Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

475. Vica79
2008. jún. 15. 09:29

Ha endokrinológián volt valaki köztetek, akkor tudnátok segíteni? Éhgyomorral kell menni? Vizeletet kell vinni? Egyáltalán mire készüljek, milyen vizsgálatot csinálnak? Ők végzik a hormonvizsgálatot is?

A választ előre is köszönöm!

474. Vica79 (válaszként erre: 470. - Pankakukac)
2008. jún. 15. 09:27

Sziasztok!

Köszönöm, hogy válaszoltál helyettem! Én még mindig bízom benne, hogy csak pusztán PCO-van, annak ellenére, hogy vannak PCOS tüneteim is. Most azon szurkolok, hogy ezek függetlenül megjelenő apróbb problémák és nem kapcsolódnak a cisztákhoz.

Egyébként tegnapi napom elég gáz volt. Átlag fél óránként éreztem hol az egyik, hol a másik petefészkem. Szúrt, nyillalt, meg amit el tudtok képzelni. Már csak az a kérdés, hogy azért fájt, mert dolgozik a petefészkem, vagy a ciszták miatt! Még 2 napig kell szedjem a Norcit, aztán várom, hogy megjöjjön.

473. Henyke
2008. jún. 15. 08:20
Sziasztok! Mi a párommal 8 hónapja próbálkozunk a babával. Pár hete komolyabban kétségbeestem, miért nem jön össze, már mikor az 59-ik napon sem jött meg a mensim, elmentem dokihoz. Elküldött hormonvizsgálatra, elkezdett beszélni a PCO-ról, célzott erre a betegségre. Azóta megvan a hormonvizsg. eredménye, a prolaktin és a tesztoszteron szintem magas. A prolaktin szintem csökkentésére most szednem kell a Bromocriptint (napi 2xfél), a ciklusom 3. napjától meg szednem kellett 5 napig a Clostit, ugyanis nincs peteérésem. Már elmentem terheléses vércukor + inzulin mérésre is, annak hétfőn lesz meg az eredménye. Szerdán kellett mennem UH-ra, és azt mondta a doki, hogy elkezdett növekedni a pete (Clostitól valószínű), de még pici, ezért újabb UH-ra kell mennem a ciklusom 17. napján, holnap. Kiváncsi leszek, már nagyon várjuk a babát. Valakinek van tapasztalata, aki szedte ezeket a gyógyszereket, és sikerült a baba? Amúgy a Folsavat is elkezdtem szedni. Szép napot!
2008. jún. 14. 15:34
Sziasztok, PCOS-em van, de legutoljara mar nem latta uh-on a nödoki a tüneteket. Hogy lehet ez?
2008. jún. 14. 08:42

Ja! Egyébként én is Norcolutot szedtem és ennek hatására jött meg, utána Clostit. De nekem a Norci nem csinált semmi gondot, a Closti annál inkább! Nagyon fájt a petefészkem, majd'leszakadt a derekam.

De baba nem lett belőle, legalábbis szerintem nem. Volt pé-m a 13. napon, ha hinni lehet a mikroszkópomnak.

És PCOS vagyok!!!

470. Pankakukac (válaszként erre: 469. - Zsedeske)
2008. jún. 14. 08:38

Szia!

PCOS-ben az S syndromát, vagyis tünetegyüttest jelent. Vagyis ha valakiinek PCO-ja van, akkor cisztás a petefészke, ha PCOS-e, akkor pedig amellett, hogy cisztás a petefészek,több tünetet produkál az illető. Nem biztos, hogy minden tünet együtt van, minden szervezet más és mást is produkál.

Tehát ez különbözteti meg őket egymástól.

469. zsedeske (válaszként erre: 468. - Vica79)
2008. jún. 13. 19:56

Szia Vica!

Én 5 nap alatt szedtem be egy teljes doboz Norcolutot, de nem volt hőemelkedésem. Viszont hányingerem es hasi fájdalmaim voltak tőle rendesen. :( Ma kezdtem szedni a Clostyt, nagyon bizok benne, hogy létrehoz egy érett petesejtet! :)


Mi a különbség a PCOS és a PCO között?

468. Vica79
2008. jún. 13. 10:08

Sziasztok!

Nekem is PCOS-t állapított meg a doki UH-n nemrég, de mivel én azt olvastam, hogy nem lehet csak az alapján megállapítani, így bejelentkeztem endokrinológiára. Júliusban megyek. Addig meg izgulok, hogy ne az legyen, hanem csak pco. Hiszen a cisztákat könnyebben lehet gyógyítani.

Most szedem a Norcolutot, mert múlt hónapban nem jött meg. Aztán ha megjön kezdem a Clostyt.

Ahogy olvastam, van tapasztalatotok Norcolut szedésben. Létezik, hogy 37,1 fokos hőt csinál napokon keresztül? Még 3 napom van belőle, aztán várok...

Azt sem tudom, hogy egyáltalán lehetséges a teherbeesés Norcolut szedés közben?

Örülök, hogy rátok találtam. Vagyis nem örülök, hogy ti is sorstársak vagytok. :-(

2008. jún. 12. 22:52
Hát lehet,hogy nekem is el kellene mennem orvoshoz,mert nekünk se nagyon akar összejönni.. :(
2008. jún. 12. 20:46

Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, kb. 3 hete derült ki hogy PCOS vagyok. Nagyon elszomorodtam, mert csak egy rutin vizsgálatra mentem el a dokimhoz, viszont Ő egyből felismerte mi a helyzet velem (volt UH is) és közölte nem lesz egyszerü a teherbeesés stb.... A legrosszabb az egészben, hogy muszáj lefogyni. Soha sem ment igazán, bár rendszeresen járok, jártam edzeni. Most már tudom miért. :(

Amit kérdezni szeretnék, van konkrét diétátok, amit követtek?

Köszönöm a választ előre is!

465. Pankakukac (válaszként erre: 464. - Nicolette02)
2008. jún. 10. 16:49

Szia Niki! Örülök, hogy minden jó és szép volt az esküvőn! Andival emlegettünk.

Annak még jobban örülök, hogy van érettkéd is, most aztán mindent bele, minden adott egy csodás baba összehozására!

Minden jót és szépet kívánok nektek a nászútra, élvezzétek a felhőtlen napokat együtt és majd ha jöttél kérjük a beszámolót és a képeket!

Vigyázzatok egymásra!

Puszi

464. nicolette02 (válaszként erre: 463. - Pankakukac)
2008. jún. 10. 07:54
Szia, sziasztok! Tegnap voltam a nőgyógyásznál 13, nap és egy petém érett (22 mm) a clostitól! Remélem ez az egy is elég lesz! :-) Kaptam utrogestan kúpot, hogy a nyaraláson nehogy rosszu legyek ismét nem vagyok egy hétig, mert megyünk Krétára holnap 17/50 kor indul a gépünk ferihegyről, úgyhogy ma pakolok és indulunk a nagy szigetre. Annyira boldog vagyok, inden jól sikerült az esküvőn és a képek is jók lettek, de még várni kell rá. Puszi mindenkinek!
463. Pankakukac (válaszként erre: 462. - Nicolette02)
2008. jún. 2. 08:33

Nagyon szép dolog az esküvő, biztosan óriási élmény lesz! Neked most az a dolgod, hogy odafigyelj, minden tökéletes legyen a nagy napon, utána pedig a nászúton remekeljetek! Én szorítani fogok!

Ha néha van időd, lazításképpen írj!

462. nicolette02 (válaszként erre: 461. - Pankakukac)
2008. jún. 1. 20:41
Szia most az esküvőre készülök 08/06/07., és már nem megyek be a munkahelyre, itthon a gépünk sajnos nem hozza be az msn.ent, nem tudom miért. Úgyhogy majd csak az esküvő után tudlak felvenni., De addig is itt válaszolok, csak nem vok mindig gép előtt. Már szedem a clostit és szerencsére bírom és nincs is bajom tőle. Majd meglátjuk a peteérésem a nászúton lesz, úgyhogy ki tudja :-) Na de megyek mert már ma is elfáradtam. Üdv és jó éjt.
461. Pankakukac (válaszként erre: 460. - Nicolette02)
2008. máj. 31. 08:52

Jó reggelt! Szivesen veszem, ha vagy valamikor és most megírom priviben az msn címemet, oda könnybben át lehet küldeni bármilyen címet, infót!

Jó hétvégét!!!

460. nicolette02 (válaszként erre: 459. - Pankakukac)
2008. máj. 30. 18:44
Na szia!! Hazaértem végre, azt akartam átküldeni neked, hogy a www.pco-szindroma.hu oldalon az érdekes, hasznos fül alatt találsz egy olyat, hogy metformin bébimozi. Itt pcos lányokat láthatsz akiknek sikerült én ezt szoktam nézegetni, mennyi nőnek sikerült 20-40 felettieknek is. Úgyhogy ezt akartam hogy megnézd és ne aggódj!!!!! Ha van még valami írok, csak vacsit csinálok az uramnak! :-)
459. Pankakukac (válaszként erre: 457. - Nicolette02)
2008. máj. 30. 10:45
Este küldd át, amit írtál! Vigyázz magadra!
2008. máj. 30. 10:43
Már kapkodok bocsika, csak az a baj hogy annyi mindent akarok mutatni, mondani, na mindegy a lényeg hgoy 40 év körüli nők is voltak és a mai világban már az a ritka ha 30 alatt vállal valaki. MOst mennem kell, este leszek.
457. nicolette02 (válaszként erre: 455. - Pankakukac)
2008. máj. 30. 10:41
Jaj nyugi, nagyon sok lánnyal találkoztam a tornán is én voltam a legfiatalabb, (23 éves vok)figyu a legtutibb átküldök neked valamit. Le tudod játszani a powetr pointot a gépeden:?,,
456. Pankakukac (válaszként erre: 454. - Nicolette02)
2008. máj. 30. 10:39
Hétfőn fölhívom. Megpróbálom, lesz ami lesz.
455. Pankakukac (válaszként erre: 453. - Nicolette02)
2008. máj. 30. 10:38
Az a gond, hogy nekem már nagyon nincs időm okokat keresgetni, mert kifutok az időből. Én úgy gondolom, hogy előbb legyen egy baba és utána mindenképpen rendbe kell hozatni magát az okot is, és kezelni kell. Csak 30 évesen már nem sok időm van arra, hogy kisérletezzenek, mi is válik be leginkább.
454. nicolette02 (válaszként erre: 452. - Pankakukac)
2008. máj. 30. 10:36
Nyugi én is így jártam, elkezdtem járni egy dokihoz, de az nem meddőségi volt és képzeld el a magánrendelését hol tartaj????? Hát persze ugyanott ahova előtte jártam. Figyelj a nem meddőségi szakemberek tudják hogy ehhez nem értenek annyira hidd el..... Nem gáz én is pont így jártam, kezelés közbe átmentem, mert nem bíztam benne és ez a doki normálisan ki is vizsgált.....
2008. máj. 30. 10:35

Tudom, hogy sok mindent írok, de azért mert annyi infót szedtem össze a negyedik dokimtól, és lehet néha nem szakszerűen mondom, de ha találsz egy jó dokit akkor az elnne a legjobb. Tudod hol nézd meg, a www.pco.szindroma.hu na ott keresd meg a hozzád legközelebb lévő dokit!!!!!!!!

Nekem is így lett egy nagyon jó belgyógyászom, de vannak nőgyógyászok is.

Mert én igazság szerint a végére akartam járni mitől is van ez meg ilyenek és elmentem egy belgyógyász endokrinológushoz.

A nőgyógyászok csak hormonokat adnak hogy helyrehozzák, nem az okát keresik és ez is baj szerintem, sokszor elég lenne ha tudnád a baj okát. Ja és még szeretném ajánlani az arwentorna.hu az pcos nak lett kitalálva és is ezt csinálom, és lehet hogy ennek is köszönhetem, hogy megjött viszonylag időben.

452. Pankakukac (válaszként erre: 451. - Nicolette02)
2008. máj. 30. 10:35
Akkor most hívjam fel azt a másik dokit, hátha elvállal? Csak az a gond, hogy ismeri az én dokimat, mert nekem is ő ajánlotta. És akkor nem mehetek úgy oda, hogy "Jó napot, a kollégája engem jól cserben hagyott, segítsen rajtam!"
2008. máj. 30. 10:30
Figyu, ez egy összetett dolog, nekem mondta a dokim, hogy lehet nem lesz belőle baba, mert vastag a pete fala és nem jut át a sperma. És így is lett, és azért fontos, hogy nézzenek, mert ha véletlenül leesik a progeszteronod, aminek magasnak kell lenni, akkor el is vetélhetsz, akár úgy is hogy észre se veszed. Persze az is lehet hogy nincs is szükséged hormonokra, de mivel nem jön meg magától lehet nem indul be egyből ez a dolog. Mindenkinek máshogy reagál aszervezete, úgyhogy fel a fejjel, a closti az egy nagyon jó segítség annak, akinek nem gázak az eredményei és hidd el sikerül, de az is tuti hgoy ellenőrzés is kell hozzá.......
450. Pankakukac (válaszként erre: 449. - Nicolette02)
2008. máj. 30. 10:21

Most annyira magam alatt vagyok ezek miatt, hogy nincs is kedvem az egészhez. Tök rossz, hogy így a sorsomra hagyott a dokim. Remélem, nem lesz gond belőle, mert arra gondoltam, hogy most akciózunk magunktól és ha nem lesz baba, akkor megyek el a meddőségibe. Most meg addig beleadunk mindent.

Neked miért nem jött be a Closti eddig?

2008. máj. 30. 10:17
Szia, 1 feleslegesen van akció, izgalom hogy miért nem jön meg. Illetve túlstimuláció is lehetséges, ami azt jelenti, hogy túl sok petét érlel és ilyenkor le kell állítani a próbálkozást. valamint cisztákat is növeszthet, persze ez nem biztos, de ismerek olyan lányt aki nem bírta a clostit és rosszul lett tőle... Na úgyhogy nem véletlenül hangsújlyozzák mindenhol, hogy fontos az uh is és a vérvétel nyomonkövetése is. Hidd el, nem biztos hgoy neked is ezt okozzák, mert modnom nekem sem volt bajom tőle, de tudtam hgoy meg kell hogy nézzenek és akkor tudod irányítani azt is hogy mikor legyetek együtt!! Nyugi, amúgy nem lesz gáz, de jobb inkább figyleni mindenre.l..
448. Pankakukac (válaszként erre: 447. - Nicolette02)
2008. máj. 30. 09:56
Milyen gondok lehetnek ebből, ha nem nézik UH-al?
2008. máj. 30. 09:56

Értem, de figyu ha egy rendes orvos akkor megmondod hgoy nem akar megnézni uh-on és mivel már beszedted ezért biztos hgoy megnéz

Ezen ne parázz.. Bármikor válthatsz, nehogy elkezeljenek!!!

2008. máj. 30. 09:48

28-án vettem be az utolsó Clostit. Vérzés első napjától 9. napon vagyok. Tehát időm még van. Elmennék a meddőségibe, van is konkrét doki, de nem hiszem, hogy most ő befejezné-e, amit a másik elkezdett. Ezt nem szereti egy doki sem.

Már 2 éve vagyok a párommal, lényegében azóta nem védekezünk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook