Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

595. emike76
2008. dec. 17. 12:46

Sziasztok!


Szeptemberben kezdtem el szedni a merkformint, azóta egyszer jött meg novemberben. Tudom, nem meglepő ha kimarad vagy késik, de valami miatt csináltam tesztet és pozitív lett. Igaz, még ultrahangon nem látszik, de a teszt pozitív. A doki azt mondta hagyjam abba a merkformint. A pcos oldalon azt javasolják, hogy a terhesség alatt végig szedni kell. Nekem ez az első terhességem, ha ez már annak nevezhető néhány hetesen. Hihetetlen volt amikor megláttam a két csíkot, még nem igazán fogtam fel.

594. Pankakukac (válaszként erre: 593. - Molyka)
2008. dec. 17. 08:45

Örülök, hogy nálad elkezdődött a változás, meglátod, hamar lesz belőle baba is! Barátnőm az első hónap Metformin szedése után teherbe esett:-))))

Bárcsak nekem is segítene! Amúgy a háziorvosom a keresztapám és egyben a László kórházban belgyógyász, ő írta fel nekem ezt. Először napi kettőt, de mondtam neki, hogy úgy érzem, ez nekem kevés, azóta 4 szemet veszek be minden nap. Sajnos tényleg nem érzek semmit, csak talán azt, hogy egyre többet eszek.:-((((

593. Molyka
2008. dec. 16. 21:35

Szia Pankakukac! Eddig 1 emberről hallottam, akinek fordítva hatott a gyógyszer. Nekem alig van étvágyam, 1 kilót fogytam, de nem is ez a lényeg, vagyis nem csak ez a lényeg, hanem, hogy olyan minőségűek legyenek a petesejtjeim, hogy alkalmasak legyenek a megtermékenyülésre. Tegnap volt egy kis pecsételésem, 21. napon, azt hittem meg fog jönni, de nem, elmúlt. Más oldalakon olvasom teherbeesés témakörben, hogy 21. nap körül barnáznak, és mindezt a babának tulajdonítják, mondván, hogy beágyazódás. Aztán kiderül nem volt baba... nekem most tuti nincs, de ilyen vérzésem volt.

Nekem azonnal a 3x 980-et írta fel a doki, mondta ki ne hagyjak egyet sem.

Neked hol írták fel ezt a gyógyszert?

Ja, és azt is mondta a doki, hogy vannak olyan gyógyszerek amikkel ezt szokták helyettesíteni, de ne tegyem.

Szia: Molyka

592. Pankakukac (válaszként erre: 591. - Molyka)
2008. dec. 16. 14:09

Szia Molyka! Én már másfél hónapja szedem a Merckformint. Először 2 szemet vettem be az 500 mg-ból, most már 4-et szedek naponta, de nekem eddig még semmi eredmény nincs. Nem érzek változást, maximum negatív irányba. Azt, amit majdnem mindenki tapasztal ilyenkor, én nem. Nekem nem csökkent az étvágyam, hanem nőtt, szerintem hízok is tőle és nem fogyok. Nem tudom, hogy mitől van ez, kezdem azt hinni, hogy idő kell a változáshoz.

Ha valakinek van ilyen tapasztalata, szívesen venném a segítséget, hogy mit kell ilyenkor tenni!

591. Molyka
2008. dec. 15. 22:40

Sziasztok! Most regsiztráltam. :) 3 hete a meddőségiben megállapították, hogy PCO-s a petefészkem. A cukrom jó, de az inzulinom terhelésnél a megengedett 30 helyett 149. Merckformint kaptam, 850 mg 3x1 naponta. A hormonok rendben vannak, meg is jött eddig 28 napra, de most úgy néz ki, hogy 25 napra fog érkezni a mensi. Jelei vanank, pecsételgetek. A bogyókat 2 hete szedem. Ez normális, hogy 25-26 napra jön meg? Van tapasztalatotok azzal kapcsolatban, hogy mennyi idő után hat a Merckformin? Már nagyon szeretnénk babát, de ebben a hónapban nem is próbáltuk, nehogy gond legyen a gyógyszerszedéssel és a magas inzulinnal. Köszi előre is!

Molyka

590. Ágiii
2008. dec. 15. 21:17

Szia Ildi07!

Én Tűű doktorhoz járok már több,mint egy éve,ő először mindenképpen a metforminos kezelést javasolja!Én azt szedtem egy fél évig,kezdetben jók voltak az eredményeim,de később már nem volt elég...és kaptam erősebb gyógyszert,de mondta h vannak olyanok akiknek az is elég:) Nagyon rendes a doki,mindent részletesen elmagyaráz:)Én most megyek hozzá csütörtökön:)

589. Ildi07
2008. dec. 15. 10:32

Sziasztok!

Én már több mint egy éve járok dokikhoz mert lassan másfél éve nincs menstruációm. Mindegyik nőgyógyász diagnosztizálta UH-val a pco-s petefészket de egyik sem mondta ki hogy pcos-es vagyok mert nem vagyok kimondottan túlsúlyos, bár híztam derékra az utóbbi időben pedig mindig diétázom, nehezen fogyok, pattanásos lettem és egyéb pcos-es tüneteim is vannak. Végre egy endokrinológus kimondta hogy pcos-es vagyok de nem feltétlenül ajánlja a metformint. Én viszont nagyon sok jót olvastam róla, többek közt a fórumokon leírt tapasztalatokat is és szeretném ezt a kezelést választani. Tűű dokihoz is bejelentkeztem januárra, de kérem aki tud olyan dokit ajánlani aki mindenképpen ezt a kezelést tartja jónak az segítsen! Köszönöm előre is.

588. Vica79 (válaszként erre: 587. - M.gery)
2008. dec. 12. 10:28

Szia! Pusztán vérvizsgálatból ez nem deríthető ki, hiszen a ciszták csak UH-n derülnek ki.

A nődoki közölte az alábbi három tünetem alapján, hogy ez PCOS.

1. rendszertelen mensi

2. cisztás petefészkek

3. nem jön össze a baba

Ha ez a három megvan, akkor már elvileg PCOS. De emellett még van jópár tünet: hízás hasi, derék tájékon, bőrproblémák, hajhullás, stb. Van erről egy oldal: [link]

Az endokrinológus már mélyebbenr ejlő problémákat vizsgál. Hormonális, cukor és egyéb problémák. Ő egyébként valóban vérvétellel kezd. Addig nagyon szóba sem ált velem. Csak meghallgatta a panaszaimat, megnézte az UH eredményem és egyből küldött laborra. Ezután kezdődött a további kivizsgálás.

587. m.gery (válaszként erre: 586. - Vica79)
2008. dec. 9. 16:11
Köszi a választ. Az endokrinológián milyen vizsgálatokat csináltak? Vagy vérvizsgálatból ez kideríthető?
586. Vica79
2008. nov. 24. 16:03

Sziasztok!

De rég jártam erre! Örülök a pozitív teszteknek lányok! Bárcsak már mi is...

A múlt héten voltam endokrinológián, előtte héten nőgyógyászati UH-n. A véreredményem jó lett a Meforal-nak köszönhetően és az UH alapján úgy tűnik, a ciszták is felszívódtak. Mensim hol kevesebb, hol több késéssel, de mindig megjön szépen rendben, de sajnos baba még mindig nincs. Mostmár én is újra kezdem a Clostilbegyt-et remélem, nekem is használ. Úgyhogy lányok a PCOS-en valóban segítenek ezek a gyógyszerek. Irány a nőgyógyászati endokrinológia. Nemsokára nekünk is sikerül!

Emike: A gyógyszertől amúgy én nem szédültem, csak hasmenésem volt.

M.gery: nekem régebb óta voltak panaszaim, ami okot adott a kivizsgálásra. 3 tünetem megvolt. Rendszertelen vérzés, ciszták, sikertelen babavárás. UH vizsgálat után nekem kijelentette a doki, hogy PCOS-em van. Aztán magamtól elmentem endokrinológiára. Ők írták fel a gyógyszert és azóta lásd fentebb, egészen jó eredméyneim lettek.

585. m.gery
2008. nov. 21. 08:47

Sziasztok! Nektek mennyi idő alatt, és milyen vizsgálatokkal állapíották meg a PCOS-t?

Van esetleg itt valaki, akinek inzulin érzékenysége van?

584. Ágiii
2008. okt. 1. 20:35

Szia!

Nekem volt egy ideig szédülésem,bár elvileg a gyógyszernek nincs ilyen mellékhatása...de nemtom.

Nekem kb 4 hónap után volt spontán vérzésem tőle... és kb 3 hónapig minden rendben volt aztán elmúlt megint,és most kaptam új gyógyszert (avandametet),holnap kezdem el szedni kiváncsi vagyok milyen hatása lesz..

Eselteg vki szed ilyet?

583. emike76
2008. szept. 26. 11:20

Sziasztok!


Szeretném megkérdezni, hogy a metformintól volt-e valakinek szédülése? Tegnap este kezdtem el szedni, de ma egész nap olyan kótyagos a fejem.Legszívesebben lefeküdnék, ami persze itt az irodában érdekes lenne.... A hőhullámaim is ettől lehetnek? Mennyi idő után tapasztaltatok pozitív változást?

582. s700 (válaszként erre: 580. - Nicolette02)
2008. szept. 6. 10:08

Szia Niki!

Én csak a doki utasításait követtem. A halvány után csináltam még 2 másik negatív tesztet 2-3 nap eltéréssel. Úgy hagytam abba az utrogestant.

Rettenetes fájdalmakkal jött meg és alig volt valami. Piros vért nem is láttam, csak barna volt végig. És érdekes módon egész krémes állagú...

Tegnap voltam vérvételen, ott majd biztosan látszani fog, hogy volt-e valami. De szerintem nem.

581. s700 (válaszként erre: 577. - Henyke)
2008. szept. 6. 10:03

Szia!

Nagyon gratulálok. Jó olvasni, hogy van azért, akinek sikerül. Ezek a sikertörténetek éltetnek. Ti segítetek nekem abban, hogy legyen erőm tovább csinálni.

Tegnap andrológián voltam. Vérvétel, UH, aztán köv. ciklusban inszeminációnk lesz.

Végre ez a doki írt fel Meforalt, hogy a cukrom-inzulni vagy mi rendben legyen a PCOS miatt.

Hétfőn pedig megyek endokrin kivizsgálásra kórházba. Remélem ott is tudnak segíteni kicsit lefogyni, hátha az is segít...

580. nicolette02 (válaszként erre: 576. - S700)
2008. szept. 4. 15:07

Szia! Nekem a dokim megkért hogy a 28. napon teszteljek és mivel nagyon halványan ám de látszott azt mondta semmiféle képpen ne hagyjam abba az utrogestant, de nekem a progeszteron hormonom alacsony volt! Úgyhogy sztem nem szabad addig abbahagyni az utrogestant amíg meg nem jön, mert ha baba van segít a megtapadásban.

Szorítok neked is : Niki

579. nicolette02 (válaszként erre: 573. - Vica79)
2008. szept. 4. 15:04

Szia Vica!


Nekem is volt ilyen, de nekem se az elején csak ritkán, megszokja a szervezeted nyugi! Kb egy hónap múlva csökkentek a mellékhatások, de ezt természetes, sokat kell mozogni és akkor elmúlik könnyebben, legalábbis nekem ezt volt a tapasztalatom. Hajrá!! Niki

578. nicolette02 (válaszként erre: 577. - Henyke)
2008. szept. 4. 15:02

Szia!! Nagyon nagyon gratula, nekem is így volt én is csináltam tesztet a 27. napon. Én se bírtam és nekem is halvány csíkocska lett. De egy hét múlva már teljesen besötétedik!!! Nagyon jó egészséget kívánok nektek!!

Niki

577. Henyke
2008. szept. 2. 07:35
Sziasztok! Pozitív lett a tesztem! Nagyon boldog vagyok!:-)
576. s700 (válaszként erre: 575. - Henyke)
2008. aug. 30. 14:47

Szia!

Neked biztosan össszejött most! Én is egyébként csak akkor mondanám el, ha már bizonyosságot szereztem.

Én nem tudom mitévő legyek. A mai tesztem teljesen fehér maradt, semmi halványság.

Tünetem nem tudom, hogy van-e. Hányingerem, émelygés már annyiszor volt, hogy azt nem tudom eldönteni, hogy a terhesség miatt-e vagy csak a gyomrom szórakozik. A hasam szúrkálódik, de az meg attól is lehet, hogy most már tényleg meg akar jönni. A cicimen sem érzek semmi különöset.

Hétfőn mindenképp felhívom majd a dokimat és beszélek vele. De addig rengeteg idő van még!

575. Henyke (válaszként erre: 574. - S700)
2008. aug. 30. 07:05
Sziasztok!Képzeljétek. Nem bírtam ki, megcsináltam ma reggel a tesztet (28.nap), vártam 1 percet, és halványan megjelent a második csík. Nem hittem a szememnek. Várok még pár napot, aztán újra tesztelek, bízom abban, hogy erősödik az a csík.:-)) Annyira szerettem volna elmondani a páromnak, hogy "apa leszel", de várok még. Azért legbelül már nagyon boldog vagyok, de nem élem bele magam. s700: neked vannak tüneteid? Nekem 2 napja előjött a hányinger, a haspuffadás, szurkálás napok óta van, és 3-4 napja folyamatosan pisilnem kell. Ha kijövök a fürőből, megint úgy érzem, hogy pisilnem kell.:-) Puszi Nektek!
574. s700
2008. aug. 29. 19:19

Sziasztok!

35. napon még mindig semmi. A reggeli tesztemen halványan látszik valami. Most nem tudom mi van. Abbahagytam az utrogestant, de lehet, hogy nem kellett volna....

573. Vica79 (válaszként erre: 569. - Nicolette02)
2008. aug. 23. 21:00

Sziasztok!

Niki, amíg szedted a mecformint, volt tőle valamilyen bajod? Konkrétan a hasmenés és gyomor panaszokra. Igaz te már abbahagytad, de amíg szedted, nem volt vele gondod?

Írja a papíron, hogy kezdetben lehet ilyen gond, de szerintem a kezdeti időszakon túl vagyok. Hol hasmarsom, hol székrekedésem van. Teljesen felborult az emésztésem a gyógyszer óta. :-(

572. s700 (válaszként erre: 570. - Henyke)
2008. aug. 22. 07:49

Szia!

Szorítok neked is, hogy mielőbb sikerüljön!

571. s700 (válaszként erre: 569. - Nicolette02)
2008. aug. 22. 07:48

Szia!

Gratulálok! Nagyon örülök, hogy sikerül valakinek! Olyan jó az ilyent olvasni! Talán így több lesz nekünk is a remény, ohgy nekünk is sikerülhet egyszer!

Én 28. napon járok és folyamatosan 36,8 a reggeli hőm:-D

Nagyon reménykedek!

570. Henyke (válaszként erre: 569. - Nicolette02)
2008. aug. 22. 07:09
Szia Nicolette!Nagyon örülök, hogy jól vagytok!Örömmel olvasom most már egyre több topic-ban, hogy gyűlnek a kismamák.:-)) Én jól vagyok, köszi, 20. napomat töltöm, éppen ovulációs fájdalmaim vannak. Apával most naponta, 2 naponta együtt vagyunk. A hőm 2 napja 3 tizedet emelkedett, remélem, hogy innen már nem megy lejjebb:-)) Úgyhogy még 1-másfél hét, és kiderül, megfont-e a babócám. Puszi, vigyázzatok magatokra!
569. nicolette02 (válaszként erre: 568. - Henyke)
2008. aug. 21. 08:59
Szia, nagyon keveset vagyok neten. Velem úgy néz ki hogy eddig minden rendben van. MÁr 12. hetes és két napos vagyok ma. Várom az ultrahngot. Remélem minden rendben lesz és fejlődött a kicsi. És veled? Tényleg nagy a csend most itt, biztos még mindenki a nyár utolsó heteit kihasználja. Üdv mindnekinek! Niki
568. Henyke
2008. aug. 8. 19:40
Sziasztok Lányok! Tényleg nagy a csend erre... Nicolette, Veled mizus???
567. Vica79
2008. aug. 8. 10:26

Sziasztok!

Kivel mizujs? Nagyon nagy a csend idebent!

566. nicolette02 (válaszként erre: 565. - Henyke)
2008. júl. 22. 11:15
Köszike, majd neked is sikerülni fog hamarosan bízz magadban. Ja amúgy kérdeztem több dokit is mindegyik mást mondtott de semmi konkrétumot, hogy előfordul a kismamáknál, de lehet kezdődő vetélés is, de améhszájam zárva, úg yhogy minden ok, de feküdjek azért. Szóval nem tudom lehet csak a kis baba rosszalkodik. Remélem. :-) Pusz

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook