Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

2008. febr. 19. 10:20

Nem akarok belekontárkodni, mert nem vagyok orvos + soha nem is szedtem fogigátlót (mert nem eshettem teherbe), de tudtommal a PCOS kezelésére kifejezetten metformint és Diane-t szoktak javasolni, ha valaki nem akar babát. A Diane karbantartja a PCOS-t, nem ront, hanem javít a szindróma tünetein.


Lenne felétek egy kérdésem: 5-6 hete éreztem először, hogy fel vagyok fázva (soha nem voltam előtte). Azóta túlvagyok egy antibiotikum-kúrán, számtalan ülőfürdőn, stb., de nem múlik a dolog. Szerintetek jelezhet esetleg veseproblémát a metformin miatt? (2500 mg-ot szedek)

Vagy most, hogy a met mellé kb. 3 hete szedek Bromocriptint is, és az ovulációs mikroszkópom pénteken életemben először páfránymintázatot mutatott, elképzelhető, hogy nem is felfázás vagy vesegond, hanem a méhem, petefészkeim kezdenek feltámadni téli álmukból és az fáj? (10 éve egyáltalán nem menstruálok, peteérésem valszeg soha nem volt még életemben)


Bocs, ha ostoba a kérdés, de olyan idegen ez a fájdalom tőlem (mint a páfránymintázat is:-D), és ha felfázás lenne, már régen el kellett volna múlnia.

414. Bcicus (válaszként erre: 412. - D2915080b8)
2008. febr. 18. 21:21
Közvetlen nekem sincs rossz tapasztalatom, de az biztos, hogy felhborítja az egyébként sem jó hormonháztartást.
2008. febr. 18. 19:22

Én 10 évig szedtem a Diane35-öt hormonzavarra (Hirsutizmus - rendszertelen menszes, szőrösödés) Igazán nem tudom milyen rettenetek keringnek róla, de személyesen én tapasztaltam semmi rosszat. Most abbahagytam mert gyereket szeretnénk. A nőgyógyász és az endokrinológus elszomorított. Mivel olyan hyperandrogenizmusom van, hogy nem biztos hogy menni fog a gyerek segítség nélkül. A mensim most 33-42 naponként jelentkezik, de nem biztos hogy van peteérésem. Ma csapoltak le 3 kémcső vért és indul a hormonvizsgálat. Én bízok, hogy azért nem vagyok reménytelen eset. :)

Szóval a mondandómat összegezve, nekem nincs rossz tapasztalatom a Diane35-el kapcsolatban.

2008. febr. 18. 09:26
Hát őszintén szólva eléggé elbizonytalanodtam a diane35 szedésével kapcsolatban, annyi rettenetet olvastam róla. Nektek mi a véleményetek?
411. Bcicus (válaszként erre: 410. - D2915080b8)
2008. febr. 17. 23:15
Hát az nem biztos, hogy túl jó ötélet, ha még az egyéb bajaid sincsenek rendben. Először teljesen rendbe kellet volna rakni, mert így meginbt fel fog borulni a ciklusod.
410. d2915080b8 (válaszként erre: 409. - Bcicus)
2008. febr. 17. 18:42
Igen, kb. másfél hete kezdtem el.
409. Bcicus (válaszként erre: 408. - D2915080b8)
2008. febr. 17. 18:31
És a dianet most is szeded?
2008. febr. 17. 16:23

Sziasztok!


Nemrég regisztráltam, és nagyon örültem, hogy megtaláltam ezt a fórumot. Jó, hogy sorstársakra leltem.

Ami az én pcos-s történetemet illeti: mindig is szabálytalan volt a ciklusom, amire 6 éve azt találta ki a nőgyógyászom, hogy szedjek fogamzásgátlót. Aztán tavaly márciusban abbahagytam, hogy lássuk, mi történt. Természetesen semmi változás. Aztán egy újságcikkben felfedeztem a tüneteimet: szabáltalan ciklus, pattanások, fokozott szőrnövekedés. Ez alapján jutottam el egy pcos-s honlapra, majd egy ezzel kapcsolatos egészségcentrumba. Ez volt augusztusban. Kiderült, hogy magasabb a tesztoszteron szintem, és kimutatták az inzulinrezisztenciát. Elkezdtem metformint szedni, aminek az adagja azóta 3x850-re nőtt. A novemberi vérvétel szerint a tesztoszteron szintem helyreállt, de az inzulinrezisztencia nem javult. Voltam ultrahangon, azt mondta a doki, hogy nics cisztám. Aztán elmentem egy másik (ismerős ismerőse) nőgyógyászhoz, ő mondta ki végülis, hogy pcos-m van, és felírta a diane35-öt, mondván, hogy az majd az esetleges cisztákat is visszaszorítja.

Nekem a súlyommal alapvetően nincs probléma, ezért is nehéz rávenni magam arra a szörnyű IR miatt előírt diétára. És valószínűleg még nem is érzem át teljesen a súlyát, hiszen még nem próbálkoztam babával. De remélem, hogy így, hogy látom, hogy mások hogyan "küzdenek" a pcos-sel, én is erőt tudok venni magamon!

És elnézést, hogy ilyen bő lére eresztettem a mondókámat! :)

407. Bcicus (válaszként erre: 404. - Emike76)
2008. febr. 13. 16:37
Attól, hogy a cukrod jó még simán lehetsz pcos-es. Nekem is jó volt a cukrom. Én a helyedben felkeresnék egy hozzáértő dokit.
406. emike76 (válaszként erre: 405. - Cicus818)
2008. febr. 13. 12:19

Szerencsére nekem annyira azért nem fáj, de érzem, hogy van, hol jobban, hol kevésbé. Vagy lehet ennek is örülni kellene, mert ez azt jeleni működik? :-):-( Nem tudom...

Neked van problémád a cukroddal?

405. cicus818 (válaszként erre: 404. - Emike76)
2008. febr. 13. 11:28
Szia.Sajnos nem tudtam segíteni,de remélem,hogy neked is megoldódik a problémád.Nekem is 2 hete fáj az alhasam tegnap megnézett a doki és nem talált semmit.Nem tudom,hogy mit csináljak mert méha olyan fájdalmaim vannak,hogy üvölteni tudnék.Félek!
404. emike76
2008. febr. 13. 10:44

Sziasztok!


Köszönöm, hogy írtatok! Nekem az a furcsa, hogy mindenféle labor nélkül kaptam a bromochriptint. A clostylbegit nem szedem. Külön gyógyszert sem kaptam arra, hogy megjöjjön, csak a bromot. Azt mondta a doki, hogy ami normális esetben 2 hét alatt lezajlik a nőknél, ahhoz nekem 2 hónap kell. Mindigis tudtam, hogy későnérő típus vagyok, na de ennyire...:-)

Nekem a cukrommal nincs gond, teljesen normális, mégis azt mondják, hogy pcos jellegűek a petefészkeim.Kövér vagyok, rendszertelenül jön meg, de hála Istennek a szőrösödés sem túlzott.

Mégis lassan teljesen kiábrándultam, mert nem tudom kihez is lehet az ember bizalommal. Volt olyan doki, aki itt is hírdeti magát; azzal intézte el a problémámat, hogy fogyjak le. Hát épp ez az ami nem megy. Hiába döntöm el, hogy akkor mától fogyi, délután azon veszem észre magam, hogy "melléeszek". Szóval teljes káosz a súlyom és amiatt, hogy a petefészkeimmel is gond van.

Nemsokára vissza kell mennem a dokihoz, majd írok mit mondott.

403. cicus818 (válaszként erre: 398. - Emike76)
2008. febr. 12. 15:43
Szia .Igaz,hogy még csak ma kaptam a Bromocriptint,de majd csak a következő havikor tudom elkezdeni szedni.Sajnos nem tudom,hogy milyen hatása illetve mellékhatása van.De ha szedni fogom írok majd.Clostylbegit-et nem kell szedned???????Nekem a kettőt együtt kell szednem majd.
402. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 398. - Emike76)
2008. febr. 12. 15:26

Sziasztok!


Én is PCO-szindrómával küszködök, és babát szeretnék. 10 éve egyáltalán nincs ciklusom, kövér vagyok (mindig is az voltam), cisztásak a petefészkeim, szőrösödés, barna foltok jellemzőek, a pattanások - hála istennek - mindig elkerültek.

2 hete szedek Bromocriptint, esténként 1*2,5 mg-ot, egyébként pedig 2000 mg metformint, amit nemsokára felemelek 2500-ra (ezért a tippért köszönet Neked, Hajni - sem a nőgyógy, sem a belgyógy nem akar 1000-nél többet engedni, annyi viszont fél év alatt nem eredményezett semmilyen észlelhető változást).


Bár nekem egyelőre az émelygésen kívül nincsenek egyéb tüneteim, sztem semmi meglepő nincs abban, ami Veled történik, emike. A Bromot szedtem már 2 éve is egy pár hónapig, meg is hozta a mensest, de abban sem volt semmi rendszeresség, összevissza jelentkezett, úgyhogy ne ijedj meg.

401. Bcicus (válaszként erre: 400. - Mimi85)
2008. febr. 6. 18:35
Nekem sem jött meg rendesen nosolut után. Szerintem semmi képpen ne várj azonna váltsál dokit.
400. mimi85
2008. febr. 6. 00:54

Sziasztok!

Nálam már megállapították a PCO-t, de hormonvizsgálatot még nem tudtak végezni, mert a Norculut hatására se jött meg rendesen (2 napig tartott). Azt szeretném megkérdezni, hogy járt-e már így valaki, és ha igen, akkor mi a teendő? A dokim szerint várjak 1 évet a meddőségi központra. Érdemes szerintetek várni, vagy váltsak orvost?

399. ZiZi81
2008. febr. 5. 18:16

Sziasztok!

Az imént találtam erre a kérdőívre.Ha van kedvetek hozzá töltsétek ki.


[link]


Azt hiszem ti tudtok a kérdésekre válaszolni.

398. emike76
2008. febr. 4. 08:28

Sziasztok!


Szeretném megkérdezni, hogy szedett e már valaki Bromocriptin-richtert? Ha igen milyen tapasztalatok vannak? Mellékhatások?

Én 1 hónapja szedem, különösebb dolgot nem tapasztaltam. Közben meg is jött, a gyógyszer hatására, aminek örültem, mert már 3 hónapja kimaradt. Most a 15. napon vagyok és pecsétlő vérzésem, vérezgetésem van és görcsöl a hasam. Szerintetek ez normális? Ez csak a hormonok "játéka"? Nem volt még ilyen hasonló helyzetben valaki?


Valaki kérdezte mennyibe kerül a magánrendelés. Én akinél voltam ott 5000 forint a vizitdíj. Nekem a rákszűrés, ultrahang, gyógyszerfelírás 10000 forintba került. Ez idén januárban volt.

Tavaly februárban, akinél voltam gyógyszer, ultrahang, rákszűrés nem volt! és 14000 forintot fizettem.

397. Hajni.
2008. febr. 1. 20:01

Helló!


Holnap délelőtt 11:30kor a meddőség lesz a téma a PCOS Szívügy alapítvány és a Lombikbaba Közhsznú Alapítvány "felhívásként"!!! Benne lesz a

www.pco-szindroma.hu oldal egyik szerkesztője és a babája is!!!!!!

396. Bcicus (válaszként erre: 394. - Nikice)
2008. jan. 23. 20:34
Mondom az a meddőségi magánklinika ára, ahol engem műtöttek. Én dokihoz csak uh-ra járok oda.
2008. jan. 23. 14:19

Sziasztok, nekem kb. két hónapja derült ki ez a betegségem.

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy Hajdú-Biharban lehetőleg Debrecenben nem hallott senki egy jó orvosról.

Akihez én járok valószínű nem foglalkozik velem annyira, pedig magánrendelésre járok hozzá.

Előre is köszönöm s segítséget.

Üdv mindenkinek és jobbulást :-)

394. Nikice (válaszként erre: 392. - Bcicus)
2008. jan. 23. 09:05

:S

Jézus! Akkor én még örülhetek!

393. Nikice (válaszként erre: 391. - 8565183eb5)
2008. jan. 23. 09:05
uh felvétel (dvd)óó, bár ott tartanék, rákszűrés ilyesmik
392. Bcicus (válaszként erre: 389. - 8565183eb5)
2008. jan. 22. 19:51
POntosan nem tudom, mert én ingeyn járok, mert ismerősöm a dokim. De egy meddőségi magánklinikám az első konzultáció 12-14 ezerbe kerül.
391. 8565183eb5 (válaszként erre: 390. - Nikice)
2008. jan. 22. 19:12
Mi számít extrának?
390. Nikice (válaszként erre: 389. - 8565183eb5)
2008. jan. 22. 18:39
Én 5000-et fizetek, ez alap. Egyéb "extra" plusz 2-3000 Ft.
389. 8565183eb5 (válaszként erre: 388. - Bcicus)
2008. jan. 22. 18:20

Egy alkalomra mennyi?

2éve amikor elmentem ugyanezzel a problámával magándendelésre 1 alkalomért kért el 3ezret de semmi nem derült ki nem is foglalkozott velem.

388. Bcicus (válaszként erre: 387. - 8565183eb5)
2008. jan. 22. 17:49
Magánrendelés sok ezer forint alkalmanként.
387. 8565183eb5 (válaszként erre: 386. - Nikice)
2008. jan. 22. 17:26

+Próbálom a környéken előbb.

Egyik barátnőm +próbálja megszerezni az egyik nőgyógyász telszámát.

Másik városba ha megyek úgy 600ft vizitdíjat kell úgye fizetni alkalmanként?

Ha magánrendelésre mennék úgy nagyon sokba lenne?

(tanulok még nincs sok pénzem de nem szeretnék bizonytalanságba sem lenni)

386. Nikice (válaszként erre: 385. - 8565183eb5)
2008. jan. 22. 14:22

Hát tényleg nem egyszerű, de ne add fel!!!

Azért érdeklődj és ha más nem, menj Pestre, onnan nincs annyira messze...dehogynem, tudom, utazás, szabi, időpont miegymás...de remélem, találsz valakit!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook