóta is... elmúltak az izületi fájdalmaim...

Akkoriban (3 éve) még azt hirdették, hogy a C vitamin "túladagolás" ezt meg azt okoz. Lenkeinél az 1000-es volt a legkisebb, a nemzetközi egység meg talán 60 volt. És láss csodát!!!! Megjelentek a gyógyszertárakban először az 500-as, majd az 1000-es dózisok... mi más lenne ez, mint üzleti féltékenység...

148. csabi4
2011. márc. 21. 20:45
Nem volt feltüntetve ,ez humánusabb mint a kemo -igaz sokszor elhiresztelték a rákosoknak ártalmas a c vitamin és ezt tanulmányokkal is bizonygatták ,csakhogy nem tüntették fel a dozist vagy sokkal kisebb adagokban adták ,és ez már döntő tényező ..viszont az is érdekes Lenkeit hogy meghurcolták mert nagy dózisú vitamincsomagjai voltak mennyire ártalmas -igaz végül is a pert megnyerte, de lejáratásnak jó volt-
2011. márc. 21. 20:13
A www.rakgyogyszer.hu oldalon a kezelés teljes protokollja és klinikiai eredmények is olvashatók. Ezt nem írták azon a fórumon ?
146. csabi4
2011. márc. 21. 16:52

MIM rákfórumáról :


Minden magyarnak törvény adta joga C-vitamin terápiát kérni, azzal együtt, hogy visszautasítja az immunrendszert romboló kemoterápiát és az esetleges sugárkezelést.

Minden magyar kórház kötelessége ezt a kérést teljesíteni.

Egészségügyi Törvény ide vonatkozó pontjai:

6. § Minden betegnek joga van sürgős szükség esetén ő az életmentő, illetve a súlyos vagy maradandó egészségkárosodás megelőzését biztosító ellátáshoz, valamint fájdalmának csillapításához és szenvedéseinek csökkentéséhez.

8. § (3) A beteg bármely, a kezelőorvos által megállapított diagnózissal, illetőleg javasolt terápiával, valamint fekvőbeteg-gyógyintézetből történő tervezett elbocsátásával vagy más egészségügyi szolgáltatóhoz történő beutalásával kapcsolatban kezdeményezheti más orvos által történő vizsgálatát.

E sorok írásakor Magyarországon - állami kórházban - egy rákos beteg már részesül

C-vitamin terápiában, aki nem kap mellette sem kemoterápiát, sem sugárkezelést.

Ehhez az alábbi nyilatkozatot kell tenni :



NYILATKOZAT

(minta)


Alulírott .............................................................................. (születési hely, idő,s zemélyi szám stb.)

......................................... alatti lakos saját erkölcsi és anyagi felelősségemre kérem és vállalom a mellékelt protokoll szerinti intravénás C-vitamin kezelést.

Az ebből esetlegesen előforduló szövődmények tekintetében lemondok a .................................

Kórházzal szembeni minden kártérítési igényemről.

.............................., 2011. .......... .........

........................................................

aláírás

Tanúk:

................................................... .......................................................

aláírás aláírás

Név, cím, szem.ig.sz. stb. Név, cím, szem.ig.sz. stb.



Amennyiben adott intézmény vissza akarja utasítani a beteg vagy családtagja(i) kérését, kérje meg, tegyék ezt írásban és forduljon a kórház betegjogi képviselőjéhez.

A szájon át adott C vitamin felszívódása nem éri el azt a plazma C vitamin szintet, amit az intravénásan adott esetben mértek. Emellett azt is leírták, hogy az intravénásan adott C vitamin a ráksejtekre nézve toxikus (6).

A legtöbb emlős, az ember, és a főemlősök az L-gulonolakton oxidáz hiány miatt nem képesek előállítani glukózból a C vitamint. Ezért a megfelelő mennyiséget tápanyagokból és kiegészítőkből kell felvenni. A C vitamin, mint antioxidáns központi szerepet játszik a lizinből történő L-karnitin szintézisben, az ingerületátvivő anyagok szintézisében, a citokrom p-450 aktivitásában, a koleszterol anyagcserében, az exogén anyagok méregtelenítésében (7-10). Amikor nagy dózisban adják akkor a C vitaminnak "energiageneráló" hatása lehet (11). Az egészséges emberekéhez hasonlítva a rákos betegek C vitamin szintje a vérben szignifikánsan csökken, mert a rákos pácienseknek több C vitaminra van szükségük (12, 13). A végső stádiumú, rákos betegeknek, akiknek kevesebb, mint 6 hónap túlélést állapítottak meg, a jobb életminőség ugyanolyan fontos, mint a rák kezelése. Ennek a tanulmánynak az a célja, hogy a nagydózisú C vitaminkezelés után megvizsgálják az életminőségben bekövetkezett változásokat.

A C vitamin terápiás jelentőségét - beleértve a rákellenes hatását, pozitív befolyását a központi idegrendszerre és a mentális képességekre, hatását a fájdalom enyhítésére, közreműködését az energia keletkezésében - valószínűnek tartották, amikor végső stádiumú rákos betegeket kezeltek vele. A C vitamin rákellenes hatásai: a tumorsejtek fokozott citotoxicitása, kollagén szintézis befolyásolása, antioxidáns hatása, immunrendszer serkentése és bizonyos aminosavak koncentrációjának befolyásolása. Először, a ráksejtek legyőzésének mehanizmusa magyarázza, hogy a C vitamin a vérben dehidroaszkorbátsavvá oxidálódik, ami a glükóz transzporttal szabadon átjut a sejtmembránon. Amikor a dehidroaszkobátsav bejut a ráksejtekbe a glutation aszkorbinsavvá alakítja (C vitamin), amely nem juthat ki a ráksejtből.

Ez az aszkorbinsav aztán ismét dehidroaszkorbáttá alakul és H2O2 -t produkál, ami károsítja a ráksejteket (15). A ráksejtek környékén magasabb C vitamin szintet találtak, mint a normál sejtek körül (16). Casciari és munkatársai közölték, hogy a tumorsejtek apoptózisa az összes páciens 42.9 % -ában, a nekrózis 24.4 %-ában figyelhető meg, ha a páciensek vérében a C vitamin szintje 11.2 mM volt. Leírták, hogy az apoptózis 57.6 %-ra, a nekrózis 33.1 %-ra emelkedett, ha a plazma C vitamin szintje magasabb, 33.7 mM volt (17). Másodszor a kollagén szintézis fokozódása gátolja a ráksejtek növekedését, ami a ráksejtek apoptózisához és nekrózisához vezet (18). A ráksejtek kollagenáz enzimet bocsátanak ki, ami oldja a sejtek és szövetek közti kollagént. Ez azt jelenti, hogy az enzim feloldja a bazális membránt. A kollagén állapota és az extracelluláris hálózat képessé teszi a ráksejteket, hogy bejussanak és károsítsák a normál szöveteket. A C vitamin által fokozott kollagén szintézis növeli a membrán mechanikai integritását és kohézióját, így megakadályozza a ráksejtek növekedését.

Harmadszor a C vitamin antioxidáns tulajdonsága megakadályozza a szabad gyökök okozta ráknövekedést (3, 19). Igen érdekes, hogy a ráksejtek felveszik a C vitamin oxidált formáját. Negyedszer a C vitamin elősegíti az immunrendszer működését, növeli a fertőzések elleni harcban szerepet játszó fehérvérsejtek számát és az interferon szintet, így a ráksejtek visszaszorulnak és megsemmisülnek (20, 21). Végül a testfolyadékokban a C vitamin meg tudja változtatni bizonyos aminosavak szintjét, kimeríti a tumor gyors növekedéshez szükséges lysine és cytein aminosavak optimálisan szükséges mennyiségét (22, 23).

A C vitamin hatása a központi idegrendszerre és a mentális képességre a következő mechanizmuson alapszik: Először a megnövekedett cAMP szint képessé teszi a C vitamint, hogy blokkolja a foszfodiészterázt (cAMPlebontásáért felelős enzim), így a cAMP nem bomlik le (24). A vér emelkedett cAMP szintje fokozza a mentális képességet. Másodszor a C vitamin szintén megakadályozza a toxikus ingerületátvivő anyagok kialakulását. A C vitamin hiánya beindítja az adrenalin és a noradrenalin oxidációját, adrenalokrom és noradrenokrom keletkezik melyeknek toxikus hatása különböző problémákat vet fel (25).

A C vitamin hatásának a fájdalom enyhítésére számos magyarázat van (26). Először cAMP által serkentett gyulladás ellenes hatása van, ami emeli a szteroid termelést. Másodszor csökkenti a vér Ca szintjét és növeli a csontok Ca felvételét, következésképen enyhül a csont fájdalma (27).

Az utóbbi időben felfedezték, hogy a C vitamin támogatja a test energia utánpótlását (28). Ezt a vitamin az oxidációs redukciós potenciáljával oldja meg, ugyanis képes elektronokat adni a mitokondrium elektron szállító rendszerének, az energiatermelés növeléséhez.

Mióta Szentgyörgyi 1928-ban először közölte a C vitamin hatásosságát, tanulmányok jelentek meg ebben a témakörben és a rákellenes hatása még jelenleg is vitatéma. Cameron és munkatársai szerint a vitamin előnyös a rákkezelésben. Viszont a Mayo Klinika szerint nincs rákellenes hatása (5). A vizsgálatokat végzők, az ellentétes eredmények miatt, idézték a különböző kezelési módszereket. Korábban, intravénásan 10g C vitamint alkalmaztak és ugyanakkor szájon át is adták, később aztán csak szájon át. Padayatty és munkatársai bizonyították, hogy nehéz elérni a plazma 220 M/L C vitamin szintjét, ha csak szájon át adják. Ez a szint szükséges a rákellenes hatáshoz és intravénás adással elérhető (6). Eredményeik tudományos alapot adtak ahhoz, hogy a C vitamint intravénásan alkalmazzák a rák gyógyításában.

A C vitamin vizoldékony és nagy dózisban alkalmazva sem toxikus. Ez a kezelés csak úgy alkalmazható, ha a páciens nem szenved glukoz6foszfát dehidrogenáz hiányban (29). Ezeknél a pacienseknél hemolizis léphet fel. Mielőtt a kezelést alkalmaznák, tesztelni kell, hogy van-e ilyen hiányosság.

Bár a rákellenes hatással kapcsolatban még mindig van ellenvélemény, a C vitamin használata úgy tekinthető, mint, egy biztos és hatásos terápia a végső állapotú rákos betegek életminőségének javítására.


Dr. Linus Pauling azért kapott Nobel díjat 1952-ben (azóta is Ő a egyedüli orvos, aki egyedül is kapott orvosi Nobel-díjat!, az elsőt a Szentgyörgyivel közösen kapták a C-vitaminért)), mert megállapította és tudományosan igazolta is azt a megállapítását, hogy egy felnőtt embernek naponta 16.000 -20.000 mg C-vitaminra van szüksége. Ő maga is annyit szedett, s én is már jó 10 éve napi 20-25 ezer mg-nyit viszek be a szervezetembe nyújtott felszívódású C-1000-sek formájában (4000mg), valamint 16-20 ezer mg-ot patikai aszkorbinsavval, desztilláltvízzel és csipkebogyószörppel készített 1 literes ital formájában, a nap során apró kortyokba elosztva fogyasztom el.

145. c130f7eb3b (válaszként erre: 144. - F3b788b175)
2011. márc. 21. 16:06

Köszönöm, jól vagyok. :)Ha az utcán elmennél mellettem, nem gondolnád, hogy valaha is beteg voltam. Az elkezdett kezelést befejezem, és biztos vagyok benne, hogy tünetmentes leszek... de nem a mérgeknek köszönhetően, hanem azoknak a nagyszerű embereknek, akikkel itt, a fórumon találkoztam, és megerősítettek abban, hogy az elképzeléseim nem képzelgések. Most már lesz bátorságom (orvosi kontroll mellett) a saját utamat járni. Az ókori görögök óta azt szajkózzuk, hogy ép testben ép lélek, én ezt a mondást megfordítottam, és határozottan jobban érzem magam. Soha nem voltam a média által sugalmazott csontsovány, kopasz, szomorú tekintetű beteg, és már nem is hagyom, hogy azzá tegyenek. És soha többé nem engedem, hogy a problémáim eluralkodjanak rajtam... lerázom mindet, és aki sáros lesz tőle, az majd megtisztogatja magát, ahogy tudja...

És még mindig azt mondom: valahol, valaki vigyáz rám...

Viszont kívánok Neked is teljes gyógyulást, és körülötted szaladgáló dédunokákat!

144. f3b788b175 (válaszként erre: 142. - C130f7eb3b)
2011. márc. 21. 13:49
És te most hogy alakulsz?NE haragudj , de nem ismerlek még..leirod nekem pár szóval?Kivánok neked szivem minden szeretetével nagyon jó egészséget!!!!!Napsugár
143. Mamka1
2011. márc. 21. 11:24

Szia

Nekem apukán 1 éve halt meg ilyen betegségbe.Mikor ki derült az orvosok csak pár napot adtak neki.Neki a bal tüdeje már nem működött akkor,a májba,csontvelőbe és minden hol találtak neki.De olyan élni akarás volt benne na meg mi is ott voltunk mellette hogy 2 évig húzta a dolgot és igazából az utolsó pár hónap az volt nagyon nehéz.Szerintem míg nem adja fel és ti is bíztok benne akkor van rá esély.Mostanában találtam egy nagyon jó gyógynövényt ami sokat segíthet Goji bogyónak hívják gyógynövény boltba lehet kapni és még ami sok mindenre jó még erre a betegségre is az a klasszikus csalán levél tea.Még egy tanács ami lehet hogy ridegnek tűnik de ezt az orvos mondta annak idején (ne lássa rajtatok a sajnálatot).Így hát kívánok neked sok sok kitartás lelki erőt és minden jót.

142. c130f7eb3b (válaszként erre: 139. - F3b788b175)
2011. márc. 21. 07:36
Nagyon bátor asszony vagy! Jó, hogy leírtad a történed, példa ez mindenki számára. Nekem is voltak tüneteim. Be sem merem vallani, hány éven keresztül. De titkoltam. Kicsik voltak a gyerekek, amíg bírtam, tettem a dolgom... majd csak lesz valahogy, gondoltam. Az eszembe sem jutott, hogy meghalhatok... de gyáva voltam orvoshoz menni. Majd ha... majd ha... majd ha... aztán jött egy hashártyagyulladás... ezt nem lehetett eltitkolni... a többit tudjátok. Ekkor a gyerekek már 16 évesek voltak... nyugodtan feküdtem be a kórházba... betegségtudatom soha nem volt... most sincs... ezért tartottam távol a látogatókat is, a családot, hogy ne figyelmeztessenek folyton arra, baj van... nagyon nagy baj... a férjem és a gyerekeim nagyszerűen kezelték/kezelik a helyzetet... úgy éljük az életünket, mint a műtétek előtt... szó sem esik a betegségről. Az energiáimat így magamra fordíthatom, és gyógyulok... van még mit tennem, de van is rá bőven időm... már van... tudom... és valahol, valaki vigyáz rám... ha akarnék, se tudnék még elmenni. Érzem. Ha nem így lenne, már rég nem lennék itt...
2011. márc. 20. 23:33
Köszönöm szépen!Én amugy algákat szedek, de szedtem Flavint 7 prémiumot, Culevitet, és Citoflavint is, és Búzacsirát, és nagy dózisú C vitamint.De most csak az Algát szedem.:-)))
140. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 138. - F3b788b175)
2011. márc. 20. 23:24

Nagyon jó, hogy leírtad.

Aminől tanulni lehet az minden jól jön itt.


Neveld fel egészségesen a gyermekeidet!!!

139. f3b788b175 (válaszként erre: 31. - C130f7eb3b)
2011. márc. 20. 23:20

Teljesen egyetértek veled....


Egy 30 éves 2 és fél éve mütött rákos édesanya két gyermekkel.

2011. márc. 20. 23:15
Remélem nem haragszotok hogy bemásoltam ide a cikkem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook