Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

2008. jan. 3. 17:00

Sziasztok!

Két éve próbálkozunk összehozni egy babát, de nem sikerül.Így elhatároztuk felkeressük a miskolci Semmelweis kórházban lévő meddőségi központot- tud valaki valami infót róla?

Köszi Tünde

324. célcic (válaszként erre: 323. - Szoriagi)
2008. jan. 3. 16:26
BÚÉK! Én még itt vagyok vasárnap estig, aztán kórház:-(
2008. jan. 3. 16:20
Hoválettetek?
2007. dec. 31. 00:02

B.Ú.É.K !!!!!

Babában gazdag boldog újévet kívánok mindenkinek!!!!

321. bibus19 (válaszként erre: 314. - Célcic)
2007. dec. 30. 21:06
Nagyon sokat segitettetek a válaszaitokkal...Jövöre elsö dolgom lessz a dokilátogatás...aztán meglátjuk..(",)Tényleg nagyon köszönöm!!! B.u.é.k
320. bibus19 (válaszként erre: 310. - Szoriagi)
2007. dec. 30. 20:59
Köszi!Ezekre a dolgokra eggyáltalán nem gondoltam,lehet,hogy egy picit túlreagáltam...egy kicsit pihentetnem kéne a dolgot..
319. Bcicus (válaszként erre: 317. - Célcic)
2007. dec. 29. 16:10
Nem tudom mivel nekem magán klinikán csinálják, szerencsére ingyen.
318. szoriagi (válaszként erre: 317. - Célcic)
2007. dec. 29. 13:57

Szerintem ezt mindekinek a pénztárcája dönti el.

Nekem ez a műtét 3 évvel ezelőtt volt.

Én akkor 10.000 Ft-ot adtam.

Mostmár van olyan aki 15-20.000 ad. De attól semmikép se többet.

317. célcic (válaszként erre: 315. - Szoriagi)
2007. dec. 28. 18:32
Eszembe jutott még egy kérdés? Mennyit illik egy ilyen műtétért a borítékba tenni?
316. célcic (válaszként erre: 315. - Szoriagi)
2007. dec. 28. 13:56
Köszi. Én egyelőre minden reményemet a műtétbe vetettem. Nekem is volt már, öt évig tartott is az eredmény, igaz az nem laparoszkópos volt, akkor fölvagdostak, utólag úgy tűnik indokolatlanul. Viszont akkor még nem akartam gyerekecskét. Most pedig meg vagyok vadulva érte. Talán ha kikerülnek a ciszták, befér helyükre egy baba:-)
315. szoriagi (válaszként erre: 312. - Célcic)
2007. dec. 28. 13:35

A dokit nem ismerem, sőtt nem is hallottam róla.

De az én tapasztalatom a laparoszkópiával kapcsolatban az hogy, nekem nem sokat ért.

Műtét után minden rendben volt kb 6 hónapig,

és ismét kialakultak a policiszták.

Amúgy nem fájdalamas ( csak egy picit)inkább kellemetlen. Ha altatnak úgysem érzel semmit. A beöntés és a katéter volt a leg kellemetlenebb.

Ha van még kérdésed kérdezz bátran.

314. célcic (válaszként erre: 309. - Bibus19)
2007. dec. 28. 12:59
Nikicének is nagyon igaza van, mert ha van valami kis zűr, ami könnyen orvosolható, de anélkül nem jön össze a baba, akkor meg utólag irtóra bánja az ember, hogy miért nem ment előbb orvoshoz. De ha meg nincs semmi gond, akkor is megnyugtat a vizsgálat és nyugodt mamába szívesebben költözik gyerek:-)
313. célcic (válaszként erre: 309. - Bibus19)
2007. dec. 28. 12:55
Szerintem megijedni semmiképpen sem kell, állítólag ennyi idő még teljesen normálisnak számít. Viszont végigvárni a nyolc hónapot és mindegyik végén menstruálni, az mindig csalódás. Legalábis nálam ez volt. Nem azt kell nézni, hogy hányan várnak évekig babára, hanem, hogy Te mit akarsz. Ha már eszedbe jut, hogy megijedj-e, akkor annyit megér, hogy utánajársz, hogy minden rendben van-e.
312. célcic (válaszként erre: 307. - Szoriagi)
2007. dec. 28. 12:50
köszi, a laparoszkópiáról sokat olvastam már, de ha van saját tapasztalat, azt is szívesen veszem. A dokiról viszont nem sokat tudok, most kerültem hozzá, elsőre nagyon szimpi. Tudtok még róla valamit mondani?
311. Nikice (válaszként erre: 309. - Bibus19)
2007. dec. 28. 09:54

Az én véleményem az, hogy nem feltétlen kell egyből rosszra gndolni. És nem vagyunk egyformák, van aki jobban viseli a várakozást, van aki kevésbé. Ha úgy érzed, kezdi tönkretenni a mindennapjaidat, és aggódsz, akkor fordulj orvoshoz. Max. pici kegyes belefér, azt mondod, régebb óta próbálkoztok. De van amelyik orvos nem is kérdezi, miért mész ilyen "korán". Meg tálalhatod úgy is, hogy babát szeretnél, szeretnéd tudni, minden rendben van-e, és nézzen meg. Mondom, szerintem attól függ, menyire viseled jól még. Én megbántam, hogy vártam. A párom már hónapokkal előbb modogatta, hogy el kellene menni. Ha akkor kezdjük a kezelést, lehet már babás lennék.

A nyolc hónap még nem sok, ondja egy kívülálló, meg a statisztika. Ahogy érzed!

310. szoriagi (válaszként erre: 309. - Bibus19)
2007. dec. 27. 23:50

Szerintem a 8 hónap az nem sok idő. A dokim azt mondta hogy ha 1-2 év után sem jön össze a gyerek akkor kell aggódni. Hiszen 2 egészséges párnál is eltolódhat a fogantatás.( Persze ez nálam nem így van sajnos.)Lehet csak annyi a probléma nálatok hogy nagyon akarod a bábát, és emiatt stresszes vagy ( az meg annyit jelent mintha fogamzásgátlót szednél).

Attól függetlenül elmehetsz egy teljes kivizsgálásra,saját magad megnyugtatása végett.

309. bibus19
2007. dec. 27. 21:51
szerintetek meg kell ilyedjek,ha a párommal,8 hónapja próbállkozunk babáért,és még nem sikerült??? Jó persze tudom,hogy sokan vágynak babára éveken át... de szeretném ha véleménytmondanátok!!!
308. bibus19
2007. dec. 27. 21:47
Sziasztok!Én most vagyok itt elösször!!!laptopom van,ugyhogy nem tudok helyesen irni,mert angol bill.van! tehát bocsi,ha néha nehéz elolvasni!!!
307. szoriagi (válaszként erre: 305. - Célcic)
2007. dec. 27. 21:33
A laparoszkópiáról, vagy a dokiról?
306. Bcicus (válaszként erre: 304. - Juhaszjudit)
2007. dec. 27. 19:06
A petefészkeden is és a bélfalon is vannak? Jól értem? És csak a petefészekből tudták leszedni?
305. célcic
2007. dec. 27. 16:53
Sziasztok! Nekem is januárban lesz laparoszkópos műtétem a Szent Imrében Prof Rákóczinál. Tudtok róla valami bíztatót mondani?
304. juhaszjudit (válaszként erre: 303. - Bcicus)
2007. dec. 27. 11:52
A ciszták vannak a bélfalon ezért nem sikerült kilyukasztani a cisztákat. Egyébként aki ismeri a testgyertyát azzal lehet probálkozni, mivel eltünteti a cisztákat de sok más betegségre is jó.
303. Bcicus (válaszként erre: 302. - Juhaszjudit)
2007. dec. 26. 21:01
Már mint mi volt a bélfalon?
2007. dec. 26. 20:53

Sziasztok!

Én november végén estem át PCOS-es műtéten. Mind két petefészkemben vannak ciszták. Azt sajnos nem tudta a dokim kilyukasztani mivel a bélfalon vannak. Mellette laporoszkópia is volt. Ki lehetett bírni, ne volt olyan vészes. Ha bárkinek kérdése lenne a műtéttel kapcsolatban szívesen válaszolok.( Azért volt szükség a műtétre mivel nem sikerül a terhesség)

Judit

301. Bcicus (válaszként erre: 300. - Bcicus)
2007. dec. 26. 20:12
Ja és drukkolok neked nagyon, hogy nektek is mihamarabb összejöjjön.
300. Bcicus (válaszként erre: 299. - Wizsu)
2007. dec. 26. 20:11

Szia hát igeen , nem könnyű. Tegnap volt nagy családi karácsony, ott volt az unokaöcsém felesége is természetesen, 4 hónapos terhes, de már rendesen gömbölyödik és mindenki ezzel volt elfoglalva, hát nem mondanám, hogy jól éreztem magam.

De azért örülök nekik, meg a barátnőméknek is, csak hát azért rossz, hogy nekem meg nem jön össze. Remélem a januári műtét után hamar összejön és 1 év múlva már én is babázom majd. Ma kaptam egy jó hírt.

Most akarunk lakást venni és ma tudtam meg, hogy pont az a lakás amit én nagyon szerettem volna 3 hónap múlva eladó lesz, nagyon be vagyok zsongva.

299. wizsu (válaszként erre: 293. - Bcicus)
2007. dec. 26. 13:15
szia hát hasonló cipőben járunk.Voltam 2 lombikon sajna nem sikerült éppen összeszedtem magam mikor kiderült,hogy a sógórnőm terhes hát én akkor nem éreztem,hogy örülök inkább dühös voltam,hogy én kinlódok évekig és nem jön össze a baba és nem volt jó érzés az sem mikor be kellett menni hozzá látogatóba a kórházba hát allíg bírtam ki,hogy ne zokogjak és még sokmindent tudnék írni szóval nem könnyű,de bizzunk benne neked is nemsokára lesz babád addig is a barátnődnek biztos nagy szüksége lesz rád és mire lesz babád olyan ügyesen bánsz majd vele majd meglátod!szia wizsu
298. Bcicus
2007. dec. 24. 20:25
Békés Boldog Karácsonyt kívánok nektek és azt, hogy jövőre mindannyian (akik babára vágynak) egy pici babát vagy legalább egy két csíkos tesztet adhassunk a párunknak Karácsonyra.
2007. dec. 22. 22:06

Sziasztok!!!

Mindenkinek nagyon boldog karácsonyt és boldog új évet kívánok!!!

Azt kívánom hogy mindenki érje el azt amit szeretne. Remélem hogy mindannyiunk a következő évet egy bébivel a pociában fogja majd búcsúztatni.

Mert az ember amíg bízakodik addig semmi sincs veszve.

Ági!!!

296. ani ani (válaszként erre: 295. - Nikice)
2007. dec. 18. 16:28

Igen, olvasgattam.

Az én dokim véleménye, hogy a pcos műtétet követő 6 hónapban a fogamzóképesség rohamosan megnő.

Tapasztalatai szerint (ő műtét párti) az összes műtött betege, akit pcos-el kezelt a 2-3-4. hónapban teherbe tudott esni.

Azt mondja, hogy ma már a laparoszkóp is olyan "rutin" műtét, mint egy mandula, a kockázata olyan minimális.

Ráadásul - szintén a saját tapasztalata alapján - azoknál pcos nőknél akiket műtött az első terhesség után 90%-ban nem jön vissza a pcos!

Nem fáj, nem hagy nyomot, 1 napot kell bentmaradni vele, a varatszedés - mint bármelyik - vacak, nekem a leg megrázóbb a katéter volt, amit a műtétkor kaptam, mert pár órát nem lehetett felkelni.

Ennyi.

Beszámolok a további tapasztalataimról, remélem, hogy a dokim statisztkáját csak követni fogom... :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook