Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rákosnak lenni, élni akarni! fórum

Rákosnak lenni, élni akarni! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rákosnak lenni, élni akarni!

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
1217. Pan Dóra (válaszként erre: 1214. - Gyöngyi)
2011. aug. 15. 17:50

A hazamenésről már írtam.

A mellékhatások erőssége függ a szervezettől, de a temperamentumtól is. Hányáscsillapítót mindenképp fog kapni, de a nyálkahártyára és a háborgó gyomorra jótékony hatással vannak a vizes jégkrémek (a tejes nem jó). Legyen nála édes- és sós rágcsa, egy kis gyümölcs, 1-1 péksütemény.

A kórházi koszttal sem kell riogatni. Életem legjobban eső tökfőzelékét szülés után ettem - a kórházban. Pedig utáltam a tököt. Addig :D

1216. gyöngyi
2011. aug. 15. 17:17
Az lesz, majd ha megyünk kérdezősködünk.
1215. githaj (válaszként erre: 1214. - Gyöngyi)
2011. aug. 15. 17:08
Ěn havonta egyszer kaptam kemot, egy hétig rosszul voltam, utána mindent ettem. A gyógyszertol fugg a kórházilét és az étel is. Kérdezettek rá mindenre. Velem a kórházi társam, azóta barátnom tanította meg, hogy mindig mindent meg kell kérdezni, még ha az orvosnak esetleg nem is tetszik. Az én betegségem az enyém és tudni akarok mindent róla és a kezelésrol is hogy mi mivel jár. Mégegyszer kérdezz, kérdezz, kérdezz!
1214. gyöngyi
2011. aug. 15. 09:34

Megjöttünk a nyaralásból, a párom jól van hízott 3 kilót.

Augusztus végén kezdik a kemoterápiát, De Grammont-kezelést fog kapni, 2 hetente 12-öt összesen. Úgy hallottuk van már olyan, hogy hazaengedik közben, de itt szó nincs róla. Vajon miért?Főigazgatói engedély kell a terápiához. Vajon ennek is olyan rossz mellékhatásai vannak, mint a többinek?(hajhullás,rosszullét)

Lehet-e a mellékhatásokat csökkenteni? Ehet-e a kezelés alatt, mert ugye a kórázi koszt nem igazán tápláló, az ízéről nem beszélve?

Kérlek, ha valaki tud, válaszoljon!

2011. aug. 11. 10:38

Sziasztok !


"Nemzetközi összefogás keretében, 12 intézmény együttműködésével tették közzé 2011.márciusában azt a tanulmányt, melyben azt javasolják, hogy használják a C-vitamint a rákkal összefüggő vérmérgezés (szepszis) megelőzésében és kezelésében. Továbbá felhívják a figyelmet, hogy a C-vitamin gátolja a rák keletkezését, illetve növekedését."


"A C-vitamin nagyon jó hatással lehet a rákkal kapcsolatos gyulladások kimenetelére, különösen a szisztémás gyulladásos válasz szindróma (SIRS) kifejlődésére és a több szervben bekövetkező működés kiesésre (MOF). A rákban szenvedő betegeknek általában C- vitamin hiányuk van. Amikor ezeknél a pácienseknél kifejlődik a szeptikus szindróma a C vitamin szint tovább csökken."


"A C-vitamin ismert szerepei(11.):

a) a kapilláris endotél karbantartása és a gyulladás markereinek visszaszorítása

b) szepszis elleni védelem

c) direkt antineoplasztikus (tumorellenes) hatás"


"A rákkal összefüggésben a gyulladás lehetséges fokozatai - alacsony szinttől a súlyosig, az akkut gyulladásos választól a krónikusig - folyamatosan követik egymást. A krónikus gyulladás kialakulása a páciensekben az alacsony fokú gyulladás okozta változatos patológiai tünetekkel, kezdődik, mint az általános sorvadás (12-15), vagy mint a sebészeti műtétek utáni nagyon lassú felgyógyulás (16,17) követ. Másfelől az akut gyulladás fokozatai megfigyelhetők a Szisztémás (rendszeres) Gyulladásos Válasz Tüneteggyüttes-ben (SIRS - Systemic Inflammatory Response Syndrome), ami a halálozás legfőbb oka a rákos betegeknél, különösen a hematológiai, rosszindulatú problémáknál (18-20). A szerzők ezt a munkát a SIRS és a rák kapcsolatára fókuszálták, de számos más fogalom is megbeszélésre kerül, ami kapcsolatban van a krónikus gyulladásos állapottal.

Mi a SIRS? Az elfogadott meghatározásnak - (Systemic Inflammatory Response Syndrome (SIRS)) Szisztémás Gyulladásos Válasz Tüneteggyüttes - megfelelően az elnevezés jellemez egy olyan gyulladásos tüneteggyüttest melyet fertőzés vagy trauma (károsodást okozó behatás) okoz."


"A rákos páciensek C-vitamin hiányosak.

A krónikus gyulladások és az oxidatív stressz folyamata során az antioxidáns C-vitamin mennyisége kimerül. McGregor és Biesalski (43) szerint számos gyulladásos állapot, mint a gyomorhurut (44), cukorbetegség (44,45), hasnyálmirigy gyulladás (46), tüdőgyulladás (47), csontritkulás (48), sokízületi gyulladás (49), az egészséges kontrollhoz képest jelentősen alacsonyabb plazma C-vitamin szinttel jár. Alapos C-vitamin csökkenést állapítottak meg a rákos (50-56), a SIRS (57), és az ICU (intenzív osztály) (44.) pácienseknél is. Összefüggés van a plazma C-vitamin tartalma és a túlélési idő között. Mayland és munkatársai (51) 50 végső stádiumban lévő pácienseknek mérték a plazma c-vitamin tartalmát. Azt találták, hogy összefüggés van a C-vitamin hiány, csökkent túlélési idő és magas gyulladást jelző CRP (C reaktív protein) között. A legújabb eredmények szerint a tumor agresszivitása és a plazma C-vitamin tartalma is összefüggést mutat (58). Kuiper és munkatársai azt találták, hogy a HIF-1 alfa "proangiogenic"

faktor (érképző faktor, a tumor érellátását alakítja ki), a VEGF (keringés-endotéliális növekedési faktor) és a bcl-2 anti apoptotikus protein negatív összefüggést mutat a plazma C-vitamin tartalmával. A rákos betegek általános állapota krónikus gyulladásos állapot, amelyet a tumor maga és a gazdaszervezet által termelt faktorok és a tumor közti kölcsönhatás okoz. A rákos betegeknél sok adat van arra, hogy a klasszikus gyulladásos markerek mint a fibrinogén (59-65), CRP (66-70), vörösvértest ülepedési ráta (vérsüllyedés) (71), ferritin (72-75), neopterin (76-78), homocisztein (79,80), IL-6 (71,81) és a szabad gyök stressz (82-85) emelkedő szintje összefügg a rövidebb túlélési idővel."


"A rákos betegek csökkent C-vitamin szintjét jelentősen meg kell emelni, hogy megelőzhető legyen a SIRS kialakulása és a MOF kifejlődése (50-56). C-vitamin adásával a szepszissel együtt kifejlődő betegségek is megelőzhetők.


SIRS jelentése : Szisztémás (rendszeres) Gyulladásos Válasz Tüneteggyüttes (SIRS = Systemic Inflammatory Response Syndrome), ami a halálozás legfőbb oka a rákos betegeknél



MOF jelentése : több szervben bekövetkező működéskiesés"



"Jelenlegi tanulmányok eredményei szerint a C-vitamin redukálja a hipoxia indukáló faktor-1(HIF-1) aktivációját. A HIF-1 fontos transzkripciós faktor, a tumor angiogenezis stimulálásában játszik szerepet (94,95,6). Ennek klinikai vonatkozását egy tanulmány eredménye adja, amiben endometriális rákban szenvedő, alacsony tumor-aszkorbát szintű páciensek aktív HIF-1 szintje magas és a tumor nagyon agresszív (95). Így bizonyított, hogy a tumor gyulladás mediált kórképének kezelésére adott C-vitamin antitumor hatású."

1212. Bigikee
2011. aug. 10. 20:17

Sziasztok!


Mi vastagbél-daganatos betegekkel, valamint sztómaviselőkkel, vagy műtét előtt állókkal foglalkozunk. Ha valakinek segítségre van szüksége (mellékhatások enyhítése, táplálkozás, felkészülés, stb.) írjon.


zsakos@vanholnap.eu

2011. aug. 7. 10:22

Sziasztok !


Ez a fórum a segítségnyújtásról szól.


Nagyon fontos : Mennyi a CRP és a vérsüllyedés értéketek ?


Három ismerősöm is kapja a C-vitamin terápiát.


Röviden összefoglalom az első eredményeket:


1. Januárban onkológusa azt mondta 6 hónapja van hátra és a további kezeléselnek nincs értelme.

Előtte 9 hónapig kapott kemót.


Február 24-én kezdte a terápiát egy belgyógyász-háziorvos ellátás keretében.


Januárban : szórványos tüdő daganatok !!!

Májusi kontroll : 1-1 db 5,8 és 6,7 mm-es maradt, a többi eltűnt !!!


CRP : Januárban 94 !!!

Májusban 2,1!!!


52kg volt, most 58!!! Jó a közérzete, energikus és jókedvű !!!


A C-vitamin infúziók mellett naponta szed 4-8g C-vitamint, 4000 NE D-vitamint, 1000 NR E-vitamin, P-vitamint, stb.


Második ismerősöm tüdődaganata kb 2 hónap alatt 30%-al csökkent.


Harmadik ismerősöm vérsüllyedése 1 hónap alatt

52-re csökkent 128-ról !!!

CRP szintje 5-ről 0,51-re!!! csökkent.

Elmúlt a fáradékonyság és a tünetek is jelentősen mérséklődtek !


Egyikőjük sem kap kemót és sugarat sem !!!


CRP szint és vérsüllyedés azért is különösen fontos, mert 50 rákos beteg klinikai vizsgálatakor bebizonyosodott, hogy az alacsony C-vitamin szint magas CRP szintet eredményez, ami rövid túlélést jelent.

Ez fordítva is igaz : magas C-vitamin szint, alacsony CRP, hosszú túlélés !!!


A C-vitamin gátolja a tumorok érképződését és toxikus a rákos sejtekre, de az egészségesekre nem !!!

1210. vica009 (válaszként erre: 1192. - Sercegnő)
2011. aug. 6. 17:53
sercegnő,TÜNÉS INNEN,DE ....GYORSAN!
1209. sercegnő (válaszként erre: 1208. - 9b10f3d7ff)
2011. aug. 6. 13:49
bocsi, itt be is fejeztem! telleg privat!
2011. aug. 6. 13:49

Kedves Fórumozók!

Megkérlek benneteket, hogy magán vitátokat privátban folytassátok, tiszteletben tartva a fórum méltóságát,komolyságát!

Köszönöm.

1207. Pan Dóra (válaszként erre: 1206. - Sercegnő)
2011. aug. 6. 13:46

Te meg ezt olvasd el, ez egy új fórum: Igaz barátokra leltem a Hoxának köszönhetően a címe:

[link]


Mindenki ki van akadva tőled!

1206. sercegnő (válaszként erre: 1205. - Pan Dóra)
2011. aug. 6. 13:42

hat nem hiszek el mindenkinek mindent! :)

masreszt olvasd a forum tok elejet!

1205. Pan Dóra (válaszként erre: 1204. - Sercegnő)
2011. aug. 6. 13:33

[link]

2822-2823. hsz. - ajánlom figyelmedbe, te magad írtad! Neked üldözési mániád van :o)

1204. sercegnő (válaszként erre: 1203. - Elszabadult hold)
2011. aug. 6. 08:35
nem rad gondoltam, hanem a Pan Dorara! :)
1203. elszabadult hold (válaszként erre: 1202. - Sercegnő)
2011. aug. 6. 08:19
Nem is vártam más hozzáállást, választ. Utánanézhetsz, ha ez egyáltalán megfordult a fejedben - hogy mikor regisztráltam ide. Azóta ugyanaz a nevem, tehát nem jó helyen kopogtatsz. Ne magadból indulj ki.
1202. sercegnő (válaszként erre: 1200. - Elszabadult hold)
2011. aug. 5. 20:11

feltetlezem, hogy valaki felvett egy uj nevet! A regit mar sokan ismertek!



A javaslatomat meg mindig megfontolasra ajanlanam! Reggeli vizeletet kene inni, kotyolgatni, es ha ez tul rossz izu ,vagy gusztustalannak tunnik, akkor homaopatias keszitmenyt kesziteni belole, ami abbol all, hogy a reggeli vizeletbol egy kiskanalnyi mennyisegu vizeletet berakni egy fel literes szensav mentes asvanyvizbe, es azt is meg lehet higitani, felrazas utan. A lenyeg, hogy a vizeletbol az adott szervet informacioja igy is atmegy, mert a szervezetnek az a fontos!

1201. gyöngyi
2011. aug. 5. 20:05
Ok,köszi!
1200. elszabadult hold (válaszként erre: 1193. - Pan Dóra)
2011. aug. 5. 20:05
És nem csak itt...
1199. sercegnő (válaszként erre: 1198. - Gyöngyi)
2011. aug. 5. 20:03

azt tudom, bocsi! Javaslatot szerettem volna tenni, aztan leostobazzak, es kinyilt a bicska a zsebemben!


Bocsi megegyszer! Mindenkinek jobbulast!!!

1198. gyöngyi (válaszként erre: 1197. - Sercegnő)
2011. aug. 5. 20:00
Ez a fórum nem erre van...
1197. sercegnő (válaszként erre: 1195. - Pan Dóra)
2011. aug. 5. 19:53

mi az, fentrol hirtelen leestel, hogy felseg lettem?


kozepet celozd! :)

1196. sercegnő
2011. aug. 5. 19:53

masreszt, meg vesziteni nem lehet! ez egy osi gyogyitasi mod!



es egy javaslat!!!!!!!

1195. Pan Dóra (válaszként erre: 1194. - Sercegnő)
2011. aug. 5. 19:53
Igenis, felség!
1194. sercegnő (válaszként erre: 1193. - Pan Dóra)
2011. aug. 5. 19:51

ostoba?


cicukam! akkor te meg tanuljal alazatot! :)

1193. Pan Dóra (válaszként erre: 1192. - Sercegnő)
2011. aug. 5. 19:48
Úgy látom, szerencsére ebben a témában nem vagy érintett. Ezért megkímélhetted volna a beteg embereket és hozzátartozóikat az ostoba hozzászólásodtól.
1192. sercegnő
2011. aug. 5. 18:10

Sziasztok!


Ha en rakos lennek, es meg akarnek gyogyulni, akkor


1. innam a sajat vizeletemet

vagy

2. a vizeletembol keszitenek homeopatis keszitmenyt



osi nepek is igy gyogyitottak magukat, nem veszit senki semmit.

1191. gyöngyi
2011. aug. 5. 17:04
Ezt már a sebész is mondta, amikor kérdeztük a diétáról, mert minden oldalon szinte mást írtak. Azt mondta válaszzuk ki azt ami számunkra legszimpatikusabb és legbetarthatóbb...
1190. Pan Dóra (válaszként erre: 1189. - Gyöngyi)
2011. aug. 5. 16:56
A netes információkat fenntartással kezeld! Ugyanaz a diagnózis más-más kezelési módot igényelhet egyes embereknél, és ugyanaz a kezelés más-más eredményt hozhat. Vigyázz, mert az információhalmaz nagyon meg tudja borítani az ember lelkivilágát :( Első körben mindig a kezelőorvostól kérdezz, ő tud személyre szabott választ adni. Ne érdekeljen, ha úgy érzed, ostobának fog tartani, mert nem fog. Ha tudnád a választ, akkor te lennél az orvos. :)
1189. gyöngyi
2011. aug. 5. 16:44
Igazad van, csak az ember ilyen helyzetben olyan tanácstalan tud lenni, mert mindent megadnék, hogy a párom újra egészséges legyen!
1188. Pan Dóra (válaszként erre: 1187. - Gyöngyi)
2011. aug. 5. 16:37
Ha hatékony, akkor semmi sem drága. Sokkal drágább a hatástalan, olcsóbb szer, mert akkor másik kezeléssorozatra kell átállni, ami sem a betegnek, sem a kórháznak nem jó.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook