Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

355. Rius87
2008. jan. 20. 00:21

Sziasztok!

Tudom, hogy nagyon fiatal vagyok de én ezzel a problémával 16 éves korom óta szenvedek. Akkor 8 hónapig nem volt menseszem, de a doki azzaé nyugtatott csak azért nincs mert fiatal vagyok és még nem állt be rendszeresre.Utána megjött így nem aggódtam. Kivéve az elmúlt évet. Most készülök orvost váltani. Mert a doktor úr elfelejtette közölni mi lehet a szövödménye a PCO-nak.Mindkét petefészkemen több mint 6kis ciszta van.A többi tünet is stimmel.Kérdeztem a dokit mit jelent a policiszta erre annyi volt a válasza semmi komoly ne aggódjak.Gyógyszert sem írt fel.

Ezek után, hogy bízzak egy orvosban?

354. Bcicus (válaszként erre: 353. - Célcic)
2008. jan. 20. 00:03

Csokit nem ehetek a pcos miatt, bort nem ihatok a gyógyszerek miatt. Beszélgetni meg senkivel nem tudok most normálisan, mindenkit kiakasztok.

Fizikailag egyre rosszabbul és rosszabbul vagyok.

353. célcic (válaszként erre: 352. - Bcicus)
2008. jan. 19. 18:35
Nem szabad feladni! Sírd ki magad jól, aztán jöjjön egy kis jutalom: csoki vagy valami jó film, egy korty finom bor, vagy egy jó könyv, egy nagy beszélgetés barátnővel, baráttal, pasival, anyával vagy apával, valakivel, akit szeretsz. Fizikailag meg jobban leszel lassan, még egy hét se telt el. A vérzés is majdcsak elmúlik, meg a fájdalom is. Ha nagyon akarsz gyerekecskét, valahogyan csak lesz. Én már arra is gondoltam, hogy veszek egyet a kínai piacon, ott mindent lehet kapni:-) Ne keseredj el, sírni persze ér, de aztán vigasztalódj: minden rossz elmúlik egyszer, aztán meg győzzük a jót elviselni!
352. Bcicus (válaszként erre: 350. - Célcic)
2008. jan. 19. 18:11
Köszi aranyos vagy. De egyre kevésbé hiszek benne. Tegnap este óta lelkileg és fizikailag is nagyon rosszul vagyok.
351. célcic (válaszként erre: 348. - Eva.rasi)
2008. jan. 19. 16:04
Szia! Az átjárhatósági vizsgálat fájdalommentes, inkább csak kellemetlen. Röntgengép alatt csinálják: festékanyagot küldenek föl hüvelyen át a petevezetékbe és a röntgenfelvételen megnézik, hogy átjutott-e. Mint minden nőgyógyászati vizsgálat kelemetlen a kiszolgáltatott testhelyzet miatt, de elvileg fájdalommentes. Egy kis feszítést fogsz érezni talán. Nekem ezt mondta el előre a doki és aztán így is volt. Aztán három napig nem lehetett összebújni, úgyhogy ha lehet, akkor ne a ciklus közepére időzítsd:-) Mert ez nem csak egy vizsgálat, hanem arra is jó, hogy mindent kisöpörjön és szabad utat csináljon a hímivarsejteknek. Következő 3 hónapban jó esély van a teherbejutásra.
350. célcic (válaszként erre: 347. - Bcicus)
2008. jan. 19. 15:56
Bcicus! Biztos jó kezekben vagy és tudják a dokik, hogy mit csinálnak. Szedjed a hormonokat és szurkoljunk, hogy hamar összejöjjön a baba, mielőtt még csak gondolni is kellene az endometriosisra, ami egyébként gyakori a ciszták mellett. Viszont a terhesség, a szülés, az anyaság annyira felborítja a hormonháztartást, hogy ezek a fránya betegségek, vagyis a hajlam elmúlnak. Úgyhogy fel a fejjel és amint lehet, babára fel!
349. Bcicus (válaszként erre: 348. - Eva.rasi)
2008. jan. 19. 00:33

Nekem a műtétem alatt megcsinálják. Valami kék festéket fecskendeznek be és azzal ellenőrzik, hogy átjárható e.

DE nem tudom, hogy ha valakinek csak az kell akkor, hogy működik.

2008. jan. 18. 19:21
sziasztok! szeretném megkérdezni, hogy volt-e már valakinek petevezeték átjárhatósági vizsgálata? nagyon fájdalmas? altatásban csinálják? ha tudd valaki segitsen! előre is köszi
347. Bcicus (válaszként erre: 346. - Ani ani)
2008. jan. 18. 14:26
A hormon a méhem miatt kell szedni, mert ki kellett vágni belőle a sövény miatt (vagy valami ilyesmi), ami viszont az endo metirosisot újra előhozhatja.
346. ani ani (válaszként erre: 345. - Bcicus)
2008. jan. 18. 13:12

Szegényke...

De fel a fejjel!

Mire kell a hormont szedned?

Mi jöhet elő tőle újra?

Meddig kell szedjed?

Csak ha akarsz róla mesélni...

Nem akarlak ám faggatni!

345. Bcicus (válaszként erre: 344. - Célcic)
2008. jan. 18. 08:34
Tegnaap engedtek haza, köszönöm az érdeklődést meg a drukkot. Ma elég rosszul vagyok. Sajnos kiderült, hogy a pcos-en kívül még 3 másik bajom volt, amelyikből 2 mddőséget okoz, most elvileg mindegyik meg van csinálva. De hormonokat kell szednem. És a hormon amit szedek az egyikre, az újra előidézheti a másikat. Ma reggel vérzem és szédülök, remélem elmúlik.
344. célcic (válaszként erre: 341. - Bcicus)
2008. jan. 17. 17:54
Hogy vagy Bcicus? Hazaengedtek már? Mostanra már jól kell lenned, annyit szurkoltam.
343. ani ani (válaszként erre: 342. - Célcic)
2008. jan. 11. 10:31

Igen :)

Köszönöm!

Műtét után 2 hónappal :)

342. célcic (válaszként erre: 339. - Ani ani)
2008. jan. 10. 18:17

Visszaolvasgattam picit a hozzászólásokat. Aniani december 18-án ezt írta:

"Ebben a hónapban próbálkoztunk először, hátha, de a jelen hasgörcs szerint valószínű meg fog jönni... De sebaj, folytatjuk! :) "

Ani ani! Ezek szerint tévedtél a hasgörcsöt illetően! Hurrá:-) és gratula!

341. Bcicus (válaszként erre: 340. - Célcic)
2008. jan. 10. 18:01

Az én dokim is ezt mondja, csak a neten sopánkódók megilyesztenek néha.

A tanácsadiat megfogadom. Azért bízom benne, hogy foglalkozni fognak velem, ha már olyan sok pénz fizetek azért, mert magánklinikán csinálják.

KÉpzeljétek, holnap megyünk lakásokat nézni, aztán műtét után folytatjuk, ha holnap nem találunk ideálisat, de mivel 4et is nézünk holnap, lehet megtaláljuk az ideálisat.

340. célcic (válaszként erre: 336. - Bcicus)
2008. jan. 10. 12:27

Bcicus! Az én dokim szerint erre a műtétre azért volt szükség, hogy lehessen gyerekem, ne hidd el, ha azt mondják, hogy majd nem lehet. Én most hétfőn estem át rajta, tegnap jöttem haza. Amikor kihoznak a műtőből, kapsz az infúzióba fájdalomcsillapítót, de ha fáj, kérjél még, jogod van hozzá. Mindenképp kérjél hányáscsillapítót, ha nem émelyegsz, akkor is, mert műtét után nem jó rókázni. Én megúsztam. Ha este föl kell kelned, érdemes előtte benyomni egy-két szőlőcukrot, de nem többet és csak akkor, ha nem forog tőle a gyomrod. Mert erőt ad és elkerülöd vele a szédülést. Műtét után két-három órával majd mondják, hogy igyál: sima vizet és kortyonként. Ha nem jön ki, akkor 20-30 percenként kortyolj egyet! Ha folyamatosan kapod a hányáscsillapítót az infúzióba, akkor nem jön ki. Kérjed! Ja, és még egy: a műtét után tele lehetsz gázokkal, ezzel nálam senki se foglalkozott, pedig irtó kellemetlen érzés, viszont az Espumisan segít. Ha gondolod, vigyél magaddal.

Fel a fejjel és gondolkozz pozitívan!

339. ani ani
2008. jan. 9. 10:05

Sziasztok!

Nekem szeptemberben volt PCOS műtétem, laparoszkóppal.

Rá 4 hétre megjött, majd azt hiszem életemben először produkáltam peteérést (azt a fura érzést előtte sosem tapasztaltam).

Akkor (mivel műtét utáni első peteérés volt) én nem mertem próbálkozni, rendesen 29 napra jött a köv. mensi, majd az ezt követő peteérrésnél próbálkoztunk, és jelentem:

6 hetesek vagyunk...

Ezt azért írtam, hogy megnyugtassalak Benneteket a rengetek tévhit és mindenféle miatt...

Az én dokim azt mondja, hogy PCOS műtét utáni fél évben igen nagy az esély a teherbeesésre, a statisztikái (saját betegei) szerint a műtétet követő 2-3. hónapban 1 betege kivételével mindenki teherbeesett.

Nem kell félni!

Sok sikert Nektek!

338. Bcicus (válaszként erre: 337. - Tündérmaci)
2008. jan. 8. 23:57

pcos laparoszkópos műtétje lesz nekem.

A Károly Róber meddőségi magánklinikán. (Nyírő épületében van.)

2008. jan. 8. 20:02
Hol?ugyan az a mütéted lesz mint nekem volt?
336. Bcicus (válaszként erre: 334. - Tündérmaci)
2008. jan. 8. 19:59
Még semmit.Most Hétfőn fekszem be és kedden fognak műteni (15-én)
2008. jan. 8. 19:54
Szeretnélek megkérni benneteket hogy akinek vannak szénhidrát szegény ételekröl receptjei akkor azt osza meg velem.
334. tündérmaci (válaszként erre: 333. - Bcicus)
2008. jan. 8. 19:43
Nektek mit mondott a doki,te már túl vagy a mütéten?
333. Bcicus (válaszként erre: 332. - Tündérmaci)
2008. jan. 8. 00:40

MÉg 6 hét. Olyan sok időnek tűnik,d e az elmúlt 1 évhez képest, mióta mi rajta vagyunk, kevés.

Egyre jobban félek. Mindenhol riogatnak, hogy műtét után tuti nem lesz gyerekem.

2008. jan. 7. 19:55
Szombathelyen operáltak,a baba projekt leghamarabb 6 hét múlva indul,mert 4 hét a gyógyulás,de adig is szervezet erösités,én inkább gyógynövényes vagyok mint gyógyszeres,és most találtam egy teát amit a pcosoknak ajánlanak,mert a szervezet sejtjeinek inzulin érzékenységét ezaltal képes a vércukor szintet csökenti,rendszeresebbé teszi a menstuáciot,ha már ezt sikerül kicsit normalizálni már akkor megérte ,kecskeruta tea a neve nem a legjobb az ize,
331. Bcicus (válaszként erre: 329. - Tündérmaci)
2008. jan. 5. 23:04
ja és hol operáltak.
330. Bcicus (válaszként erre: 329. - Tündérmaci)
2008. jan. 5. 23:01

Nekem 3-4 napot kell bent lennem, azt mondták.

És mikor kezdhetiitek el a babaprojektet?

2008. jan. 5. 20:52

Sziasztok!

én is ebben a betegségben szenvedek,megosztom veletek mütétem történetét. január 2-án estem át a laporoszkopiás mütéten,mind a két petefészkemen nagyon sok ciszta volt,a mütét kb 2 órát tartott,elötte napon kitisztitják a hüvelyt (hüvelyirrigálásnak hivják)nem fájdalmas csak kellemetlen és hideg a folyadék,felteszik a katétert ez is inkább kellemetlen,meg nagyon fura érzés,leborotválják a teljes fanszörzetet de ezt te is megteheted otthon én is igy csináltam,másnap a mütét elött befáslizták a lábam, adnak egy durmikum nevü nyugtatot,mire a mütöbe értünk már elég kába voltam,a mütét maga ugy zajlik hogy felfujják a hasad gázzal hogy lássák mit csinálnak,majd vágnak, nekem a köldökömben és a bikini vonalamnál vágtak és behelyezik ezeket a müszereket aztán lecsipegetik a cisztákat ezután körbe sirálozzák a petefészket ezt sajnos nem tudom miért teszik,délután ébredtem a jobb oldali vágásomban volt a csö amin a geny és a vér távozott,este már felkellet kelni és mászkálni kellet,én ettem is vacsorát de sajno 15 perc mulva ki is jött belölem igy a hányással jól megeröltettem a hasam ez nagyon fájt utána,de gyógyszert nem adtak mert nem orditottam a fájdalomtol még jó hogy vittem magammal,másnap reggel nagyon szédültem és görcsöltem,de magamba eröszakoltam a reggelit mert haza akartam menni,délelött már fel is keltem igy hát kivették a katétert ez tök jó volt mert már nagyon bökött,délután már a csövet is kivették a vágásból na talán ez volt a legfájdalmasabb kb 20 centi csö volt bennem,de utána annyira mekönyebültem hogy egész este mászkáltam,másnap reggel megvizsgált a doki ez sem fájt inkább a tegnapi miatt izgultam a vizsgálat után mehetem is haza.Most itthon vagyok,még a köldök vágásom fáj mert ahogy felálok vagy leülök még nyomodik a másik kettö már begyógyult,jövö héten szedik ki a varratokat,aztán még 3 hét pihenés mert emelni nem szabad.Most következik a fogyokura hogy minnél tovább jol legyek és vége lehessen kisbabám, hát ez volt az én történetem,ha van kérdésetek szivesen válszolok

328. célcic (válaszként erre: 327. - Szoriagi)
2008. jan. 3. 19:21
Köszi, az rámfér, mert izgulok picit.
327. szoriagi (válaszként erre: 324. - Célcic)
2008. jan. 3. 17:14

Ne félj. Legalább egy lépéssel előrebb leszel.

Drukkolok neked!!!

326. szoriagi (válaszként erre: 325. - A4f2e8efe6)
2008. jan. 3. 17:11

Hát én sajna nemtok semmit

nézz át a babanetre hátha ott van valaki aki tud vmit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook