Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rákosnak lenni, élni akarni! fórum

Rákosnak lenni, élni akarni! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rákosnak lenni, élni akarni!

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
1247. csabi4
2011. aug. 29. 05:59

Részvétem :( Nyugodjék békében ...


Neked sok erőt kitartást kivánok !!

1246. honeywald
2011. aug. 29. 00:39

Édesapám a mai nap elhunyt este 7kor....

Isten nyugasztalja <3 :*

1245. honeywald (válaszként erre: 1244. - 41fdab80c1)
2011. aug. 28. 03:40

köszönöm,. nagyon kedves vagy

:) jól esnek ezek a szavak

1244. 41fdab80c1 (válaszként erre: 1243. - Honeywald)
2011. aug. 27. 16:58

Nagyon sajnálom, Ő már azon az ösvényen jár, ahonnan

nincs visszatérés. Adjon az Úr könnyű utat Neki, és mielőbbi megkönnyebbülést, Nektek pedig elfogadását a megmásíthatatlannak.

1243. honeywald
2011. aug. 27. 15:04
senki nem ír?
1242. honeywald
2011. aug. 27. 07:40
apukám katétert kapott, de abból is már vér jön... meg ahol kivezették a végbelet onnan is...
1241. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1239. - Honeywald)
2011. aug. 26. 16:14
Mármint a halála előtt? Nem.
2011. aug. 26. 15:41

"39 súlyos rákbeteget vizsgáltunk.


Minden beteg 3 napon belül 2x 10g C vitamint kapott intravénásan és egy hétig naponta 4g-t szájon át.


A kezelés után vizsgáltuk a demográfiai adatokat és felbecsültük a változásokat a páciensek életminőségében.


Az életminőség értékelése EORTC QLQ-C30 módszerrel történt.


A C vitamin adása után, a teljes életminőség/egészség skálán kapott pontok 36±18 értékről 55±16-ra javultak (p=0.001).


A kezelt betegeknek, fizikai, lelki és szellemi tevékenységük értékelésekor a működési skálán szignifikánsan magasabb pontszámuk volt (p0.05).


A tüneti skálán, a kezelt páciensek, a kimerültség, hányinger/hányás, fájdalom, étvágyvesztés tünetekkel kapcsolatosan szignifikánsan alacsonyabb pontszámot értek el ... a C vitamin használata úgy tekinthető, mint, egy biztos és hatásos terápia a végső állapotú rákos betegek életminőségének javítására"


"Az embergyógyászatban alkalmazható magas aszkorbát szint elég ahhoz, hogy megölje a daganat sejteket"


"A tüdőben található csomók teljesen eltűntek, jelenleg nincs bizonyíték tüdő áttétre, máj áttétre, nyirokcsomó áttétre vagy bármire. 1986-ban a páciens 7 hónapig, 2x egy héten 30g aszkorbinsav infúziót kapott. Ezt követően 6 hónapig hetenként 15g aszkorbinsav infúziót kapott. A kezelés során és utána nem tapasztaltak toxicitást, a vér kémiai vizsgálata és a vizeletvizsgálat eredménye normális volt. A páciens továbbra is jól volt, rendszeres klinikai ellenőrzésekre járt mindaddig, amíg 1997-ben, 82 évesen, 12 évvel a diagnózis után rákmentesen halt meg."


"Az egészséges emberekhez hasonlítva, a rákos betegek C-vitamin szintje a vérben szignifikánsan csökken, mert a rákos pácienseknek több C-vitaminra van szükségük."


Forrás: www.rakgyogyszer.hu

1239. honeywald
2011. aug. 26. 15:00
Kérdés: mindenesetben az utolsó napon a beteg hullafoltos lesz? mit tudtok erről?
1238. honeywald (válaszként erre: 1237. - Erzsi79)
2011. aug. 26. 14:51
köszönöm szépen! még él, de nem tudni meddig.. nem tudjátok, h az infulzió meddig tudja elhúzni a dolgokat? az mire hat, vagy az egyáltalán mit csinál?
1237. Erzsi79 (válaszként erre: 1236. - Honeywald)
2011. aug. 26. 14:01
:( Nagyon sajnálom!Gondolom mit érzel most,én az anyukámmal csináltam végig ezt,már 5 hónapja,hogy "elment"! :( Kitartást Neked és családodnak!!!
1236. honeywald
2011. aug. 26. 09:58
még mindig él, de már ultragyenge... nagyon lassan, de biztosan halad a vég felé... :'( kicsi apucim. ugy épolgttam mint egy babaát..egyszer ő engem mikor kicsi voltam, most én őt...
1235. honeywald
2011. aug. 25. 22:06

Drágáim!


köszönöm h itt lehettem...édesapámat ápolgatom, bevizesedett,de haza kellett jönnöm, tőle vok most ugy 100km-re...mamáék ápolják tovább..elérkezett a végső stádiumba.................. :'(((((

1234. jomami
2011. aug. 24. 08:27

Tájékozottság és téveszmék


– A betegnek nehéz első hallásra megérteni minden fontos részletet, ezért fontos, hogy ne csak meghallgathassa az orvost, hanem kérdezhessen is. Az első megbeszélésen szinte mindig maradnak nyitott kérdések, sokszor olyanok is, amelyekre valójában elhangzottak a válaszok, csak a sok új információ és az idegesség miatt azok nem tudatosodnak a betegben. Ezért is fontos, hogy legyen második és harmadik alkalom is, amikor helyre lehet tenni a dolgokat – vélekedik Ruzsa Ágnes, a Zala Megyei Kórház Onkológiai Osztályának vezető főorvosa.


– Az információrobbanás következtében sokat változott az orvos-beteg kommunikáció: a betegek egy jelentős része sokkal tájékozottabban érkezik az onkológiára, s pontosabb, részletesebb információt vár el az orvosoktól – osztja meg tapasztalatait a főorvos. Hozzáteszi: az internet révén sokan olvasnak a különféle kemoterápiás készítményekről, célzott daganatterápiás módszerekről, s kíváncsiak arra, esetükben azok alkalmazhatók-e. Az előzetes tájékozódás sokszor egyszerűbbé teszi az orvos dolgát is, hiszen nem kell mindent az alapoktól elmagyaráznia. Ám sok félinformációval, olykor minden valóságalapot nélkülöző meggyőződésekkel, vagy amint Ruzsa Ágnes fogalmaz, „hajmeresztő teóriákkal” is érkeznek betegek.


– A bizalom mindennek az alapja. Nagyon fontos, hogy a betegek mindent nyíltan, őszintén mondjanak el a kezelőorvosuknak, beszéljenek azokról a tüneteikről, amelyeknek esetleg önmaguk nem tulajdonítanak jelentőséget, s ne hallgassák el azt sem, ha például az onkológiai kezelés mellett orvosi kontroll nélkül beszedtek valamilyen készítményt. A páciensnek éreznie kell: orvosával közös a céljuk – hangsúlyozza Ruzsa Ágnes.


Azzal folytatja: ne restelljünk visszakérdezni, ha nem értünk valamit! Ha pedig úgy érezzük, hogy végleg zsákutcába kerültünk, kérhetünk konzultációt az osztályvezető főorvostól is. Előfordulhat, hogy a beteg úgy érzi, nem ért szót az orvosával. Ha zátonyra fut, netán ellenségessé válik a kommunikáció, azt nem is érdemes erőltetni – a beteg is, az orvos is jobban jár, ha a páciens olyan orvoshoz kerül, akiben megbízik, akivel együtt tud működni. Indokolt esetben a váltást rendszerint gördülékenyen meg lehet oldani az osztályon belül is.

1233. gyöngyi
2011. aug. 23. 09:41
Utánanéztem a kemoterápiát adagoló pumpának, kb. 5000Ft-ba kerül. Ha a jövő héten visszajön a doktornő megkérdezzük róla.Bár az első 1-2 alkalommal még biztos nem engedik haza.
1232. honeywald
2011. aug. 23. 04:36

nem régen csatlakoztam.... nem én vagyok beteg, hanem édesapám..

bevizesedett a teste, kórházba került tegnap, fullad. holnap megyek le hozzá. ott kell lennem...hiába beszéltem neki természetes gyógyulásról...

2011. aug. 20. 23:47
Megnézem, köszi.
1230. 41fdab80c1 (válaszként erre: 1229. - Foltosleopard)
2011. aug. 20. 23:14
Ha nem lelki probléma(nézd meg a posa.hu oldalt, vagy az ujmedicina.hu oldalakat)okozta a daganatot, igen nagy eséllyel indulhatsz a gyógyulás felé, ezt hidd el nekem. Már csak azért is, mert nincs mit a lelkieken helyrehozni. De nem árt, ha ismereteket szerzel ezekről a dolgokról, ezért javaslom, hogy olvasd el!!!
2011. aug. 20. 22:37

Az én kálváriám akkor kezdődött, amikor összeütköztem egy kerékpárossal. Hogy ne essem el, leugrottam de olyan szerencsétlenül, hogy a mellemmel ráestem a kerékpár kormányára.

2 hónap alatt zöld dió nagyságúra növekedett a daganat. Persze nem mentem időben orvoshoz.

1228. foltosleopard (válaszként erre: 1226. - 41fdab80c1)
2011. aug. 20. 22:29

Kedves Márta!

Köszönöm az információkat, a Figyelemre méltó. . . c. naplót betettem a kedvencek közé. Ajánlom ezt a fórumot a betegtársaimnak is.

2011. aug. 20. 15:11
sokk sikert es egeseget !
1226. 41fdab80c1 (válaszként erre: 1224. - Foltosleopard)
2011. aug. 20. 10:48

Szia!!! Üdvözöllek a fórumon!! Én 4 éve küzdök a ezzel a rusnyasággal a lehangoló prognózis ellenére nem kevés sikerrel. Figyelmedbe ajánlom a Figyelemre méltó...c. naplómat, amiben a gyógyulás, megelőzés lehetőségeit gyüjtöttem össze, hogy a pro és a kontra is egy helyen legyen.


Kitartást és gyógyulást kívánok Neked!

2011. aug. 20. 09:59

Sziasztok !


Újabb ereedmények :


Második ismerősöm eredményei :


2,5 cm átmérőjű legnagyobb tüdő áttétje 20mm-re csökkent 2 hónappal a terápia megkezdését követően.

Nagyon jól érzi magát.

CRP szintje : 0,2 !!!!!!



Harmadik ismerősöm eredményei :


Vérsüllyedés 1 hónap alatt 128-ról 52-re, 2. hónap végére 37-re !!!! mérséklődött. Ez 91-es csökkenést jelent !


CRP szintje meredeken emelkedett a terápia megkezdését megelőzően 1-ről 5-re. Egy hónap alatt 0,51-re csökkent !!!


Ezek az eredmények az alábbi klinikai eredmények miatt is nagyon fontosak, nagyon jót jelentenek !


"Mayland és munkatársai 50 végső stádiumban lévő pácienseknek mérték a plazma c-vitamin tartalmát. Azt találták, hogy összefüggés van a C-vitamin hiány, csökkent túlélési idő és magas gyulladást jelző CRP (C reaktív protein) között.


A legújabb eredmények szerint a tumor agresszivitása és a plazma C-vitamin tartalma is összefüggést mutat.


Kuiper és munkatársai azt találták, hogy a HIF-1 alfa "proangiogenic"

faktor (érképző faktor, a tumor érellátását alakítja ki), a VEGF (keringés-endotéliális növekedési faktor) és a bcl-2 anti apoptotikus protein negatív összefüggést mutat a plazma C-vitamin tartalmával.


A rákos betegek általános állapota krónikus gyulladásos állapot, amelyet a tumor maga és a gazdaszervezet által termelt faktorok és a tumor közti kölcsönhatás okoz. A rákos betegeknél sok adat van arra, hogy a klasszikus gyulladásos markerek mint a fibrinogén , CRP , vörösvértest ülepedési ráta (vérsüllyedés), ferritin , neopterin , homocisztein , IL-6 és a szabad gyök stressz emelkedő szintje összefügg a rövidebb túlélési idővel. "


Emlékeztetőül, első ismerősöm eredményei, aki februárben kezdte el a C-vitamin terápiát:


A jobb tüdejében 1 db néhány mm-es rosszaság van, ott ahol januárban

" 3-7mm-es-ek voltak, szórványosan" !!!!!

ELTŰNTEK A DAGANATOK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


A bal oldalon maradt az 1 db (5,8mm-es) !


58 kg, február végén 52 volt , és januárban az onkológusa azt mondta 6 hónapja van hátra.


Vérkép : 41 paraméter , minden O. K. !!!!

NULLA csillag!!!!


CRP január 24-én : 94!

MOST : 2, 1!


CEA: 6

CA-125 : 18, 5

CA15-3 : 17, 6


Ezeken kívül mindhármuknál normális ill. jelentősen javuló a vas, vörösvértest és hemoglobin szint is.

2011. aug. 18. 20:15

Sziasztok és üdvözlök mindenkit!

Régóta olvasgatom a fórumot, de ez az első, hogy hozzászólok.

Engem 1 éve kezelnek mellrákkal és természetesen bízom a gyógyulásban.

1223. jomami
2011. aug. 18. 19:13
1222. jomami
2011. aug. 17. 10:49

Ne maradjunk ki az életünkből!


– Az alkalmazkodás nem önfeladás vagy beletörődés. Az alkalmazkodás azt jelenti, hogy miközben a kezelések zajlanak, megadjuk mindazt a testünknek és lelkünknek, amire szüksége van. Figyeljünk önmagunkra, s ha kell, pihenjünk többet. Úgy együnk az egészségünket szolgálóan, hogy az evés örömöt is adjon. Tegyünk meg mindent, ami hozzájárul a testünk, a fizikai állóképességünk és a lelkünk erősödéséhez. Fontos tenni azért, hogy a terápia ideje alatt se elsősorban "betegnek", hanem anyának, férjnek, családtagnak, szomszédnak, barátnak, kollégának érezzük magunkat. Hiszen álljon bármi is a szövettani diagnózisban vagy a kórházi zárójelentésünkben, ez nem változtat azon, hogy továbbra is anyák, férjek, családtagok, szomszédok, barátok és kollégák vagyunk. Ne maradjunk ki a saját életünkből! Ha olykor megterhelőnek is érezzük a társaságot, igyekezzünk minél több időt együtt tölteni szeretteinkkel, barátainkkal, s ne hagyjuk, hogy csak a betegség legyen a téma – ösztönöz aktivitásra Rohánszky Magda.

1221. gyöngyi (válaszként erre: 1219. - Jomami)
2011. aug. 16. 16:25
Köszi,elolvastam ez sokat segített!
2011. aug. 16. 15:48
1219. jomami (válaszként erre: 1218. - Gyöngyi)
2011. aug. 16. 10:45
1218. gyöngyi
2011. aug. 16. 07:35
Köszi, tényleg majd megkérdezzük az orvost. Az a baj, hogy olyan röviden és szűkszavúan beszélnek...
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook