Rákosnak lenni, élni akarni! (beszélgetés)
Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rákosnak lenni, élni akarni!
Részvétem :( Nyugodjék békében ...
Neked sok erőt kitartást kivánok !!
Édesapám a mai nap elhunyt este 7kor....
Isten nyugasztalja <3 :*
köszönöm,. nagyon kedves vagy
:) jól esnek ezek a szavak
Nagyon sajnálom, Ő már azon az ösvényen jár, ahonnan
nincs visszatérés. Adjon az Úr könnyű utat Neki, és mielőbbi megkönnyebbülést, Nektek pedig elfogadását a megmásíthatatlannak.
"39 súlyos rákbeteget vizsgáltunk.
Minden beteg 3 napon belül 2x 10g C vitamint kapott intravénásan és egy hétig naponta 4g-t szájon át.
A kezelés után vizsgáltuk a demográfiai adatokat és felbecsültük a változásokat a páciensek életminőségében.
Az életminőség értékelése EORTC QLQ-C30 módszerrel történt.
A C vitamin adása után, a teljes életminőség/egészség skálán kapott pontok 36±18 értékről 55±16-ra javultak (p=0.001).
A kezelt betegeknek, fizikai, lelki és szellemi tevékenységük értékelésekor a működési skálán szignifikánsan magasabb pontszámuk volt (p0.05).
A tüneti skálán, a kezelt páciensek, a kimerültség, hányinger/hányás, fájdalom, étvágyvesztés tünetekkel kapcsolatosan szignifikánsan alacsonyabb pontszámot értek el ... a C vitamin használata úgy tekinthető, mint, egy biztos és hatásos terápia a végső állapotú rákos betegek életminőségének javítására"
"Az embergyógyászatban alkalmazható magas aszkorbát szint elég ahhoz, hogy megölje a daganat sejteket"
"A tüdőben található csomók teljesen eltűntek, jelenleg nincs bizonyíték tüdő áttétre, máj áttétre, nyirokcsomó áttétre vagy bármire. 1986-ban a páciens 7 hónapig, 2x egy héten 30g aszkorbinsav infúziót kapott. Ezt követően 6 hónapig hetenként 15g aszkorbinsav infúziót kapott. A kezelés során és utána nem tapasztaltak toxicitást, a vér kémiai vizsgálata és a vizeletvizsgálat eredménye normális volt. A páciens továbbra is jól volt, rendszeres klinikai ellenőrzésekre járt mindaddig, amíg 1997-ben, 82 évesen, 12 évvel a diagnózis után rákmentesen halt meg."
"Az egészséges emberekhez hasonlítva, a rákos betegek C-vitamin szintje a vérben szignifikánsan csökken, mert a rákos pácienseknek több C-vitaminra van szükségük."
Forrás: www.rakgyogyszer.hu
Drágáim!
köszönöm h itt lehettem...édesapámat ápolgatom, bevizesedett,de haza kellett jönnöm, tőle vok most ugy 100km-re...mamáék ápolják tovább..elérkezett a végső stádiumba.................. :'(((((
Tájékozottság és téveszmék
– A betegnek nehéz első hallásra megérteni minden fontos részletet, ezért fontos, hogy ne csak meghallgathassa az orvost, hanem kérdezhessen is. Az első megbeszélésen szinte mindig maradnak nyitott kérdések, sokszor olyanok is, amelyekre valójában elhangzottak a válaszok, csak a sok új információ és az idegesség miatt azok nem tudatosodnak a betegben. Ezért is fontos, hogy legyen második és harmadik alkalom is, amikor helyre lehet tenni a dolgokat – vélekedik Ruzsa Ágnes, a Zala Megyei Kórház Onkológiai Osztályának vezető főorvosa.
– Az információrobbanás következtében sokat változott az orvos-beteg kommunikáció: a betegek egy jelentős része sokkal tájékozottabban érkezik az onkológiára, s pontosabb, részletesebb információt vár el az orvosoktól – osztja meg tapasztalatait a főorvos. Hozzáteszi: az internet révén sokan olvasnak a különféle kemoterápiás készítményekről, célzott daganatterápiás módszerekről, s kíváncsiak arra, esetükben azok alkalmazhatók-e. Az előzetes tájékozódás sokszor egyszerűbbé teszi az orvos dolgát is, hiszen nem kell mindent az alapoktól elmagyaráznia. Ám sok félinformációval, olykor minden valóságalapot nélkülöző meggyőződésekkel, vagy amint Ruzsa Ágnes fogalmaz, „hajmeresztő teóriákkal” is érkeznek betegek.
– A bizalom mindennek az alapja. Nagyon fontos, hogy a betegek mindent nyíltan, őszintén mondjanak el a kezelőorvosuknak, beszéljenek azokról a tüneteikről, amelyeknek esetleg önmaguk nem tulajdonítanak jelentőséget, s ne hallgassák el azt sem, ha például az onkológiai kezelés mellett orvosi kontroll nélkül beszedtek valamilyen készítményt. A páciensnek éreznie kell: orvosával közös a céljuk – hangsúlyozza Ruzsa Ágnes.
Azzal folytatja: ne restelljünk visszakérdezni, ha nem értünk valamit! Ha pedig úgy érezzük, hogy végleg zsákutcába kerültünk, kérhetünk konzultációt az osztályvezető főorvostól is. Előfordulhat, hogy a beteg úgy érzi, nem ért szót az orvosával. Ha zátonyra fut, netán ellenségessé válik a kommunikáció, azt nem is érdemes erőltetni – a beteg is, az orvos is jobban jár, ha a páciens olyan orvoshoz kerül, akiben megbízik, akivel együtt tud működni. Indokolt esetben a váltást rendszerint gördülékenyen meg lehet oldani az osztályon belül is.
nem régen csatlakoztam.... nem én vagyok beteg, hanem édesapám..
bevizesedett a teste, kórházba került tegnap, fullad. holnap megyek le hozzá. ott kell lennem...hiába beszéltem neki természetes gyógyulásról...
Az én kálváriám akkor kezdődött, amikor összeütköztem egy kerékpárossal. Hogy ne essem el, leugrottam de olyan szerencsétlenül, hogy a mellemmel ráestem a kerékpár kormányára.
2 hónap alatt zöld dió nagyságúra növekedett a daganat. Persze nem mentem időben orvoshoz.
Kedves Márta!
Köszönöm az információkat, a Figyelemre méltó. . . c. naplót betettem a kedvencek közé. Ajánlom ezt a fórumot a betegtársaimnak is.
Szia!!! Üdvözöllek a fórumon!! Én 4 éve küzdök a ezzel a rusnyasággal a lehangoló prognózis ellenére nem kevés sikerrel. Figyelmedbe ajánlom a Figyelemre méltó...c. naplómat, amiben a gyógyulás, megelőzés lehetőségeit gyüjtöttem össze, hogy a pro és a kontra is egy helyen legyen.
Kitartást és gyógyulást kívánok Neked!
Sziasztok !
Újabb ereedmények :
Második ismerősöm eredményei :
2,5 cm átmérőjű legnagyobb tüdő áttétje 20mm-re csökkent 2 hónappal a terápia megkezdését követően.
Nagyon jól érzi magát.
CRP szintje : 0,2 !!!!!!
Harmadik ismerősöm eredményei :
Vérsüllyedés 1 hónap alatt 128-ról 52-re, 2. hónap végére 37-re !!!! mérséklődött. Ez 91-es csökkenést jelent !
CRP szintje meredeken emelkedett a terápia megkezdését megelőzően 1-ről 5-re. Egy hónap alatt 0,51-re csökkent !!!
Ezek az eredmények az alábbi klinikai eredmények miatt is nagyon fontosak, nagyon jót jelentenek !
"Mayland és munkatársai 50 végső stádiumban lévő pácienseknek mérték a plazma c-vitamin tartalmát. Azt találták, hogy összefüggés van a C-vitamin hiány, csökkent túlélési idő és magas gyulladást jelző CRP (C reaktív protein) között.
A legújabb eredmények szerint a tumor agresszivitása és a plazma C-vitamin tartalma is összefüggést mutat.
Kuiper és munkatársai azt találták, hogy a HIF-1 alfa "proangiogenic"
faktor (érképző faktor, a tumor érellátását alakítja ki), a VEGF (keringés-endotéliális növekedési faktor) és a bcl-2 anti apoptotikus protein negatív összefüggést mutat a plazma C-vitamin tartalmával.
A rákos betegek általános állapota krónikus gyulladásos állapot, amelyet a tumor maga és a gazdaszervezet által termelt faktorok és a tumor közti kölcsönhatás okoz. A rákos betegeknél sok adat van arra, hogy a klasszikus gyulladásos markerek mint a fibrinogén , CRP , vörösvértest ülepedési ráta (vérsüllyedés), ferritin , neopterin , homocisztein , IL-6 és a szabad gyök stressz emelkedő szintje összefügg a rövidebb túlélési idővel. "
Emlékeztetőül, első ismerősöm eredményei, aki februárben kezdte el a C-vitamin terápiát:
A jobb tüdejében 1 db néhány mm-es rosszaság van, ott ahol januárban
" 3-7mm-es-ek voltak, szórványosan" !!!!!
ELTŰNTEK A DAGANATOK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A bal oldalon maradt az 1 db (5,8mm-es) !
58 kg, február végén 52 volt , és januárban az onkológusa azt mondta 6 hónapja van hátra.
Vérkép : 41 paraméter , minden O. K. !!!!
NULLA csillag!!!!
CRP január 24-én : 94!
MOST : 2, 1!
CEA: 6
CA-125 : 18, 5
CA15-3 : 17, 6
Ezeken kívül mindhármuknál normális ill. jelentősen javuló a vas, vörösvértest és hemoglobin szint is.
Sziasztok és üdvözlök mindenkit!
Régóta olvasgatom a fórumot, de ez az első, hogy hozzászólok.
Engem 1 éve kezelnek mellrákkal és természetesen bízom a gyógyulásban.
Ne maradjunk ki az életünkből!
– Az alkalmazkodás nem önfeladás vagy beletörődés. Az alkalmazkodás azt jelenti, hogy miközben a kezelések zajlanak, megadjuk mindazt a testünknek és lelkünknek, amire szüksége van. Figyeljünk önmagunkra, s ha kell, pihenjünk többet. Úgy együnk az egészségünket szolgálóan, hogy az evés örömöt is adjon. Tegyünk meg mindent, ami hozzájárul a testünk, a fizikai állóképességünk és a lelkünk erősödéséhez. Fontos tenni azért, hogy a terápia ideje alatt se elsősorban "betegnek", hanem anyának, férjnek, családtagnak, szomszédnak, barátnak, kollégának érezzük magunkat. Hiszen álljon bármi is a szövettani diagnózisban vagy a kórházi zárójelentésünkben, ez nem változtat azon, hogy továbbra is anyák, férjek, családtagok, szomszédok, barátok és kollégák vagyunk. Ne maradjunk ki a saját életünkből! Ha olykor megterhelőnek is érezzük a társaságot, igyekezzünk minél több időt együtt tölteni szeretteinkkel, barátainkkal, s ne hagyjuk, hogy csak a betegség legyen a téma – ösztönöz aktivitásra Rohánszky Magda.