Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rákosnak lenni, élni akarni! fórum

Rákosnak lenni, élni akarni! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rákosnak lenni, élni akarni!

77. limma (válaszként erre: 75. - C130f7eb3b)
2011. márc. 19. 09:11

Színigaz, amit írsz - sajnos a szülői minta "beleég" a gyerekekbe - illetve nem sajnos, ha az a minta jó, de legtöbbször nem :-(


Én is érintett vagyok ebben a témában, bár azt hiszem, van bennem önzőség elég, de az igaz, hogy a gyerekek érdekét előbbre helyezem ugyanúgy mint Te - mert a véges pénzeszközkészletből egész egyszerűen NEM JUT már rám.

Én más okból kaptam a rákom, biztos vagyok benne.

76. c130f7eb3b (válaszként erre: 75. - C130f7eb3b)
2011. márc. 19. 09:07
Ja, és mielőtt azt gondolná valaki, hogy pusztán az anyagiakról van szó, azt mondom: NEM. Ugyanez vonatkozik az időre, energiára meg mindenre.
75. c130f7eb3b (válaszként erre: 71. - Bzanna)
2011. márc. 19. 08:18

Beteljesületlen vágyak, kimondatlan gondolatok... igen, ez is közrejátszik a rák kialakulásában (nem akarom elhanyagolni a külső tényezőket sem, de azt tudni kell, hogy ennek a betegségnek kialakulásához mi is kellünk - nagyon is). És még mielőtt bárki azt hinné, hogy valakit okolok a saját beteljesületlen álmaimért, most kijelentem, hogy senki, de senki nem oka ennek, kizárólag én. Amit pedig itt leírok, teszem azért, hátha valaki magára ismer, és még idejében változtatni tud az életén.

Én mindig azt láttam otthon, hogy első a gyerek meg a férj... akaratlanul is ezt a mintát követve alakítottam a családi életem. Mivel állandóan a sor végére álltam, a jóból nem, vagy csak kevés jutott. Mindig azt éreztem, hogy a többiek jobban megérdemlik, nekik nagyobb szükségük van rá, nekem elég annyi, amennyi... Ez volt a tudatos cselekvésem... azonban a tudatalattim is működött...

A hosszú évek, évtizedek lerakódása aztán heggyé tornyosult. Nálunk pl. az a szokás, hogy a szüleimtől az egyes alkalmakra pénzt kapunk. Nem nagy összeget, pár ezer Ft-ot, amit mindenki magára költhet, vagy összerakva nagyobb dolgot vehet. Mehettem volna ebből színházba, moziba, vehettem volna új ruhát, vagy bármit, amire éppen vágytam. De nem tettem. Ment a közösbe, (mint a munkahelyi jutalom, mikor még volt, meg a többi) ment a gyerekekre, hogy nekik mindenük meglehessen... nem kérték, adtam... de nem éreztem áldozatnak... ma már tudom, hiba volt. Amit én kapok, az az enyém. Mert aki adta, az azért tette, mert szerinte megérdemlem... és tényleg... miért is nem érdemlek semmit???

Anyám és nagyanyám a ráknak ugyanabban a fajtájában szenved(ett), mint én. Nálam a vizsgálat kimutatta, hogy a problémám NEM genetikai eredetű, vagyis nem öröklött. A mindennapi problémák "megoldási módját" örököltem... Elgondolkodtató, nem?!

2011. márc. 19. 08:09
Mielőtt bárki azt hinné mi az akaratunkat apura ráerőltetjük, szólok, nagyon téved. Én el sem tudom képzelni mit élhet át minden nap, hogy tudja meg fog halni és nincs már reménye. Ő minden dologba benne van amit felvetünk neki mert élni szeretne. Hatalmas fájdalmai vannak mér megint morfiumot szed. A vérképe katasztrófa, ma kap 2* vért.... Már kimenni is alig tud a szobából, 4 napja nem eszik és iszonyat gyenge. Mi mellette állunk és igyekszünk úgy beszélgetni vele, mintha egészséges lenne. Csak ugye nagyon nehéz. Nekünk is nehéz látni és tudni nem tehetünk semmit. Szerintem ezt ő is érzi, bár nem éreztetjük vele.
2011. márc. 18. 22:41
átérzem a fájdalmadat!kitartást és erőt a családodnak!a papámnak 3 hónapja fedezték fel a rákot a máján...nagy fájdalmai voltak..egy idő után ugy fájt a hasa,hogy nem ivott nem evett....most temettük el:((((((((((((((((((((((((
2011. márc. 18. 22:34

Sziasztok!

Az én anyukámnak is rákja van.21 éve eltávolították a méhét de a petefészkeit meghagyták.Tavaly júniusban petefészekrákot állapítottak meg nála,meg a sok vegyszertől,amivel évekig dolgozott,májcirrózist.Júliusban műtötték volna de az altatás után 2-szer kellett újraéleszteni,ezért nem műtik mert nem altatható. :( Ezután decemberig kemót kapott,de már akkor termelődött a hasvíz.Most már hetente hordjuk be a kórházba és 14-19!!! liter vizet csapolnak le róla.Döbbenetes.Most a héten kedden vittük és 18,5 liter volt a víz.Szinte már csak fekszik,semmire nincs ereje,olyan sovány.Étvágya nagyon jó,4-5 napig.Azután már nagy a hasa,szinte 2-3 napig alig eszik.Mire letelik 1 hét,akkora a hasa szegénynek,mint egy hordó,a lábai remegnek,Wc-ről nem bír egyedül felállni,gyenge,szinte alig bírja bevonszolni magát a kórterembe.És az utolsó 2-3 napban állandóan fáj a háta a dereka.De az orvosa szerint nem tudnak már mit tenni.Bírja ameddig bírja.Mi is megtennénk érte mindent,de ő már feladta sajnos.Nagyon elkeseredett,azt mondja csak ez a víz ne termelődne ennyire.Tavaly óta se egy ct vizsgálat,se semmi csak 6 kemó és ennyi.Rettenetes dolog ez a rák.Ha ezt a dolgot egyáltalán a rák okozza nála.Le a kalappal apukám előtt aki minden kívánságát lesi és még ki sem mondja mit szeretne,már megkapja.Persze mi is sokat segítünk,de 2 gyerekkel nehezebb mindig mellette lennem,még ha a szomszédban is lakom.Kívánok minden betegnek sok erőt és jobbulást!

71. bzanna
2011. márc. 18. 21:34

Vmi tényleg van a beteljesületlen vágyakban. Anyukám kiskoromban elvált aputól és apunak ítélt minket a bíróság. Én viszont nem haragszom Anyura, mint kiskoromban. Nagyon szeretem és örülök, h ezt még a betegsége előtt elkezdtem éreztetni vele. Nagyon szeretem őt!

Kívánok mindannyiotoknak sok-sok erőt és szeretetet és nagymértékű javulást!

70. bzanna
2011. márc. 18. 21:31

Sziasztok!

Anyukámról szeretnék pár szót írni. Ő már 7, azaz hét éve küzd a rák ellen. Nem a rákkal, hanem ellene. IMÁDOM, imádjuk a tesóimmal együtt és támogatjuk mindenben. Mellrákkal kezdődött, ami áttétesedett. Először a bal mellét vágták le, aztán továbbterjedt a nyirokrendszerre, a hasában vizet termel (hetente csapolják, a "rekord" 8.9 volt egyszerre), most pedig már a csontjában is van. Nagyon sok mindent kipróbálnak, és tudom, ha a párja nem tudná finanszírozni a pluszkezeléseket, nem lenne ilyen "jó" állapotban. Sok mindennel próbálkozott, volt, ami ideig-óráig, de működött: noni ivás, csak-magvak-evés, a párja szavaival élve: szárított teveszaron kívül semmit nem ehet, most jár akupunktúrára.

Olvastam egy tüdőgyógyászról, aki vmi sejtjavítást tud elérni vmilyen tablettáról, ő a Korányiban dolgozik, ha kíváncsi rá vki, akkor előkutatom.

Valamint javasolták nemrég a Gerson diétát ( [link] és a spárga-kúráról is hallottunk. Anyu utóbbiról állítja, h a Kékgolyóban nagyon sokan csinálják és sokat javít az állapotokon.

69. c130f7eb3b (válaszként erre: 67. - Rising Sun 1)
2011. márc. 18. 20:45
Igen, mindenképpen kipróbálnám. Ez azok közé az alternatívák közé tartozik, amikben tudok hinni. És a legközelebbi kezelésem alkalmával beszélni fogok erről az orvosommal is. Köszönöm, hogy felhívta rá a figyelmem!
2011. márc. 18. 20:38

Kedves cikk író! Nagyon sajnálom apukádat, tudom, min mentek keresztül.

Az én apukám is rákban halt meg 8 éve. Rettenetes érzés volt végignézni a szenvedését. Ő a kemotól lett igazán rosszul, és még 1 évet élt utána. A kórházba pont akkor értem be, mikor rohama volt, akkor megmentették. Később mesélte, hogy nagyapja volt a szobában (aki persze már vagy 50 éve halott), és azt mondta neki, "még dolgod van itt".

Apukám soha nem volt egy érzelgős ember, életében először itt a halálos ágyán mondta nekem és nővéremnek, hogy nagyon szeret minket. Pár nap múlva szép békése elaludt. De addig iszonyatos kínokat élt át, mindene fájt.


Én egyetértek Jozsu-val. A sajnálat, önsajnálat nem segít senkinek, csak ront a helyzeten.

Egy felnőtt ember el tudja dönteni, hogy élni akar-e még, kipróbál-e dolgokat, vagy egyáltalán hisz-e a gyógyulásban. Ha erőltetik, akkor ellenkező hatást érünk el vele.


Az én véleményem, hogy ilyenkor is úgy kellene bánni a beteggel, mintha egészséges volna. Ugyanúgy lehet vele viccelődni, jókat lehet beszélgetni. Ha jól érzi magát, akkor élni akar. Egyik dolog hozza a másikat.

Közben az orvosok is próbálkoznak.

Ezeknek a betegeknek semmi másra nincs szükségük, mint szeretetre azoktól, akik közel állnak hozzá. Ha mást nem, hát így legalább széppé tehetjük az utolsó hónapjait.

2011. márc. 18. 20:11

Hát ez tényleg nem segítség.(65. hozzászólás)


Kedves Jozsu ! Szeretném megkérdezni, ha az állam finanszírozná, akkor áttérne a C-vitamin terápiára ?

66. zsuga bubus (válaszként erre: 65. - C130f7eb3b)
2011. márc. 18. 19:34
Igen.Megdöbbentő.Tényleg így van.
2011. márc. 18. 19:32
Onkológia. 3 nap bennfekvés. Mindenki keveset eszik... egész nap fekszünk, mitől lennénk éhesek... no, meg kevesebbet kell hányni... ez sem utolsó szempont. Mindenki hoz magával elemózsiát... gyümölcs, sós keksz, édesség, innivaló... a kórházban is adnak ezt-azt... sokszor jólesik... aztán jönnek a látogatók... a szatyrokban mindenféle földi jó - egy hétre is elegendő akár egy családnak is... a beteg fekszik az ágyon... aznap már kétszer evett... rokon mondja, egyél... beteg mondja, nem kell... rokon mondja, egyél, beteg mondja nem... elhangzik vagy 20-szor, egyre hangosabban, a beteg már kimerült... rokon ordít. veled nem lehet beszélgetni... és elviharzik... megsértődött, de nem adja fel, másnap újra próbálkozik...
64. zsuga bubus (válaszként erre: 63. - A14deb9047)
2011. márc. 18. 19:24
Tudod nekem édesapám volt rákos.Mi is megpróbáltunk sok mindent rátukmálni,még a Pilisbe is el akartuk vinni a kaqun terápiára.Állandóan etettük volna,minden pillanatba lestük a kívánságait.Sokszor mondta,hogy nem kell,ne gyertek..stb.Ma már másképp csinálnám.Hagynám hagy ő döntsön!
63. a14deb9047 (válaszként erre: 62. - Zsuga bubus)
2011. márc. 18. 19:19
Megértem. Nem akarod, lássák, mert ők is szenvednek. És akkor még pluszban ezzel is meg kellene birkózni. Ez pedig még több energiát vesz el tőled, amit másra kellene fordítanod.
62. zsuga bubus (válaszként erre: 60. - C130f7eb3b)
2011. márc. 18. 19:12
Én nagyon is értem mit akarsz mondani!
61. e31f48b5f6 (válaszként erre: 60. - C130f7eb3b)
2011. márc. 18. 19:10
Persze, űrítsék még ki a kórházat is ahol éppen fekszel. A rokonaid nem lesznek rákosak az elutasítás és a tehetetlenség érzés miatt? Szerintem ez elég önző hozzáállás. Nem értem mit akarsz mondani.
60. c130f7eb3b (válaszként erre: 59. - Vica009)
2011. márc. 18. 18:57

Félreértettél. Nem okozunk "direkt" szenvedést senkinek. Nem tartunk pánikban senkit. 3 éve járok kemora, már a 31. kezelésen vagyok túl. Nem bízom benne, de ezt csak most, itt mondom ki először. Nem bízom, de megyek, mert úgy érzem, ennyivel tartozom a családomnak.

Ugyanakkor az anyu rám akar kényszeríteni egy étrendkiegészítőt. Ugyan szedek egyfélét, de szerinte az nem jó. Egyfolytában erősködik... azt mondja, meg is veszi... mondtam, nem kell, van... megsértődött. Egy darabig nem mentem hozzá. Azóta más a téma: ő majd főz rám. Mondtam, nem kell... meg tudok főzni. Ha nem, akkor eszünk, amit találunk, kaja van. Az nem jó, mondja, majd ő tudja, mi kell nekem...

Ugyanez történt még a műtéteim idején, 3 éve. Mondtam, nem kell látogatni, csak a férjem jöjjön. 1. műtét rendben. 2. műtétnél anyós kiparádézta, hogy ő is jön. Mindenhol csövek lógtak belőlem... szörnyű látvány volt, de én nem éreztem magam szörnyen... az ajtóban földbe gyökerezett a lába... elkezdett bőgni, két napig nem aludt... bennem meg forrt a méreg, hogy mire volt ez jó...

3. műtét - anyunak muszáj látnia... mondtam jó, de csak látni, tanács nem kell. Bejött, tényleg csak megnézett. Mondta, 2 nap múlva jönne. Mondtam, megint csak látni... mondta, jó. Két nap múlva jött. Egy darabig látott, aztán kezdte, mi a jó nekem. Mit egyek, mit csináljak, hogy csináljam, és majd ő... meg azt, hogy másnap újra jön... mondtam, hogy ide ugyan nem...

Értitek már?

59. vica009 (válaszként erre: 56. - C130f7eb3b)
2011. márc. 18. 18:34
Kedves Jozsu!!!!!!Nem is titeket sajnállak,hanem azokat,akiknek "direkt"szenvedést okoztok,azzal,hogy állandó pánikba tartjátok a szeretteiteket,utána,...a gyásszal!Azért mert azt akarják a hozzátartozóid,hogy élj,mert szeretnek,neked is el kellene hinned,hogy szükség van rád! (elnézést kérek mindenkitől,akit megsértettem)
58. 7529edede9 (válaszként erre: 7. - C130f7eb3b)
2011. márc. 18. 18:18
Köszi ezt a beírást,nagyon jól megfogalmaztad!
2011. márc. 18. 18:17
Nagyon sok erőt és kitartást kívánok nektek.
56. c130f7eb3b (válaszként erre: 55. - E31f48b5f6)
2011. márc. 18. 18:08

Kedves Faház!

Én tiszteletben tartom mindenki véleményét, még akkor is, ha az szöges ellentétben áll az enyémmel. Ebből következően a vitapartnereimtől is ugyanezt várom. Ez egy nyilvános fórum, ahol mindenki közzé teheti, amit az adott témáról gondol. Az írásaim a szilárd meggyőződésem tükrözik, és a jószándék vezérelt. Az általam leírtak nem sértenek senkit, nem kényszerítenek semmire, ebből következően ezt a hangnemet, amit itt megengedsz, kikérem magamnak!

55. e31f48b5f6 (válaszként erre: 48. - C130f7eb3b)
2011. márc. 18. 17:44
Össze vissza zagyválsz itt mindenféle agymosott baromságot. Miről kellene elgondolkodnunk? Majd ha kielégítem a háromévesem túró rudi utáni vágyát hipp-hopp eltűnik a daganat? Nekünk a kemo segített, másnak lehet, hogy más. És nagyon mélyen hiszek Istenben.
54. vica009 (válaszként erre: 1. - 279430c980)
2011. márc. 18. 17:42
Nagyon meghatott az írásod!Tudom,hogy embert próbáló,egy szeretett személy betegsége.Azért írok,mert olvastam,hogy a B17 vitamin+magasdózisu C vitamin sokaknak segített.
53. c130f7eb3b (válaszként erre: 52. - 3b41f6053f)
2011. márc. 18. 17:34
Adrienn! Az apukád még ebben az állapotban sem az életről mondott le, hanem az orvosok hozzáállásában nem bízott. Ilyenkor természetes, hogy a család dönt helyette.
52. 3b41f6053f (válaszként erre: 48. - C130f7eb3b)
2011. márc. 18. 17:16

Sziasztok!


Az én apukám leukémiás.


Kb 1 hete kegyetlen rosszul volt,egész nap aludt,ha felébredt szédült,hányingere volt,nem tudott szinte semmit enni inni.


3-szor vittük be az ügyeletre mire kiderült,hogy szétrepedet a lépe,és a hasába vérzik!


Már fel volt dagadva a hasa !


Harmadszor már mentő vitte,de így 4-5-6 órát vártunk


Másodszor már nem akart menni a sürgősségire,mondván ,úgysem csinálnak vele semmit.


Napokig könyörögtem neki ,és anyunak,hogy kérjenek segítséget,na hagyják,hogy szenvedjen!!

51. c130f7eb3b (válaszként erre: 50. - Andesz75)
2011. márc. 18. 16:56

Így igaz. Pontosan ezt kértem. Hogy bízzátok ránk a döntést. Az önzetlenség zászlaja alatt ne akarja senki megvalósítani az önzését. Nagyanyámat 79 évesen műtötték béldaganattal. Nem kapott semmilyen kezelést, azt mondták az orvosok, ennyi idős korban már nincs értelme kínozni a kemoval, egyébként is csak 2-3 hónapja van hátra. Ha kap kezelést, akkor is.

Ő élni akart. Betöltötte a 88. évét, amikor elment közülünk...

2011. márc. 18. 16:08

Lehet hogy bután hangzik de én úgy érzem, hogy aki menni akar azt hagyni kell menni.

Nagyon rosszul érzem magam azok után, hogy aput hagytam kemóra és sugárra menni majd ezek után már annyira legyengült, hogy meg sem ismert. Lehet hogy ha nem gyengítik le a szervezetét akkor még lett volna néhány jó hónapja. De így még elköszönni sem tudtunk tőle.

Én értem, hogy az ember mindent megpróbál ilyenkor de lehet hogy ez már nem is a szeretett ember miatt van hanem magunk miatt mert nem akarunk nélküle lenni. Holott a betegnek már régen jobb lenne megszabadulni a szenvedésektől hiszen ez már így nem élet.

Ez csak az én szerény véleményem azok után amin keresztülmentem pár éve.

49. driennke83 (válaszként erre: 8. - 3f54929e3a)
2011. márc. 18. 16:00

Apósomnál tavaly diagnosztizáltak vastagbél daganatot. Bíztattak, egy műtét és rendben lesz. Kivették a daganatot, elküldték szövettanra. Az orvos megkapta az eredmény, minden ok, de menjen el egy mások helyre ct-re nincsi-e valahol máshol. Ott megint műtét, de csak túhegynyi daganatok voltak a hasfalon, amit nem lehetett műteni. Két hónap sem telt el apósom nem tudodt enni, fájt minden, nem volt széklete. Kórház. Talán a műtéti hegek összenőttek, műtét. Ott derült ki, hogy azok a tűhegynyi valamik (amit az orvos hormonális daganatoknak mondott és szerinte gyógyszerel kezelhető) áttétek, amelyek már akkorára nőttek, hogy az orvos csak annyit tehetett, hogy kivezette a vastagbelét, hogy ne haljon éhen és enni tudjon. Augusztusig bírta szegény, de hogy azt nem kívánom senkinek.

Utólag kiderült, hogy már az első műtét utáni szövettanon tudta az orvos, hogy menthetetlen, csak nem mondta meg neki.


Sajnálom, hogy ezt kellett leírnom, de a véleményünket kérdezted. Remélem, hogy anyukád esetében, tényelg igaz lesz, hogy még sokáig élhet veletek, de az én bizalmam erősen megrendült az orvosokban.

48. c130f7eb3b (válaszként erre: 47. - E31f48b5f6)
2011. márc. 18. 15:35

Nem is a szimpátia kiváltása volt a célom a hozzászólásaimmal, hanem a figyelemfelhívás, az elgondolkodtatás. Hogy hahóó, hallgattasson már meg a másik fél is! Vagyis a beteg. És ne intézkedjen senki a fejünk fölött, mondván, hogy ő jobban tudja.

Aztán figyelemfelhívás azért is, hogy a nagy igyekezetben sarlatánok hálójába eshetünk. Mert nem minden természetgyógyász meg mittoménki az, akinek mondja magát. És nem minden csodaszer hoz varázslatot... Legfeljebb annak, aki árulja...

És én is a saját boldogságomat kerestem - a másokén keresztül. Csak nem láttam a fától az erdőt. Már látom.

A lélek mindenható erejéről nem nyitok vitát. Amíg az ember egészséges, hajlamos a földi dolgokba kapaszkodni. Ám amikor beteg, kezdi elhinni, hogy van más is. Egy idő múlva pedig rájön, hogy ez a más sokkal értékesebb és fontosabb, mint amiben addig hitt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook